Šta je novo?

Trg Slavija

Што више гледам Немањину испред НБС, све више мислим да су могли да задрже стабла до ивичњака.
 
Дошљак":1xfgdmuq je napisao(la):
Што више гледам Немањину испред НБС, све више мислим да су могли да задрже стабла до ивичњака.
Могли су комотно, ја пролазио данас и баш обратио пажњу на то, овако је гола улица.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Притом постоји леп пролаз са колонадом испод саме зграде НБС, а притом је и та страна улице мање коришћена, углавном због стајалишта 78/83 те мислим да је било сасвим довољно простора да се стабла сачувају.
 
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1...laviji-ruzveltovoj-i-bulevaru-oslobodjenja_2/

Весић: Последња недеља радова на Славији, Рузвелтовој и Булевару ослобођења

Градски менаџер Горан Весић рекао је гостујући у Београдској хроници да се радови на највећим београдским улицама налазе у последњој недељи, као и да ће најкасније до 16. новембра, а можда и неколико дана раније, бити завршене реконструкције Трга Славија, Рузвелтове улице и Булевара ослобођења.

Он је рекао да се на Славији увелико поставља асфалт, као и да се полако назире изглед модерног трга.

– Уз све радове не би требало заборавити на парк који се гради између Улице краља Милутина и Славије. На том месту памтимо ђубриште, а сада ће то први пут постати уређен парк. Пешачких прелаза на Славији сада нема, измештени су 50 до 100 метара даље, нема аутобуских станица, па ће се саобраћај одвијати знатно брже. Грађани могу да виде да се тренутно раде пробе фонтане, која је требало да буде готова у суботу, али је завршена већ данас. Фонтана је у потпуности спремна и почеће да ради када Трг Славија буде пуштен у саобраћај. То је једина фонтана на Балкану која може да ради и током зиме јер има грејаче, али и сензоре који лимитирају млаз воде у случају јаког ветра – рекао је Весић.
 
Astrotrain":ebrcyrq6 je napisao(la):
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1...laviji-ruzveltovoj-i-bulevaru-oslobodjenja_2/

Весић: Последња недеља радова на Славији, Рузвелтовој и Булевару ослобођења

Градски менаџер Горан Весић рекао је гостујући у Београдској хроници да се радови на највећим београдским улицама налазе у последњој недељи, као и да ће најкасније до 16. новембра, а можда и неколико дана раније, бити завршене реконструкције Трга Славија, Рузвелтове улице и Булевара ослобођења.

Он је рекао да се на Славији увелико поставља асфалт, као и да се полако назире изглед модерног трга.

– Уз све радове не би требало заборавити на парк који се гради између Улице краља Милутина и Славије. На том месту памтимо ђубриште, а сада ће то први пут постати уређен парк. Пешачких прелаза на Славији сада нема, измештени су 50 до 100 метара даље, нема аутобуских станица, па ће се саобраћај одвијати знатно брже. Грађани могу да виде да се тренутно раде пробе фонтане, која је требало да буде готова у суботу, али је завршена већ данас. Фонтана је у потпуности спремна и почеће да ради када Трг Славија буде пуштен у саобраћај. То је једина фонтана на Балкану која може да ради и током зиме јер има грејаче, али и сензоре који лимитирају млаз воде у случају јаког ветра – рекао је Весић.

Moram da drugi put danas na forumu opsujem: "J*** ga fontana!"

Od celog haosa koji je nastao istovremenom rekonstrukcijom Ruzveltove, Slavije i Bulevara oslobođenja, on nam priča hvalospeve o fontani.

I ovo spominjanje đubrišta - poznato mi nešto zvuči. Još da je spomenuo pacove i olupine, pa da se napravi paralela 1/1.
 
Kувар Миле није био ђубре већ ресторан брзе хране са врло квалитетном услугом :(
 
stf":wzg508jd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490301#p490301 je napisao(la):
astrodule » 08 Нов 2017 11:12 am[/url]":wzg508jd]Koliko si informacije o ostrvcima bile proverene?

Neko je pisao da je normalno da se seče asfalt za ostrva, ali to je izgleda bila neka opšta priča koja nema veze sa Slavijom?

Ili još nije kasno za ostrvca?

Ја сам то напоменуо као општи принцип. Међутим, неко је после тога поставио диспозицију Славије на којој се јасно види да остраваца неће бити већ ће се штампати само хоризонтална сигнализација. Очито је ревизијом пројекта то избачено, зато што се сигурно сећам да је првобитно било планирано. На тим острвцима су требали бити стубови контактне мреже ако се не би нарушавао поглед на фонтану.
A usteda ostvarena stampanjem umesto pravim ostrvima?
Kome ide?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490846#p490846:3rqsfil8 je napisao(la):
Дошљак » 09 Nov 2017, 20:38[/url]":3rqsfil8]Kувар Миле није био ђубре већ ресторан брзе хране са врло квалитетном услугом :(
Možda, ali okruženje u kome je radio prilično odgovara opisu. Nažalost.
 
Нажалост. Мени је Миле имао много бољу понуду, квалитет и хигијенске услове у односу на Степин вајат. А да је цео тај троугао био урбанистичко ругло то дефинитивно стоји. Поготову она коцкарница.
 
Stepin vajat isto treba pod mac kao jos dosta sklepotina
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490846#p490846:1gqihr3z je napisao(la):
Дошљак » 09 Nov 2017 08:38 pm[/url]":1gqihr3z]Kувар Миле није био ђубре већ ресторан брзе хране са врло квалитетном услугом :(

Poznajem licno Mileta, veoma profesionalan i ozbiljan covek koji je imao kvalitetnu ponudu hrane.

Inace objekat koji je srusen nije bio njegov vec je covek placao kiriju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490850#p490850:1ur5lvo4 je napisao(la):
laki72 » 09 Нов 2017 08:41 pm[/url]":1ur5lvo4]
stf":1ur5lvo4 je napisao(la):
Ја сам то напоменуо као општи принцип. Међутим, неко је после тога поставио диспозицију Славије на којој се јасно види да остраваца неће бити већ ће се штампати само хоризонтална сигнализација. Очито је ревизијом пројекта то избачено, зато што се сигурно сећам да је првобитно било планирано. На тим острвцима су требали бити стубови контактне мреже ако се не би нарушавао поглед на фонтану.
A usteda ostvarena stampanjem umesto pravim ostrvima?
Kome ide?
Отишла је на поплочавање тротоара гранитом уместо бехатоном.
 
Debljina granitnih ploča mora biti ista kao u Knezu.Sve tanje od toga je podložno brzom pucanju.Sve behaton ploče od Slavije do Terazija su takoreći istopljene od atmosferskog uticaja i ne gine im zamena za par godina.Behaton nije isplativ tamo gde je frekvencija velika,granit sahrani bar pet generacija behatona i isto toliko utrošenog rada na postavljanju behatona.Behaton je isplativ na manje frekventnim potezima i kao zamena za asfalt,jer se zbog svakodnevnih radova može bezbroj puta sklapati i rasklapati za razliku od asfalta.
Sve glavne zone moraju biti od granita, sve ostalo behaton.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490846#p490846:s0fm3tdh je napisao(la):
Дошљак » Thu Nov 09, 2017 8:38 pm[/url]":s0fm3tdh]Kувар Миле није био ђубре већ ресторан брзе хране са врло квалитетном услугом :(
Slažem se ali Vesić nije pričao o tom đubrištu, nego ono ispred NBS-a i na taj plato/park.
 
Da li postoji neki razlog sto nisu postavljali gume oko sina na Slaviji?
 
To se izgleda radi naknadno, koliko sam video i u Ruzveltovoj su isto radili nakon betoniranja.
 
Zapravo postavljaju, nisu gume nego je bitumen ili nešto slično, sinoć kad sam išao bilo je jako puno kanti i vidi se pored šine da je sveže izliveno.

EDIT: između šine i asfalta ide guma, ili nešto drugo fleksibilno da razdvoji šinu od asfalta. ima više beneficija od toga.
 
Meni se sviđa kada je lepo uklopljena kaldrma oko šina. Čini me se da je lakše za održavanje i da dobro podnosi vibracije, samo mora da se kvalitetno postavi.

Možda je čak i bolje da se vizuelno još bolje razdvoje šine da bi vozači bili svesniji tramvaja.
 
Naš problem je što izgleda da naši putari poznaju samo jednu vrstu asfalta pa onda guraju šta stignu i kako stignu na onu betonsku ploču pa se asfalt vremenom istisne. Imam neke "sanke" pored prednjih točkova i nije mi se malo puta desilo da ih očešem na takva brdašca što ne znači da je asfalt nužno loše rešenje. E sad vizuelno definitivno kocka bolje izgleda ako se lepo skocka :) Čak bi mogla da se proba i neka malo drugačija kocka, npr drugi oblik ili boja, žuta bi za šine bila odlična, ili crvena simbolično
 
Мало занимљивости са Славије.

Први пут сам се попео на плато, односно, један стари радник ме је самоиницијативно одвео да ми покаже како изгледа када се избруси бетон којим малтеришу површину. Ове пречкице које видите, заправо су пертле које се након сушења извлаче напоље. На тај начин се праве мини канали за одвод кишнице, јер је цео плато нивелисан да не буде задржавања воде. Овај тамни квадрат који ми показује је ако сам га добро разумео шара на платоу. Рупе су за дрвеће. Причао ми је усхићено као да први пут то ради, а има преко шездесет година.

Иначе, за крај још једна моја игра у Пеинту, пошто су ове зграде наводно заштићене, онда ево и решења да цео фронт остане нетакнут, али да се као инсталација дигне бетонски зид са отворима за светло и улаз у Делиградску улицу и ћао. Да дамо омаж бруталистичкој традицији :laugh: :sesir: :lol: :lol: :lol:
 
Uopšte nije isključeno da prvi put to radi. Dobri majstori, koji su voljni da nauče nove stvari su vrlo retki.

Pričao mi je drugar da je prosto strašno kakvi su mnogi majstori na građevini. Koriste nove materijale bez čitanja uputstva, pa se onda žale da materijal nije dobar.
 
Vrh