Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798315#p798315:39m3x56m je napisao(la):
Lara74 » Pon Nov 30, 2020 8:54 pm[/url]":39m3x56m]Investitor je valjda Pmc inžinjering i nema veze sa ovim našim. Šta je konkretno problem na relaciji prodaja kupac?

Nakon potpisivanja predugovora, odnos Merina prema kupcima se može opisati stavom "mi smo svoj posao odradili".
Svaki dalji pokušaj da se dobiju dodatne informacije ili zahtevaju izmene je bio mukotrpan. Na daleko kompleksnijim projektima se kupcima omogućilo da zahtevaju određene izmene tokom izgradnje, naravno uz odgovarajuću cenu. Ovde imam utisak da se agenti nisu ni trudili da provere sa investitorom ili izvođačem šta je moguće, kako sebe ne bi uvodili u dodatni posao za male pare. Takođe, odgovori na ista pitanja su se razlikovali od agenta do agenta što sam zaključio iz komunikacije sa drugim kupcima.

S druge strane investitor nema ništa bolji odnos, insistira da sva komunikacija ide preko Merina i odbija da komunicira sa kupcima direktno.

Konkretno mogu da pričam o ličnom iskustvu, a neki drugi kupci su imali još "lepša" iskustva:

1. Rezervisao sam stan i dva parking mesta. Parking mesta su mi dodeljena po "službenoj dužnosti", tj. nisam dobio mogućnost izbora niti je komunicirano da postoji razlika u visini parking mesta u zavisnosti od lokacije. To u kombinaciji sa identičnom cenom u celom naselju me je navelo da logikom i zdravim razumom zaključim da se na parking mesto može parkirati prosečan auto. Nakon 6 meseci su mi javili da su parking mesta visine 150cm i 155cm!? Nisam imao iluziju da parkiram neki džip na parking klackalicu, ali je razumno očekivati da Toyota Yaris može da uđe na klackalicu, što nije slučaj. Na moj izričit zahtev da promenim parking mesto, ponudili su mi da mesto koje je 150cm zamenim za jedno u drugoj lameli koje je 165cm, što mi je OK, ali su odbili da u aneks ugovora čiju sam overu platio dodaju i visinu parking mesta, kako kasnije ne bi bilo još neprijatnih iznenađenja. Jasno je da su indikacije o visini imali u startu, ali nisu pominjali dok nisu rasprodali sve.

2. Hteo sam imam klimu u spavaćim sobama pa sam pitao da uz doplatu ugrade multi split sistem iii dodatnu spoljašnju jedinicu. Smatrao sam ovaj zahtev krajnje normalnim, ali je i on odbijen bez nekog razumnog obrazloženja.

3. Pitao sam da uz doplatu ugrade komarnike na spoljašnju stolariju, što je opet odbijeno uz neuverljiv argument da će im to uticati na rokove. Čak smo pokušali kao grupa od preko 50 kupaca zahtevamo ugradnju komarnika u fazi izgradnje, ali nisu želeli da izađu u susret.

4. Zahtevao sam DWG plan stana kako bih imao uvid u dimenzije i položaj instalacija i priključaka. Ovo mi je pre svega bilo potrebno za planiranje enterijera, ali i za eventualne zahteve za izmenama u izgradnji. Ukoliko se izvođenje vrši po projektu, ne vidim zašto je problem da se projekat stana prosledi kupcima. Razumno je očekivati određena odstupanja u izvođenju, ali zaista ne vidim razlog da se kupcima ne daju projekti za stan koji će platili 150k ili 200k EUR. Na ovom pitanju sam se vrteo u krugu prodaja-investitor-projektant, da bih na kraju, posle dosta prebacivanja, dobio odgovor od investitora da jednostavno ne žele da šalju planove i da ću sve moći da premerim kada budem ušao u stan.

Dodatni komentari za investitora/izvođača:

1. Deluje da je specifikacija ograde terase namerno izostavljena iz materijalizacije. Kupci su prema renderima i objašnjenjima prodaje da se radi isto ili kvalitetnije nego u naselju Gornji Grad očekivali sasvim drugi tip ograde. Nažalost, odabrano je jeftino rešenje, a estetski je takvo da nam sada fale gipsani lavovi na ulazu u zgradu. Dodatno, nije regulisano odvođenje vode sa terasa, već je napravljen pad tako da se sve sliva i tamo gde ima bašti završava komšijama u dvorištu.

2. Klime na terasama su postavljane bez jasnog pravila, sa velikim razlikama u poziciji između dva susedna stana, negde nakrivo, negde se naslanjaju na zid itd. Opet je iskorišćena činjenica da u materijalizaciji nema maski za klime da se iste izostave u izvođenju, iako su reference na prethodne projekte jasno ukazivale da se ovo podrazumeva. Dobro je bar da je odabrani brend u skladu sa materijalizacijom.

3. U stanovima je elektro galanterija iz Gajdobre umesto iz Italije kako je u materijalizaciji, i to najjeftinija linija domaćeg proizvođača.

4. Mnogi su bili zatečeni ogromnim vertikalnim radijatorima u dnevnim sobama, s obzirom da su ih zgodno izostavili iz svih rendera i specifikacija. Ne mora nužno da bude loša stvar, ali je svakako bilo dobro znati to unapred.

Sa dosadašnjim iskustvom očekujem još iznenađenja u izvođenju, samo je pitanje gde je granica bahatosti i da li treba da vodim ceo tim inspektora sa sobom na tehnički prijem.
 
Sve što ste napisali je istina, počev od odvoda za vodu sa terase, ograde na terasama , maski za klimu, radijatora u dnevnoj sobi pa kako kažete ko zna sta nas još čeka. Moje veliko razočarenje.
 
Još me nisu zvali da vidim stan (objekat 2), ali počeo je me hvata strah kad čujem sve ovo...
 
Tuzno je gledati ljude cija jadikovanja ni najmanje ne doticu prodavca i investitora. Zalosno je videti porodicu koja ce sledecih 20 ili 30 godina otplacivati imaginarni kvalitet zarad jos kojeg miliona na necijem racunu. Nije nauka obogatiti se na tudjoj nesreci isto kao sto to rade prodavci igracaka ispred decijeg dispanzera. Potebno je samo prestati biti covek, zaboraviti na cast, postenje, obraz i moral. Nakon ovoga jos jedan milion ce leci. Zao mi je sto to rade i uticu na kolektivno urusavanje svih vrednosti a cija ce deca, pre ili kasnije, kupovati iste te igracke koje su ranije prodavane od svojih roditelja. Ovo ne pisem kao bot vec kao kupac laznih ocekivanja.
 
Da sam kupio neku rupu u Kaludjerici za 15K pa da razumem ignorisanje. Ali nisam. I smi mi. Racunali smo da smo uzeli od "proverenih" investitora,izvodjaca i prodavca. One terase su kriminal! Mnogi ljudi ne bi ni uzeli stanove da su ih videli na rendereru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa pre ces uspostaviti kontakt sa investitorom u kaludjerici u nekoj manjoj zgradi nego ovde. U principu ovo je masovna gradnja i investitor ne zeli da se bavi pojedinacnim slucajevima. Sto nije uredu. Ipak je svakom ko kupuje stan to znacajan dogadjaj, bez obzira sto je iñvestitoru to samo jedan stan od npr 500 stanova.
 
Joj ljudi , razumem sve ali ja imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo za terase i klime - manje vise.
Parking mesta: klackalice, hocu da se samoubijem sto necu imati parking mesto ali stisnem zube . neko resenje ce se naci.
Ali komunikacija , uvek mi se jave odgovore sta god treba posalju . i pre nego sto je pocela gradnja rekli su mi, nemoj dwg da saljemo , sacekaj konacan rezultat pa planiraj, ako se nesto promeni u problemu si. Ne branim ih, ipak imajte na umu da nas ima mnogo a njih dvoje ,max troje ,koji nas oskrbljuju.

I da, veliki investitori , u ovom slucaju grupa investitora, ne moze da komunicira sa svakim pojedinacno zato sto ih sve treba okupiti, dobiti odobrenje, nije tako jednostavno.

I da se razumemo, mi birali njih ne oni nas.



Korona me pretvorila u mirotvorca.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798794#p798794:36iv8q5x je napisao(la):
sanjar » Sre Dec 02, 2020 10:33 am[/url]":36iv8q5x]Joj ljudi , razumem sve ali ja imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo za terase i klime - manje vise.
Parking mesta: klackalice, hocu da se samoubijem sto necu imati parking mesto ali stisnem zube . neko resenje ce se naci.
Ali komunikacija , uvek mi se jave odgovore sta god treba posalju . i pre nego sto je pocela gradnja rekli su mi, nemoj dwg da saljemo , sacekaj konacan rezultat pa planiraj, ako se nesto promeni u problemu si. Ne branim ih, ipak imajte na umu da nas ima mnogo a njih dvoje ,max troje ,koji nas oskrbljuju.

I da, veliki investitori , u ovom slucaju grupa investitora, ne moze da komunicira sa svakim pojedinacno zato sto ih sve treba okupiti, dobiti odobrenje, nije tako jednostavno.

I da se razumemo, mi birali njih ne oni nas.



Korona me pretvorila u mirotvorca.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

U redu je da se investitor ne bavi direktno pojedinačnim slučajevima, ali mora da se obezbedi drugi mehanizam koji funkcioniše. U ovom slučaju je prodaja zadužena za komunikaciju sa kupcima i oni bi morali da imaju direktan pristup i investitoru po potrebi i izvođačima. Na taj način oni su posrednik između kupca i investitora i izvođača. Cela struktura prodaja-investitor-izvođač bi trebala da omogući da se opsluži veći broj pojedinačnih zahteva.

Nije ovo toliko veliki investitor i projekat. Daleko veća naselja, gde je investicija bila veća, a i broj kupaca, imali su jasno definisane procedure i vremenske okvire gde su kupci mogli da iznose svoje zahteve za izmenama. Za ovo je potrebno da kupci imaju jasan uvid u plan stana koji kupuju, materijale koji se ugrađuju i vremenski okvir u kojem se pojedini radovi izvode. Činjenica je da ovo investitoru predstavlja dodatni trošak a izvođaču dodatnu komplikaciju, ali sve to je uračunato u cenu kvadrata.
 
Upravo pošto im je teško da odgovaraju svakom pojedinačno olakšali smo im pa im je poslat mejl sa 30-ak stanara u cc-u, na šta su takođe ostali nemi.
To što ih ima max dvoje-troje apsolutno nije naš problem, dovoljno je novca u igri da mogu da zaposle još dvadesetdvoje-troje.
I to što smo odabrali mi njih ne lišava nas prava da iskažemo nezadovoljstvo ako za to postoji razlog. Koga god drugog da smo "odabrali" u ovoj zemlji naišli bismo na slične probleme, pošto se, kao i u svakoj drugoj sferi, posluje kartelski.
 
milos.tomic":1hunoaiw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798794#p798794 je napisao(la):
sanjar » Sre Dec 02, 2020 10:33 am[/url]":1hunoaiw]Joj ljudi , razumem sve ali ja imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo za terase i klime - manje vise.
Parking mesta: klackalice, hocu da se samoubijem sto necu imati parking mesto ali stisnem zube . neko resenje ce se naci.
Ali komunikacija , uvek mi se jave odgovore sta god treba posalju . i pre nego sto je pocela gradnja rekli su mi, nemoj dwg da saljemo , sacekaj konacan rezultat pa planiraj, ako se nesto promeni u problemu si. Ne branim ih, ipak imajte na umu da nas ima mnogo a njih dvoje ,max troje ,koji nas oskrbljuju.

I da, veliki investitori , u ovom slucaju grupa investitora, ne moze da komunicira sa svakim pojedinacno zato sto ih sve treba okupiti, dobiti odobrenje, nije tako jednostavno.

I da se razumemo, mi birali njih ne oni nas.



Korona me pretvorila u mirotvorca.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

U redu je da se investitor ne bavi direktno pojedinačnim slučajevima, ali mora da se obezbedi drugi mehanizam koji funkcioniše. U ovom slučaju je prodaja zadužena za komunikaciju sa kupcima i oni bi morali da imaju direktan pristup i investitoru po potrebi i izvođačima. Na taj način oni su posrednik između kupca i investitora i izvođača. Cela struktura prodaja-investitor-izvođač bi trebala da omogući da se opsluži veći broj pojedinačnih zahteva.

Nije ovo toliko veliki investitor i projekat. Daleko veća naselja, gde je investicija bila veća, a i broj kupaca, imali su jasno definisane procedure i vremenske okvire gde su kupci mogli da iznose svoje zahteve za izmenama. Za ovo je potrebno da kupci imaju jasan uvid u plan stana koji kupuju, materijale koji se ugrađuju i vremenski okvir u kojem se pojedini radovi izvode. Činjenica je da ovo investitoru predstavlja dodatni trošak a izvođaču dodatnu komplikaciju, ali sve to je uračunato u cenu kvadrata.
To sve je njihova losa organizacija.
Naglasavam da ih ne branim.

Jel neko od vas kes kupac?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798808#p798808:eq4q3nwu je napisao(la):
sanjar » Sre Dec 02, 2020 12:15 pm[/url]":eq4q3nwu]
milos.tomic":eq4q3nwu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798794#p798794 je napisao(la):
sanjar » Sre Dec 02, 2020 10:33 am[/url]":eq4q3nwu]Joj ljudi , razumem sve ali ja imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo za terase i klime - manje vise.
Parking mesta: klackalice, hocu da se samoubijem sto necu imati parking mesto ali stisnem zube . neko resenje ce se naci.
Ali komunikacija , uvek mi se jave odgovore sta god treba posalju . i pre nego sto je pocela gradnja rekli su mi, nemoj dwg da saljemo , sacekaj konacan rezultat pa planiraj, ako se nesto promeni u problemu si. Ne branim ih, ipak imajte na umu da nas ima mnogo a njih dvoje ,max troje ,koji nas oskrbljuju.

I da, veliki investitori , u ovom slucaju grupa investitora, ne moze da komunicira sa svakim pojedinacno zato sto ih sve treba okupiti, dobiti odobrenje, nije tako jednostavno.

I da se razumemo, mi birali njih ne oni nas.



Korona me pretvorila u mirotvorca.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

U redu je da se investitor ne bavi direktno pojedinačnim slučajevima, ali mora da se obezbedi drugi mehanizam koji funkcioniše. U ovom slučaju je prodaja zadužena za komunikaciju sa kupcima i oni bi morali da imaju direktan pristup i investitoru po potrebi i izvođačima. Na taj način oni su posrednik između kupca i investitora i izvođača. Cela struktura prodaja-investitor-izvođač bi trebala da omogući da se opsluži veći broj pojedinačnih zahteva.

Nije ovo toliko veliki investitor i projekat. Daleko veća naselja, gde je investicija bila veća, a i broj kupaca, imali su jasno definisane procedure i vremenske okvire gde su kupci mogli da iznose svoje zahteve za izmenama. Za ovo je potrebno da kupci imaju jasan uvid u plan stana koji kupuju, materijale koji se ugrađuju i vremenski okvir u kojem se pojedini radovi izvode. Činjenica je da ovo investitoru predstavlja dodatni trošak a izvođaču dodatnu komplikaciju, ali sve to je uračunato u cenu kvadrata.
To sve je njihova losa organizacija.
Naglasavam da ih ne branim.

Jel neko od vas kes kupac?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Zar je tesko odgovoriti na zvanicnu prituzbu 30-ak kupaca? Zar to nije neki minimum koji bi trebalo da se ispostuje? Pogledaj (ako si clan) koliko ima ljudi u Viber Grupi sada i pogledaj komentare. Ako nemaju komunikacijske sposobnosti neka angazuju PR agenciju. Iako bi to predstavljao dodatni trosak za njih verujem da bi skinuli po koji prozor sa objekta kako bi taj trosak pokrili. Bar bi imali neku komunikaciju :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798334#p798334:27w3pdwg je napisao(la):
bgvozd » Uto Dec 01, 2020 12:07 am[/url]":27w3pdwg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798312#p798312:27w3pdwg je napisao(la):
milos.tomic » Pon Nov 30, 2020 10:47 pm[/url]":27w3pdwg]Nadam se onda da je bar investitor drugačiji I da će imati bolji odnos prema kupcima.

U Tri Nove investitor I prodaja, dve "kiparske" kompanije, imaju katastrofalan odnos prema kupcima.

Kupac je najdragoceniji kapital za svakog prodavca.

Katastrofalan odnos prema kupcima može biti posledica enormne potražnje i razmišljanja po principu ako ti nećeš ima ko hoće, ili posledica krajnje neprofesionalnog poslovanja skromno edukovanih amatera koji znaju da ovo tržište slabo pamti
Odnos prodavca prema kupcima će se promeniti kada se promeni odnos kupaca i kada ne bude bilo onih pristaju na takvu ponudu i takve uslove, ne pristaju na ignorisanje legitimnih zahteva i odsustvo bilo kakve komunikacije.

Kada investitori dođu u problem sa prodajom stanova menjaće se i njihov odnos prema kupcima, angažovaće odgovarajuće edukovano osoblje u potrebnom broju i neće zakidati na svakoj mogućoj i nemogućoj stavki
 
Na moje pitanje Branku iz Merina, zbog cega se odustalo od prvobitnog izgleda terasa, nemusto je pokusao da mi objasni kako je na projektu GG nekoliko stakla na terasima naprslo navodno. Ovo je naravno laz, s obzirom da vidimo na projektu Merin Hill terase kakve su trebalo da izgledaju u Trinove. Smejurija...
 
Neki su nas osudjivali i bili neprijatni u dopisivanju na ovom forumu prema nama....a samo je trebalo lepo procitati sta smo napisali....
Kljuceve od stana necemo pre maja 2021 dobiti...
Pozdrav svima!!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799223#p799223:2qe1ep26 je napisao(la):
zemunac zvani » Čet Dec 03, 2020 11:05 am[/url]":2qe1ep26]Neki su nas osudjivali i bili neprijatni u dopisivanju na ovom forumu prema nama....a samo je trebalo lepo procitati sta smo napisali....
Kljuceve od stana necemo pre maja 2021 dobiti...
Pozdrav svima!!!!
I ja sam cuo da necemo dobiti pre Maja. Ono sto sam video jeste da su se novinari lista ''Danas'' pretvarali da su kupci, na nekim projektima, sa ciljem da otkriju uslove gradnje i prodaje. Kako vec ne mozemo da dobijemo konkretniji grupni odgovor, vec se pristupa sa individualnim ubedjivanjima, mozemo da zatrazimo pomoc od ovih novinara kako bi nam pomogli u resavanju nekih nedoumica. Ne znam da li je ovo pravi pristup ali voleo bih da cujem vase misljenje.
 
Po ugovoru Merin je u obavezi da do 31.12.2021 da kljuceve....tako da u porenjenju sa GG to ce biti polovinom 2021 god....jel je tako bilo i u GG tamo su posle 20 meseci dali kljuceve gore dole mesec....
Pisali smo mi o svemu tome....ali opet kazem naisli smo na osudu preko ovog foruma!
 
zemunac zvani":11kypzq9 je napisao(la):
Po ugovoru Merin je u obavezi da do 31.12.2021 da kljuceve....tako da u porenjenju sa GG to ce biti polovinom 2021 god....jel je tako bilo i u GG tamo su posle 20 meseci dali kljuceve gore dole mesec....
Pisali smo mi o svemu tome....ali opet kazem naisli smo na osudu preko ovog foruma!
Na osudu ste naisli posto ste lagali da ste kupac u tri nove, nema potrebe da izvrcete reci i situacije.

Posto su mi komenntari brisani, opet da naglasim, ja sam sa trenutnim stanjem zadovoljan prilicno i vrlo ushiceno cekam useljenje.:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li smo kupci stana u tri nove ili nismo nema nikakve veze sa onim sto smo pokusali da ukazemo iz najbolje namere i iz iskustva koje smo imali....
Jedan od primera je da ce se kredit moci da uzme u 12 mesecu ove godine i da ce se useljenje desiti u 3 mesecu sledece godine....isto tako oko terasa i sipki koje su ruzno ispale...a da ne nabrajam druge primere....
Jedina greska je bila oko klima sa nase strane jel nismo znali da su inverter....
A sto se tice uvreda na nas racun da lazemo ili da smo lazovi mi nikada ne bismo tako nesto izgovorili za bilo koga sa ovog foruma....to govori vise o onome ko pise....po toj logici onda ima nmogo ljudi koji su pisali neke neistine.....
Ne bih se vise nastavljali i spustali na nivo ovakvog dopisivanja srdacan pozdrav svima na forumu i nikad se ne zna mozda cemo biti i buduce komsije.....
 
Malo fotki sa danasnjeg obilaska,

Ima dosta radnika bas.

c034e57a17e0635fb3fe644b8eb5fde7.jpg

e93021b1ecc4c79ab09f97e70e768c0b.jpg

14db0f88c3d045955914be61bc5efa5a.jpg

c7decbef480ac4c9748923e961ee2a3d.jpg

cdbdb8be78cf4aa1558b0318a2861dfd.jpg

cd2fcd414a1c8bd610cdd32c05ab40ee.jpg

889988cd2238c6678e0f1bd37d3b8eeb.jpg

b1cafe075c925c8a8277c837147bb739.jpg

3032303a60e3b683897b96106f0c477b.jpg


cbc0f2be25d121256ecf93f364fdd3ce.jpg

af95c6a20d288fa30f2882a8d43fa889.jpg

162df189a6b83e75755d122fb7c59f28.jpg

22f296be83bb619bf97a827c36d5949b.jpg

bfd759bbd9581e32d151ec0cd022a7a4.jpg

49d215c655a204adc1bd2e24c2cccb44.jpg

0f3cfad33861a4530441c53344438916.jpg

47d6c12cddf92e5a28cdcad3bafdfe59.jpg

40d1e826ece97cb9bfa5a04f53cb08e2.jpg

d0b02512eac180df158383957c5e9e5c.jpg

06d34c68a8618b6605595b0e1ce22bd2.jpg

7c3252d0feb34899b1c03dded1c8af73.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ukoliko se ne varam, na trecoj slici odozgo vide se crne linije od kisnice. Ovo je zaista ozbiljan problem ukoliko se ne resi i zaista potvrdjuje ono sto je ovde vec u nekoliko navrata pisano. Izgleda da ce ovo biti jos veci problem pri vecim padavinama, narocito ovima na trecem spratu. Bar da su hteli da poslusaju kupce na vreme i ovo otklone :). Ima li neko malo bolje slike ovih podlivanja?
 



Svaka terasa je ovako na severnoj strani. Treba očekivati da polako počnu da otpadaju delovi.
 
Pa to treba odmah rešavati ili ne preuzimati ključeve dok se ne reši, ako sada ovako izgleda sta očekivati za godinu dana, pola terase će se okruniti od vlage. Nema smisla stvarno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804738#p804738:vtejp9vj je napisao(la):
Milovanovic » Sub Dec 19, 2020 2:01 am[/url]":vtejp9vj]


Svaka terasa je ovako na severnoj strani. Treba očekivati da polako počnu da otpadaju delovi.

Ovo baš izgleda kao socijalna gradnja :shock:
Ovakvi horizontalni oluci su raritet u novogradnji te cenovne kategorije. Samo da ne preliva i da nema ledenica :!:
 
Merin je danas obavestio kupce iz objekta 2, lamele 1 i 2, da sledeći ponedeljak mogu pogledati stanove.
Lamela 3 u objektu 2 i Vila izgleda neće biti spremni za gledanje ove godine.
 
Gledam slike s rendera koja je razlika sa onim staklima i ovim tamnim, baš nema smisla kako su upropastili spoljašnji izgled. Šteta.. Za tu cenu kvadrata nije fer.
 
Vrh