Šta je novo?

Trolejbusi

Ma dajte ljudi uvek bi birao da se obnovi ceo vozni park u odnosu da se kupi desetak mercedesa,Sofija je mnogo manja od Bg,kod njih radi Metro pa sada kratke linje koji ta hrane mogu da kupe mani broj dobrih vozila,a ko je rekao da su ove Škode bolje od Beloruskih? ima nijansi možda,eto Beloruske i Kijev je naručio kao i Kanada,a Beloruske trole koriste sve inovacije i od Siemensa i Škode e sada dizajn je stvar ukusa,ja bih rekao da smo dobro prošli, dobijamo kompletan novi vozni park. ;)
 
I na našim je oprema i motori od Škode, samo školjka od BKM-a :p

EDIT: ipak nisu stigle trole :(
 
Citam knjigu za polaganje vozackog... i trolejbus se definise kao ozilo koje se napaja putem mreze. Je li tako i po novom zakonu? To nije dobro, jer kako ga definisati ako se napaja iz baterije. Onda ispada ja je autobus
 
:lol: Imaš pravo. Takođe trolejbusi nemaju registarske tablice, što zna da zbuni pandure kaka popunjavaju zapisnik kada trola učestvuje u nekoj saobraćajnoj nesreći :laugh:
 
Da, isterali ih ispred garaže. :( Čini se kao veliko čišćenje pogona pre dolaska BKM-a.
 
Sto tva grafa ne srede i prodaju sarajevu on sad imaju dosta komada tog modela
 
ja da javim da sam upravo video dva nov trolejbusa na vagonima u tosinom bunaru!
Narandzasti su.
 
Da žele da ih srede oni bi još radili kod nas. Sada već ne žele da naručuju nove delove, dosada su budženi, pa im je tako ugrađen kompresor domaće firme "prve petoletke". U svakom slučaju kvar nije bio nešto veliki, problem je bio samo u električnim kočnicama, inače su mogle biti vožene. Sarajevo nema G&S već MAN, možda grešim :/

Inače ta 4 G&S tu stigla u Beograd kao probna, pošto je Austrija planirala da nam pošalje i ostale iz te serije, međutim naši su odbili da plate prevoz , itd. Kasnije su ti trolejbusi otišli za Rumuniju i Bugarsku.

http://tf1.mosfont.ru/photo/01/93/98/193984.jpg
 
jgp1mf.jpg


33p94c0.jpg
 
Ostao sam duzan odg. Sammaelu, ali ostacu i dalje, jer mi se spava. Videcemo na sta ovo novo lici i jako bih voleo da gresim. Samo jedna sugestija amm8990-u: u Beogradu je bilo 5 G&S vozila i to 3 zgloba (53, 57, 59) i 2 solo (55, 56). Od toga zglob koji je prvi dosao (57) mislim da nije ni vozio.
 
Neće ni imati teget štraftu, a i oni ranije su stizali bez nje. Upitno je da li će biti narandžasti, pošto kruže glasine da će sve trole biti prefarbane u bordo.
 
Trenutno su ona dva sa vagona (sa onih slika) na farbanju! (odlučeno je da elektro vozila budu crvena, a autobusi izgleda ponovo zeleni, ovo je nezvanično ali čuo sam od nekih "insajdera".. :) )
 
Vrh