Šta je novo?

Trg Slavija

Sl.Pr_.2.jpg
 
^^ Slavija 2021 a projekat iz 80tih prepravljen, ocekivalo se vise od Jovin-a.
 
Kome se i kakvima obraca i ovo im je vrh u odnosu sta ce oni uraditi
 
To sto ce oni uraditi ce sigurno biti mediokritet, ali ovo sto je projektovao Jovin svakako nije vrh.
 
Pa isprojektuj vrh jesi li ucestvovao na konkursu , ja nekazem da je vrh ali bolje od onoga sto ce nam uvaliti
 
Pa nece uraditi nista tako da i nema sta da se poredi. Sem ako ne mislis fontanu kao obicnu sminku koju su rado nasledili od proslih.
 
direktor":3mwm9679 je napisao(la):
Pa isprojektuj vrh jesi li ucestvovao na konkursu , ja nekazem da je vrh ali bolje od onoga sto ce nam uvaliti

Nisam ucestvovao na konkursu za Slaviju niti vise ucestvujem od kad sam radio konkurs za Beton Halu jer je svaki taj konkurs u Beogradu namesten a i ne sluze nicemu jer se nikad ni ne izgradi pobednicko resenje.
Tako da je za mene to cisto gubljenje vremena.

Da je drugacije, rado bih ucestvovao.
 
Na prvoj strani sajta je od pre par dana aktivna anketa sa pitanjem: Šta mislite o reviziji rešenja za Slaviju?

Pozivam vas da ucestvujete u anketi ukoliko niste http://www.beobuild.rs/
 
Обожавам да гледам јовинове цртеже. Такав склад урбанистичко-архитектонске композиције који се огеда у сваком детаљу је нешто што данашње архитекте немају.
 
Ja cu samo reci koliko ozbiljnije izgleda ovaj projekat iz 80tih.
 
Нови Сад са лрт/метроом испод трга
dsc05974.jpg


Ужице
dsc05980.jpg


Париска
dsc05977.jpg


Зрењанин
dsc05972.jpg


dsc05973.jpg


jovin-trg-hercega-stjepana-u-H.Novom_.jpg


Arhitektonska i urbanistička ostvarenja

Zgrada Skupštine opštine Novi Beograd (sa S. Maksimovićem, 1961–64, dogradnja 1973)
Zgrada Urbanističkog zavoda grada Beograda na uglu Ulice 29. novembra i Palmotićeve broj 1 (1970)
Uređenje obale Save, “Savski kej” (1967)
Projekat “Metro-Beograd” (1973–82)
Uređenje pešačke zone Knez Mihailove ulice i dela Trga Republike (1987–88)
Uređenje slobodnih površina ispred hotela “Jugoslavija” (1968)
Uređenje slobodnih površina oko Centra “Sava” (1977)
Uređenje slobodnih površina oko muzeja “25. maj” u Beogradu (sa Marijom Jovin, 1978–81)
Uređenje dvorišta Kapetan-Mišinog zdanja (1990), sve u Beogradu
Trg slobode sa pešačkom ulicom “Pobede” u Nišu (1991–95)
Ulica Modene u Novom Sadu (konkursni projekat, 1995)
Gradski trg sa gradskim parkom u Zaječaru (1996)
Česma u ul. Jovana Dučića u Trebinju (1996)
Trg partizana u Užicu (konkurs, 1999)
Kalenićeva pijaca u Beogradu (konkursno rešenje, 2000)
Staro gradsko jezgro Zemuna sa metro-stanicama (konkursno rešenje, 2002)
Gradski trg u Zrenjaninu (konkursno rešenje, 2003)
Trg Republike u Beogradu sa ukrsnom stanicom metroa (konkurs, 2004)
Slavija sa pešačkom ulicom Kralja Milana (konkursno rešenje, 2005)
Trg mladosti sa pešačkom ulicom u Brčko distriktu (2006)
Uređenje pešačke zone u Zmaj Jovinoj, Čika Ljubinoj, Obilićevom vencu i Rajićevoj ulici u Beogradu (2005–08)
Rekonstrukcija Narodnog muzeja u Beogradu (idejno rešenje, analiza i dogradnja, 2010), i drugo.
 
Vesić: Odustaje se od podzemnih prolaza na Slaviji

Beoinfo | 17. 05. 2015. - 10:16h | Foto: V. Lalić
Gradski menadžer Goran Vesić izjavio je da rekonstruisani Trg Slavija neće imati podzemne pešačke prolaze kako je bilo predviđeno projektom koji je sadašnja gradska vlast nasledila od prethodne. Odustajanjem od podzemnih prolaza uštedeće se novac koji će biti usmeren na potpunu obnovu i rekonstrukciju Ruzveltove ulice.

496320_slavija01rasfoto-vesna-lalic_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/559683/Vesic-Odustaje-se-od-podzemnih-prolaza-na-Slaviji
 
Ovoj ekipi su Lego kocke maksimum (one za do 5 godina starosti). Nisu za kompleknije od toga, ne treba im zameriti. Krivi smo mi.
 
Konačno gram razuma u vezi Slavije
 
astrodule":1oj0o6ov je napisao(la):
Znači samo će da promene asfalt i iscrtaju ponovo linije.

Neće samo to, napraviće i fontanu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Ocekivalo se da ce to da urade tj ne urade to smo kroz vest i najavili prvi ali po meni je to sramotno resenje tj bezanje od resenja.
 
Meni samo nije jasno ovo kao stednja za ruzveltovu sto nema veze smozgom posto je za rekonstrukciju ulica sa sinana uzet kredit jos od nemanjine u visini 100 mil e ako se nevaram od ebrd uz ucesce grada u iznosu od 20% tako da je nazanje ociju bolje nista da ne diraju
 
Игоре. Може исправка назива ове теме.
 
Vrh