Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Da li neko ima informaciju koji ce ventili da budu montirani na radijatore obicni ili neka varijanta koja moze da se programira da uvece spusti temperaturu i slicno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766759#p766759:74fzn9yb je napisao(la):
TrolAsad » 17 Aug 2020 11:19 am[/url]":74fzn9yb]Da li neko ima informaciju koji ce ventili da budu montirani na radijatore obicni ili neka varijanta koja moze da se programira da uvece spusti temperaturu i slicno?

Ne mogu da ti odgovorim na pitanje, ali mogu da ti kazem da vec 7-8 godina imamo, sad vec zastareo sistem od honeywell-a i da nas je tad kostao oko 500e za 5 radijatora. Tako da i ako ne ugrade, nije neka frka da se naknadno doda na postojece ventile.
 
TrolAsad":2d892lrw je napisao(la):
daikin ftxb35c2v1b - ima opciono mogucnost povezivanja na wifi pomocu adaptera BRP069B043. Cena oko 5000 din.
Da, bas sam sinoc gledala to i sacekacu da im potvrdim da je bas taj model ugradjen pa da porucim. Da li neko ima nameru da ugradjuje kamere i/ili alarm u stan? Pitam zbog pogodnosyi kod ponuda, a i svaki predlog ko ima iskustvo, dobro, sa nekim ko se bavi ugradnjom bi mi dobro dosao. Ja nisam zadovoljna ljudima koji su mi u stan gde sam sada ugradjivali, jako su bili neuredni , zice na sve strane, pomerali smo kamere 100puta...- mnogo ne!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766764#p766764:11m8q4ja je napisao(la):
Djaki » Pon Avg 17, 2020 12:26 pm[/url]":11m8q4ja]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766759#p766759:11m8q4ja je napisao(la):
TrolAsad » 17 Aug 2020 11:19 am[/url]":11m8q4ja]Da li neko ima informaciju koji ce ventili da budu montirani na radijatore obicni ili neka varijanta koja moze da se programira da uvece spusti temperaturu i slicno?

Ne mogu da ti odgovorim na pitanje, ali mogu da ti kazem da vec 7-8 godina imamo, sad vec zastareo sistem od honeywell-a i da nas je tad kostao oko 500e za 5 radijatora. Tako da i ako ne ugrade, nije neka frka da se naknadno doda na postojece ventile.

Prema uslovima Beoelektrana na svim novim objektima moraju biti ugradjeni termostatski ventil (ventili sa termoglavama) gde je moguce podesiti zeljenu temperaturu prostorije. Programabilne termoglave nisu obavezne (i kostaju nekoliko puta vise) tako da i ne ocekujem da ce biti ugradjene.
Ako neko zeli naknadno da ih ugradi, ne mora da se menja ventil, vec samo termoglava. Prvo moramo da vidimo cije ce ventile ugraditi (ocekujem Danfoss ili Herz) a tek potom zameniti sa programabilnom termoglavom istog proizvodjaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766838#p766838:itkpranl je napisao(la):
Djaki » Pon Avg 17, 2020 4:49 pm[/url]":itkpranl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766806#p766806:itkpranl je napisao(la):
 
Jedno pitanje, možda je glupo, možda nije.

Da li u kupatilu dobijamo bojler ili to sami kupujemo?
 
NikolaT":15mfenm2 je napisao(la):
Jedno pitanje, možda je glupo, možda nije.

Da li u kupatilu dobijamo bojler ili to sami kupujemo?
Ide i bojler, kupatilo je full namesteno.
Imamo i jedan kredenac ispod lavaboa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Informacija od Merina - 80% izgradjenosti se očekuje na jesen.
 
Pozdrav komšije :) . Informacija o kreditiranju koju smo saznali u Intesi: Kamata povećana od 15.08. (do tada je bila 3.29 + 3m euribor za one koji ne primaju plate u Intesi, okvirno povećanje je 0.15%). Maksimalna opterecenost primanja smanjena je sa 60% na 50% (ovo se primenjuje jos od marta). Za pausalce: neophodno je imati ugovor na neodređeno sa drugim pravnim licem minimum 6 meseci pre ulaska u proceduru. Iznos koji se uzima kao mesečni prihod za maksimalni iznos rate se računa po formuli: mesečni prihod tog ugovora x 0.5 + osnovica iz poreskog resenja x 0.9. Npr. ako je ugovor 100.000 RSD mesečno a osnovica 50.000 RSD računa se da su mesečna primanja 95.000 RSD (maksimalna rata je dakle 47.500 RSD)
Takodje bitna informacija: Zahtev za kredit ne može da se podnese još uvek jer investitor nije formirao dokument Odluka o zalaganju. Merin nas je obavestio da intenzivno rade na tome i da će biti uskoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767122#p767122:3kz8zdkc je napisao(la):
JovanaM » Uto Avg 18, 2020 7:56 pm[/url]":3kz8zdkc]Informacija od Merina - 80% izgradjenosti se očekuje na jesen.

Ja sam dobio informacije od investitora, da ce do kraja godine biti gotovo sve, a predaja kljuceva februar - mart. Sada ostaje da vidimo da li će biti tako. :)
 
Izgleda sa smo svi dobili razlicite informacije onda...nama je pre neki dan agent iz Merina rekao da nema sanse do Nove godine da bude 80% sve izgradjeno ( i da se aplicira za kredit). Nama su, inace, u Intesi trazili ucesce 30% ( prosle nedelje).
 
BASS":3f1e44sp je napisao(la):
Izgleda sa smo svi dobili razlicite informacije onda...nama je pre neki dan agent iz Merina rekao da nema sanse do Nove godine da bude 80% sve izgradjeno ( i da se aplicira za kredit). Nama su, inace, u Intesi trazili ucesce 30% ( prosle nedelje).
Uglavnom sve ostale daju (bar jos uvek) 20% ako ne zele ima ko ce da ti da, mada kad zapretis odlaskom moze se desiti da ce da ti ponude 20%.

Ja sam cuo da i u intesi cak selektivno to rade


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
epedja":7fe542t1 je napisao(la):
BASS":7fe542t1 je napisao(la):
Izgleda sa smo svi dobili razlicite informacije onda...nama je pre neki dan agent iz Merina rekao da nema sanse do Nove godine da bude 80% sve izgradjeno ( i da se aplicira za kredit). Nama su, inace, u Intesi trazili ucesce 30% ( prosle nedelje).
Uglavnom sve ostale daju (bar jos uvek) 20% ako ne zele ima ko ce da ti da, mada kad zapretis odlaskom moze se desiti da ce da ti ponude 20%.

Ja sam cuo da i u intesi cak selektivno to rade


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nama je iz Merina pre neki dan potvrđeno da će biti 80% izgrađenosti do kraja godine. Videćemo kako će odluka NBS od juče, da se dozvoli kreditiranje uz 60% izgrađenosti uticati na ponašanje banaka.
Inače, iz Intese su nam trazili nesto malo preko 20% učešća, ali iz razloga maksimalne opterećenosti zarade,a ne nečeg drugog.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Da li neko zna kakvi su uslovi u bankama za stambeni kredit što se tiče dužine ugovora kod poslednjeg poslodavca?
U Komercijalnoj i Rajfajzen su mi rekli 6 meseci, a u Intezi 3 meseca.
 
Moj suprug je juce obišao gradilište i rekli mu da nema useljenja pre maja. E sad kome verovati.. da li investitoru ili radnicima sa gradilišta..?!
 
A ja bio danas i rekli nam radnici do kraja godine.
Po onome kako radovi napreduju verujem da ce tako i biti ali kad bude gotovo bice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno pitate radnike iz razlicitih objekata. Objekat 1 dosta brze napreduje od vile i objekta 2.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
u ovoj godini nema sanse da bude useljenje...dok urade infrastrukturu i dok puste ulice parkove itd nece realno pre maja.....GG su radili 20 meseci
 
Које паркове треба да пусте?
 
Deciji park koji je u zgradi dva i park ispred vile....ima tu dosta posla oko ulice i svega trotoara zelenila itd...to sigurno nece raditi u 12 mesecu ili januaru...nego tek u martu kada im vreme dozvoli....
 
Da li je neko imao priliku da udje u neku od zgrada? Ja sam pokusao da se dogovorim sa neljubaznim cuvarom gradilista, bez uspeha :)
 
Ja sam danas prošetao pored gradilišta.

Objekat jedan ima baš vidljiv napredak, kod ostalih je progres manje vidljiv spolja...
Nisam se raspitivao kakvo je stanje sa unutrašnjim radovima.
66da87c7f39464cb06b6564b1550dcc8.jpg
d55cd62f5dc0556662d7d0d80d7f4ea4.jpg
34409c637d0433a31ee4981c05587eca.jpg
c47d8dc9dd6d2c994de7ae9aedce25ee.jpg
a9b649ea0190723ff7f95fa3aea77ca0.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Vrh