Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Igor":l87aw63i je napisao(la):
Neka me neko ispravi ali nesto ne pamtim da su najvise gradske strukture obilazile gradilista investitora i hvalile se privatnim investicijama vec direktno gradskim kada ih je bilo.

Nedavno je napravljen isti ovakav obilazak Airport city-ja, GTC-a, i sada TC Rajiceve.


Pa Igore, nemojmo smetnuti sa uma da je ovaj projekat bio decenijama pauziran zbog zahteva za povraćaj zemljišta starim vlasnicima - sve do dolaska SNSa i Malog na vlast u Beogradu.


A što se tiče APC-a, koliko se ja sećam i prethodne garnitura su ga obilazile. Zar nije Bogdanović bio prisutan na početku radova?
 
današnje fotke
fotografija5685.jpg

fotografija5686.jpg

fotografija5688.jpg

fotografija5689.jpg

fotografija5690.jpg

fotografija5691.jpg

fotografija5693.jpg
 
milos.tro":fo4xqfb5 je napisao(la):
današnje fotke
1d710b8f2a8314abe5ebd81c6e2e6d0b.jpg




Jel se ovde mislilo na stare vlasnike, one rimske iskopine ili nesto trece? Nisam shvatio. A i ko ce tu da zivi? Niko, tu ce biti hotel i trzni centar..nejasno
 
Одох да скрнавим историјско наслеђе неких неевропских градова! Чему ли то 'ЕВРОПСКИХ', побогу?
 
Vodeći modni brendovi već rezervisali svoje mesto u Šoping centru Rajićeva

Tommy Hilfiger, Timberland, Fashion & Friends, Lui Jo, Scotch & Soda, Benetton, Max Mara, Superdry, CK underwear, Denimlab, Barbolini, Gant, Armani Jeans, Navigare, Marina Yachting, Trussardi Jeans, Cherutti, Henry Cotton’s i Đak Sport prvi su brendovi koji će biti zastupljeni u budućem Šoping Centru Rajićeva.

Dve godine pre otvaranja vodeći modni brendovi već su rezervisali svoje mesto svesni činjenice da će Rajićeva biti novi centar mode u Beogradu. Pored kupovine, posetioci i gosti prestonice imaće priliku i da uživaju uz najraznovrsniju ponudu zabavnih i drugih sadržaja.

U sastav budućeg Šoping centra Rajićeva, pored podzemnih nivoa za parkiranje, biće i 80 lokala na pet spratova, kao i supermarket, restorani i kafići. Jedini šoping centar u glavnoj pešaškoj zoni predstavlja izraelsku investiciju vrednu skoro 80 miliona evra, a zajedno sa hotelom koji je u planu, prostiraće se na 58.000 kvadratnih metara. Investitor ovog projekta je kompanija Ashtrom International, jedna od vodećih izraelskih kompanija u oblasti građevinarstva i upravljanja nekretninama, prepoznata po svojoj ekspertizi i iskustvu u celom svetu. Radovi na ovom objektu, kojima rukovodi kompanija ABD d.o.o, poslednjih godinu dana odvijaju se bez pauze, a otvaranje šoping centra planirano je na leto 2017. godine.

Izvor: Bizlife
 
Oni su ovde u tekstu zapravo naveli brendove koje zastupa Fashon & Friends i Djak sport :D
Po ovome sto vidim iz teksta mogu da zakljucim samo sledece, bice radnja F&F, Tommy Hilfiger,Timberland, Navigare (mozda), beneton i Djak sport. Prodavnica MAx Mara vec postoji u knezu.

H&M je vec u knezu tako da se nece seliti, Daichman je na terazijama. Ono sto jedino mogu da ocekujem je C&A i Newyourker koji nisu prisutni u i oko kneza.

Mada se iskreno nadam da ce privuci neke nove strane brendove. Primera radi: Primark, TopShop, Forever21, Subway, Burger King, Victoria'sicret,...
 
Биће интересантно како ће се појава новог тржног центра одразити на локале у Кнез Михаиловој.
 
Ко држи права на KFC држи права и на Burger King. Само што не отварају то ми није јасно.
И није ваљда да неће бити биоскопа унутра.
 
Позитивно, поготово на оне у "горњем" Кнезу у ближој зони око будућег тржног центра.
 
Realno knez nije ulica od 5km tako da mislim da nece biti uticaja. Moze samo recimo da se zatvori newyorker u Ziri i da se otvori ovde. Eventualno sto vidim kao mogucu probmenu je da se zara i jos neke manje radnje tipa adidas presele u tc, a na njihovo mesto dodju neke druge
 
Ја само знам да влада отимачина за локале око будућег ТЦ-а што је онако, прилично логична и очекивана ствар.
 
На жалост да.

Иначе, запрепастио сам у каквом је јадном стању то историјско здање. Под у приземљу више не постоји већ је ту набацано којекакво смеће, шут и обична земља. У подруму се налазио бивши клуб Звезда који изгледа као сценографија за неки хорор филм и где је "закупац" оставио све од свог инвентара што је временом побацано, растргано, поломљено, наквашено од влаге... Најтрагичније је у поткровљу где се нека породица лагано уселила. Око целог објекта се воде разни спорови и ко зна шта ће бити са њим.
 
vladimir79":s6786qtf je napisao(la):
Ко држи права на KFC држи права и на Burger King. Само што не отварају то ми није јасно.
И није ваљда да неће бити биоскопа унутра.

Pre nekih 5-10 godina, više se ni ne sećam, na javnom uvidu je bila izmena urbanističkog projekta za Rajićevu, gde je podzemna garaža proširena na uštrb multipleks bioskopa (koje je izbačen iz projekta). Meni i dalje nije jasno kako neko nema interes da otvori kvalitetan bioskop u centru. Stalno se pominju zabavni sadržaji u okviru Rajićeve, a po onim mapama lokala koji se mogu videti na zvaničnom sajtu, ja baš nešto zabavnih sadržaja i ne vidim.

Što se Burger kinga tiče, ne mora nužno nosilac franšize za KFC da drži i BK. Npr. kod nas KFC drži poljski AmRest, kao i u Hrvatskoj gde je pak nosilac franšize za BK francuska firma Marche. AmRest drži BK samo u Poljskoj, ali npr. drže Starbucks u dosta zemalja Centralne i Istočne Evrope (nedavno su preuzeli kafeterije u Bugarskoj i Rumuniji od grčkog Marinopoulosa).

Dosta tih ugostiteljskih lanaca cilja Srbiju i čeka trenutak kada tržište bude spremno za njihov ulazak, mada je meni interesantniji trend razvoja određenih domaćih brendova koji ne čekaju skrštenih ruku i spremaju se za taj dolazak. Čini mi se da su mnogi po standardima i kvalitetu već dostigli (pa i prestigli) buduću konkurenciju :)
 
Слике од јуче, дошли су до нивоа улице уз ул. Краља Петра Првог:

dsc07144.jpg

dsc07143.jpg

Дизалица је остала у рупи:
dsc07141.jpg

dsc07142.jpg
 
Сликао малопре, чисто да се види колико брзо напредује (радови су и тада били у току):

20151022185123.jpg
 
Prvi zakupci koji su se pominjali u novinama, sada su potvrđeni i na zvaničnom sajtu tržnog centra u Rajićevoj:

rajieva-lista.png


Pojavili su se i novi planovi spratova, gde je jedan dobar deo prostora na četvrtom nivou označen kao "entertaiment", pa se u meni ponovo probudila nada da bismo mogli da vidimo bioskop u ovom objektu.

Postavljene su i fotografije napretka izgradnje u odseku "Galerija", i evo jedne zanimljive septembarske slike iz vazduha:

17-DJI_0417.jpg


Inače, načuo sam da su stanari zgrade u Pariskoj 20 (u čijem je prizemlju jedno vreme bio restoran "Park") podneli dokumentaciju za rekonstrukciju fasade, pa se nadam da ćemo naredne godine videti skele na tom objektu.
 
Vrh