Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Devastacija izuzetno vrednog prostora.

A kako li ce se tek uklopiti ovaj stakleno metalni gigant sa ovim Art Nouveau dvospratnicama?
 
evo trznog centra u Nici na istu foru kao ovaj u rajicevoj :D

677506-Large-fullheightview-view-to-the-east.jpg
 
Dobar je objekat samo da ne zeznu sa fasadom. Ali njima je u interesu da ga odrade kvalitetno a ne da bude jeftini staklenac...
 
Uf, ova metalna konstrukcija u Knezu je morala da bude daleko lakša i prozaičnija. Mislim, tu su predvideli kao neki otvoreni prostor - a zagradili ga na ovakav način. Svašta.
 
Ja sam upozoravao da ova metalna konstrukcija izgleda preglomazno i da bi jeftinim resenjem odsecanjem prvog sprata metalne konstrukcije i ostanak samo krova tj poslednjeg sprata i vidikovca prodisao taj prostor i izgledalo bi daleko uljudnije i vizuelno dosta vece a opet bi imali polu prekriveni trg .
 
Niste videli rendere projekta. Arhitekte su baš to i predvidelene, da se ne zaklanja fasada Beogradske biblioteke i zato su napravili tu metalnu konstrukcoji koja će biti sva proziran sa staklom. Na taj način će se videti fasada biblioteke u novom tržnom centru čim se uđe u tržni centar i sa Knez Mihailova ulice. Svi radovi se izvode prema tom planu arhitekata.
 
niko nije sporio da se ne radi po planu arhitekata vec da su pogresili sto su stavili ti isti arhitekti taj sprat koji gusi prostor umesto samo na 3 spratu da ostave krov oni su stavili i taj sprat ispod koji ce gusiti pogled na biblioteku i prostor ulaza u trznjak.
 
Za one koji su se kasnije uključili u praćenje projekta tržni centar će ovako izgledati:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RxII9Nu-XT8[/youtube]
 
ovo je odlicno, nadam se da ce u skorije vreme biti resen i problem sa hotelom i da ce ceo kompleks biti izgradjen do kraja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391683#p391683:3ix57hje je napisao(la):
Mair » 13 Jun 2016 01:12 pm[/url]":3ix57hje]Za one koji su se kasnije uključili u praćenje projekta tržni centar će ovako izgledati:

Hm, pa i neće - ima razlike:

xc7whw.png


160529-Rajiceva-25.jpg


Možda ne vidim dobro, ali mi se čini da su stubovi u realnosti bliži jedni drugima nego na video snimku. Čini mi se da je treći stub od biblioteke preblizu drugom u odnosu na video snimak, i to poprilično. Na video snimku četvrti stub je skroz na kraju, a u realnosti baš i nije.

Rekla bih da ovakvo rešenje vizuelno sužava prostor.
 
Prezentacioni klip je "hvalite me usta moja"..

Kaze da je ovo jedini trzni centar u pesackoj zoni, pa slagali su, tu su millennium, city passage, staklenac, a i cumicevo sokace se racuna, ali ko ce sada da se priseca tih pokusaja...
 
Klasican renderski spin - na animaciji sve izgleda prozracno i lagano, dok u realnosti to ne izgleda bas tako. Naime, u animaciji su svi elementi iz realnosti manje vise tu, ali su obradjeni tako da ne opterecuju prostor. Ko god je prosao pored, vidi da bas nece liciti na toi... Uostalom, svi znamo da se ovakve animacije koriste u komercijalne svrhe, da bi se sto bolje prodao prostor u okviru soping mola!
 
Не, те преварантске анимације су патент домаћих "афирмисаних архитеката" са београдског факултета на челу са Лојаницом који за циљ имају да прикрију незнање аутора и огромне недостатке пројекта и да преваре јавност.

У свету такве преварантске рендере нико се не би ни усудио да направи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391921#p391921:1dilnbt8 je napisao(la):
Delija » 14 Jun 2016 11:37 am[/url]":1dilnbt8]Не, те преварантске анимације су патент домаћих "афирмисаних архитеката" са београдског факултета на челу са Лојаницом који за циљ имају да прикрију незнање аутора и огромне недостатке пројекта и да преваре јавност.

У свету такве преварантске рендере нико се не би ни усудио да направи.


U svetu će svi videti kakve smo budale, kada smo dozvolili da se ovo gradi u starom jezgru grada.
 
ajde sto ce u svetu to videti nego cemo sebi kao narodu samo potvrditi da smo budale i da zasluzujemo ovakvo stanje u drzavi , jedan dokaz vise .
 
И у свету се исто ово дешава само је архитектура пеупоредиво квалитетнија. У центру центра Беча нише нови стакленац, јуче сам видео рендере.
 
Samo što ovde ljudima ne smeta toliko arhitektura koliko sadržaj. Da na ovu istu zgradu krajem sledeće godine umesto natpisa "Rajićeva shopping center" stave natpis "Muzej nečega", "Fakultet nečega" ili "Bolnica za nešto" reakcije bi se okrenule za 180 stepeni.

Naravno, više od svega toga bi Beograđani voleli trgopark - mislim da je Delija taj koncept objasnio u temi "Skverovi Beograda" - da bismo na svakoj (manjoj) slobodnoj površini voleli da imamo i drveće, i travu, i cveće, i popločani plato, i dečiji parkić, i fontanu... Paradoksalno je da na većim javnim površinama (poput Ušća) važi obrnut princip - što veća površina, to je manje sadržaja poželjno, jer je opšte poznato da bi jedna klackalica, ljuljaška ili ne dao bog teren za basket, potpuno zagadili takvu površinu :D
 
Као што неко већ написа, мораћемо да сачекамо завршетак објекта, да бисмо могли да му судимо. У овом тренутку, мени изгледа нешто лошије него на рендерима, али не видим разлог за чупање косе.

У вези са габаритима, да приметим две ствари:

- Раније је на истој локацији био предвиђен знатно већи објекат;

- Обриси нове зграде не нарушавају силуету дела града око Саборне цркве и Келемегдана, посматрано са Бранковог моста, напротив, савршено се уклапају.
 
u slucaju da propadne po trzisnoj ceni da Grad Beograd da otkupi da bi mogao tu da otvori neki muzej, znate sta je najjace u celoj prici, sto ce taj parking ispod trznjaka sudeci po parkingu u uscu i delti koji su besplatni biti verovatno besplatan i onda ce Beogradjani tu parkirati da odu na kalis ili knez na kafu :D dok ovi ne budu shvatili :D da im se to ne isplati :D pa ce da uvedu naplatu neku jeftiniju od parkinga u prvoj zoni :D
 
Нема теоретске шансе да ће тај паркинг бити бесплатан.

И који би то толики музеј у Србији тек тако могао да буде отворен? Шта бисмо изложили? Ко то скупља? Путује ли неки Милан Кашанин ових дана по Европи да купује уметничка дела? Од којих пара би их куповао? Имамо ли, може бити, неки оригиналан и остварив концепт музеја?

Није свет баш тако једноставан каквим се чини.
 
Vrh