Šta je novo?

Tramvaji

ljudi odakle vama podaci da su novi tranvaji toliko nezni,
 
"Па све време се о томе прича." ja znam sa se prica ali odakle podaci, informacije koje ukazuju na to da ova masina nemoze po tim sinama ???
 
pa vidis da je ta deonica od vuka do kališa u raspadnotom stanju.
ja kad se vozim od vuka do kalisa ja se molim bogu da se tramvaj ne raspadne od onolikog ljuljanja
 
Па наравно да може. Трамвај је најиздржљивије возило, после воза. али га не треба акати кад не мора.
 
miki_ns":1ahkp4ia je napisao(la):
Imaju li oni nekog određenog novinara koji ovo prati, pa da se malo i tehnički "potkuje" ili to piskara ko stigne pa onda krenu da pisu ove neopevane gluposti.
то је написано први пут, па од онда преписују. ево текста на сајту Блица са пар слика. на крају је 2+2 добро испало
 
Pa može po svim šinama kao što ti možeš svojim kolima po kaldrmi, sporije, opreznije. Uostalom, neće ići samo po novim šinama, od Cvetka do Ustaničke su stare, kao i kroz Jurija Gagarina (ni nove ni stare). Cilj je da se vozila očuvaju.

Raduje me što je unutrašnjost od nezapaljivog materijala! Treba ipak uvažiti i statistiku u novim projektima
 
bg259":1q29x146 je napisao(la):
ljudi odakle vama podaci da su novi tranvaji toliko nezni,
Koliko sam ja cuo na tvu kada su obnavljali Nemanjinu ulicu, rekonstruisane sine su malo sire od starih pa se motor samog tramvaja rastereti. Bas sam obratio paznju i kada tramvaj sa Slavije udje u Nemanjinu postane za nijansu tisi... Samim tim bi se novim trmvajima skratio radni vek ako bi se stavili na sine npr. u ulici Cara Dusana ili sl. :gobb:
 
Pa smanji se buka jer je tu urađena zaštita od buke. Sumnjam da su šine šire, trebalo bi to proveriti
 
Iz BG:voza se danas mogao videti
2u557jk.jpg
 
:notok: :notok:
могао би неко да покрене иницијативу да се тај ЂЂ на Дорћолу рестаурира и врати у неку функцију, макар као онај туристички трамвај
 
Ако ће тако да се рестаурира, боље да га не дирају. Треба мутанта вратити у пређашње стање, а овог Бика средити. Требало би видети са Загребом кад буду отписивали старе Стојадине и Бикове, да се узме који за резервне делове.
 
Александар":zbrequv5 je napisao(la):
Đuro Đaković na Dorćolu, trune i dalje :(
Мој први пост па да кажем нешто корисно.:D
За рестаурацију/чување овог трамваја се треба обратити Музеју науке и технике - они га могу ставити под заштиту и тако искључити могућност да заврши у старом гвожђу. Нажалост, иако су предусретљиви јако су спори и дезорганизовани (доста кустоса више нема вољу за радом:(, барем сам ја стекао такав утисак), међутим уз мало притиска ураде оно што су обећали. Ово знам пошто сам ургирао да се под заштиту ставе одређена возила која су остала у фабрици Застава у Крагујевцу.:cool:
Пре 2 недеље сам био у Барселони и сликао сам њихове трамваје из аутобуса (нажалост, нисам имао времена да се провозам:(). Нажалост, како је све било у покрету квалитет није баш најбољи, ево слика:

P4200145.jpg


P4200144.jpg


P4200146.jpg


Оригиналне слике су димензија 3648х2736, могу и њих да окачим уколико неко изрази жељу.:)
Тек касније сам се сетио да сам код себе имао и камеру, могао сам да снимим и како изгледају у вожњи.:bash:
 
Joj!!!Ovo me podseti na policajca u Bulevaru koji je bio za to da se posle rekonstrukcije kao novo drvo sade Palme,i ozbiljno je to mislio :laugh:

Na ovoj slici tramvja izgleda kao ispred one zgrade izmedju trscanske i lipovog lada

http://i29.photobucket.com/albums/c268/VuleGSBeograd/P4200146.jpg

Inace,da li vam enterijer izgleda knap sa 2+2 kao u BKM trolama?Ipak se na 7mici tramvaj koristi vise kao metro.
 
Матеја Бељан":2gbsiq4z je napisao(la):
Pa smanji se buka jer je tu urađena zaštita od buke. Sumnjam da su šine šire, trebalo bi to proveriti
Ne znam ni ja, samo sam tako cuo na tvu... Voleo bi da ima neko da kaze tacnu informaciju. U svakom slucaju na starim sinama se tramvaji i ljuljaju, to je opste poznata stvar, pa je i to razlog (sa mog laickog ugla gledanja) sto da se ne stavljaju na njih novi tramvaji. :)

edit: svaka cast na slikama ! i na stavljanju pod zastitu automobila u zastavi! :) :kk:
 
Slika unutrašnjosti tramvaja 1501.
Čini mi se da ipak ima solidno mesta za prolaz između 2+2 sedišta, iako bi bio sretniji da su se opredelili za 2+1

139684_novi-tramvaj-004-foto-n-markovic_origh.jpg

Preuzeto sa blic.rs
 
meni deluje sasvim u redu, u sustini i nema nesto mnogo tih prolaza izmedju sedista, slobodan prostor cine mahom platforme

jos da snimim prostor za mapu :)
 
zidar bolje da ugovoriš da u tramvaj okačiš neki info sistem za tramvaj 7, stanice itd...
 
Само да га не прелепе рекламама преко стакала као тролејбусе.:blah:

@nbumbic: испразни инбокс, не могу да то одговорим на пп јер немаш места.:)
 
Кад смо већ код тих реклама, зна ли неко да ли ће бити ово БГ:Трамвај или постоји шанса да остане овакав какав јесте?
 
Vrh