Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Caos, da li je neko kupio stan na poslednjem spratu? Naime, brine me krov, i pored garancije od 10god.
Volela bih da mi neko kaze zasto ga to brine, ili zasto ne.
Hvala unapred :)
 
Komsinica123":c0rh12y9 je napisao(la):
Caos, da li je neko kupio stan na poslednjem spratu? Naime, brine me krov, i pored garancije od 10god.
Volela bih da mi neko kaze zasto ga to brine, ili zasto ne.
Hvala unapred :)
Mi smo kupili stan na poslednjem spratu. Nije nam to bio osnovni kriterijum, već su svi ostali spratovima za željeni stan bili rezervisani. Na kraju, ne vidim problem, osim što je koštalo malo više.

Činjenica da cena raste sa spratnošću, ukazuje da takvi stanovi imaju svoje prednosti: manje buke sa ulice, više svetlosti...

Što se tiče mana, ljudi najčešće ističu ono što je problem u starim zgradama. U starim zgradama često nema krovne izolacije pa je leti vrelo, a zimi hladno. Mislim da je ovaj problem odavno rešen u modernoj gradnji. Takođe, u starim niskim zgradama nema liftova a gde ima često se kvare. U visokim zgradama je nekada problem sa pritiskom vode, ali ovde to nije relevantno.

Dosta zgrada ima problem sa krovom, ali je to uglavnom posledica neodržavanja ili aljkave nadogradnje. Koliko dugo će krov da nam traje zavisiće i od toga da li ćemo ulagati u održavanje.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Hvala Milose na odgovoru!
I ja sam trenutno u toj situaciji, gde bih kupila samo iz razloga sto su drugi rezervisani.

Slazem se da ljudi imaju problem sa poslednjih spratom zbog starih zgrada, i u pravu si, samo to bas i nije slucaj samo sa starim zgradama. Npr zgrade kod arene koje su relativno nove imaju taj problem, kao i jos par novijih (10ak god) na Novom Beogradu. Ali to su mahom ravni krovovi, pa se nadam da to nece biti problem. :)
 
Da, upravo cinjenica da je kosi limeni krov koji uzgred ima jos par slojeva hidro i termo izolacije nas je navela da se odlucimo 3. Sprat. E sad postoji rizik da se radovi ne izvode pedantno, nadam se da to ovde nece biti slucaj. Jedino nisam siguran koliko limeni krov tambura kad pada jaca kisa ili grad, nemam to iskustvo jos uvek :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma realno, jedini nedostatak je rizik od buducih problema sa krovom. Da to ne postoji, smatrao bi da je stan na poslednjim spratu bolji od stanova ispod njega...
 
Komsinica123":26ve1nrq je napisao(la):
Hvala Milose na odgovoru!
I ja sam trenutno u toj situaciji, gde bih kupila samo iz razloga sto su drugi rezervisani.

Slazem se da ljudi imaju problem sa poslednjih spratom zbog starih zgrada, i u pravu si, samo to bas i nije slucaj samo sa starim zgradama. Npr zgrade kod arene koje su relativno nove imaju taj problem, kao i jos par novijih (10ak god) na Novom Beogradu. Ali to su mahom ravni krovovi, pa se nadam da to nece biti problem. :)
Slažem se da postoje i novije zgrade sa raznim problemima. Nažalost, od kako je krenula masovna stanogradnja, pre nekih 15ak godina, kvalitet je dosta opao.
Razlog je što su u taj unosan biznis ulazili razni investitori i izvođači, od kojih su mnogi gledali samo brzu zaradu.
Mislim da je veliki faktor u odlučivanju za kupovinu u ovom slučaju bio tim koji stoji iza projekta. Ista ekipa iza sebe ima neke jako kvalitetne projekte, mada i oni treba da prođu test vremena.
Nemam veze sa Merinom, samo obrazlažem svoje rezonovanje. Na kraju nisam u potpunosti zadovoljan njihovim ponašanjem, ali nisam još zažalio. Mislim da u trenutnoj tržišnoj ponudi stoje dobro kada je kvalitet u pitanju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Moje misljenje je da ne treba kupovati stan iznad drugog sprata, tj. da uvek mozete normalno da funkcionisete bez lifta, iako ga imate. U mnogim novogradnjama se lift pusta tek kada se svi usele, takodje znam primere novijih zgrada gde nakon isteka garancije lift ne radi zato sto stanari nece da plate popravak. To vazi i za popravke krova, cim zgrada izadje iz garantnog roka te stvari resava stambena zajednica. Ukoliko ne postoji vecina za neku odluku, kao i fond koji pokriva troskove, nista ne mozete da uradite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752717#p752717:2cft63ev je napisao(la):
milos.tomic » Uto Jun 30, 2020 9:12 am[/url]":2cft63ev]
Komsinica123":2cft63ev je napisao(la):
Hvala Milose na odgovoru!
I ja sam trenutno u toj situaciji, gde bih kupila samo iz razloga sto su drugi rezervisani.

Slazem se da ljudi imaju problem sa poslednjih spratom zbog starih zgrada, i u pravu si, samo to bas i nije slucaj samo sa starim zgradama. Npr zgrade kod arene koje su relativno nove imaju taj problem, kao i jos par novijih (10ak god) na Novom Beogradu. Ali to su mahom ravni krovovi, pa se nadam da to nece biti problem. :)
Slažem se da postoje i novije zgrade sa raznim problemima. Nažalost, od kako je krenula masovna stanogradnja, pre nekih 15ak godina, kvalitet je dosta opao.
Razlog je što su u taj unosan biznis ulazili razni investitori i izvođači, od kojih su mnogi gledali samo brzu zaradu.
Mislim da je veliki faktor u odlučivanju za kupovinu u ovom slučaju bio tim koji stoji iza projekta. Ista ekipa iza sebe ima neke jako kvalitetne projekte, mada i oni treba da prođu test vremena.
Nemam veze sa Merinom, samo obrazlažem svoje rezonovanje. Na kraju nisam u potpunosti zadovoljan njihovim ponašanjem, ali nisam još zažalio. Mislim da u trenutnoj tržišnoj ponudi stoje dobro kada je kvalitet u pitanju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Tri Nove nema veze sa Merinom osim sto im rade usluzno marketing i prodaju. Tri Nove nije Merinov projekat, tako da ta referenca ne stoji. Merinovi projekti su Merin hill i Kenedy na NBG, koji su dosta kvalitetniji sto se gradnje i materijala tice, ali je i cena visa.
 
MladenD":8fa3uvg7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752717#p752717 je napisao(la):
milos.tomic » Uto Jun 30, 2020 9:12 am[/url]":8fa3uvg7]
Komsinica123":8fa3uvg7 je napisao(la):
Hvala Milose na odgovoru!
I ja sam trenutno u toj situaciji, gde bih kupila samo iz razloga sto su drugi rezervisani.

Slazem se da ljudi imaju problem sa poslednjih spratom zbog starih zgrada, i u pravu si, samo to bas i nije slucaj samo sa starim zgradama. Npr zgrade kod arene koje su relativno nove imaju taj problem, kao i jos par novijih (10ak god) na Novom Beogradu. Ali to su mahom ravni krovovi, pa se nadam da to nece biti problem. :)
Slažem se da postoje i novije zgrade sa raznim problemima. Nažalost, od kako je krenula masovna stanogradnja, pre nekih 15ak godina, kvalitet je dosta opao.
Razlog je što su u taj unosan biznis ulazili razni investitori i izvođači, od kojih su mnogi gledali samo brzu zaradu.
Mislim da je veliki faktor u odlučivanju za kupovinu u ovom slučaju bio tim koji stoji iza projekta. Ista ekipa iza sebe ima neke jako kvalitetne projekte, mada i oni treba da prođu test vremena.
Nemam veze sa Merinom, samo obrazlažem svoje rezonovanje. Na kraju nisam u potpunosti zadovoljan njihovim ponašanjem, ali nisam još zažalio. Mislim da u trenutnoj tržišnoj ponudi stoje dobro kada je kvalitet u pitanju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Tri Nove nema veze sa Merinom osim sto im rade usluzno marketing i prodaju. Tri Nove nije Merinov projekat, tako da ta referenca ne stoji. Merinovi projekti su Merin hill i Kenedy na NBG, koji su dosta kvalitetniji sto se gradnje i materijala tice, ali je i cena visa.
Merin itekako ima veze sa projektom.
To što je osnovano novo preduzeće i registrovano kao investitor ne umanjuje njihovu umešanost. Inače se radi projektno finansiranje od strane banke Intesa.

Drugi bitan deo je izvođač, ZOP ima solidan portfolio. Ne kažem da nisu brljali do sada i da ne angažuju različite podizvođače za različite projekte, ali im je track record solidan.

Na kraju svako radi svoj background research i donosi svoju odluku i preuzme rizik. Ja samo iznosim moje zaključke ako oni nekom znače.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zdravo,

Razmatram kupovinu stana u ovom kompleksu i zanima me, ako je neko upućeniji, lamela 2 objekta 1 će gledati na prostor između ove stambene zgrade što je do ulice i EPS-a? Razmišljam da li je bolja lamela 1 ili 2, tu sam neodlučna.
 
Ja bih licno, ako vec biram iskljucivo lemele iz objekta 1, uzeo juznu stranu umesto severne (bilo koja lamela). Juzna strana je nazalost leti gotovo ceo dan osuncana i to u periodu najjaceg sunca, sto jeste mali izazov ali bi izbegao zujanje iz trafo stanice. Ako ste vi osoba kojoj pak ne smeta to malo zujanje onda vam je prilicno svejedno. Taj zvuk se inace slabije primecuje danju, jer ga prekrije lokalna buka dok se navece, pred spavanje da primetiti ako recimo otvorite prozor.
Nisam siguran koji su stanovi trenutno ostali slobodni, ali ako su samo ti koji gledaju na trafo stanicu onda je najbolje da licno odete na parcelu, obidjite je pa donesete procenu. Ako bi vec morao da presecem, pre bih uzeo lamelu 1.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovoru, Dalibore. Nažalost iz lamele 1 ostali su samo niži spratovi, a ja sam planirala treći sprat.
Nisam uopšte razmišljala o zujanju u pravu ste. Nego sam nešto gledala da ne budem odmah do novogradske i u pravcu one druge zgrade, čini mi se da je preblizu.
 
Inače, južna strana je cela prodata, samo severna je ostala.
 
Pozdrav svima,

Što se tiče severne strane objekta 1, lamela 2, rezervisao sam stan br 22 na prvom spratu, i mislim da zujanje trafo stanice ne primećuje toliko u lameli 2, već više u lameli 3. Išao sam par puta, ujutru, po podne i uveče, zujanje na onom prostoru između zgrade i elektro distribucije se ne čuje uopšte, ali se čuje kada se prođe distribucija, pa je po mojoj proceni veći izazov za kupce stana u lameli tri. Možda grešim, ali meni je takav neki utisak ostavilo.

Svakako mislim da će zvučna izolacija biti dobra, i neće predstavljati veći problem. a i čovek se brzo navikne na neke stvari. :)

Pozdrav!
 
Ja sam se razmišljala između 32 i 43, pa sam rezervisala 43. Ne mogu lepo da shvatim, ali mislim da 32 gleda na onu drugu zgradu, a svakako mi je bolje da gledam na trafo stanicu nego drugim ljudima u stan, i oni meni :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753970#p753970:1pkwlott je napisao(la):
JovanaM » Sub Jul 04, 2020 4:29 pm[/url]":1pkwlott]Ja sam se razmišljala između 32 i 43, pa sam rezervisala 43. Ne mogu lepo da shvatim, ali mislim da 32 gleda na onu drugu zgradu, a svakako mi je bolje da gledam na trafo stanicu nego drugim ljudima u stan, i oni meni :)


Upravo to, tom logikom sam se i ja vodio. :)
 
Prošetao sam maločas, oko pola 8 uveče, oko gradilišta i obratio sam pažnju na zujanje od trafoa. Zbog strukture objekta elektrodistribucije, zujanje je zaista dosta smanjeno na strani ka Novogradskoj, dok se na drugu stranu malo više prostire.
Izvor zujanja je sa zadnje strane.
c0d698dae28466c00e0d63af35c8e570.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Evo i par sličica ako nekome znači. Nema nešto posebno da se vidi...
b75d17be736fe22fd0edebad3df1dd56.jpg
2ed57a37e828b093e33d983acebb9594.jpg
63f7ed84b2cfdcdc8aca8bfe68c241c4.jpg
dd2b9ca656159d4389c82dec60f12780.jpg
7f084690fab0418c371b963c65681da0.jpg
2d0b8f5ca4e602b8f3339d8267c64c36.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753988#p753988:yrw5p649 je napisao(la):
NikolaT » Sub Jul 04, 2020 6:50 pm[/url]":yrw5p649]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753970#p753970:yrw5p649 je napisao(la):
JovanaM » Sub Jul 04, 2020 4:29 pm[/url]":yrw5p649]Ja sam se razmišljala između 32 i 43, pa sam rezervisala 43. Ne mogu lepo da shvatim, ali mislim da 32 gleda na onu drugu zgradu, a svakako mi je bolje da gledam na trafo stanicu nego drugim ljudima u stan, i oni meni :)


Upravo to, tom logikom sam se i ja vodio. :)

Pa da. I ispod su stanovi sa dvorištem, nekako mi se čini da je to najbezbolnija varijanta :)
 
Dobio sam neke neproverene informacije, od pouzdanih ljudi :D

Naime, priča se da može da se očekuje završetak svih radova već u januaru 2021 kao i useljenje. Tu informaciju sam dobio posle sastanka u Merin-u gde si mi oni rekli između marta i maja da se očekuje završetak svih radova.

Da li je možda neko dobio slične informacije?

Hvala.
 
Meni su pre 3-4 dana rekli iz Merina da se očekuje u Martu useljenje čim završe saobraćajnice

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Komšija/Novi":7509xsse je napisao(la):
Meni su pre 3-4 dana rekli iz Merina da se očekuje u Martu useljenje čim završe saobraćajnice

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Hvala za info!

Da li neko ima ideju kada bi onda bila jurnjava za kredit? Pretpostavljam pred kraj ove godine?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Rekli su meni da se očekuje za novu godinu da će biti 80% uradjeno i da tada može da se aplicira za kredit

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Komšija/Novi":1fh1i89w je napisao(la):
Rekli su meni da se očekuje za novu godinu da će biti 80% uradjeno i da tada može da se aplicira za kredit

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Super! Hvala još jednom!

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Meni je receno da ce se zgrada zavrsiti do oktobra, novembra, a da u martu ocekuju kraj svih radova. Doduse, takodje su mi rekli da to zavisi i od vremenskih uslova. Ako bude dosta snega da nece moci da rade, pa se zbog toga mozda produzi na posle marta. :)
 
Vrh