Šta je novo?

Tramvaji

Ne bih rekao da si nasilan, nego sam samo naveo da razmisliš. Mnogi od vas koriste te reči bez stvarne namere, ali ni te reči, ni takva dela ne mogu da pomognu. Prosto klinci, neki klinci su po prirodi takvi, ispituju granice, hoće da budu bezobrazni, d akrše norme. To je čak i normalno, ali trebalo bi ga kanalisati, a suočavanje je najbolje rešenje. Šamar stvar anapetost, ništa ne rešava, stvara još besa i još veću želju za činjenjem zabranjenih stvari.

Nažalost neće ih svi videti, zamućena su lica. Ali bi trebalo da ih vidi neko, na primer sudija za prekršaje sa roditeljima.
 
Ja u mom zivotu nikad nisam u GPS-ovom vozilu nista polomio, nit isarao. Uvek sam voleo autobuse,tramvaje i trolejbuse. Moj san je da zavrsim srednju skolu da odem na saobracajni fakultet da bi mogao da postanem neko i nesto. Moj san je da budem direktor javnog gradskog prevoza.Verovatno je ovo vama sad smesno ali to je istina. Ne moram ja da budem ovde direktor mogu ja u nekoj od evropskih zemalja da osnujem svoj "GSP". Naravno da bi morao dosta da naucim, ja sam spreman da ispunim svoj cilj
 
Jedan offtopic... primetio sam da deca od 13 do 18 godina ili zaista bivaju zainteresovana za nešto i u to usmere svoju pažnju, a na ovom forumu imamo primera i to dosta ili traže smisao u blejanju, kada im je jedino što učine neka šteta, tuča ili svađa, i to im je život. Tako da kada govorimo o vandalizmu trebalo bi to da imamo u vidu. Reč je prosto o neispunjenoj deci, kojima je smisao, na žalost, nešto drugo. Nisam psiholog, ne znam šta razdvaja Čuburčevu, CSi ili Somijevu glavu od glave ove dve pametnice, ali sa sociološkog aspekta mogu govoriti. Potreba za moći, destrukcijom poretka, a uslovljena strahovima, nesigurnošću, nedostatkom ljubavi, pažnje, uvek je bila i biće. To bi trebalo rešavati profesionalno i hladne glave. Dakle: zna se gde vreba opasnost i preduprediti je, kako konkretno (kamere i slično) tako i na širem planu: edukacija, rad sa učenicima i slično. Ali to već nije naš domen. Možda bi manje bilo toga da je recimo GSP prvi mesec u tramvaju uemsto penzosa prevozio beogradske srednjoškolce i tako stvori bar neki osećaj vrednosti i poštovanja javnog dobra. Ali ne, u školama je važna samno ocena, ocena, ocena, ocena i iz fizočkog, čak ni kad aje u pitanju telo ne može se pristupiti individualno i otvoreno, nego se i telesna veština mora ocenjivati. Frustracije u školi, frustracije u kući... taj momenat šaranja njihov je momenat slobode...
 
Ma какво жврљање по трамвајима, треба да будемо задовољни ако не почну да пале и пљачкају као у Лондону... Ух, већ јесу.
 
Ma bWe ja bi im samo održao lekciju u tramvaju da sam ih video, pa da se malo osramote pred ostalim ljudima....
 
oskar":1bp66zur je napisao(la):
Zanimljiv i relativno rizican momenat menjanja skretnice na autokomandi :grand:
DSC01005.jpg
На жалост, уобичајена сцена. :(
 
Nije problem samo u Miri i Ivani koje su išarale sedište (usput, mislim da je pogrešno to smatrati pubertetskim hirom "devojčica" - Ivana nam je lepo potpisom na sedištu stavila do znanja da ima 20 godina), problem je i u onom mladiću koji sedi iza njih sve vreme, i onoj osobi pored njega, i onima na sedištima pored, koji jednostavno - ne reaguju na ovakve stvari...
 
Drustveno korisni rad za devojcice koje su isarale tramvaj. Nedelju dana ciscenja i ribanja tramvaja, pocev od djubreta do skidanja grafita, plus bi ih ja uslikao kako to rade i okacio plakat u tog CAF-a da se vidi a i da ih osramote.
 
Матеја Бељан":2zvb5v5j je napisao(la):
Jedan offtopic... primetio sam da deca od 13 do 18 godina ili zaista bivaju zainteresovana za nešto i u to usmere svoju pažnju, a na ovom forumu imamo primera i to dosta ili traže smisao u blejanju, kada im je jedino što učine neka šteta, tuča ili svađa, i to im je život. Tako da kada govorimo o vandalizmu trebalo bi to da imamo u vidu. Reč je prosto o neispunjenoj deci, kojima je smisao, na žalost, nešto drugo. Nisam psiholog, ne znam šta razdvaja Čuburčevu, CSi ili Somijevu glavu od glave ove dve pametnice, ali sa sociološkog aspekta mogu govoriti. Potreba za moći, destrukcijom poretka, a uslovljena strahovima, nesigurnošću, nedostatkom ljubavi, pažnje, uvek je bila i biće. To bi trebalo rešavati profesionalno i hladne glave. Dakle: zna se gde vreba opasnost i preduprediti je, kako konkretno (kamere i slično) tako i na širem planu: edukacija, rad sa učenicima i slično. Ali to već nije naš domen. Možda bi manje bilo toga da je recimo GSP prvi mesec u tramvaju uemsto penzosa prevozio beogradske srednjoškolce i tako stvori bar neki osećaj vrednosti i poštovanja javnog dobra. Ali ne, u školama je važna samno ocena, ocena, ocena, ocena i iz fizočkog, čak ni kad aje u pitanju telo ne može se pristupiti individualno i otvoreno, nego se i telesna veština mora ocenjivati. Frustracije u školi, frustracije u kući... taj momenat šaranja njihov je momenat slobode...

Клап, клап, клап. :kk: Посебно за болдовани део. ГСП мора да приближи себе грађанима што је више могуће. Ти клинци ће бити најчешћи корисници превоза и то у дугом, дугом периоду. Што се пре ''сроде'' са њим, биће боље за све. Дугачак и тежак процес, али неопходан. А @kingmanowar је дао пример у ком правцу треба размишљати.

@чубурац, твоје године и енергија проговарају из тебе и то је добро, боље него да си инертан и безвољан. Полако, чувај живце, требаће ти. ;) :grand: :laugh:
 
Од кад имам профил овде, ја не шарам возила и зато немојте да ме стављате у групу са овим гускама! А реч "блеја" или "блејање" мрзим. Ако неко себе воли да пореди са овцом, само нека тако настави. -.-
 
Cuburac93":2e8zpxbx je napisao(la):
Ja u mom zivotu nikad nisam u GPS-ovom vozilu nista polomio, nit isarao. Uvek sam voleo autobuse,tramvaje i trolejbuse. Moj san je da zavrsim srednju skolu da odem na saobracajni fakultet da bi mogao da postanem neko i nesto. Moj san je da budem direktor javnog gradskog prevoza.Verovatno je ovo vama sad smesno ali to je istina. Ne moram ja da budem ovde direktor mogu ja u nekoj od evropskih zemalja da osnujem svoj "GSP". Naravno da bi morao dosta da naucim, ja sam spreman da ispunim svoj cilj

@Cuburac93 za direktora GSP a @c.s.i. za gradonacelnika!

Predlog za predstojece izbore: ne prihvataju se kandidati stariji od 30 godina :cool:

Isto vazi i za direktore javnih preduzeca.

Pa da vidimo sta ce da bude.
 
Ova sto je 91o nije devojcica vec formirana tintara kojoj treba napisati kaznu , zveknuti roditelje po dzepu, pa nek prodaje patike da plati kaznu, i pored toga da joj narede da sama ocisti ono sto je ispisala. Pa majku mu, sa 14 godina se pise po zidovima, ne sa 20 po tramvajima.
 
Jesi li siguran da si bio u Temisvaru? Ja kada sam bio, secam se da je bilo malo drugacije od tvog opisa.

Inace, ovakvo nabacivanje krivice svima sasvim sigurno ne vodi nikuda. Postoje nacini da se ovakve stvari dovedu u red i iako ce ove dve devojke biti heroji u lokalnoj skoli, mislim da je ovo korak u dobrom smeru.

Pre vda meseca sam bio u Parizu i nisam video ni jednu govornicu koja ako nije unistena, barem je izvrljana, tako da je ovaj problem idiotizovane omladine bez buducnoosti (mahom sopstvenim izborom, psihologija copora) globalan.


tragac":jte3v5ye je napisao(la):
ovakvima kao sto su te devojcice bih zabranio boravak u urbanim zonama. Neki ljudi stvarno ne znaju sta ce od besa. Srbi su najgori narod u Evropi i tu vise nema dileme. Prekjuce sam bio u Temisvaru i oni su 1000 godina ispred nas. Nigde tagova, grafita i ostalih gluposti, niko ne prelazi na crveno, A nsai i dalje se*u po rumunima kao oni su ovakvi, onakvi. Mi smo bre najgori sljam i prolazimo kako zasluzujemo. Izvinjavam se za off ali ovo je stvarno prevrsilo svaku meru.
 
dziggy":3hntdvf2 je napisao(la):
Ova sto je 91o nije devojcica vec formirana tintara kojoj treba napisati kaznu , zveknuti roditelje po dzepu, pa nek prodaje patike da plati kaznu, i pored toga da joj narede da sama ocisti ono sto je ispisala. Pa majku mu, sa 14 godina se pise po zidovima, ne sa 20 po tramvajima.


Не не.Код нас се са 20 завршава средња,са 27-8 факс а са 30 тражи први посао а од родитеља се сели са 35-40 или се чека да они пандркну. :rolleyes:
 
ja sam 91, imam dakle 20 i poslednja sam godina visoke elektrotehničke.

generalizujete svi onako najružnije.
 
roadrunner":2qh7zeex je napisao(la):
Jel zna neko da li su pustili neki Caf na 13-cu u redovan saobraćaj?

Нису и надам се да неће, јер би то било чисто разбацивање возилима.


Што се тиче ових особа које су ижврљале седишта, мислим да се диже велика прашина око тога. Скрећу нам пажњу на њих, а она би требало да буде усмерена на градску власт и на идиоте који знају само да апелују, а не обављају свој посао.

Да ли заиста мислите да ће ове две кокошке да буду кажњене?
 
нису требали да им замагљују лице :) тиме би цео град знао ко су оне
 
JohnnyLee":4i86amwv je napisao(la):
нису требали да им замагљују лице :) тиме би цео град знао ко су оне
Онда би тужиле град и добиле дебелу одштету.
 
на основу чега? овде се види да су начиниле нешто што личи на кривично дело
 
Кршење приватности и наношење душевног бола.
 
Cortina Dampeco":2wrx5q8z je napisao(la):
Jesi li siguran da si bio u Temisvaru? Ja kada sam bio, secam se da je bilo malo drugacije od tvog opisa.

Inace, ovakvo nabacivanje krivice svima sasvim sigurno ne vodi nikuda. Postoje nacini da se ovakve stvari dovedu u red i iako ce ove dve devojke biti heroji u lokalnoj skoli, mislim da je ovo korak u dobrom smeru.

Pre vda meseca sam bio u Parizu i nisam video ni jednu govornicu koja ako nije unistena, barem je izvrljana, tako da je ovaj problem idiotizovane omladine bez buducnoosti (mahom sopstvenim izborom, psihologija copora) globalan.


tragac":2wrx5q8z je napisao(la):
ovakvima kao sto su te devojcice bih zabranio boravak u urbanim zonama. Neki ljudi stvarno ne znaju sta ce od besa. Srbi su najgori narod u Evropi i tu vise nema dileme. Prekjuce sam bio u Temisvaru i oni su 1000 godina ispred nas. Nigde tagova, grafita i ostalih gluposti, niko ne prelazi na crveno, A nsai i dalje se*u po rumunima kao oni su ovakvi, onakvi. Mi smo bre najgori sljam i prolazimo kako zasluzujemo. Izvinjavam se za off ali ovo je stvarno prevrsilo svaku meru.


Ја сам био у Италији, и могу рећи да је код нас чистије све сем возила (возио сам се само метроом у Риму). Свака зграда има минимум 2 графита, контејнери и говорнице су скроз ишаране и ђубрета има где год се окренеш. О озачима нећу ни да причам јер возе као најгоре сомине. Много сам се разочарао јер сам први пут ушао у ЕУ и тамо сам очекивао културу и чистоћу, а затекао сам свињац. Поред пута има ђубрета као поред наших станица :rolleyes: :notok: Значи нисмо најгори народ у Европи!
 
Vrh