Šta je novo?

Tramvaji

Odlicni su ostali je jos da dodju prikolice 3 su vec stigle
Voze uglavnom na liniji 11 Kad vama stizu tramvaji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379776#p379776:8z9q7luf je napisao(la):
direktor » 07 Apr 2016 08:42 am[/url]":8z9q7luf]Odlicni su ostali je jos da dodju prikolice 3 su vec stigle
Voze uglavnom na liniji 11 Kad vama stizu tramvaji
Pa kao do kraja ove godine ali sve to ide previse sporo zaradi Svajcaraca. Kod nas ce verovatno voziti na linije №№ 3, 6 i 11.
Evo kako bi izgledali tramvaji kada se ofarbaju u nasoj livreji ali stvarno ne znam dali ce se to odma raditi:

index.php


Inace cekamo te 20 praskih T6A5 da nam stize za neki mesec kao i 5 nove Pese do kraja septembra. Overall 28+20+5= 53 tramvaji letos.

U toku je i izrada novog integrovanog plana razvoja gradskog transporta do 2022 sa novca iz EU (mislim da ce biti oko 100 miliona eura). Tada cemo videti koje ce biti nove linije i sta ce se rekonstruisati. U igri su dve nove tramvajske, dve nove trolejbuske linije, nove tramvaje i rekonstrukcija vaznih tramvajskih trasa. Upravo trase su u uzasnom stanju u Sofiji ter najveci problem zaradi izgradnja metroa koja je alibi opstini da ne radi nista u tom smeru.
 
Andrej lj mislim da ce vam svajcarci postavizi uslov kao nama da tramvaji ostanu u orginalnoj kolor semi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379913#p379913:6r5q1a0y je napisao(la):
SRBO » 07 Apr 2016 08:28 pm[/url]":6r5q1a0y]Јел било нешто од оног ремонта катица што су Словаци или Чеси рекли да ће да ураде?
ovo i mene interesuje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379925#p379925:3hv93d1b je napisao(la):
direktor » 07 Apr 2016 09:05 pm[/url]":3hv93d1b]Andrej lj mislim da ce vam svajcarci postavizi uslov kao nama da tramvaji ostanu u orginalnoj kolor semi
Nikada i nigde nisam zasad cuo takav zahtev. Meni je takav zahtev prilicno debilan - kad vec dajes nesto zasto bi zahtevao da ostane u istoj kolor semi?
Inace kakav je tocno metod/instrument sa kojim Beograd dobija tramvaje? Operatore Bazela ili grad Bazel to direktno daje Gradu Beogradu t.j. GSP ili ne?
Zasto u Sofiji tramvaje prvo kupuje neka organizacija ala svacarsko-bugarski prijatelji od bazelskih operatora i ondak se to podaruje Sofiji, t.j. Elektrotransportu. Siguran sa da ce Bazelski operatori dobiti pare za to i ovi tramvaji su kupljeni ot njih i ondak podareni Sofiji (koja sama placa transport). Zato mislim da nece biti takvih zahteva.

Ne da smo se mi zaleteli da unificiramo kolor semu. Evo primera second hand tramvaja, koje su ostale u originalnoj kolkor semi. Mislim da ce praski isto ostati crveni. Lepo je samo, da tramvaje koje idu na remont u garaze dobivaju onu plavo-narandzastu boju, ali so jos vrlo daleko od unifikacije.

Ex-Halle:
maxresdefault.jpg


Ex-Leipzig, koji su koincidentno gore-dole u istoj semi kao nasoj:
5922.1318262351.jpg


A evo deo praskih tramvaja cekajuci utovar u Pragu:

10371760_10153601067005819_5400694866623555366_n.jpg
 
Sto se tice nas i bazelskih tramvaja svajcarska konfederacija i grad bazel poklonili tramvaje bg znam da gsp placa istovar tramvaja .
Kako je bazelski gsp i vlada svajcarske i kantona to izmedju sebe dogovorili ne znam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379983#p379983:i81f5b9l je napisao(la):
direktor » 08 Apr 2016 09:58 am[/url]":i81f5b9l]Sto se tice nas i bazelskih tramvaja svajcarska konfederacija i grad bazel poklonili tramvaje bg znam da gsp placa istovar tramvaja .
Kako je bazelski gsp i vlada svajcarske i kantona to izmedju sebe dogovorili ne znam
Znaci vama doniraju, a nasi su kupljeni od bazelskog operatora i onda podareni Sofiji, tako da mislim nece biti nikakvih zahteva oko zadrzavanje livreje. Samo jos to nam treba - zelena livreja, malo razlicitih boja imamo :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379986#p379986:23c4ek7j je napisao(la):
Andrej_LJ » April 8th, 2016, 11:08 am[/url]":23c4ek7j]Samo jos to nam treba - zelena livreja, malo razlicitih boja imamo :rant:
Pa tako ti je to ovde na Balkanu. Svako vozilo vodi svoju politiku ... Inače i kada smo dobili autobuse od strane japanaca , isto je bio zahtev da određeni broj godina izgledaju kao da su tek izašli iz fabrike (i spolja i iznuta i limarija i ispravnost). Kako je taj rok istekao , tako je prestalo i njihovo održavanje.
 
Stanje tramvajskih šina po kojima saobraćaju "Španci", kod Bristola u Karađorđevoj - parče koje klima i zvrnda:

250qpav.jpg


2q33uhj.jpg
 
Ту су могућа само даља последична пропадања колосека, са све већим бројем пролазака КАФ-а, орача колосека са великим осовинским оптерећењем, и великом неогибљеном масом. Не морате мени веровати, потражите сами неког озбиљног машинца.
 
To je већ модернизација, макар естетска. Мада да додају само нову заобљену маску напред испод "прелома" предње стене са ЛЕД светлосном групом и мало поиграли са бојама, ефекат би био невероватан и трамвај би се визуелно подмладио 20 година, а са новим двокрилним вратима на тастер и лепљеним затамљеним стаклима још једну деценију.
 
Nisu svi fejs liftinzi dobra ideja.

Da katica na oko ostane ista ali da bude potpuno reperirana, klimatizovana sa niskopodnim srednji modulom i da nas sluze narednih 30 godina.

I da ne zaboravim. Da kupe konacno original farove, ova zebancija sa jugom je blam koji ne prestaje.


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Slazem se sa bulbuldercom nikakve bespotrebni vizuelni dodatci nisu potrebi katici vec samo tehnicka modernizacija i uredjenje i klimatizovanje enterijera.
 
Ево мало сам се поиграо са цртежима, није испало баш најсрећније али ово је идеја како би по мени споља изгледала модернизована Катица. Мало играња са бојама и напред мала пластична маска са ЛЕД фаровима и мигавцима, жао ми је што нема пројекцију и спреда да боље објасним како би то изгледало.

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380456#p380456:qv85wc7d je napisao(la):
Kolega2357 » 10 Apr 2016 11:26 pm[/url]":qv85wc7d]Da li ima jos tramvaja poput onog jednog sto vozi na liniji 11?
ako mislis na Sindlere ima ih 4 komada na liniji
 
Vrh