Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Jel može neko iz GG da podeli iskustvo sa eventualnim ponudama za dodatne radove nakon završetka predviđenih radova?
Pre svega mislim na komarnike i ako je bilo još nekih. Da li je bilo nekih grupnih akcija u tom pogledu?

Hvala!

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Danas sam bio do B. Brda, sve nove zgrade imaju zastitu za klimu. Mnogo lepse izgleda, nego bez nje, kada je obican klima bas deluje bzvz (ovo je licni moj stav). Prosao sam pored Tri Nove, malo sam pogelda. Na nekoj terasi klima je 5 cm od zida sto je ok, na jednoj sam video da je uz sam zid, sto je bzvz. Nisam slikao, ali vidi se kada se stane izmedju zgrade i epsa. Ako je to neciji stan, bolje sada da se zali, nego posle, ako bi mu to smtealo.
Pitacui sutra svog agenta, pa cu vam javiti za tu ogradicu, kao i za prozore. U ugovoru ne pise da to treba da stave. Ako nece, ja cu trazti da mi stave istu takvu (kao na jediicama koje nisu u sklopu terase), naravno uz moju doplatu.
 
Detlic":etffs9gj je napisao(la):
Danas sam bio do B. Brda, sve nove zgrade imaju zastitu za klimu. Mnogo lepse izgleda, nego bez nje, kada je obican klima bas deluje bzvz (ovo je licni moj stav). Prosao sam pored Tri Nove, malo sam pogelda. Na nekoj terasi klima je 5 cm od zida sto je ok, na jednoj sam video da je uz sam zid, sto je bzvz. Nisam slikao, ali vidi se kada se stane izmedju zgrade i epsa. Ako je to neciji stan, bolje sada da se zali, nego posle, ako bi mu to smtealo.
Pitacui sutra svog agenta, pa cu vam javiti za tu ogradicu, kao i za prozore. U ugovoru ne pise da to treba da stave. Ako nece, ja cu trazti da mi stave istu takvu (kao na jediicama koje nisu u sklopu terase), naravno uz moju doplatu.
Moj stan je tu , bash cu da bacim pogled


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770211#p770211:14gr91im je napisao(la):
gosha.bg » Sub Avg 29, 2020 10:37 pm[/url]":14gr91im]Po meni nedostaci u GG su:
- totalno odsustvo pristupa za lica sa invaliditetom. I parking mesta koja imaju tu namenu su prodata. Stvarno mi je nejasno da je teško odreći se par desetina hiljada evra i predati ta mesta stambenim zajednicama na upravljanje. Nakon ovoga su na nekom prostoru koji nije namenjen za ovo iscrtali parking mesto jer se desilo da u naselju ima porodica kojoj treba, a verovatno nisu imali sredstava da kupe jer su uzeli PM na klackalici;
Nije to samo odsustvo za pristup lica sa invaliditetom, vec i za pristup majkama sa bebama koje ne mogu normalno da izadju iz zgrade.
Takodje odsustvo slobodne parking zone ce napraviti ogroman problem stanarima. Automobili ce biti svuda parkirani gde im nije mesto. Dalje, stanarima koji imaju pogled na internu ulicu i kontejnere ce djubretari rondjati svaku ili svaku drugu noc. Obicno ovaj deo grada obilaze izmedju 23h - 3h ujutro.
 
Ja se plasim da ce ulice liciti na Goce Delcevu, a pogotovo kad se zavrsi Jakuba Kuburovica. Jednu traku ce "pojesti" parkirani automobili

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pitao sam agenta prodaje, koji nam je prodao stan. Kaze da nema razloga da ne stvljaju maske na jedinice koje su na terasi, mislim na klime, jer na svim svojim projektima su ih stvljali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770580#p770580:1djlgwgu je napisao(la):
Detlic » 31 Aug 2020 09:12 am[/url]":1djlgwgu]Pitao sam agenta prodaje, koji nam je prodao stan. Kaze da nema razloga da ne stvljaju maske na jedinice koje su na terasi, mislim na klime, jer na svim svojim projektima su ih stvljali.

Ma da bre, mislim da na tom sminkanju nece stedeti, i ne znam u kom univerzumu bi klime bez maske trebale da izgledaju bolje od maski koje su uklopljene sa fasadom.

Vise me brine uredjenje celog kraja, parkinzi na ulici, trotoari, parkici...
 
Agent je pricao sa investitorom. Kao i na svim njihovim projektima, predvidjena je maska za klimu. Ali ovi serviseri sto ugradjuju se bune, jer kao smanjuje protok vazduha, klima radi slabije. U prepisci su sa investitorom i jos se ne zna tacno. Mada, te maske su kao resetke, bas da to toliko smeta, pa nisu u kutiji ili dzaku... :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770719#p770719:qbqqhf46 je napisao(la):
Detlic » 31 Aug 2020 04:52 pm[/url]":qbqqhf46]Agent je pricao sa investitorom. Kao i na svim njihovim projektima, predvidjena je maska za klimu. Ali ovi serviseri sto ugradjuju se bune, jer kao smanjuje protok vazduha, klima radi slabije. U prepisci su sa investitorom i jos se ne zna tacno. Mada, te maske su kao resetke, bas da to toliko smeta, pa nisu u kutiji ili dzaku... :?

Ma - normalno da smanjuje protok i normalno da radi slabije, ali nije klima glavna stvar u zivotu pa da ravnamo nase zivote po potrebama klime :)

Meni je vec preko glave sto stavljaju spoljnju jedinicu na terasu, to smo vec imali u belvilu i poprilicno mi je islo na zivce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770725#p770725:lagry7k5 je napisao(la):
Djaki » Pon Avg 31, 2020 6:25 pm[/url]":lagry7k5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770719#p770719:lagry7k5 je napisao(la):
Detlic » 31 Aug 2020 04:52 pm[/url]":lagry7k5]Agent je pricao sa investitorom. Kao i na svim njihovim projektima, predvidjena je maska za klimu. Ali ovi serviseri sto ugradjuju se bune, jer kao smanjuje protok vazduha, klima radi slabije. U prepisci su sa investitorom i jos se ne zna tacno. Mada, te maske su kao resetke, bas da to toliko smeta, pa nisu u kutiji ili dzaku... :?

Ma - normalno da smanjuje protok i normalno da radi slabije, ali nije klima glavna stvar u zivotu pa da ravnamo nase zivote po potrebama klime :)

Meni je vec preko glave sto stavljaju spoljnju jedinicu na terasu, to smo vec imali u belvilu i poprilicno mi je islo na zivce.
Bio sam do Gor Grada. Maska ne ide uz klimu, ima resetke, sa gornje strane (odozgo) nema maska... Tako da mi je to glupost da ce smanjiti protok. Gledam zgrade gde nema maski na spoljnim jedinicama, meni je bas ruzno. Ali, sta je tu je...
 
Pa gledajte, meni je isto ruzno i ja cu je verovatno staviti ako oni to ne urade, bez obzira sto klima malo slabije radi, sta vise i na radijatore cu staviti maske :) Mozemo se dogovoriti sami, ko zeli i to uradimo o nasem trosku (bilo bi zgodno da bar uzmemo iste). Naravno da bi bilo daleko lepse, elegantnije i lakse da to uradi sam investitor. Videcemo kad se budemo useljavali do kakvog dogovora mozemo doci, mozda nas cak i iznenade i stvarno stave maske pa sve bude top.

Ovo sto kaze Djaki potpuno podrzavam, bilo bi bolje da su klime van terase, nekad taj prostor zaista zatreba ali mi tu sad nista ne mozemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770757#p770757:3lxuhx11 je napisao(la):
dalibor » Pon Avg 31, 2020 8:44 pm[/url]":3lxuhx11]Pa gledajte, meni je isto ruzno i ja cu je verovatno staviti ako oni to ne urade, bez obzira sto klima malo slabije radi, sta vise i na radijatore cu staviti maske :) Mozemo se dogovoriti sami, ko zeli i to uradimo o nasem trosku (bilo bi zgodno da bar uzmemo iste). Naravno da bi bilo daleko lepse, elegantnije i lakse da to uradi sam investitor. Videcemo kad se budemo useljavali do kakvog dogovora mozemo doci, mozda nas cak i iznenade i stvarno stave maske pa sve bude top.

Ovo sto kaze Djaki potpuno podrzavam, bilo bi bolje da su klime van terase, nekad taj prostor zaista zatreba ali mi tu sad nista ne mozemo.
Da, da. Ako nece oni, raspitacu ko je radio u G. Gradu, koji podizvodjac, posto ce nam prozori biti isti kao tamo, samim ti i roletne i te maske ce odgovarati. Ali to ce se znati tek na kraju da li ce uraditi.
 
Iskreno, nije mi cak ni jasna logika da ne stave masku zato sto klima slabije radi a onda te iste maske ipak stavljaju na spoljne jedinice. Zar klima nije klima, svuda je ista, ona ne zna da li je na balkonu ili na spoljasnjem zidu :)

Detlic, ako vec to budemo radili sami onda bi bilo zaista zbogno da ih uklopimo da budu iste kao ove sto ce vec staviti na zidove.
 
Pa ja mislim da 95 posto ljudi koji ce stanovati tu (a i genetalno u svim zgradama je tako) estetika uopste i ne zanima, sa obzirom na sta mnogi stanovi iznutra lice posle par godina, ta briga oko klime je vecini totalno van domasaja razmisljanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770779#p770779:3lawmg22 je napisao(la):
dalibor » Pon Avg 31, 2020 9:39 pm[/url]":3lawmg22]Iskreno, nije mi cak ni jasna logika da ne stave masku zato sto klima slabije radi a onda te iste maske ipak stavljaju na spoljne jedinice. Zar klima nije klima, svuda je ista, ona ne zna da li je na balkonu ili na spoljasnjem zidu :)

Detlic, ako vec to budemo radili sami onda bi bilo zaista zbogno da ih uklopimo da budu iste kao ove sto ce vec staviti na zidove.
Naravno da cemo iste. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770790#p770790:29o0up9x je napisao(la):
shadestudio » Pon Avg 31, 2020 10:12 pm[/url]":29o0up9x]Pa ja mislim da 95 posto ljudi koji ce stanovati tu (a i genetalno u svim zgradama je tako) estetika uopste i ne zanima, sa obzirom na sta mnogi stanovi iznutra lice posle par godina, ta briga oko klime je vecini totalno van domasaja razmisljanja.
Razumem i te ljude. Ali svi smo razliciti. Njima briga manje... :D Ali, opet ono ali, ja cu staviti, jer mi je lepo da je sve u tonu. :)
Kada se zgrada zavrsi, sve ce se videti... Do tada samo mozemo da nagadjamo i da li su zidovi krivi, itd... Inace useljenje se ocekuje u period april-jun.
 
Prostor koji je oduzet na terasi mi je manje-vise, ne smeta mi spoljna jedinica kad klima ne radi, ali generalno na terasi se sedi leti - kad i klima radi, a nije prijatno sedeti dok klima duva vreo vazduh iznad glave, huci i tandrce.
Ali dobro - sta je tu je. Maske - pa ne mogu reci 100%, ali poprilicno sam uveren da ce staviti maske :) - ne postoji ni jedan razuman izgovor zasto ih ne staviti.

A sto se tice protoka vazduha, on jeste smanjen, ali u inostranstvu su popularne toplotne pumpe za grejanje i hladjenje cele kuce, a to se svede prakticno na veliku invertorsku klimu sa spoljnjom jedinicom kao kod klime. I oko te jedinice stavljaju obloge 1m/1m koja prigusuje i buku i vazduh - pa nikom nista ne smeta.
 
Zanima me da li je neko dobio detaljnije crteze stana ili da zna visinu plafona, pozicije instalacija u kuhinji (voda, struja, odvod za aspirator...?) i tacnu visinu odakle krecu plocice?

Poslao sam i mailom upit merinu, al rekoh mozda je neko vec trazio te detalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam.
Ali za svaki stan je razlicito.
Dobio sam od merin-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Swimmer":394z23yg je napisao(la):
Ja imam.
Ali za svaki stan je razlicito.
Dobio sam od merin-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E super, znaci daju to ranije.

Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770893#p770893:er8s8w85 je napisao(la):
epedja » Uto Sep 01, 2020 9:29 am[/url]":er8s8w85]Zanima me da li je neko dobio detaljnije crteze stana ili da zna visinu plafona, pozicije instalacija u kuhinji (voda, struja, odvod za aspirator...?) i tacnu visinu odakle krecu plocice?

Poslao sam i mailom upit merinu, al rekoh mozda je neko vec trazio te detalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam dobio .dwg, ali nema svih detalja. Nisam uspeo da vidim struju, radijatore itd. Ako je neko dobio detaljniji crtež, javite da tražim ponovo. Ovo sam dobio početkom godine.

 
Ja sam dobio 4 ili 5 dwg fajlova i tu je sve bilo.
Visina plafona je 275cm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Swimmer":3s1krtuw je napisao(la):
Ja sam dobio 4 ili 5 dwg fajlova i tu je sve bilo.
Visina plafona je 275cm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala. Znači moraću ponovo da kontaktiram agenta...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
RAVAN KROV - slojevi ravnog krova, Vila

- Mapei PVC membrana
- Armirana košuljica 8cm
- Stirodur u padu (kaskadama) 22cm
- Parna brana
- Armirano betonska ploča 16cm

KOS KROV - slojevi kosog krova, objekti 1 i 2

- Krovni pokrivač - ravni lim
- Rezervna hidroizolacija - ter hartija
- OSB ploča 1,5cm
- Krovni nosač - ROG
- Paropropusna i vodonepropusna folija - HOMESEAL LSD 0,02
- Termoizolazija 10cm
- Termoizolazija 12cm
- Parna brana HOMESEAL LSD 5
- Armirana betonska ploča 20cm
 
Vrh