Šta je novo?

Tramvaji

Cuburac93":2hbt1gk7 je napisao(la):
Znaci verovatno sledece nedelje cu da se vidim sa kumom i da ga to pitam a to ce 100% biti petak posto imam dosta obaveza ako uspem i naravno da cu uspeti da mi kaze kako da dođem do direktora ima da mu ja objasnim malo kako treba da vodi preduzece pogotovo tramvajski saobracaj.
Ако треба, да дођемо и ми остали са прибором за објашњавање... :D
 
Evo već skoro pola sata čekam tramvaj u Milutina Milankovića smer ka gradu. Neverovatno je koliko je slab takt tramvajskih ali i autobuskih linija nedeljom. Morao sam da se požalim...
 
Чубурац извини молим те, шта ћеш ти тачно да кажеш директору? Нешто на фору "Ало соме предузеће ти се распада укључи мозак мало" или шта? :rolleyes:
 
Па ништа, до директора неће ни доћи. До Зевса са Олимпа је лакше доћи него до директора јавних предузећа.
 
:lol: :lol: Чубурац немој да се љутиш, али тебе :kum: много,много ложи. немој да се љутиш, али тако је :)
 
Dozvoli ne razumem. Danas sam imao uvid u dokumentaciju špansca i nekako nisam video da li je kasko osiguran,kapiram da bi trebalo da piše da jeste. 10.000.000 je mnogo para,a kažu da će ga popraviti za dve nedelje,da li je moguće da tako skupa popravka traje samo dve nedelje... :bash:
 
OK, 3miliona, 2011. godiste, vozilo za javni prevoz...

Jedina olaksavajuca okolnost je sto je rizik od kradje mnogo manji nego kod automobila. Mada, verovatno i ne postoji mogucnost takvog tipa osiguranja za tramvaj :)
 
A,NEEEE popravka tramvaja košta 10.000.000 dinara,nisam mislio da toliko on košta u eurima :laugh: Samo me zanima iz stručnog ugla da li je moguće tako skup posao završiti za dve nedelje.. Inače postoji osiguranje za tramvaj.. Mislim da se ono obračunava manje po ceni,a više po mogućnosti havarije.... :grand:
 
E pa sad od "Babe da napraviš Devojku" ne'možeš,ulaganje u rekonstrukciju starih tramvaja je neisplatiivo,a i delovi se više ne proizvode u fabrikama koje više ne postoje.. :kafa:
 
Simpa, ali ovo je dizajn više za turističku atrakciju koliko mi je poznato i Stokholm je doneo odluku da kupi od CAF-a isti model tramvaja kao i Beograd tj.Urbos 3.Ne znam da li tu ima nekih promena,ako pratiš Švedsku štampu javi nam.
 
Firebird-011":2djfmsfc je napisao(la):
Ne bih mnogo da skrećem sa glavnog toka teme, al' bacite pogled na koncept/predlog budućeg tramvaja za Štokholm:

http://www.designlaunches.com/trans...oubledecker_trams_for_stockholm_city_2025.php

Ово је Алстом, а не КАф и дизајниран је за 2025 год.
Иначе трам је ПРЕЛЕП и слаже им се уз метро возове :lol: :D
Јесте ли провалили да има и врата на другом спрату :rolleyes: :laugh:
double-decker-trams2.jpg
 
a zašto da radimo? pa zar nije lakše da nam poklone :D mislim njima lakše imaju razlog da nabave nove,a nama srce puno :kk:
 
Zvučna najava stanica danas opet nije radila u 1502, a vozač ga je vozio jaakoo sporo i oprezno (čuli su se glasni komentari putnika "Ala je spooor"... "Ovaj ga vozi kao po jajima da ide")...
Pored vozača sve vreme je sedeo tip sa laptopom.
 
Vrh