Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429361#p429361:18qry12p je napisao(la):
Earthmoving » 22 Jan 2017 11:15 pm[/url]":18qry12p]Jel se seca neko kafica Napoleon 90ih :) koji je bio tu prekoputa u Knezu odakle se dosta ovih slika snima. Bio je u staklu, sa bastama ka Knezu I ulici ispod. Srusen je krajem 90ih. Ja sam tu popio masu djuseva za 15 tak dinara kolko je kostalo pice 96-e, 97-e. U Knez I Napoleon su izlazili likovi iz svih delova grada. Bilo je I grupa koji su se skupljali na Kalisu. Ukupno nas je bilo oko 50. Naucio sam da se sa dna ulice dalje vidi neko sa vrha drustva. Imam bas mnogo anegdota dozivljenih bas tu oko ove nove zgrade. Tu sam cekao trolu posle izlaska, drug koji se sirio I mrsteci gledajuci u stranu zakucao u banderu sata ispred, jedan drugi je jednom izvadio kantu I zavrteo na padavicare ispred Akademije, tu je poceo da me radi kad sam prvi I poslednji put popio caj od maka, jednom jednim drugom nakon vracanja nocnim vozom od devojke iz Panceva kod Autokomande isli skroz tu do kraja Kneza na palacinke pa gladan kupim 3 a pojedem jedva jednu.... I jos mnogo uspomena sa tih par desetina kvadrata Kneza gde je sada ova zgrada.... Morao sam iz pijeteta da spomenem Napoleon, da se ne zaboravi da je postojao.

Bravo Earth i mene si nakratko vratio u tu 1996. godinu :) tu se pio i najbolji Nes u gradu jedno vreme :)
 
spatiotecte":3hqupc3m je napisao(la):
Komercijalna banka je i dalje u funkciji i to je srpska banka.
Sa udelom oko pola ako se ne varam. A suvlasnici su i EBRD i jos neke "strane" finansijske institucije.
Dakle, cak ni ona, iako jeste vecinski vlasnistvo drzave Srbije

Delija":3hqupc3m je napisao(la):
Не, то је банка државе Србије. Проблем је што држава Србија више није наша држава.

Управо је у страним банкама проблем. Нећу да се понављам. Тржиште пословног простора А класе у Србији је затворено за српски капитал.

Upravo sam to i potencirao.
Nase "domace" RBA, SG I slicne su samo pravno gledano domace banke. Poslovno gledano, one su isturena odelenja maticnih banaka iz inostranstva.
To sto smo mi naivni, to je druga prica, pa verujemo u fer i postenu utakmicu.
Svako svoje stiti, a mehanizama za to ima bezbroj.




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Hvala Zex, drago mi je da se neko seća :) Imam jedu sliku unutar Napoleona upravo iz 96-e, pomislih dal da je postavim da ostane zabeleženo kako je izgledao al reko da ne idem previše u off.
 
Gledajući sa Kališa deo ka Pariskoj ul. ploče/paneli koje su stavili sa strane, bež boje, mnogo se bolje uklapaju sa bojom fasade biblioteke i neodudaraju za razliku od "crnila" sa ulične strane!
Da je ulični deo urađen sa panelima u svetlim bojama, kao npr ova zgrada u Bruklini koju sam video u projektima SKIDMORE, OWINGS & MERRILL možda bi ceo projekat i bio ok(ovo se ne odnosi na deo u knezu)!
Pogledajte prilog 1

Ja sam se malo igrao u PS, ali ne bi bilo loše kad bi zexland imao vremena da uklopi ovu fasadu iz Bruklina na deo zgrade ka pariskoj! :wink:

 
Prosao sam tu neki dan i imam slicne utiske. Deo u Pariskoj mi izgleda bolje uzivo nego na fotkama, a ono cudo u Knez Mihajlovoj je jos gore nego na fotkama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428553#p428553:2xwxt315 je napisao(la):
Bukira » 17 Jan 2017 09:41 pm[/url]":2xwxt315]Ovako je ta grdoba kojoj nije mesto ovde izgledala danas:

file.php

Ali ova trospratna "nadstresnica". Nevidjeno.
 
Ma sve bi to mogao da progutam, samo da su ovo napravili negde drugde, recimo na Novom Beogradu. Apsolutno mu nije mesto u najstarijem jezgru grada, gde je okružen prelepim starim kućama i Kalemegdanom. Ni po izgledu, ni po gabaritima se ne uklapa ovde. Sramota za one koju su to dozvolili.
 
Ako se planira Starbucks u Srbiji, ovo je super prilika, kao i onaj na Karaburmi nov trzni centar.
 
Za sada nije "Starbucks" na spisku.
Malo mi je čudno to što investitor nije išao na varijantu otvaranja sinepleksa (ne znam da li je to ikada bilo u razmatranju).
Ne računajući Art Bioskop "Kolarac" (koji ima specifičnu namenu) i već pomalo udaljeni KCB (isto sa specifičnom namenom), najbliži "regularni" je "Dom Sindikata" (udaljen sigurno 1 km), najbliži "dobar" bioskop je "Tuckwood" (ca 1,5 km), a najbliži sinepleks je "Ušće" (vožnja 11icom dobrih 10 minuta :D ).
Dakle, bilo je logike i potrebe za tako nečim.

Logično, nema zvučnijih brendova koji već imaju velike radnje po Knez Mihajlovoj ("Zara" i sl.), ali se neki "ponavljaju" ("Casio", "Bomar").
 
Ove čelične rešetke su mi hit, prvo Marriott, pa sad ovo. Da li je to neka metafora za to kako sve više postajemo zatvorenici koji bespomoćno gledaju kako nam se uništava grad? Ili je pak namera bila da se što agresivnije naruši izgled okolnih građevina? U svakom slučaju suptilnost im svakako nije jača strana.
 
Ove čelične rešetke su mi hit, prvo Marriott, pa sad ovo. Da li je to neka metafora za to kako sve više postajemo zatvorenici koji bespomoćno gledaju kako nam se uništava grad? Ili je pak namera bila da se što agresivnije naruši izgled okolnih građevina? U svakom slučaju suptilnost im svakako nije jača strana.

Moze biti metafora, ali pre bih rekao da je metastaza.
 
Tacno, ali ako je za bilo kakvu utehu TC ce dobiti pun izgled tek kada bude bio u punom pogonu,
sa dosta unutrasnjeg i spoljasnjeg osvetljenja, otvorenim ulazima, sredjenim trotoarom, a poslednje nade ulazem u konacnu fasadu u ul. kralja petra.
 
kada smo kod optimizma ja najvise nade polazem u deo koji gleda ka Knezu sa otvorenim prostorom i kakvom takvom visinskom gradacijom.
 
Ja nadu vezano za objekat polazem samo u vreme...
Pa za 20-30 godina valjda ce neka rekonstrukcija da ga upristoji.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
meni se svidja :) ide uz ostatak objekta. nemojte misliti da bi se predratne fasade uklopile uz onu katastrofu iznad njih.

samo da ne bude crvenog. i da se skine crveno koje je vec postavljeno gore.
 
Vrh