Šta je novo?

Treći bulevar ... propuštena šansa?

astrodule":1nab1ss1 je napisao(la):
Bilo je u novinama pre par meseci da se vrše sastanci predstavnika JKP Parking servis, Sekretarijata za saobraćaj i beogradskih opština.

Ja sam im poslao neke predloge za obližnji blok 34 i kontaktirali su me i rečeno je da su uzeli u obzir tu lokaciju. Da li će nešto uraditi videćemo.

Kome si poslao predlog tačno? Imam i ja jedan za moj blok 22.
 
Prvo sam slao JKP Parking servisu i Direkciji za građevinsko zemljište, pa su me oni preusmerili na opštinu.

Pisao i mejlom na servisnicentar@novibeograd.rs, a takođe i poštom kabinetu Šapića.

Moram priznati da sam baš lepo sročio pismo, sa sve slikama sa Bing mapa, Google Earth-a i svojim slikama.
 
astrodule":38sf184v je napisao(la):
I bre Gago, pa nismo više zemlja trećeg sveta. Sad imamo Google Street View, ili kako bi ti verovatno rekao Gugl pogled sa ulice :)

https://maps.google.com/?ll=44.818015,2 ... 18,,0,10.7

Ništa se tu nije promenilo za ovih skoro godinu dana.

Их бре Дуле, па ми то нисмо одавно, па пре би се онда рекло да су и Немачка и Аустрија земље трећег света јер немају овај Гугла поглед са улице :)

Ма какав Гугл, ништа док ја то не оверим мојим Фуџџииииии-јем. :D

Скоро годину дана !!!! Ма на овом месту се ништа није променило задњих тридесет и плус (30+) година.
 
Ево пар слика тог простора где ће се градити, једног лепог дана, трећа пословна зграда у Булевару Милутина Миланковића.
Изгледа да је реконструкција крова "Црвене штрафте" завршен ! Бар се тако чини из овог погледа са земље.





 
a da malo to pociste to smece to nikom od nadleznih ne paada na pamet
 
MPC se budi iz mrtvih!?

Nov poslovni kompleks u Bulevaru Milutina Milankovića - "MPC Properties" priprema izgradnju objekta u Novom Beogradu (FOTO)
Petak, 05. 12. 2014.|13:17 | Izvor: eKapija
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
poslovna_zgrada_blok_43_051214_tw1024.jpg


Novi Beograd uskoro bi mogao da postane bogatiji za još jedan savremeni poslovni objekat.

Kompanija "Balkans Real Estate" planira da na parceli u Bloku 43, u Bulevaru Milutina Milankovića, sagradi poslovnu zgradu. Zasad je završeno idejno arhitektonsko-građevinsko rešenje, i izrađen Urbanistički projekat za izgradnju objekta.

Kompletan tekst je dostupan korisnicima eKapije

Izvor: eKapija

To je ova parcela:

mpc43.png
 
Bolje bi im bilo da zavrse zapocete zgrade recimo onu pored autoputa
 
Uspeo sam, malim, a jednostavnim trikom, da izvučem i ostale fotke rendera MPC-ovog objekta sa eKapije :)

poslovna_zgrada_blok_43_3_051214_tw1024.jpg


poslovna_zgrada_blok_43_1_051214_tw1024.jpg


poslovna_zgrada_blok_43_2_051214_tw1024.jpg


poslovna_zgrada_blok_43_051214_tw1024.jpg
 
Prodao deo vlasnistva u uscu marbovcima,tako da mozda i bude nesto od ovog projekta.
 
Ja ne bih dao dozvolu niti bilo sta drugo da se pokrece dok se ne zavrse zapoceti objekti.
 
Usce kulu ili usce soping centar
 
U APR-u (i dalje) stoji da je 100% vlasnik u kompanijama "Ušće Tower I d.o.o" i "Ušće Shopping Center d.o.o" kompanija "Balkans Real Estate".

Treba imati u vidu i da je pojekat za ovaj objekat tek bio na javnom uvidu, te da su od mnogih drugih javnih uvida prošle godine, a da ni ašov na parceli nije zaboden. To je pesimistički scenario. Optimistička varijanta je da se objekat priprema za nekog unapred poznatog zakupca. Npr. neka banka ili osiguravajuće društvo hoće da sagrade HQ, ali nemaju iskustva u realizaciji takvog projekta - pa uđu u dil sa MPC-om.
 
Intesa bi valjda trebalo da preuzme zgradu Delte u kojoj je sada na nekim spratovima. Delta u "svoj" objekat u Belvilu. Bar poluinformacije koje ja imam.
 
Bice to na kraju neki sareni drecavi alu paneli
 
spatiotecte":fme1d211 je napisao(la):
SFRJ brutalism is back!
"СФРЈ" Брутализам није ни требао да напушта своје природно станиште тј Нови Београд.

Мен'се овај пројекат свиђа. Још ако су заиста предвидели неку модерну врсту фасадног бетона биће то пун погодак.
 
spatiotecte":r1pgpzvb je napisao(la):
SFRJ brutalism is back!

Misliš "Brutalism is not dead!" ?
(ako na nvoj zgradi osvane ovakav grafit, nisam ja :D )
 
... Šteta samo što ti neće biti "beton brut", već verovatno alukobond...

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Prenet deo mog posta iz teme og GTC Fortyone objektu a tice se opste situacije u bulevaru:

Inace pitanje dizajna i arhitekture je prilicno vezano kako za urbanisticke uslove a tako i konkurenciju na trzistu. Kada se u Beogradu bude pojavio neki investitor koji ce izgraditi poslovnu visespratnicu P20+ sa solidnim ne mora biti ni vrhunskim dizajnom doci ce do blagog prelivanja na trzistu dok ce se svaki sledeci potruditi da dostigne slicne urbanisticko arhitektonske vrednosti sto ce trziste znati da prepozna.
 
Vrh