Šta je novo?

Trg Slavija

Bas sam preksinoc video ovo kad sam setao s drugom pa sam hteo da slikam.

Cackalice od ograde pravljene od presovane rdje. :roll:
 
Sako je pitanje kada će ko poginuti dok čeka prevoz na tim ostrvima, a da će neko poginuti hoće, samo je pitanje kada i koliko ljudi. Sva sreća da u dosadašnjim naletanjima na ostrva nije bilo žrtava, a za povređene ko zna.
 
Pracenjem BBa moglo se i da se nauci po nesto o vrstama i nacinu ucvrscivanu ,,kraj putaskih rekvizita,, :grand:

Konkretno te,,cackalice,, su 100% odradile ono za sta su i pravljane ,
da zastite zivote ljudi U vozilu ,ali one se turaju pored (,,pustih,,) zelenih povrsina
EwSrRrsWEAIIP14

slicica iz posta od kopte3

Druga je stvar sto je neki ovlasceni TUPAN stavio ih na pogresno mesto tj. na ovo i ko zna koje sve jos pesacko ostrvo sirom grada
gde se zapravo ide druga vrsta stubica pravljeni sa namenom da stite zivote ljudi OD vozila :dil:

Zakljucak :
Najveca opasnost po zivot gradjana su ovlasceni tupani, a ne ti polomljeni siroti stubici koj su i odrsadili svoj posao.
Naravno i svoj posao ovlasceni tupani nastavice da i dalje rade .... sve dok i njih neko ne polomi :lol:

:sesir:
 
Istorijski dan za Beograd! Posle nekoliko meseci, napokon su popravljene poseckane čačkalice na Slaviji! :D
SL.jpg

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805360#p805360:20s9xz1l je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Dec 20, 2020 8:28 pm[/url]":20s9xz1l]
file.php
 
E ne znam, tu nisam bio od one zadnje Voždove reportaže. Videću da prođem uskoro pa da uslikam i javim. :)

Ali drago mi je da se ipak sanira i sredi. Iako sa oooogromnim zakašnjenjem, očigledno ipak ima neko tamo ko to isprati i naloži radove. Najiskrenije sam mislio da će ove čačkalice na uglu KM i Beogradske da ostanu doveka ovako. Da ih nadležni neće ni primećivati.


Još samo kada bi se okanuli tih čačkalica od presovane rđe i uzeli nešto normalno... i sve bi bilo mnogo bolje.
 
sta fali tradicionalnoj letva tarabi? em istorijski em ekoloski, lepa budi uspomene..a laka za odrzavanje i zamenu!
stari novi brend! :kk: :sesir:
 
Najavio je i urbanizaciju "Mitićeve rupe" na Slaviji koja mora, kako je istakao, da prođe javni arhitekstonski konkurs, uz zadržavanje parka na jednoj polovini parcele.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... CgbeEczKZg

Izgleda da je Stojčić čitao moje komentare gde sam predlagao da se pola parcele ka Nušićevoj zadrži kao park a druga polovina ka Kralja Milana izgradi, kao i da se raspiše novi konkurs jer je važna lokacija. :kk:
 
А можда као половину сматрају унутрашње двориште? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842959#p842959:tu4zynn7 je napisao(la):
Дошљак » 18 Apr 2021 08:48 pm[/url]":tu4zynn7]А можда као половину сматрају унутрашње двориште? :D
Moj izvor iz Grada mi tvrdi da se radi o podeli Mitićeve rupe na dve parcele, i da će deo ka Slaviji biti na novom konkursu. Po meni je to super rešenje, još da se predvide i podzemni prolazi i eto kompromisa.
 
У суштини је Митићева рупа и била само део ка Славији, ка Његошевој је порушен низ зграда касније због мегаломанских идеја.
 
Dakle, hotel Slavija se greje na mazut i ima trovačnicu, pardon kotlarnicu. FIno.
 
Увек су ме чудили ти шахтови. Што пре да пређу на гас.
 
A posle novinari, i pojedini ekstremni ekološki aktivisti (rekoh pojedini, ne svi) reže i pljuju po automobilima i autobusima na dizel i njih krive za zagađenje. A i praksa i podaci pokazali, iznova i iznova, da su svi oni, čak i u velikim brojkama, male bebe za ovakve Černobilje usred grada. Kao i Smederevce i divlje deponije na njegovim obodima.



Inače, zna li se sudbina Hotela Slavija? I njega i njegove Lux verzije? Znam da se nešto pominjalo ali nisam ispratio šta bi na kraju. Osim što se iselio onaj kriminalitet u prizemlju, u kockarnici.
 
2018 ga je kupio Matijević, ali je prodaja ubrzo poništena. Prema katastru se zgrade vode na "Slavija hoteli" d.o.o. a to preduzeće je prema APR-u i dalje u 100% vlasništvu R. Srbije
 
Kod mene u kraju je svanulo kada su ukinuli kotlarnicu u lokalnim jaslicama. Slavija hoteli, skroz zaboravih da je to Jat turizam ili kako se zvalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842930#p842930:2vufuknz je napisao(la):
vucko » Ned Apr 18, 2021 6:52 pm[/url]":2vufuknz]
Najavio je i urbanizaciju "Mitićeve rupe" na Slaviji koja mora, kako je istakao, da prođe javni arhitekstonski konkurs, uz zadržavanje parka na jednoj polovini parcele.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... CgbeEczKZg

Izgleda da je Stojčić čitao moje komentare gde sam predlagao da se pola parcele ka Nušićevoj zadrži kao park a druga polovina ka Kralja Milana izgradi, kao i da se raspiše novi konkurs jer je važna lokacija. :kk:
гооомила коментатора на форуму је током свих ових година предлагала исту ствар тј пола-пола, али изгледа да је самољубље и самопромоцију некад веооома тешко исконтролисати. :laugh:

ја сам лично за то да се парк задржи у целини, уз додатак да залеђе плацева у краља милутина постепено добија једнообразно лице ка парку.
 
Nisam video te druge komentare, ako išta znaš o meni znaš da mi je samopromocija i samoljublje koje mi spočitavaš zadnja stvar na umu. U svakom slučaju hajde da vidimo taj novi konkurs šta će nam doneti.
 
Treba to obnoviti po starom planu,kao i sve vratiti u stanje kakvo je bilo pre rata,naravno gde je god to moguće,nikako neke moderne slobodne kreacije.
 
Vrh