Šta je novo?

Trolejbusi

Ovo se dešava kada se ne gleda N1. SEOS blokirao raskrsnicu Kneza Miloša i Nemanjine. ;)
 

Savez Ekoloških Organizacija Srbije, zanimljiva skraćenica.😄

Ovo se dešava kada se ne gleda N1. SEOS blokirao raskrsnicu Kneza Miloša i Nemanjine. ;)

Haha, bogami ne gledam uopšte televiziju koju fizički i ovde i u Zaječaru imam, al nemam pretplatu, te je TV tu za ukras više.
Vesti pratim preko portala (dosta stranih), kao student Međunarodnih odnosa moram, pogotovo sada kada se zapetljalo u Izraelu gde vršim za sebe analize itd..
Valjda se zbog mog fokusa na taj sukob izgubio fokus na domaće teme te sam ovo propustio.

Za kaznu zbog širenja dezinformacija, sledeći kontigent fotki Trola mora da bude bolji od prošlog!😎😛
 
Narandza na terazijama
20231012_103107.jpg
 
Danas je zatvorena Kralja Milana celom dužinom. 29ka umesto da ide Nemanjinom, pa KM pa Svetogorskom, ona ide opet samo do Slavije.

Ne znam za koj andrak su onda pravili mrežu u Nemanjinoj ako je nikad neće koristiti???!!!

Ovo je jedna zemlja fasada i kolektivnog samozavaravanja.
 
Zapalila se zglobna trola jutris. Bez novih trolejbusa ukinuće trolejbuski podsistem.
 
Греота. Баш су запустили цео подсистем, срамота за стручњаке који ћуте и климају главом.
 
Аутобусе су макар купили нове, какви год да су, а остало само распад.
 
Gledam sad na tv, planiraju u petak, 20.10. da otvore staničnu zgradu u Prokopu. Ko zna koje otvaranje tog ukletog mesta u poslednjih 50 godina!
Šta god radili, ostaje problem veze Prokopa sa mrežom gradskog prevoza.
Mlatili su po gradu novim delovima mreže koji su samo na pojedinim mestima usporili saobraćaj, a nemau nikakvu f- ju, a ono što bi trebalo i što bi bitno rešilo izolovanost ž stanice, ne rade. Zar je problem spustiti nekoliko stotina metara žica od raskrsnice ispod 25. maja do Ruda, kako bi trolejbus postao dostupan? Nekada davno, bila je ideja da trolejbus siđe na neki od nivoa same stanice.
 
Следеће отварање, нова линија соло аутобуса за прокоп. Или боље миди или мини бус
 
Gledam sad na tv, planiraju u petak, 20.10. da otvore staničnu zgradu u Prokopu. Ko zna koje otvaranje tog ukletog mesta u poslednjih 50 godina!
Šta god radili, ostaje problem veze Prokopa sa mrežom gradskog prevoza.
Mlatili su po gradu novim delovima mreže koji su samo na pojedinim mestima usporili saobraćaj, a nemau nikakvu f- ju, a ono što bi trebalo i što bi bitno rešilo izolovanost ž stanice, ne rade. Zar je problem spustiti nekoliko stotina metara žica od raskrsnice ispod 25. maja do Ruda, kako bi trolejbus postao dostupan? Nekada davno, bila je ideja da trolejbus siđe na neki od nivoa same stanice.
Sto ja znam,trece otvaranje. Video si onaj skarabudz od mreze,kako bi skrenuo levo iz Kneza Milosa u Nemanjinu a da nije 4:30 ujutro?
 
Kad je postavljana mreža, pisao sam. Skretnica je preblizu raskrsnici za levo skretanje u Nemanjinu. Trebalo je postaviti dosta ranije, pre nego što se otvori traka, još negde odmah iza stajališta. Ovako, vozač mora da se bavi skretnicom u trenutku kada je već skoro ušao u raskrsnicu, kada mora da prati dešavanja na sve strane.
Samo skretanje bi se moglo obezbediti korekcijom rada semafora sa direkcionim zelenim, ili i u onoj predfazi kada pre zelenog u Kneza Miloša, otvara koji sekund pre autobusima i trolejbusima ka Londonu, kako bi stigli da zauzmu traku jer jedna nestaje.
 
Danas sam bio malo jače od 1h na koridoru linija 40/41 i nijedan BKM 333 se nije pojavio. Ne smem da tvrdim, ali izgleda da su ih povukli nakon onog požara. Postoji šansa da su svi bili na 28/29, ali sumnjam.
Na 40 koja kao po običaju trpi, danas je bilo 50 50 sa trolama i vozilima od Kosmaja što je frapantan podatak. Takođe neki polasci su bili otkazani, to se baš osećalo.

Kao i po običaju Kosmaj je ubacio i jedno "egzotično vozilo" na 40, a ovog puta je to bio IK-103 GB 493, ali ja sam bio na skroz pogrešnoj strani.:(
Raduje me nalepnica za sertifikaciju, jer to znači da će biti još malo u saobraćaju vrv.
20231019_134622.jpg

20231019_134628.jpg
 
E al posle su nailazili samo tako, 1 Conecto, 1 Higer, 1 LE & ovaj klasični 103, mislim da je bio još neki Conecto, ali nisam stigao da vidim displej može biti i da je sa 36.
Na Prokopu oko 14h sam čekao trolu 20 minuta nigde ih nije bilo ni 40 ni 41, barem 3 polaska sa po 40 i 41 su im ispala u tom satu što je katastrofa, sutra se otvara stanična zgrada, a jedina krštena linija do nje trokira svakodnevno. :rolleyes:
 
Danas je zatvorena Kralja Milana celom dužinom. 29ka umesto da ide Nemanjinom, pa KM pa Svetogorskom, ona ide opet samo do Slavije.

Ne znam za koj andrak su onda pravili mrežu u Nemanjinoj ako je nikad neće koristiti???!!!

Ovo je jedna zemlja fasada i kolektivnog samozavaravanja.
Opet isto:
20-oktobar-jpg.177138


Inače pročitao sam post @branik -a i sve je lepo objasnio sa tehničke strane, zašto je taj krak mreže postao promašaj. Nego ja se osvrćem na idiotizam i bezobrazluk onih koji su nepromišljeno odlučili da je tu postave, i da se pritom hvale po medijima zbog toga, a na kraju je ni ne koriste, a grad i prevoz opet ostaju paralisani kad god se nešto zatvori.
 
Vrh