Šta je novo?

Trg Slavija

Da li ce po zavrsetku radova stanica autobusa A1 za aerodrom biti vracena na Slaviju? Nesto mi deluje kao da vise nece biti prostora za to.
 
Саша Бг;143373364 je napisao(la):
Данас средином дана:
20171108_115752.jpg

20171108_115759.jpg

20171108_115830.jpg

20171108_115832.jpg

20171108_115711.jpg

20171108_115808.jpg


Немањина испред Народне банке.
Решетка сливника на слици је доста ниже у односу на ниво улице:
20171108_115437.jpg

20171108_115431.jpg


Уграђивање сензора у асфалт:
20171108_115637.jpg

20171108_115536.jpg


У односу на цртеже које смо видели овде, постоље за бисту Димитрија Туцовића је подигнуто знатно ближе кружном току (в. у средини слике):
20171108_115821.jpg
SašaBG sa SSC
 
Slavija2.jpg



Ako se budu koristile prečice preko šrafiranih polja u kružnom toku jedno od boljih rešenja su ova iz mađarske

 
PVC pokrivke fontane sigurno nema mesec dana, par nedelja maksimalno. Ali svejedno i da ima mesec dana opet je neverovatna krađa štititi fontanu mesec dana pre kraja radova koji su trajali 6 meseci, a i od čega da je štite kada su se obavljali zemljani radovi u niskogradnji daleko od fontane? Ova PVC pokrivka fontane sigurno košta oko 5-10 hiljada evra da bi je balici posle par nedelja.

Oni zaista više ne prezaju ni od čega, toliko otvoreno kradu da je to za plakati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490493#p490493:k04qg7wx je napisao(la):
Posmatrac » 08 Nov 2017 05:44 pm[/url]":k04qg7wx]Иначе, не видим решење за ове објекте што се нижу на оси Немањине, осим да се пажљиво надограде (знам да је ризично и кичасто) или да се сруше и изгради цео фронт изнова. Ево на Бобијевој слици колико којој фали отприлике.
file.php


Ove dve kuce nikao ne treba dirati, gde je mc donalds i ovu preko puta jer su kulturno istorijski spomenici i lepe su. SVE OSTALO treba konkursno ili nadograditi ili srusiti i izgraditi nove objekte. Ne mora u startu biti ni rizicno a pogotovu kicasto ako se pazljivo isprojektuje i po mogustvu uradi nova fasada.
 
Slivnik sa fotke neadekvatan-taj je za segmentni rigol a ne za ravan asfalt. :(
Senzori , za sta senzori!? Pa nece valjda da broje saobracaj?
 
На Славији тренутно врло живо. :kafa:
 
Обратите пажњу на исцртана острва између трамвајских шина и треће траке (скроз десне) у кружном току, што можете видети на Накси камери, а онда погледајте рендер пар постова изнад.

Оставњен је простор између шина и тротоара, а већ у најави предвиђам то као оазу за :bg4: . Стварно сам мислио да ће трамваји да иду ободом кружног тока, али ово је за мене ужасно решење.
 
У том простору ће колико ја схватам бити трака којом ће ићи аутобуси из Немањине тако да нема шансе да ту неко стаје.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490511#p490511:1b43pyfr je napisao(la):
Misha V » 08 Nov 2017, 18:48[/url]":1b43pyfr]Da li ce po zavrsetku radova stanica autobusa A1 za aerodrom biti vracena na Slaviju? Nesto mi deluje kao da vise nece biti prostora za to.
Izgubi se tvoj komentar u slikama: ako sam razumeo, ostaće na istom mestu. Klupe postavljene ispred hotela "Slavija" su primarno postavljene za putnike koji čekaju A1.
 
Колико видим на Naxi камери продужују исцртана острва на местима укључења и искључења.
 
Не проширују их. Погледај рендер и упореди исцртано и видећеш да између шина и тротоара има места за још једну траку. Таман за заустављање возила. Пошто не поседујемо пројекат, једини основ за дискусију су нам рендери а они одскачу доста од урађеног.

ЕДИТ:
Да допуним мој пост сликама, зарад лакшег поређења.

Први рендер, постављен и у претходним постовима:

Slavija2.jpg


Други рендер са једне од Беобилд вести:

Trg%20Slavija%20resenje.jpg


Снимак са Накси камере:

cam_8.jpg


Као што се види, ни у једној верзији острва нису иста а битно утичу на начин на који ће се одвијати саобраћај, поготово улазак у сам кружни ток, као и сам проток јавног превоза.
 
Хвала Зоране, нисам имао овај план. Управо си потврдио моје сумње у лоше исцртавање острва.
 
У реду, али колико ја видим на последњој слици, такође постоји још једна трака десно од трака за аутобусе. Иду две бус траке, па десно од њих још једна, причам о правцу Немањина-Булевар. То исто онда није добро. Једино први рендер испуњава услов да је ЈГП крајње десно.
 
moraju da paze sa ovom bojom da ne bude klizanja po ovoj boji pri prvoj kisi, i preveliki broj ima ulivanja u slaviju, trebalo je da promene smerove u Deligradskoj i Svetom savi . Da se saobracaj sto vise odliva sa slavije a ne da se uliva i na vise mesta preseca kruzni tok jer ovako imamo 6 ulivanja a 4 izlivanja sa slavije umesto 4 ukivanja a 6 izlivanja sa slavije (izvinite na nestrucnosti al ovo i laik logicki moze da zakljuci)
 
Ево ја вам свима сада још док саобраћај није пуштен кажем да ће све то ићи много боље него што 90 одсто вас мисли у овом тренутку. Главне ствари по питању повећања проточности су добро урађене, пешачки прелази и стајалиште ЈГП су измештени и Булевар је добио још једну траку, дорађена је и хоризонтална сигнализација. Сасвим довољно за почетак. Ако може да функционише на Богословији и на НБГ код општине, и овде ће да ферцера.
 
Реално фале разделна острва. Возиће људи право преко шина и исцртаних острва.
 
Фора из Будимпеште са оним куглама је одлична. Штета што се тога нису сетили, мада ценим да то није тешко у случају потребе накнадно уградити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490575#p490575:1zjfs3kq je napisao(la):
Nebojsa » Sre Nov 08, 2017 11:25 pm[/url]":1zjfs3kq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490493#p490493:1zjfs3kq je napisao(la):
Posmatrac » 08 Nov 2017 05:44 pm[/url]":1zjfs3kq]Иначе, не видим решење за ове објекте што се нижу на оси Немањине, осим да се пажљиво надограде (знам да је ризично и кичасто) или да се сруше и изгради цео фронт изнова. Ево на Бобијевој слици колико којој фали отприлике.
file.php


Ove dve kuce nikao ne treba dirati, gde je mc donalds i ovu preko puta jer su kulturno istorijski spomenici i lepe su. SVE OSTALO treba konkursno ili nadograditi ili srusiti i izgraditi nove objekte. Ne mora u startu biti ni rizicno a pogotovu kicasto ako se pazljivo isprojektuje i po mogustvu uradi nova fasada.
A kakvi su to kulturno istorijski spomenici kad se već mek uselio u jednu a admiral u drugu? Rekao bih da su standarna ostvarenja iz doba kada su izgradjene.
 
Znaci nista od razdelnih ostrva koje bi kanalisale saobracajne tokove.Time je ceo projekat degradiran i dobilo se samo na šminkanju.
Pešaci koji su se bunili da nece pod zemlju sad su dobili produzena kretanja + 5 minuta. Motorni saobracaj opet ima opstrukcije u pesackim prelazima, nema fizickih prepreka da se 3 kolone vozila trpaju u jednu traku.....
Sve u svemu od pojeo vuk magarca...
 
Vrh