Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Тако да драги моји форумаши, други пут наведите тачно место/локацију, требало би да знате где се шта налази, да не би касније дошло до неких неспоразума, беспотребног пљувања појединаца, разноразних политичких пресеравања и сличног
Ti si druze skroz izgubio kompas. Tebi su politicka proseravanja ovo sto mi ovde pisemo, a nisu ti proseravanja ovo sto nam oni rade. Gde svaki mocnik moze sta mu se hoce. Treba mi ulaz za parking za moju kafanu. Moze. Dacemo ti semafor, poseci par stabala i ko zna sta jos pride.

Isto kao sto Roma hoce da zida zgradu u Vojvodjanskoj posle crkve. Direktan ulaz/izlaz u Vojvodjansku, bez paralelne servisne saobracajnice, bez ikakvog parkinga. Ljudima pored kuca. Naravno da moze. Nema veze sto cela ta saobracajnica niie projektovana za direktno ukljucuenje, sto cela ta strana ulice je prilagodjena kucama.
Koga sve sve to briga. Nalepice se javni uvid. Svi cemo da kazemo bravo. Sklanja se jedna oronula kuca, nice moderan objekat. Progres. To sto ce kako neposrednim komsijama, a bogami i onima prekoputa ciji ce se parkinzi korisitii kvalitet zivota degradirati, za to nikad kritiku od Gage i njemu slicnih cuti necete.
Totalni moralni raspad naseg drustva.
 
img_20240617_124714_resized_20240617_045556160-jpg.202132


img_20240617_124655_resized_20240617_045553887-jpg.202133
Zašto ovde ivičnjak ne prati liniju trotoara? Čak mi i neprirodno deluje pozicionirano za buduće uključenje / isključenje.

Koja je poenta sečenja samoniklih stabala i ostavljanja uzanog dela sa zemljom, kada je mnogo bolje bilo da je sve asfaltirano do ivičnjaka kolovoza?
 
Nešto mi neverovatno sve i u zemlji srbiji da se tako pravi izlaz za parking kafane... da neće zapravo taj izlaz naknadno biti i ulaz/izlaz iz garaže Pupinove palate, pošto se ista praktično pravi tu i rušiće se i sama kafana zbog nje u nekom momentu?

Svakako užasno je sa saobraćajnog stanoviša ostaviti i ulaznu rampu u stambeni kompleks sa značajne ulice (poput the One i Omladinskih brigada, vidimo već tu probleme), ali pre verujem da je tako nešto, nego samo parking kafane...

Kad razmislim, bolje je da je parking kafane, onda bi bilo privremeno dok se ista ne sruši.
 
Jedino politicko preseravanje na temi je ovo:

Evo da vam pomognem da ne bijete glavu,,, Ljudi na terenu kazu da secenje stabala je uradjeno po svim zakonima Rs Srbije sa analizom neke komisije i donosenjem resenja za taj postupak.
Sto rece Bili Piton, AJDE?

A onda jos malo preseravanja, ne-politickog tipa:
ali isto tako mi smeta ta neka fama oko secenje drveca i iskreno mislim da to vode ljudi koji u zivotu nisu posadili cvet.
No sve to na stranu, zahvaljujem Gagi na fotografiji

gaga0.jpg


Izgleda da su stabla posecena da se napravi dodatna traka samo za ulazak na privatnik parking, videce se vrlo brzo da li je to tako.
 
Poslednja izmena:
Ја сам говорио/писао о посеченим стаблима у Земунској улици , јер кад су форумаши објавили и питали где су посечена та стабла, речено је прекопута бензинсле станице ЕКО, код оног великог паркинга где је онај објекат од блокова. А то је све Земунска улица. Е ту је посечено неколико самониклих стабала, нису била нешто велика, а и није их штета.

Овде су посечена самоникла стабла,то је прекопута бензинске станице ЕКО
Pogledajte prilog 202137Pogledajte prilog 202138

Тако да драги моји форумаши, други пут наведите тачно место/локацију, требало би да знате где се шта налази, да не би касније дошло до неких неспоразума, беспотребног пљувања појединаца, разноразних политичких пресеравања и сличног.

@Gaga, u duhu tacnosti na koju se pozivas, moram da te ispravim i da kazem da tu nije bilo nikakvih stabala, sto se i na ovoj slici vidi:

ulica.png
 

Prilozi

  • ulica.png
    ulica.png
    1,3 MB · Pregleda: 50
Nešto mi neverovatno sve i u zemlji srbiji da se tako pravi izlaz za parking kafane... da neće zapravo taj izlaz naknadno biti i ulaz/izlaz iz garaže Pupinove palate, pošto se ista praktično pravi tu i rušiće se i sama kafana zbog nje u nekom momentu?

A u isto vreme, samo par stotina metara dalje, postavljeni su ivicnjaci na planirano ukljucenje Tadije Sondemajera u TB, sto znaci da ponovo sledi rusenje i asfaltiranje. Toliko o planiranju, koje kod nadleznih dobacuje do prekosutra.

@Gaga, imas li informacije kada ce se raditi taj nastavak Tadije Sondermajera kod Elixir-a, trebalo je da pocne u junu ali kao sto vidimo (samo sto) nije.
 
Ja koliko znam Bela Reka se ne rusi zbog Pupinove Palate:
1718709112435.png


1718709129649.png


Stavise mislim da ce se raditi prosirenje i nadogradnja Bele Reke, sa obzirom da je vlasnik delimican investitor i zgrada iza objekata (Airport Garden i mislim cak i mazdine novogradnje).
 
Ok, neće sama pupinova palata, ali ova duža lamela uz Tošin Bunar će biti na mestu restorana sada... Neće biti nadogradnja svakako, niti je izvodljivo tu nadograditi. Koliko sam ja negde čuo kada krene sa izgradnjom te zgrade, sam restoran prelazi u neku od ovih novih zgrada u lokale u prizemlju (vrv baš Airport Garden), ali ne u tu koja će se raditi na tom mestu.
 
Jedino politicko preseravanje na temi je ovo:


Sto rece Bili Piton, AJDE?

A onda jos malo preseravanja, ne-politickog tipa:

No sve to na stranu, zahvaljujem Gagi na fotografiji

Pogledajte prilog 202182

Izgleda da su stabla posecena da se napravi dodatna traka samo za ulazak na privatnik parking, videce se vrlo brzo da li je to tako.
Aj u pare da tu nece biti nikakav ulaz, gledao sam crtez svojim ocima tuda ide Ivica kolovoza i slikao sam. Ova grupa izgleda sluzi da se samo nesto kritikuje i za lupetanje bez ikakvih argumenata, naravno sa prizvukom politike za koju mene zabole... D.... E... Ja jednostavno pridjem inzenjeru na gradilistu i pitam sta je predvidjeno covek mi kaze i pokaze crtez i to je to...A pre neki dan sam ga pitao za drvece i covek mi je sve objasnio da gledaju svako drvo da sacuvaju u saradnji sa zelenilom da ostavljaju prostor i za nove sadnice , cak na moje pitanje da na parkingu negde preko puta ovih posecenih stabala nisu ostavili prostor za drvece mi je covek rekao da nisu ostavili jer se bas na tom delu nalaze 3kabla visokonaponska i da ne moze da se posadi drvece...
 
Ok, neće sama pupinova palata, ali ova duža lamela uz Tošin Bunar će biti na mestu restorana sada... Neće biti nadogradnja svakako, niti je izvodljivo tu nadograditi. Koliko sam ja negde čuo kada krene sa izgradnjom te zgrade, sam restoran prelazi u neku od ovih novih zgrada u lokale u prizemlju (vrv baš Airport Garden), ali ne u tu koja će se raditi na tom mestu.
Ceo taj deo ce se nacickati zgradama... Pre ili kasnije.
 
Mislim da ova slika sve objasnjava sto se tice ovog dela oko B. Reke da nema nikakvog ulaza, kada se uvelica slika vidi se da drvece ulazi u trasu saobracajnice, e sad da li je se moglo pomeriti sve u drugu stranu to je pitanje....verovatno nisam tu par dana pratite sta se radi i pisite😋
 
Али како ме нервира што свуда морају да ставе семафор ко да 100 метара иза већ не постоји семафоризована раскрсница ( код Саваде 3).
 
Inzenjer pokazuje neke crteze nekim prolaznicima, ko zna koju verziju po redu. Niko ne zna ni kad je pocetak ni kada je kraj, ni koliko to kosta, ni kako ce da izgleda na kraju. U stvari ovo je win win situacija, sta god da bude na kraju mogu da kazu da su bas to planirali kada su krenuli sa radovima
 
Tužno je da ne stavljaju one raster betonske ploče predviđene da se u njima sadi trava, samim tim imaju odlivnu/upijajuću moć kada padaju kiše. Pogotovo kad su malo, malo te kiše kod nas istorijske a kišna i svaka druga kanalizacija sve grđa.
 

Prilozi

  • raster-behaton-ploce-1-1.jpg
    raster-behaton-ploce-1-1.jpg
    338,2 KB · Pregleda: 69
Upravo tako, kako smo i komentarisali iz nekog razloga su sve nove parkinge koje rade uradili sa čistimasfaltom. Najgora moguća solucija, pošto em umanjuju zeleni pojas na račun novih traka, a dodatno i same parkinge čine potpuno vodonepropusnim.
Sličan problem u Zorana Điđića gde su i odvojeni parkinzi ovako urađeni. Vidim samo sve veće probleme zelenilu da dođe do neophodnih količina vode.
 
Zašto se zdrava i prava stabla uklanjaju, a ostavljaju ova nakrivljena? Konkretno, na jednoj fotografiji se vidi kako se stablo naginje na stranu na kojoj je kolovoz.​
 
Sutra i prekosutra se prebacuje saobracaj u dvosmerno ispred hotela i IMT... Kazu da bi sve trebalo da bude gotovo do kraja meseca... Mozda neki detalji ostanu.. A pocinju i zavrsni sloj asfalta da rade za dva tri dana. A EVO I JEDNA EKSLUZIVA POCINJE DA SE RADI U PONEDELJAK KRUZNI TOK KOD USCA TAKO KAZU OVI LJUDI.
 
И на тим деоницама су ивице коловоза померене, тј. коловоз је проширен. Свакако, средиће и то чим заврше проширење до Беле реке које се стварно одужило.
 
Vrh