Šta je novo?

Trg Slavija

Ljudi su prijavili protest i imaju pravo da protestuju, kao što sad gubimo mi na vremenu u saobraćaju tako i oni imaju izmaklu dobit što sad ne voze (čitaj: vaćare) ljude nego sede na slaviji.

Sa druge strane, zahtevi su im kao da ih je pisao neko sa sa daunovim sindromom. Nisam baš siguran kako će se ovo sve završiti.
 
Prijavili su protest na Slaviji?
Ne verujem.
Evo, toku je neka konferencija

d7a0e4a69685372c17c7c4b17f8937ef.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537117#p537117:rsyqc84b je napisao(la):
astrodule » Čet Maj 10, 2018 11:51 am[/url]":rsyqc84b]Jedna od retkih stvari koju volim kod taksista je SLOŽNOST (makar i kada nisu u pravu).

No država nema snage da se bori protiv huligana, taksista, pasa lutalica (nastaviti niz)
Što jes jes, kad se pogleda, u Srbiji su zapravo uvek najsložnije one grupacije koje joj čine najviše štete. Kriminalci, huligani, karteli, ovi hardcore taksisti, svinjatori fasada... Što gori probisvet, to veća sloga i kooperacija među njima.

Evo, toku je neka konferencija
Već ih vidim :mrgreen:

MeatySmugIcelandichorse-max-1mb%2B%25281%2529.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537121#p537121:233sjzfx je napisao(la):
fjerinic » 10 May 2018 10:54 am[/url]":233sjzfx]Ljudi su prijavili protest i imaju pravo da protestuju, kao što sad gubimo mi na vremenu u saobraćaju tako i oni imaju izmaklu dobit što sad ne voze (čitaj: vaćare) ljude nego sede na slaviji.

Sa druge strane, zahtevi su im kao da ih je pisao neko sa sa daunovim sindromom. Nisam baš siguran kako će se ovo sve završiti.
Da li postoji pravni osnov da pravna lica tuže orgnizatora protesta i traže nadoknadu štete nastale kašnjenjem zaposlenih, odlaganjem isporuka robe i uvećane troškove goriva itd zbog vanredne situacije?

Zašto da zbog njihovog problema (bio taj problem stvaran ili ne) da ispaštaju apsolutno nedužni ljudi i organizacije?

Nek blokiraju pristup onima kojima upućuju te zahteve, a ostatak naroda ostave nw miru.
 
Ako ne pozure ima da im ispuca zbog vrucine i prebrzog susenja
 
Sve što je brzo , to je i kuso. :) Šalu na stranu , kako da ubrzaju kada su se do juče igrali "prebacivanja loptice" sa gradom.
 
Na plato se još uvek ne može ući, i dalje se vrti onih istih desetak muzičkih numera koje su još Crnogorci postavili, a ili je pukla cev ili su nabasali na onaj stari izvor pošto nije očigledno odakle ova voda dolazi.

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
Fontana je prlično daleko. Ja sam očekivao da se tamo voda vrti u krug, a da su eventualni viškovi ili curenja sprovedeni u kanalizaciju odmah ispod fontane. Ali ovo je i sa druge strane široke ulice i sa druge strane platoa.
 
Evo samo jedan brzinski primer kako bi Slavija izgledala da je fontana postavljena tamo gde ima smisla, a ne usred kruznog toka.

Umesto fontane postavljena je umetnicka instalacija sa nekoliko cvetnih rondela, a privremeni parking je pretvoren u privremeni park po principu Miticeve rupe. Mozda je malo presareno, ali naravno izbor boja sezonskih cvetnica je uvek prilagodljiv bilo kom prostoru.

Naravno ovde ima milion mogucih opcija sto se geometrije tice, ali mislim da je kruznica trebala da bude dominantna na celom prostoru Slavije.

Sada:

Pogledajte prilog 2

Idejno resenje:

Pogledajte prilog 1

Zoom:

 
I bi plato živnuo, ne bi bio pusta i leti usijana površina koju pešaci u žurbi prelaze ne zadržavajući se.
 
Zeks
kao i uvek genijalno +1 :D

Ne bih da ja kačim na forumu tvoje lepe radove sa moim brljanjem
al razmisli i ovim malim korekcijama :)

- Plato i zelene površine malko zaokruženi ka unutrasnosti kružnog toka radi dobijanja sveričnosti Slavije
- Zeleni prsten oko fontane pomeren za jednu traku ka Istoku ( ka pravnom ) fontana se ne pomera
- Ulaz u Deligradsku proširen , ukinuto poprečno parkiranje radi dvosmernosti
- U koso otvoren pristup Proti Mateji sa izlaznim smerom sa Slavije
- Ul. Sveti Save proširena sa izlaznim smerom sa Slavije

pa ako ti se svidi napravi i ovu verziju pa okači

:sesir:
 
„УКЛЕТА РУПА“ У СРЦУ БЕОГРАДА:
Знате како је заправо настао Трг Славија?

...Овај крај тада је био познат као Симића Мајур, и као ловише и баруштина опстајало је у Београду све до 1879. године када је један Шкот променио историју данашњег трга.....
.... тој, сада већ легендарној рупи,
кружиле су различите приче – да је ту некада био рудник злата, али и да је ту био почетак тајновитих подземних партизанских пролаза.
Почетком 80-их година градска власт је затрпала рупу и подигла парк без дрвећа, како хлад не би заклањао сунчани сат....,,

Izvor i ceo tekst
https://srbin.info/2017/01/03/ukleta-ru ... g-slavija/

:sesir:
 
A da sa zvucnika pocnu da pustaju cvrkut ptica vrabaca i ostalih
 
Директоре, не знам да ли си био ироничан али у Темпу на Ади пуштају цвркут птица. Морам признати, мало је параноично, али верујем да би на отвореном простору дало боље резултате.
 
Puštati veštačke zvukove vrabaca sa veštačkih zvučnika na golom platou, ili posaditi par žbunova u koje će doći pravi vrapci i praviti prave zvuke.

Pitam se šta je bolje?
 
U tempu na vilinim vodama su se zapatili pravi golubovi
Ti zvukovi ptica su negdje snjimljeni a da se vrabci zapate na slaviji tesko
 
Vrabaca ima u gotovo svakom žbunu u gradu. Njima se broj poremetio u zadnje vreme ne zbog zagađenja ili straha od ljudi nego što se u poslednjih 10ak godina sklanjaju žbunovi iz parkova, pa im se time smanjuje broj mesta za gneždenje.

Inače to dal su na Kalemegdanu ili na Slaviji njima je savršeno nebitno. Pa eto već nekoliko godina unazad broj lasti se povećao nekoliko puta i sad se vrte i iznad jednog Trga republike i Terazija. Ranije se mislilo da one hoće samo u izolovane i 100% čiste delove grada bez ljudi. Vremenom, i one su se navikle da se gnezde i lete tik iznad užurbanih ulica.

Mogu da se kladim da vrabaca već ima i u onom rastinju u Mitićevom parku. Gde god mogu, oni se smeste. Buka i ljudi im nisu nikakav problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540979#p540979:bzutoo4a je napisao(la):
abrines » May 28th, 2018, 2:34 pm[/url]":bzutoo4a]Директоре, не знам да ли си био ироничан али у Темпу на Ади пуштају цвркут птица. Морам признати, мало је параноично, али верујем да би на отвореном простору дало боље резултате.
Nije baš da je isključivo to u pitanju. Ja sam ih baš u tom Tempu jednom video unutra.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541002#p541002:bzutoo4a je napisao(la):
Bender Rodriguez » May 28th, 2018, 4:49 pm[/url]":bzutoo4a]Vrabaca ima u gotovo svakom žbunu u gradu. Njima se broj poremetio u zadnje vreme ne zbog zagađenja ili straha od ljudi nego što se u poslednjih 10ak godina sklanjaju žbunovi iz parkova, pa im se time smanjuje broj mesta za gneždenje.
I po tom pitanjnu su počeli da se snalaze. Kod mene u zgradi ima jedna rupa u betonu , u koju se već nekoliko godina redovno gnezde , iako je tik uz terasu. A kod mene na terasu redovno dolaze zbog toga što sipam vodu u jednu posudu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541002#p541002:bzutoo4a je napisao(la):
Bender Rodriguez » May 28th, 2018, 4:49 pm[/url]":bzutoo4a]Inače to dal su na Kalemegdanu ili na Slaviji njima je savršeno nebitno. Pa eto već nekoliko godina unazad broj lasti se povećao nekoliko puta i sad se vrte i iznad jednog Trga republike i Terazija. Ranije se mislilo da one hoće samo u izolovane i 100% čiste delove grada bez ljudi. Vremenom, i one su se navikle da se gnezde i lete tik iznad užurbanih ulica.
Ovo sam i ja primetio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541002#p541002:bzutoo4a je napisao(la):
Bender Rodriguez » May 28th, 2018, 4:49 pm[/url]":bzutoo4a]Mogu da se kladim da vrabaca već ima i u onom rastinju u Mitićevom parku. Gde god mogu, oni se smeste. Buka i ljudi im nisu nikakav problem.
Ima ih tu , viđam ih često , ali ne u onom broju kao što je pre. Više je kao nešto simbolično.
 
Kad pomenuste Bg Dživdjane....

Di je onaj veliki plastični dživdžan sto nekada stajaše na Terazijama
lepo bi lego na Slaviji i taj plastični kad ne mogu da naprave pravi spomenik tom simbolu Bgda :)
 
Nažalost, umesto ovoga ...

file.php


stvarno ćemo imati ovo. Na jednoj strani prizemne zgrade a na drugoj bar 20 spratova u svakom zatamnjenom delu, ali sa bitno većim saobraćejem na trgu, potpuno apsurdnim oblikom prostora između zgrada i bez mogućnost da pešaci i biciklisti normalno prolaze.

 
Vrh