Šta je novo?

Top Hill Vidikovac

Žopete

Novice
Učlanjen(a)
29.11.2023.
Poruke
25
Pohvaljen
12
Pozdrav ljudi... Pokrećem ovu temu da razmenimo informacije o ovom projektu, o problemima koji se dešavaju na gradilištu kao i eventualno kada se očekuje završetak i useljenje.
Takođe, da li je neko od stanara pokrenuo naplatu penala s obzirom da investitor već uveliko kasni. Razumem da je u pitanju 156 stanova ali opet mislim da su prilično neodgovorni i ništa nije transparentno.
Primetio sam dosta pitanja za ovaj projekat pa hajde da vidimo šta se dešava...
 
Pozdrav...Ja sam kupila stan u lameli 1, rok za useljenje je bio pre par meseci i deluje mi da nece biti u skorije vreme. Prodavac mi se retko kada javi na telefon a kada se javi uvek mi kaze istu pricu, bice uskoro i tako mesecima unazad. Imaju veliki problem sa trafostanicom i veliko je pitanje kada ce zgrada imati struju.
 
@Жопете, кад си већ отворио ову подтему требао си да поставиш и слике зграде(а), цртеже, локацију, слике са градилишта,...како би се нешто више знало о овом пројекту.
 
Slažem se i prihvatam sugestiju. Investitor je Forza properties, zgrada se nalazi iza tržnog centra na Vidikovcu odmah pored zgrade Viraga sa jedne strane dok je sa druge strane počeo da se gradi stambeni kompleks Silva Vidikovac mislim da je u pitanju Merin grupa.
Zgrada se sastoji od 4 lamele, 156 stanova, garazom na dva nivoa.
Predvidjena je nova saobraćajnica za ceo kompleks, u pitanju su ulica Nova 2 i Nova 4 sa izlaskom na ulicu Kneza Višeslava i Pilota Mihajla Petrovića sa druge strane.
Nemam bas najnovije slike sa gradilišta, naknadno ću ubaciti, inace je zgrada skoro završena.
Screenshot_20231218_222221.jpgScreenshot_20231218_222509.jpgIMG_20231218_223547.jpg
 
Ako bude bilo pomaka sa strujom do kraja godine (sumnjam, iako pričaju tako...) tada im postavljam pitanje u vezi penala .Izgleda da su sve su stavili na "hold" dok ne reše tu struju tako da verujem i kada bi ih pitao nešto u vezi toga da bi i meni rekli da pričekam malo.
 
Како се уопште улази у градњу а да није решено или макар у процедури, комунално опремање плаца? Како је уопште градилиште отворено?
 
Ma sve je rešeno urbanistickim planom i parcela je komunalno uređena čim je dobijena dozvola i plaćene takse…sigurno su kupci stanova nešto upropastili ….
 
Eps je vec jednom postavio trafostanicu ali je ista srusena, naravno ne zna se od strane koga. Zatim nije dozvoljeno postavljanje nove i par ljudi je sabotiralo Policija je više puta izlazila na teren, eps je čak postavio tablu na kojoj piše kada je dobijena gradjevinska da oni izvode radove i ko je odgovorno lice ali opet ništa.
Medjutim, ponašanje prodavca i investitora je katastrofalno, kao da ih je briga što ljudi čekaju.
Pritom zgrada neće biti priključena na grejanje ove godine ali je to njima skroz normalno. Da ne pominjem da ništa ne sredjujuniti niti oko zgrade ni u samoj zgradi.
Ja ću svakako sledeće nedelje da pokrenem pitanje plaćanja penala koje smo definisali ugovorom.
 
Cek neko je državi u državi zvanom eps srušio novi trafo i to tek tako proslo
I kad je doslo do rušenja gdje ste vi kupci stanova bili plus nova trafo i opet sabotaza...
 
Pa tako nekako... Kupci nisu ni obavešteni o tome, tek naknadno i to ko je tražio odgovor od investitora ili prodavca a zgrada nije useljena.
Policija nije pružila asistenciju jer je navodno tužilac tražio da prvo izadje gradjevinska inspekcija.
Mnogo je nelogičnosti a malo istine osim da trafostanice i struje nema.
Evo slike prvobitno postavljene trafostanice.
IMG-20231028-WA0000.jpg
 
Pritom ponavljaju stalno da se sad ceka od suda neka privremena mera i navodno ce u par dana da postave kucicu i trafo stanicu.
Ali i to je prica koja traje skoro 2 nedelje.
 
Pritom ponavljaju stalno da se sad ceka od suda neka privremena mera i navodno ce u par dana da postave kucicu i trafo stanicu.
Ali i to je prica koja traje skoro 2 nedelje.
I meni to pricaju...samo mi nije jasno kako ce se to sad tako brzo resiti a kada je bila postavljena trafostanica prvi put stojala je vise od 15 dana prazna. Ja cu krajem meseca da se obratim investitoru za penale ukoliko bude potrebe angazovacu i advokata.
 
I meni to pricaju...samo mi nije jasno kako ce se to sad tako brzo resiti a kada je bila postavljena trafostanica prvi put stojala je vise od 15 dana prazna. Ja cu krajem meseca da se obratim investitoru za penale ukoliko bude potrebe angazovacu i advokata.
Slažem se u potpunosti i ja ću tako da uradim.
Evo najnovijih slika sa gradilišta. Od novina ima samo ograda koja je stavljena, naravno garaže nisu sredjene, lift, hodnik itd... Trafostanice i dalje nema.
IMG_20231223_135223.jpgIMG_20231223_135216.jpgIMG_20231223_135202.jpg
 
Posto na sajtu nema dodatnih informacija, Da li je SBB prisutan sa optickim internetom ?
 
Mislim da bi trebali svi da se okupimo i nadjemo sa investitorom i Vladom i pokrenemo pitanje penala, ne znam da li je neko od stanara pokrenuo pricu sa njima sto se tice penala.
 
I da li je mozda neko dobio fiskalni racun od investitora nakon isplacene sume za stan u celosti i potvrdu?
 
Mislim da bi trebali svi da se okupimo i nadjemo sa investitorom i Vladom i pokrenemo pitanje penala, ne znam da li je neko od stanara pokrenuo pricu sa njima sto se tice penala.
Nemam ništa protiv toga, mislim da svakako treba izvršiti pritisak. Ja ću mu se zvanično obratiti za penale najkasnije do četvrtka i ostaviti rok od 7 dana da mi plati a nakon toga ugovor dajem advokatu. Siguran sam da neće dobrovoljno platiti, ali dobro.
Što se tiče računa i potvrde meni nije to dao, a odgovor je to će biti kada bude bila primopredaja, mislim da je to tema na kojoj treba da insistiramo.
 
Nemam ništa protiv toga, mislim da svakako treba izvršiti pritisak. Ja ću mu se zvanično obratiti za penale najkasnije do četvrtka i ostaviti rok od 7 dana da mi plati a nakon toga ugovor dajem advokatu. Siguran sam da neće dobrovoljno platiti, ali dobro.
Što se tiče računa i potvrde meni nije to dao, a odgovor je to će biti kada bude bila primopredaja, mislim da je to tema na kojoj treba da insistiramo.
Mislim da racun ni potvrda nema nista sa primopredajom i to sam se raspitao niti sa njihovom strujom to moraju oni da rese svakako, ako je isplacen stan odmah mora da se izda racun i potvrda.
 
Da li si ti dobio potvrdu? Ako nisi, da li cekas primopredaju ili trazis zajedno sa penalima?
 
Da li si ti dobio potvrdu? Ako nisi, da li cekas primopredaju ili trazis zajedno sa penalima?
O trazim racun i potvrdu zbog povrata PDVa, pa cu posle penale da trazim.
Jer moze da dodje do poteskoca ako se krene sa potraznjom penala i pravi se problem oko povrata.
 
O trazim racun i potvrdu zbog povrata PDVa, pa cu posle penale da trazim.
Jer moze da dodje do poteskoca ako se krene sa potraznjom penala i pravi se problem oko povrata.
Izvini nisam mozda razumeo, zbog cega mislis da bi moglo biti poteskoca sa potvrdom ako se prethodno traze penali?
Ja sam da izvrsimo kolektivan pritisak uzivo, bas kao si ti i napisao, ukoliko se slazu buduce komsije.
 
Izvini nisam mozda razumeo, zbog cega mislis da bi moglo biti poteskoca sa potvrdom ako se prethodno traze penali?
Ja sam da izvrsimo kolektivan pritisak uzivo, bas kao si ti i napisao, ukoliko se slazu buduce komsije.
Cuo sam od poznanice koja radi u poreskoj i postoji proces za penale, ako trazis sada pre pdva menja se aneks ugovora i ako podnosis zahtev za povrat odbice te, bolje uzmes racun i potvrdu i podneses zahtev za pdv. Posle trazis penale kad bude zvanicna primopredaja.
Navodno nista ne igra ulogu i ne postoji nikakav razlog da nam to ne izdaju sa sve potvrdom, nikakva struja i neke ostale stvari koje pricaju nisu tacne. Isplatio si stan, dobijes racun i potvrdu i to je to.
 
Cuo sam od poznanice koja radi u poreskoj i postoji proces za penale, ako trazis sada pre pdva menja se aneks ugovora i ako podnosis zahtev za povrat odbice te, bolje uzmes racun i potvrdu i podneses zahtev za pdv. Posle trazis penale kad bude zvanicna primopredaja.
Navodno nista ne igra ulogu i ne postoji nikakav razlog da nam to ne izdaju sa sve potvrdom, nikakva struja i neke ostale stvari koje pricaju nisu tacne. Isplatio si stan, dobijes racun i potvrdu i to je to.
Nisam imao pojma da to može biti problem. Hvala ti u svakom slučaju na ovoj informaciji, ipak ću onda prvo konusltovati advokata, da ne bih napravio problem sa penalima. Ako u toku nedelje pokreneš ovo pitanje (mislim na potvrdu) , bio bih ti zahvalan da mi javiš, jer ću naravno odmah i ja da tražim račun i potvrdu.
 
Necete moci ništa sa Viragom oko penala. Čovek je izuzetno bahat. Jedini način je da se tužite nekoliko godina.
Možete da pitate bilo kog iz prve zgrade ( odmah do TC Vidikovac) kako smo prošli sa njim.
 
Vrh