Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Ja koja se ne razume u gradnju vizuelno vidim da ce terase biti od stakla i metalnih konstrukcija koje ce to staklo drzati u GG nije tako i na renderu Tri nove nije tako.....zato pitam jel neko zna kakve su ovo sipke na terasi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763195#p763195:3vqtiotv je napisao(la):
epedja » Uto Avg 04, 2020 10:43 pm[/url]":3vqtiotv]
7d5533ea8c163d858199b5c21bfe3965.jpg
Koliko vidim to belo su nosaci klima i ima ih svuda po fasadi. Posto je fasada prakticno gotova i ne vidim sta bi drugo moglo da bude tako ugradjeno. Ako bude prodavnica dole, sa jedne strane super zbog nabavke, a sa druge je veca guzva i buka koju prave kamioni za dostavu.
 
To je noseca konstrukcija za staklene panele terase ili ograde. Ocigledno je da render slike nisu identicne realnom stanju. Tako nesto se moze i ocekivati tokom izvodjenja. Jedno je projekat za izvodjenje a drugo je projekat izvedenog stanja. U svakom projektu nikad nije sve 100% kao u projektu. Druga mogucnost je da je render radjen prema projektu za gradjevinsu dozvolu i da je isti pretrpio izmene tokom....U svakom slucaju, bice dobro da je to jedina razlika u odnosu na nama prezentovanu projektnu dokumentaciju, ali verovatno ce ih biti jos.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763757#p763757:1dprmv7j je napisao(la):
zemunac zvani » Čet Avg 06, 2020 6:49 pm[/url]":1dprmv7j]
file.php
Cini mi se da su sipke vec skinute...malopre sam prilazio i nisam ih primetio...
 
Da vrv je izmena u odnosu na rendere

Ima vise ovih nosaca cak i na onim standardnim manjim terasama od 5kv :/

b8a1487a407fa0ea0e4489ed70ebea75.jpg



Mada prilicno cudno izgleda da su tako blizu nosaci jedan drugom cak i na manjim terasama, mozda se to i ne vidi mnogo kada se na to postavi staklo.

U svakom slucaju mislim da nije to toliko strasno da se dva dana diskutuje na tu temu (kao sto neko gore rece, bice super ako su ovo najvece izmene) ali evo ako neko zeli dodatnu forenziku da izvrsi, jos par fotki :

7552795b804b634608332dc191499f5a.jpg


8afe9363b496753cc5f296b330e196c5.jpg



I da ovo iz zida jesu nosaci za klime, postavljeni su na svim terasama na objektu, jos i pre izolacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Makizemun hvala puno na odgovoru i ja sam sama tako mislila samo mi je trebala potvrda....
 
Kako za koga....
Zato postoji forum a vama ako se ne svidja polemika oko terase i nosaca vi nemorate da ucestvujete u njoj...Jako nepristojno od vas a nije vam prvi put!!!!
 
Ne znam zasto nisu upotrebili isto resenje kao u Gornjem gradu, stakleni paneli bez nosaca, izgleda mnogo lepse...
386c69311e005582f668b083dd06175e.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
zemunac zvani":21nj05tt je napisao(la):
Kako za koga....
Zato postoji forum a vama ako se ne svidja polemika oko terase i nosaca vi nemorate da ucestvujete u njoj...Jako nepristojno od vas a nije vam prvi put!!!!
Sta reci!?

Zaobidjite me molim vas ubuduce, niko vas ne dira niti direktno vas komentarise.
Svako iznosi svoje misljenje kako zeli.

Od ovog momenta vas apsolutno ne vidim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nebojsa83":3n0buiz7 je napisao(la):
Ne znam zasto nisu upotrebili isto resenje kao u Gornjem gradu, stakleni paneli bez nosaca, izgleda mnogo lepse...


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Ovo vec lici na render Tri Nove , znaci ipak moze i tako, jbga bice da im je ovo jeftinija opcija neka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa,vi mene zaobidjite posto komentarisete moje pisanje....malo ste zamenili teze....
I jako ste nepristojni!!!!!!
 
Bas tako salo bez nervoze....ali nekome ocigledno ne odgovara da se pise o nekim stvarima....
Naravno da je u GG lepse bez tih metalnih sipki zato sam i pokrenula celu pricu je sa ovim sipkama terasa nema taj izgled koji treba da ima.....
 
Lepo sve ovo izgleda

Nisam jos obilazio gradiliste, na prvi pogled ram ograde mi izgleda cvrsce i stabilnije nego na renderu. Ova siva boja nece ostati, bice prefarbano u crno pa ce sve biti ko bombona, sto bi se reklo TOP, mozda i lepse nego sto sam ocekivao. Bar je to moj utisak, ovako na osnovu ovih slika sto saljete, kad prodjem pored zgrade ovih dana znacu da li sam pogresio
 
Da li neko ima info sta se desava sa povracajem PDV-a? Da li ce biti za 60 kvadrata?
 
rokiza":othw1hu2 je napisao(la):
Da li neko ima info sta se desava sa povracajem PDV-a? Da li ce biti za 60 kvadrata?
To je i dalje samo predlog koji je grad uputio. Kako nadležne institucije trenutno funkcionišu u modu "čekamo novu vladu", tako i ovaj predlog nije prošao kroz proces ozbiljnog razmatranja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763866#p763866:2088s99n je napisao(la):
rokiza » Pet Avg 07, 2020 10:08 am[/url]":2088s99n]Da li neko ima info sta se desava sa povracajem PDV-a? Da li ce biti za 60 kvadrata?

Predlog je predat na usvajanje, sada se čeka vlada da ga usvoji. Po nekim pouzdanim informacijama 99% će biti usvojeno do kraja godine.


Što se tiče ovih šipki, vrlo moguće je da će da se sklone kada se postave stakla, isto kao i u GG, jer vidite da ima razmak mali između komada stakla, možda im služe kao "fikseri" dok se staklo ne postavi i ne učvrsti, a možda i grešim. :D
 
Još jedna stvar, pošto sam naknadno uzeo parking mesto, ima još slobodnih mahom su donje klackalice. U objektu 1 u lameli 2 ima jedna slobodna gornja klackalica, koja je uz sam zid, verovatno je zato i ostala. Problem kod nje je taj što će uvek morati da se ili izlazi iz garaze u rikverc ili ulazi (ili bar donekle) pošto lamele nisu spojene garažom, već imaju pregradni zidovi kao i u stanovima.

Delim ovu informaciju jer sam ja mislio da su lamele povezane kroz garažu, pa ako je neko mislio tako da zna da nisu :D
 
Glavna razlika kada je terasa nosacima a ne ugradjenim staklom 'u pod' je ta sto u prvom slucaju investitor ne mora da pravi skriveni oluk nego ce voda slobodno da otice sa terase. U prevodu znacajno jednostavnije i jeftinije(ali estetski i prakticno losije) je uraditi sa tim nosacima.
 
NikolaT":1a8i5sik je napisao(la):
Još jedna stvar, pošto sam naknadno uzeo parking mesto, ima još slobodnih mahom su donje klackalice. U objektu 1 u lameli 2 ima jedna slobodna gornja klackalica, koja je uz sam zid, verovatno je zato i ostala. Problem kod nje je taj što će uvek morati da se ili izlazi iz garaze u rikverc ili ulazi (ili bar donekle) pošto lamele nisu spojene garažom, već imaju pregradni zidovi kao i u stanovima.

Delim ovu informaciju jer sam ja mislio da su lamele povezane kroz garažu, pa ako je neko mislio tako da zna da nisu :D
Mislim da gresis. Lamele su povezane kroz garazu. Evo projekta i lepo se vidi.
Ovo je objekat 2 lamela 2 i lamela 3.
Ulaz u garazu lamele 3 je iz lamele 2 za vozila a po slici vidi se da moze iz lamele 2 da se pristupi liftu u lameli 3.

eabb40b2a6aa07d533e5633d156d863d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763979#p763979:edrcdti8 je napisao(la):
Swimmer » Pet Avg 07, 2020 4:04 pm[/url]":edrcdti8]
NikolaT":edrcdti8 je napisao(la):
Još jedna stvar, pošto sam naknadno uzeo parking mesto, ima još slobodnih mahom su donje klackalice. U objektu 1 u lameli 2 ima jedna slobodna gornja klackalica, koja je uz sam zid, verovatno je zato i ostala. Problem kod nje je taj što će uvek morati da se ili izlazi iz garaze u rikverc ili ulazi (ili bar donekle) pošto lamele nisu spojene garažom, već imaju pregradni zidovi kao i u stanovima.

Delim ovu informaciju jer sam ja mislio da su lamele povezane kroz garažu, pa ako je neko mislio tako da zna da nisu :D
Mislim da gresis. Lamele su povezane kroz garazu. Evo projekta i lepo se vidi.
Ovo je objekat 2 lamela 2 i lamela 3.
Ulaz u garazu lamele 3 je iz lamele 2 za vozila a po slici vidi se da moze iz lamele 2 da se pristupi liftu u lameli 3.

eabb40b2a6aa07d533e5633d156d863d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Objekat 2 je verovatno takav. Ali Objekat 1 nije. Slika u prilogu

 
Da, izgleda je u objektu 1 skroz drugacije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh