Šta je novo?

Tramvaji

Ako ostaju u crvenoj boji tramvaji, iako sam napisao zasto je izabrana crvena, ova kombinacija bele gore i crvene dole kao kod ovog londonskag vozica, bi bila bolja od onog sarenisa na CAFu sa 4 boje, sve sto je preko 3 boje, narusava stilske zakone.

Gornji deo u beloj boji bi trebalo da imaju sve vrste, tako bi busevi bili belo zuti, najvedriji spoj, a trebalo je da trole ostanu narandzaste i dobiju gore takodje belu.Ali tradiciju jedino uspevaju da neguju Englezi, kod nas svako ima svoju tradiciju, pa i ovde je nekima tradicionalna zelena iako je bila u upotrebi desetak godina, nekome crvena iako je njeno poreklo relikt jednog istorijskog trenutka kada se gledalo milom i silom prema Becu.

I dalje smatram da je belo u gornjem delu i plavo ili ljubicasto u donjoj trecini, najprimerenija, bar za tramvaje, jer idu u svim pravcima grada, sto je znacajno u smislu simbolicne upotrebe bele vezano za ime naseg grada.
 
2012":1ofm71o4 je napisao(la):
Londonski bus u boji Beogradskog CAF tramvaja..u Londonu pomno prate trendove u Beogradu..:)
Хаха, ово заслужује плус! :laugh:
bg259":1ofm71o4 je napisao(la):
hahah ja sam mislio da dodas malo plave u zelenu da bude malo manje drecava, ali sve jedno interesantno je ispalo
Видећу кад Вучко пребаци постове, да не затрпавамо тему.
Glas prirode":1ofm71o4 je napisao(la):
pa i ovde je nekima tradicionalna zelena iako je bila u upotrebi desetak godina, nekome crvena iako je njeno poreklo relikt jednog istorijskog trenutka kada se gledalo milom i silom prema Becu.
Не бих баш рекао да је зелена била десетак година у употреби. Први Лејланди су имали управо такво фарбање као онај што је преживео кашир-манијаке, а може се рећи да прави аутобуски градски саобраћај управо и почиње са њима. Касније су и друге долазеће аутобусе фарбали у зелено. Код трамваја и трола је била десетак година у употреби (плус-минус коју годину, ко се још сећа старих Гоша?), али код аутобуса не.

Што се трамваја тиче, каква год била позадина порекла црвене боје трамваја, чињеница је да су они најдуже време били црвени, као и троле, па је црвена боја електро-возила, свиђало се то некоме или не, заиста традиционална.

Бела боја би била лепа, кад би ликови из ГСП боље одржавали и прали возила. Овако, само ће још јадније изгледати у белој боји које се пола неће видети од гомиле блата и машинске масти.
 
Pa, šta reći...CAF Welcome to Serbia.. :)
tag-logo.gif

welcomeblue.jpg
 
Evo sad na vestima bilo valjda na granici kad je bio. Zapakovan je do kraja tako da se ništa ne vidi. A kaže na ulice će izaći tek u septembru, ja se nadam da će pre toga pustiti na ulice da ih testiraju a ne da ih samo po depou drndaju :)
 
Њиле, добри су сви предлози. :kk:
 
Pa zbog testiranja su ga i poslali... :) videćemo ga sigurno.. :kafa:
 
Ma daj prvo..... samo jedan đir ..... :) ... pa posle nek ga testiraju .... da uđem i ja i Bgd u taj 21 vek ;)
 
Није...имали смо га још од пре Другог св. рата.
 
dve tri nedelej u depou? ma daaj, šta ga cinculiraju?
toliko sam čekao taj 3 maj, evo dočekah i 4. i šta sad? pa ne mmogu više!
 
spanski tranvaj za srbiju voze holandjani, to ti je evropa :)
 
Wile E. Coyote":246nktwk je napisao(la):
^^^ :laugh: И од пре балканских ратова, и од 19. века! +1!
ЛРТ на коњску вучу! :lool:

5 и 2 тренутно имају најгору инфраструтуру (Улица Цара Душана), тако да ће се начекати за модернизацију.
 
Nema sanse da stave nove tranvaje na liniju 5, jer pola trase te linije nije renovirano.

Tranvaj moze biti na liniji 7, 12 ili 13 cija je trasa skoro u potpunosti renovirana.
 
Vrh