Šta je novo?

Trolejbusi

Poznananik drzi pretezno IT blog sa usputnim osvrtima na zivot, ostale stvari. Imao je jedan tekst na temu kako treba otici iz ove zemlje gde je opljuvao ceo drzavni sistem i slicno. I tu su se pojavili da brane vodju, dotle to ide. Do nivoa spamovanja IT bloga koji prati par stotina ljudi....
 
Jase Prodanovica
d125d143bc6fbefe7a2272993f589229.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ja bih rekao da ima 3-4 puta vise ljudi..verovatno kao posledica danasnjih dogadjaja
8599d530026895f7f4787ff62c0828be.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
To je kod stanice ka gradu?
Šta sad rade sa 40? Obustavljena je ili sad može da se okreće na Trgu i 40 i 41?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689943#p689943:k8nut4ys je napisao(la):
milanobelgrade » Uto Dec 17, 2019 7:19 pm[/url]":k8nut4ys]Ja bih rekao da ima 3-4 puta vise ljudi..verovatno kao posledica danasnjih dogadjaja
8599d530026895f7f4787ff62c0828be.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

Nadam se da je tako, al nesto mi se cini da preko pola ovih ljudi samo prelazi ulicu kroz guzvu...
 
Pa to je i vid protesta. Blokiranje ulice tako što gomila ljudi prelazi ulicu sa jedne na drugu stranu i nazad.
 
Zbog kvara trola završila na okretnici u ustaničkoj.
1f0a0934eb4e39d29f5b0f1cf8f47827.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Živa je 19-ica,mrtva nije

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689929#p689929:feukyzgs je napisao(la):
hiavata » Uto Dec 17, 2019 5:13 pm[/url]":feukyzgs]Poznananik drzi pretezno IT blog sa usputnim osvrtima na zivot, ostale stvari. Imao je jedan tekst na temu kako treba otici iz ove zemlje gde je opljuvao ceo drzavni sistem i slicno. I tu su se pojavili da brane vodju, dotle to ide. Do nivoa spamovanja IT bloga koji prati par stotina ljudi....

Onoi su veoma dobro pripremljeni.
Vodja se hrabro i pozrtvovano brani na svim sajtovima, cak i sajtovima dijaspore.
Mi jos ne razumemo razmere zla.
 
У реду је да се буне за тролу, тако и треба, ал да се буне за спајање чингријине са цветком, то је већ тешки дебилитет. Као да на марсу живе па им не требају нормалне улице.
 
Gde je sada vlast da osudi napad na građanske aktiviste? Gde je vlast da osudi sprečavanje osnovnog prava građana da prisustvuju sastanku u svojoj opštini? Naravno da ćute. A kada njihovog balvana napadne "neko" (čitaj sam sebe udario), onda svi redom kao ovce viču i osuđuju napad, to je napad na državu, napad na predsednika, znak da su Đilasovi batinaši spremni na ubistvo.
Meni je u ovoj priči drago, koliko je to uopšte moguće, da se niko iz opozicije još nije zvanično uključio. I bolje bi im bilo da ne diraju ništa.
 
Protest Inicijative Vratimo trolu 28: Potpisi sakupljeni, nadležni nas ignorišu

Građani okupljeni oko inicijative "Vratimo trolu 28" blokirali su večeras saobraćaj na raskrsnici Jaše Prodanovića i Ruvarčeve ulice, u znak protesta zbog ukidanja trolejbuske linije 28 nakon rekonstrukcije Trga Republike. Protest je završen nakon nešto više od pola sata.

Građani su nezadovoljni zbog toga što su za vraćanje spomenute linije sakupili oko 8.000 potpisa u okviru peticije, ali kažu, nadležni ih po tom pitanju ignorišu.

Deo njih je zato danas popodne najavljeno posetio opštinu Zvezdara, pred zakazanu sednicu, kako bi poslanike upoznali sa svojim problemom, međutim, nakon što su izašli sa sednice, u hodniku je jedan od članova inicijative napadnut.

Miloš Vučković iz inicijative "Vratimo trolu 28" je nakon napada slučaj prijavio policiji, koja je podnela prekršajnu prijavu protiv NN lica.

Inače, večerašnji protest nije prijavljen nadležnima, jer kako kažu organizatori, reč je spontanom skupu, pa nije bilo moguće prijaviti ga najmanje pet dana ranije, kako nalaže zakon.

Ovo je treći protest inicijative. Prethodno su krajem novembra građani protestovali ispred uprave Grada Beograda, a pre tri dana nezadovoljni građani blokirali su saobraćaj u Čingrijeva ulici na simboličnih 28 minuta.

Kako kažu u organizaciji, za sredu je zakazan sastanak s predsednikom skupštine opštine Zvezdara.

izvor: N1

P.S.
Na linku se nalaze i dva videa u okviru kojih je i Vučkova izjava. U komentarima se već skupilo 1000 do 2000 minusa po komentaru i to od 19h (vreme postavljsnja) do 23h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690034#p690034:3ks8215w je napisao(la):
marrecar » 17 Dec 2019 22:59[/url]":3ks8215w]Gde je sada vlast da osudi napad na građanske aktiviste? Gde je vlast da osudi sprečavanje osnovnog prava građana da prisustvuju sastanku u svojoj opštini? Naravno da ćute. A kada njihovog balvana napadne "neko" (čitaj sam sebe udario), onda svi redom kao ovce viču i osuđuju napad, to je napad na državu, napad na predsednika, znak da su Đilasovi batinaši spremni na ubistvo.
Meni je u ovoj priči drago, koliko je to uopšte moguće, da se niko iz opozicije još nije zvanično uključio. I bolje bi im bilo da ne diraju ništa.
Pomaže aktivistima za očuvanje kocki na Trgu republike od ponovnog propadanja. :)
 
Evo ja otvorio i gledam. Vrlo zanimljiv broj minusa, na jednom komentaru 1001 minus, na druga dva (od ukupno tri trenutno) po tačno 2001 minus. Radi mašinerija jako danas, botovi u punoj snazi.
 
Dobro veče svima. Posle današnjeg događaja smatram se pozvanim da komentarišem. Danas sam se osećao poniženo kao nikada u životu, zatekao sam se u situaciji da sam zbog građanske nepolitičke inicijative za vraćanje trolejbusa 28 prvo bio verbalno maltretiran, a zatim i fizički napadnuh od strane NN lica koja su vršila faktičku vlast u zgradi opštine Zvezdara, i to sve ispred radnika obezbeđenja koji nisu reagovali na sve to. Već sam rekao za N1 šta se i kako desilo, samo ću dodati da se nadam da se će počinilac biti pronađen s obzirom da je više kamera snimilo taj događaj.

Večeras smo zbog pomenutog napada i ignorisanja naše peticije sa preko 4.000 potpisa održali u 18h protest u ulici Jaše Prodanovića na kojem su građani prelazili pešački prelaz bez semafora. Sutra u 10h idemo na sastanak sa predsednikom opštine Zvezdara, pa ću biti slobodan da javim kako su prošli pregovori. Napominjem da je ovo prvi gradski funkcioner koji je odlučio da primi predstavnike naše inicijative. Ponoviću, ni ja ni drugi učesnici nisu niti su bili članovi političkih partija, borimo se za vraćanje trolejbusa 28 bez ikakvih zadnjih namera.

Predlažem da odgledate moj govor na večerašnjem protestu. Veliki pozdrav i nadam se uskoro pišem da smo vratili trolejbus 28. :gobb:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VPOglffGqwA[/youtube]

EL-691dWsAAujsl
 
Naprd!
Nije ti lako, ali neće ni njemu biti da objasni jučašnje događaje.
 
Vucko nemoj se osecati ponizeno, treba da budes ponosan na sebe. Biti medju prvima u suprotstavljanju fasistickom rezimu koji danas postoji Srbiji treba da bude na ponos i tebi i tvojim roditeljima. Ti nisi uradio nista lose, zelis da pomognes svojim komsijama i sebi. Treba da budu ponizeni i osramoceni upravo oni ljudi koji su za saku pirinca dosli da napadaju sugradjane, da se sramote i drugima nanose zlo. Puna podrska i samo napred
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690038#p690038:29ycbpxc je napisao(la):
marrecar » Uto Dec 17, 2019 11:05 pm[/url]":29ycbpxc]Evo ja otvorio i gledam. Vrlo zanimljiv broj minusa, na jednom komentaru 1001 minus, na druga dva (od ukupno tri trenutno) po tačno 2001 minus. Radi mašinerija jako danas, botovi u punoj snazi.

Nista ne prepustaju slucaju.
Moramo priznati, pametniji su i sposobniji od nas koji mislimo da smo normalni gradjani.
Njihove batinske grupe bore se za svoje poslove, za nezasluzenu zaradu, za sitne privilegije, za mogucnost dobijanja sendvica.
Ljudi kod nas spremni su da se prodaju za 500 din, da nekog pretuku za 1000.
Mi zivimo fasizam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689900#p689900:7o7psfpj je napisao(la):
JohnnyLee » Uto Dec 17, 2019 3:14 pm[/url]":7o7psfpj]физички, није му ништа страшно. али психички и морално је деградирајуће

Najvaznije je da zele da stvore utisak da sve znaju i sve mogu.
Da stvore utisak o sopstvenoj nedodirljivosti.
Na primeru te male akcije za trolejbus 28. ogleda se buducnost Srbije.
Unutrasnjost Srbie je rezervoar njihove snage.
Znam ljude koji su tamo, gladni i besni, spremni da urade sve za mrvice koje nudi Vodja.
On obecava ono sto je njihov san, da uspeju tako sto su zahebali druge.
 
Gde su sad vrli sendvicari da nam posole pamet. Vucko nadam se da si dobro, videh na Teodorinom profilu a i ovde da su te zaboli u glavu.

Ladno biju ljude zbog zelje da se vrati linija gsp.

Teodora mi je drugarica i znam da je sa Zvezdare i da su njene pobude realne, al sad vidim i ovog lika pored tebe na snimku, on je isao sa mnom u skolu i nije sa Zvezdare, a znam da zauzima neke politicke stavove godinama, sta ce on tu?
 
Vlast je napravila od svega politicko pitanje.
Danas smo ponovo u 1941.
Ili si za fasizam ili ne.
 
MC_":2fo350uu je napisao(la):
Da stvore utisak o sopstvenoj nedodirljivosti.
Na primeru te male akcije za trolejbus 28. ogleda se buducnost Srbije.
Unutrasnjost Srbie je rezervoar njihove snage.
Znam ljude koji su tamo, gladni i besni, spremni da urade sve za mrvice koje nudi Vodja.
On obecava ono sto je njihov san, da uspeju tako sto su zahebali druge.

Da, jedino su Beograđani pravi Srbi. Aj mani se tih priča, da nisu možda ljudi iz unutrašnjosti juče radili ono, je l moraju baš svuda da se prave podele ili da se generalizuje?

Znam ja puno botova i ovde i tamo, ali neverovatno je da se odma spominje kako su ljudi negde spremni da grizu, a ne spominje se koliko je standard tu negde manji, da nam je država centralizovana itd itd.
Beograd je prelep grad i mnogo sam ga zavoleo, nemoj da mi kvariš mišljenje tim tvojim seoskim pričama.




Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrh