Šta je novo?

Trolejbusi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631087#p631087:2qn7rz1o je napisao(la):
roger34 » Pon Jun 17, 2019 11:39 pm[/url]":2qn7rz1o]Zar 40L postoji kao redovna linija? Koliko je meni poznato, to nije linija sa svojim redom voznje (ne vidim je na sajtu GSPa), vec nastaje spontano, skracivanjem.
Upravo to. 40L i 41L nisu nikakve redovne linije. Redovne su jedino u slučaju nekih radova na delu trase od Banjice do Banjice II , i to samo za to vreme dok su radovi. Jedino tada su u sistemu Bus plus - a. Živim na trasi tih trola , tako da sam vrlo dobro upoznat sa njihovim funkcionisanjem. Druga stvar je što se vrlo često krate trole do stare okrertnice na Banjici , pa se čini da su redovne.
 
Zar ne moze GSP da organizuje sebe lepo i napravi red voznje gde oznacava kad polazi sa L oznakom? Ja ne shvatam 40L kao "liniju koja se krati pa se ne oznacava u busplus sistemu" jer ona na svakih otprilike 50 min dodje da ugasi neke gužve i da se uklopi u red voznje. Nekad dodju dva 40L-a u roku od 20 min, ali retko. Jedino sto mogu da shvatim je to da GSP-a mrzi da pravi novi podatak u svojoj bazi za 40L i 41L. Nema razloga da se ostavi linija (pa cak i one koje se krate) neregistrovanom u BusPlus sistemu. Nigde se ne pominje na internetu zasto te dve linije idu ili ne idu, a posebno ne na sajtu GSP-a

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
@ MidnightParkour
Те Л троле крате у случају неке гужве или нечега ради уклапања у туражу ако се не варам. Баш као што трамваји неретко знају да крате на Трошарини. :wink:
 
Cini mi se da tramvaji to mnogo redje rade otkako je okretnica rekonstruisana pa mogu da se zaobilaze dole na Banjici.

A sto se 40L tice, bilo bi dobro da nadje nacin da se u bus plus sistemu vidi kad je trola skracena, zbog ljudi koji idu do kraja...
 
Slažem se sa roger34.Stvarno bi pomoglo.Recimo ako ukucas kod za proveru tebi izađe npr. 40 2;5 i neko se ponada da je će brzo,ali naiđe L verzija.Ne mora da se pravi red vožnje,ali barem da se uvrsti u sistem.
 
Red vožnje ni ne treba da se pravi za 40L , to nije redovna linija. To što se desi da se pojavi više puta u toku dana je odraz toga kakvo nam je stanje saobraćajne infrastrukture. Zna da se desi da se od Rudog pa do Nemanjine putuje i po 30 minuta , a nekad i duže , dok recimo od Jaše Prodanovića do Glavne pošte zna da se desi da se prelazi i 50 minuta. Da nema takvih stvari , ne bi ni bilo potrebe za skraćivanjem i oznakom 40L. Sve što je potrebno je da se ubaci da se i ona vidi kada se kuca kod za Bus plus. Evo baš pre neki dan majka čekala 40 kod Glavne pošte (smer ka Banjici). Na displeju na stanici pisalo da je udaljena 1 stanicu. Ostala da čeka i provela 40 minuta na stanici. Jedva ušla u trolu , u koju su maltene svi na stanici hteli da uđu , a bilo ih je za još jednu trolu.
Što se tiče tramvaja , od kako je napravljena dvokolosečna okretnica na Banjici , samo jednom sam video kraćenje na Trošarini. To im je najbolja stvar u celoj rekonstrukciji Vojvode Stepe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631214#p631214:23ns5lts je napisao(la):
solecar » Uto Jun 18, 2019 1:20 pm[/url]":23ns5lts]Red vožnje ni ne treba da se pravi za 40L , to nije redovna linija. To što se desi da se pojavi više puta u toku dana je odraz toga kakvo nam je stanje saobraćajne infrastrukture. Zna da se desi da se od Rudog pa do Nemanjine putuje i po 30 minuta , a nekad i duže , dok recimo od Jaše Prodanovića do Glavne pošte zna da se desi da se prelazi i 50 minuta. Da nema takvih stvari , ne bi ni bilo potrebe za skraćivanjem i oznakom 40L. Sve što je potrebno je da se ubaci da se i ona vidi kada se kuca kod za Bus plus. Evo baš pre neki dan majka čekala 40 kod Glavne pošte (smer ka Banjici). Na displeju na stanici pisalo da je udaljena 1 stanicu. Ostala da čeka i provela 40 minuta na stanici. Jedva ušla u trolu , u koju su maltene svi na stanici hteli da uđu , a bilo ih je za još jednu trolu.
Što se tiče tramvaja , od kako je napravljena dvokolosečna okretnica na Banjici , samo jednom sam video kraćenje na Trošarini. To im je najbolja stvar u celoj rekonstrukciji Vojvode Stepe.
Hoce li 40 voziti i u letnjem rezimu ili ?
 
Nisam razumeo šta hoćeš da pitaš. Da li misliš da li će biti letnji red vožnje na 40 ili kao što je sad? Čak i da se desi da se bude menjao red vožnje , linija će u svakom slučaju biti pojačana , jer ne radi 41. Biće situacija slično kao kada su radili potez Bulevar Oslobođernja - Slavija , pa su pojačali 40 i 41 zbog ogromnih gužvi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631311#p631311:2v8bmx4s je napisao(la):
solecar » Uto Jun 18, 2019 6:27 pm[/url]":2v8bmx4s]Nisam razumeo šta hoćeš da pitaš. Da li misliš da li će biti letnji red vožnje na 40 ili kao što je sad? Čak i da se desi da se bude menjao red vožnje , linija će u svakom slučaju biti pojačana , jer ne radi 41. Biće situacija slično kao kada su radili potez Bulevar Oslobođernja - Slavija , pa su pojačali 40 i 41 zbog ogromnih gužvi.
Dal se menjaju trolejbusi za autobuse kao na 29 i ostalim ili ne ? To sam hteo da pitam
 
Сад да убаце све троле на 40 и да имамо такт на пола минута 8)
 
Od subote autobusi umesto trola do Slavije. Ukida se i 22a, a 29a ide do Terazija
 
Trole su išle po ovom nevremenu ali su imale oznake za garažu i u kvaru, neke su imale ovaj natpis elektriziranje i oznaku struje koju prvi put vidim.
 
Ja danas ulazim u trolu , na displeju pisalo samo 40. Taman što sam ušao , krenuo pljusak. Izbaci nas čovek kod stare okretnice i kaže da ne ide dalje. Iza bilo još nekoliko troli sa oznakom 40L i normalnim displejima. Samo je jedna bila sa oznakom 40 , ne računajući ovu što nas je "izbacila" , a ljudi bilo za 2 trole na stanici.
 
Cim nastane neko kasnjenje puste ih do stare okretnice da se uklope u red voznje iako pricaju da 40l sluzi da rastereti saobracaj u vreme spiceva..

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Sve ja to znam , ali ovih dana više radi 40L nego 40 , i još plus idu konvojski. Samo nemoj da mi kažeš da je toliki haos da mora u ogromnoj meri da bude uočljivo regulisanje istog.
 
Meni se desilo da sam u ušao u trolu na kojoj pisalo 40 - BANJICA 2, a kad sam izašao iz nje video sam da piše 40L, do stare okretnice ide. Srećom, svejedno mi je bilo jer sam išao sa Zvezdare do Glavne pošte.
 
S5b9jUp.png
 
Ево мало и ноћних слика вуче трола у депо. Поред стандардног ФАПа за тролејбусе и Ивека ангажован је и војни ФАП.
 
Jesu to konacno fino sredili i ofarbali vojni fap ....
 
Сређен је он још прошле године, него га нисам виђао на улици осим једном када је превозио неке блокове.
 
Zamislite sad u narednom periodu kad se poukidaju sve linije osim 40 GSP ispadne pametan pa iskoristi to vreme da lepo sredi i remontuje što je moguće više BKMova koji su dobrano propali za ovih nekoliko meseci ''Megatrend sistema upravljanja i održavanja''.

Mislim naravno da se to neće desiti. Al samo kažem, zamislite omakne im se pa ispadnu mudri...
 
Vrh