Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Da mogu da urade expresno imalo bi smisla zatvaranje. Al ovako bi vrv i sa zatvaranjem trajalo mesecima. Ipak je ovo kako se radi najbolji način (od dostupnih)…nažalost
Slazem se sa tobom, ranije sam pisao da
9.6.2024.

Počelo je privremeno obeležavanje horizontalne signalizacije
Da mogu da urade expresno imalo bi smisla zatvaranje. Al ovako bi vrv i sa zatvaranjem trajalo mesecima. Ipak je ovo kako se radi najbolji način (od dostupnih)…nažalost
Slazem se da je to to. Upoznat sam sa stanjem kao sto sam i ranije pisao ljudi nemaju radne snage, prosek godina radnika blizu 60g,i nece niko da doje da radi za 70000,00 , ako sam dobro razumeo da neposredno radnika i inzenjera koji ih vode ima mozda do 200...ostalo partijska administracija kako ko dodje dovodi po kancelarijama.. A ti isti ljudi odrzavaju Saobracajnice od Sopota, Lazarevaca, Barajeva, Grocke, Batajnica.... i uzeg centra Beograda,ti isti ljudi su u zimskom periodu u zimskoj sluzibi ... Samo zelim da usmerim ljude na problem ne zelim nikog da branim ja sam to osetio na svojoj kozi kako je raditi a nemas ljude... A kvalifikovani radnici su pusta zelja... I sve ce biti gore
 
Prvi utisci voznje bajsa celom duzinom trotoara do raskrsnice ND i TB ili HoK i TB. Bice to super za bajs..
Pa ne znam bas, ako ovako ostane bez spustenih ivicnjaka, dzabe savrsen asfalt na trotoarima kada se mora kociti i podizati prednji tocak na prilicno mesta. Spusteni ivicnjak - i dalje misaona imenica za izvodjace radova...
 
@ilija
Da li je igde novi asfalt u ravni sa starim? Ne mogu da procenim najbolje na fotografijama.
 
10.6.2024.

20240610_103007.jpg
20240610_103226.jpg
 
Jutros oko 7.20,totalni zastoj i kolaps opsti...nije do sad bilo ovako...strasno...ne znam dal je pusteno kod pumpe i bele reke...vrvt nije... @Гага
Bio je zastoj i u subotu oko 22h, tako da srećno svima koji tu moraju da prođu.

Mislim da je promaklo ovo što je postavljao @Гага , gde se paralelno rade saobraćajnice u okruženju, što samo doprinosi povećanju gužve.

%D0%97%D0%B0%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%9B%D0%B5_%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-jpg.201009
 
Juče sam baš čamio u ovoj gužvi 15ak minuta iako je bila nedelja i posmatrao sam kontra smer već iscrtan. Baš dosta gaze liniju u trećoj traci pogotovo u tom lelujanju. Posle kad sam se vraćao tuda stvarno nije naivno kad ima nekog u srednjoj traci i mora da se smanji brzina.
 
jutros je i dalje isto, cini mi se da ce danas da krenu da asfaltiraju dio koji su juce zatvorili i onda im u smjeru ka Vojvodjanskoj ostaje samo jos dio od skretanja za Galensovo gradiliste do EKO pumpe. Koliko sam vidio tu je prosirenje uz desni ivicnjak(ovaj sa strane Galensa) napravljeno ali mislim da ce centralno ostrvo da pomjeraju malo. U suprotnom smjeru ima jos dosta posla... Nadam se da ce makar kad zavrse ovaj dio prema Vojvodjanskoj da cijeli taj smjer preasfaltiraju a ne da cekaju da zavrse i suprotam smjer.
 
Moze li neko strucniji da kaze zbog cega se sve ostavlja u privremenu fazu ili ti zutu liniju a ne komplet sa habajucim slojem jer se vec ulica zatvorila pa je moguce sve uraditi? Zasto dva puta komplet zatvaranje?
 
Moze li neko strucniji da kaze zbog cega se sve ostavlja u privremenu fazu ili ti zutu liniju a ne komplet sa habajucim slojem jer se vec ulica zatvorila pa je moguce sve uraditi? Zasto dva puta komplet zatvaranje?

Zbog spajanja habajućeg sloja. Mnogo je bolje da odrade postavljanje asfalta odjednom u većoj dužini trase nego da spajaju iz dva-tri puta. Spojevi nikad ne mogu da budu savršeni
 
Zbog spajanja habajućeg sloja. Mnogo je bolje da odrade postavljanje asfalta odjednom u većoj dužini trase nego da spajaju iz dva-tri puta. Spojevi nikad ne mogu da budu savršeni
Definitivno si u pravu...slazem se...nego recite vi meni sutra da li pustaju deo od tb do bele ruke tj skretanja za New Minel? Bar malo da se relaksira guzva..nekako se blizi kraj a opet i dugo traje...mislim da je moguce zavrsiti u junu kako su cini mi se i negde napisali...
 
@ilija
Da li je igde novi asfalt u ravni sa starim? Ne mogu da procenim najbolje na fotografijama.
Pa verovatno jeste, nije to stari asfalt to su uradili
Zbog spajanja habajućeg sloja. Mnogo je bolje da odrade postavljanje asfalta odjednom u većoj dužini trase nego da spajaju iz dva-tri puta. Spojevi nikad ne mogu da budu savršeni
Ovaj asfalt koji se radi sada je noseci BNS i on moze da se nastavlja na vise mesta nije problem, zavrsni asfalt se radi u sto vecoj duzini kako ne bi imalo nastavaka (sluseva) jer su to slabe tacke i osecaj se prilikom voznje. JA MISLIM DA SADA KADA SE DECA RASPUSTE CE MALO SVE DA SPLASNE
Jutros oko 7.20,totalni zastoj i kolaps opsti...nije do sad bilo ovako...strasno...ne znam dal je pusteno kod pumpe i bele reke...vrvt nije... @Гага
Prebacen saobracaj na drugu stranu
Apsolutno realna
 
Ljudi iskreno i pored dugogodišnjeg iskustva bio sam pre neki dan u 10h pored ljudi koji rade asfalt iskreno ja ne znam kako ono moze da se izdrzi.. Pazite onaj asfalt ima oko 160stepeni ugrejalo odozgo ugrejalo odozdo... Da li je to stvar navike ali za mene ono nije normalno.
 
Ljudi iskreno i pored dugogodišnjeg iskustva bio sam pre neki dan u 10h pored ljudi koji rade asfalt iskreno ja ne znam kako ono moze da se izdrzi.. Pazite onaj asfalt ima oko 160stepeni ugrejalo odozgo ugrejalo odozdo... Da li je to stvar navike ali za mene ono nije normalno.

Iskreno dosadjujes, i ja sam radio gradjevinu na 45C na betonu i teglio sve zivo i bio prisutan kad se izliva asfalt. Niko me nije terao, pa sam promenio posao kad sam odrastao, Isto tako i njih ne tera. Samo jedno te isto pises, skontali smo, tesko je.
 
Ljudi iskreno i pored dugogodišnjeg iskustva bio sam pre neki dan u 10h pored ljudi koji rade asfalt iskreno ja ne znam kako ono moze da se izdrzi.. Pazite onaj asfalt ima oko 160stepeni ugrejalo odozgo ugrejalo odozdo... Da li je to stvar navike ali za mene ono nije normalno.
jesi li vodio nekadf tim od 11 zena? svaki dan bih izlivao asfalat, ali eto dobro me placaju da radim posao koji radim i da budem sef 11 zena.
eto tako se to radi, svako radi svoj posao. nema vise heroja proleterijata, postojem sta su drugi IZABRALI da rade ali necemo od toga praviti kao da su akuseri i neonatolozi u ratnoj zoni.
 
Vrh