Šta je novo?

Trg Slavija

Није проблем у томе што је рађено зими и по минусу, проблем је што нису у бетон стављали хемикалије за рад у зимским условима. Ово су велики аутоголови, потпуно непотребни.
 
Ha ha, itekako su potrebni, da se vide sve blagodeti naprDNO-tehnoloskih procesa, imaju magistra keramickih nauka, a rumuni vukovci im postavljaju plocice. :lool:

A i ono 'vidikovac' je vrh, kao da je u pitanju avalski toranj ili palata beograd.
 
Pardon, a kada je to temperatura bila u minusu dok se radila Slavija?! Zima nikad toplija, bilo je nekih minusa u ranim jutarnjim satima, a oni pricaju kao da se radili Slaviju po sibirskim temperaturama!
 
Срамота би ме било да сам радник који је учествовао на овим радовима. Према надлежним и руководећим особама осећам презир, и из поштовања према овом форуму, не бих волео да пишем оно што осећам. Срамотно и тужно.
 
Ja mislim da je ovo nemoguće da se desi ako se radi i sa najjeftinijim materijalom. Ili radnici nisu ispratili uputstva ili ne znaju da rade ili su namerno ovako uradili (iz neznanja ili pakosti)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511050#p511050:5v0q0h4j je napisao(la):
Nebojsa » Сре Јан 24, 2018 4:52 pm[/url]":5v0q0h4j]Pre svega nisu stracare, to je ocigledno, stracare su sa ove ovamo strane u K. Milana, drugo kuce su lepe i imaju istorijsku vrednost pa bi odlicno mogle da se uklope u neki dobro isprojektovan neoklasicizam. Ova desno do one nove u staklu moze i treba da se nadogradi. U stvari najveci problem je sve ono sto je u dubini bloka prema onom telekom cudu zajedno sa njim.


Приземнице, су чиниле цео Београд до 1920. међу њима је било и безличних и сасвим једноставних, али и кућа велике вредности у смислу склада, детаља и пропорција, какве данас у нашој средини нико и не може да направи. Већина тих кућа, без обзира на њихову вредност је већ уклоњена, а преостале су тим драгоценије. Сем те две на углу Делиградске постоје и три у Краља Милана које су на спрат и имају украсе на фасади и зато би требало да се сачувају и уклопе у неку будућу грађевину. Најновији пример таквог уклапања је у Кнеза Милоша.

Славија јесте потпуна стилска какофонија и савршен несклад. Али управо то је изазов за струку да у тим условима нађе најбоље решење. Један могући путоказ је да се направе две или три зграде са друге стране Немањине које би сав тај несклад око Делиградске заклониле, да се засади дрвеће у том делу Немањине и наравно да се попуне делови са обе стране Београдске улице. Такво решење би било у складу са уклањањем саобарћаја са Славије на било који начин.
 
Ja bih pre rekao da je bezbednost prioritet , kako u saobraćaju , tako i pešaka na trotoaru i platou.
 
bic-staza2.jpg


Zašto je toliko teško srediti i beton odnosno klupe bilborda kad se već radi ostatak trga? Zašto ovde sve mora da se radi preko one stvari i bez ikakvog osećaja za lepo i pedantno? :bash:
Ovo je kao kad bi neko renovirao stan i stavio novu stolariju, nov nameštaj, novu fabru... a ostavio isti truli pod i plafon koji propada. Pa za koj moj ga onda i radite... :bash:

O pločama da i ne pričam. Odavno smo ustanovili da takve ''tehnologije'' nisu za nas.
 
Slavija je totalni saobracajni, sadrzajni, izvodjacki i finansijski fijasko. Uspeli su da nadmase cak i Cvetni trg po besmislenosti prostora i losom materijalizacijom sto nije bio lak zadatak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512422#p512422:2zzrcho0 je napisao(la):
solecar » 30 Jan 2018 19:40[/url]":2zzrcho0]Ja bih pre rekao da je bezbednost prioritet , kako u saobraćaju , tako i pešaka na trotoaru i platou.

То се аутоматски подразумева, подразумева се да квалитет буде 100%
 
Славија, Цветни трг, Савски трг - три трга исти рукопис. Једино што су на Цветном успели да не саде дрвеће, него само неколико жардињера и то тек после мог предлога на теми, али и даље тај тргић одзвања празнином, тако да још неколико жардињера не би било сувише.
Заједничко им је :
1. уклањање претходног вртног решења (на Славији то тек треба да уследи, да не рачунамо уклањање делова дрвореда у Немањиној ) то јест површина са растињем, затим замена тог ранијег вртног решења са једном фиксном жардињером .
2. Плочник који обавезно искључује камен, опеку, дрво - племените и топле материјале.
3.И најзад - нека рогобатна решења степеника и запречавања уобичајених и неопходних путања свакодневног проласка људи.
Али нешто што мислим да још нигде није виђено, ако имате сличан пример поставите слику да видимо, вештачки пропланак !
За разлику од претходна два трга Славија има и водоскок, који је још и најмање споран. Млазеви су у односу на величину басена и самих млазева непропорционално танки. Недостаје и мало растиња на травњаку око сивог и досадног зида водоскока.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512261#p512261:25ps0vbn je napisao(la):
gishko » 29 Jan 2018 11:25 pm[/url]":25ps0vbn]Bravo za objavu!!! Trebalo bi da se na svakih par dana izveštava o ovakvim stvarima.

Jedan od komentatora je napisao ovo:

~Aleksandar Marković :
Ja sam tamo radio par nedelja, od početka. Rođen na Savskom Vencu. Bio prijavljen cela 3-4 dana. Potpisao 4 papira(šatro adekvatna oprema i bezbednost na radu na najvišem nivou, a bili smo tretirani kao zadnji klošari, presvlačili se bukvalno na sred platoa na -5 stepeni).
Svi ostali radnici su bili južnjaci, bar iz prvobitne grupe. Sve moj do moga.
Prvih 15 dana nije bilo struje. Vodu smo pili "u Hiltonu". WC udaljen 500m na onom parkingu, krcat izmetom, očišćen 1 dan pred izlazak
članka u novinama.
Falilo je jednom prilikom 5l benzina za mali agregat, trojica "gazda" su nosila kući jedan te isti kanister i vraćala prazan(izvadiće sebi oko pre nego 1000din). Sve Šojić do Šojića. 90% vremena više je bilo nadzora nego radnika. Postaviš lajsne danas, oteliš se dok budu paralelne, pa ujutru dođu eksperti i njihovi rođaci i sve ti pogaze.
To vezivo(nazovimo ga cement) je bio nečiji biser male privrede, svaki džak drugačiji, prema tome dosta je i trajao.
Sve u svemu, bolje travu jesti nego tako raditi. Poštenije prema sebi.

To oko potpisa papira je sigurno istina, potpišeš da si obučen da bezbedno radiš i da ti je pripopredata HTZ oprema. Dođe inspekcija i gleda papire i nikom ništa jer zaboga imaš papire, a situacija na terenu je privremena. U normalnoj zemlji bi zatvorili gradilište i odrapili 100.000 evra poslodavcu, ali ne u Srbiji je to poslodavac za primer.

Jel si prijavljen? Jesi? Super, bez obzira što je minimalac.
Kasni plata 6 meseci? Za to nismo nadležni jer našim Zakonom o radu to nije krivično delo, evo obećao mi je poslodavac (kao i onaj Slovak u Goši) da će Vam plati plate, samo malo da se skrpi jadnik. I tako u krug, pa kada firma dođe pred stečaje setiće se inspektor da ima ovlašćenje da podnese prijavu sudu, ali će to biti prekršajna i biće maks 100.000 dinara ako ga u roku od dve godine od podnošenja sud uopšte i osudi.

A onog koji je vršio tehnički prijem na Slaviji. bih strpao u zatvor sa sve gubljenjem licence.
 
у Краља Милутина поред зида улаза у гаражу и преко пута улице на тротоару до коловоза,којег дели оградица од спуштеног дела тротоара у Немањиној, би биле корисне жардињере са растињем које би штитиле пролазнике од загађења и унеле мало свежине у како сада изгледа један врло туробан и сив простор.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512472#p512472:35i8pmdi je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 30 Jan 2018 22:44[/url]":35i8pmdi]Славија, Цветни трг, Савски трг - три трга исти рукопис. Једино што су на Цветном успели да не саде дрвеће, него само неколико жардињера и то тек после мог предлога на теми, али и даље тај тргић одзвања празнином, тако да још неколико жардињера не би било сувише.
Заједничко им је :
1. уклањање претходног вртног решења (на Славији то тек треба да уследи, да не рачунамо уклањање делова дрвореда у Немањиној ) то јест површина са растињем, затим замена тог ранијег вртног решења са једном фиксном жардињером .
2. Плочник који обавезно искључује камен, опеку, дрво - племените и топле материјале.
3.И најзад - нека рогобатна решења степеника и запречавања уобичајених и неопходних путања свакодневног проласка људи.
Али нешто што мислим да још нигде није виђено, ако имате сличан пример поставите слику да видимо, вештачки пропланак !
За разлику од претходна два трга Славија има и водоскок, који је још и најмање споран. Млазеви су у односу на величину басена и самих млазева непропорционално танки. Недостаје и мало растиња на травњаку око сивог и досадног зида водоскока.

Мора, антиљудска инфраструктура је сад модерна и свето писмо

Немају појма ништа, оно је све ужас како је урађено. Цветни трг још ту и тамо али ту видим само из троле у пролазу. Исто тако су урадили Зетску у Скадарлији, оно је ружно ужас још ставили неку калдрму на спајању са Цетињском а оно све укриво почупано око шахти одвратно
 
Gledam slike Beograda između dva svetska rata i danas , i više nego očigledno je da je sve više betona , a sve manje zelenila sa svakom narednom rekonstrukcijom. A kao šlag na tortu dođu "urbani džepovi" , koje predstavljaju kao mini oaze zelenila , a od zelenila imamo jedno drvo i / ili žardinjericu sa dve tri biljke i gomilom betona koji iste okružuje sa uglavnom jednom do dve klupe. Jedino što preživi je zelenilo koje je pod zaštitom raznoraznih institucija (domaćih i / ili stranih). Pored tolkih mafija , izgleda da imamo i betonsku.
Jeste da ona rupčaga zarasla u šiblje kod Narodne banke nije bila reprezentativna , ali šta tek reci za ovaj "plato".
 
Prošli su furali behaton ovi mermer, na kraju isto nam se vata, drveće ćemo gledati jedino na razglednicama.
 
Тај тренд је зачет у Белвилу. Где год нађеш згодно место бетон засади, а где год причаш причај о глобалном претопљавању и значају екологије. Тренутно је модерно повећање густине и висине нових насеља украшених тзв. психолошким зеленилом, али без пристојних природних целина. Реч парк у том новоговору добија значење тора са гуменим подом и реквизитима и треба да замени застареле вртове у новим насељима. Естетика мрачног 21. века.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512465#p512465:23aj05pa je napisao(la):
Igor » 30 Jan 2018 10:08 pm[/url]":23aj05pa]Slavija je totalni saobracajni, sadrzajni, izvodjacki i finansijski fijasko. Uspeli su da nadmase cak i Cvetni trg po besmislenosti prostora i losom materijalizacijom sto nije bio lak zadatak.

Ali totalno !

Ovoliki fuseraj ne videh skoro, jedini spas je da se to sve opravi, postavi deking kao sto je i bilo planirano i da sacekamo da drvece poraste i da ozeleni ceo plato...za sada izgleda zaista kao potpuni fijasko. :violina:

BTW komentar sa Blica :lol:

moze da prodje kao gradjevina iz 8 veka. piramide i kineski zid dobijaju konkurenciju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512568#p512568:dgzt32ai je napisao(la):
zexland » Sre Jan 31, 2018 10:45 am[/url]":dgzt32ai]
Ovoliki fuseraj ne videh skoro, jedini spas je da se to sve opravi, postavi deking kao sto je i bilo planirano i da sacekamo da drvece poraste i da ozeleni ceo plato...za sada izgleda zaista kao potpuni fijasko. :violina:
Deking je kilavo resenje to smo vec videli na savskom setalistu. Krivi se, djubre se skuplja izmedju podkonstruckije i dekinga. Granit je tu jedino trajno i ispravno resenje.

Paradoksalno ali valjda i sasvim normalno je da smo napravili jedan korak unapred rusenjem one kucice na cosku a dva koraka unazad time sto smo postojecu zelenu povrsinu pretvorili u betonsku koja je pritom besmislena i bez ikakve funkcije. Pomeranjem pesackih prelaza tokovi pesaka prakticno zaobilaze ceo taj prostor tako da betonska pesacka dijagonala na platou gubi i ono malo smisla.
 
Slazem se apsolutno za planiranje prostora, pogotovo za nebuloznu dijagonalu koja ne vodi nigde, ali sto se tice dekinga, zavisi koji uzmes. S tim da je ovde deking trebao da ide na parapete, tj. da sluzi kao opcija za sedenje.

Mada sto se tice samog sedenja mogli su to i ovako da rese:

TCL-Henley-Square-04-Sam-Noonan.jpg
 
Vrh