Šta je novo?

The One - Novi Beograd

To je razvod elektro kablova,kao i freonski razvod multi split sistema u stanovima.
 
Video sam pre neki dan rendere za novi projekat koji treba da nikne pored ovoga, na mestu bivše Idee. Ne znam da li je finalno, ali super izgleda.
Trebalo bi do kraja godine da krene izgradnja.
Koliko sam mogao da zapazim, biće oko 6-7 zgrada, veliko unutrašnje dvorište okrenuto ka imt-u, zatvoreni bazen odvojen od zgrada, deluje baš fino.
 
Video sam pre neki dan rendere za novi projekat koji treba da nikne pored ovoga, na mestu bivše Idee. Ne znam da li je finalno, ali super izgleda.
Trebalo bi do kraja godine da krene izgradnja.
Koliko sam mogao da zapazim, biće oko 6-7 zgrada, veliko unutrašnje dvorište okrenuto ka imt-u, zatvoreni bazen odvojen od zgrada, deluje baš fino.
jel imaju renderi ti negde?
 
Video sam na telefonu kod prijatelja koji radi na projektu, ali nije smeo da mi pošalje zato što još nije finalno.
Mada mislim da će uskoro da objave.
 
Pozdrav svima, trenutno smo u fazi pregovora za jedan cetvorosoban stan.Posto je ovo prva kupovina i nisam bas upoznata na sta treba obratiti paznju i kako se zastititi.. Naime dobili smo ugovor gde je uglavnom sve u interesu investitora a za nas kao kupce ne vidim bas neke garancije... Moje pitanje za one koje su pazarili ovde nekretninu
Koja je garancija da ce zgrada biti zavrsena i dobiti upotrebnu dozvolu? Ili je sve to rizik
Ako bi neko mogao da me posavetuje bila bih zahvalna
 
Ne znam kako je konkretno za tu zgradu, ali i inace je najbolje da to pogleda neki advokat. Sto se tice samog ugovora, uvek je prva verzija najpovoljnija za investitore, pa se posle rade izmene. Izmene zavise od da kazem "kupovne moci" tj da li se stan placa u kesu, ili kredit, velicina stana itd. Nije isto kad neko kupuje 150 m2 u kesu i 35 m2 na kredit. Sto se tice garancija, trebalo bi da stoji neki datum zavrsetka ali to je obicno datum tehnickog prijema, i neki penali ako se on ne ispostuje. Sto se tice upotrebne dozvole, tu zavisi od investitora da li ce zeleti da stavi specifican datum ili ne, meni je licno uspelo jednom da ga ubacim, jednom nije tako da sta znam vredi probati svakako. Ukoliko se stave datumi i za tehnicki prijem, i za upotrebnu dovolu a nema definisano sta se dogadja u slucaju kasnjenja (penali npr), a oni se probiju kupac ima pravo na raskid ugovora gde mu se vraca ceo uplaceni iznos + jos neki mali deo.
Ovo sto sam napisao je moje licno iskustvo, nisam nikakav pravik tako da ja savetujem da se lepo plati neko strucan da to pogleda.
 
Ne znam kako je konkretno za tu zgradu, ali i inace je najbolje da to pogleda neki advokat. Sto se tice samog ugovora, uvek je prva verzija najpovoljnija za investitore, pa se posle rade izmene. Izmene zavise od da kazem "kupovne moci" tj da li se stan placa u kesu, ili kredit, velicina stana itd. Nije isto kad neko kupuje 150 m2 u kesu i 35 m2 na kredit. Sto se tice garancija, trebalo bi da stoji neki datum zavrsetka ali to je obicno datum tehnickog prijema, i neki penali ako se on ne ispostuje. Sto se tice upotrebne dozvole, tu zavisi od investitora da li ce zeleti da stavi specifican datum ili ne, meni je licno uspelo jednom da ga ubacim, jednom nije tako da sta znam vredi probati svakako. Ukoliko se stave datumi i za tehnicki prijem, i za upotrebnu dovolu a nema definisano sta se dogadja u slucaju kasnjenja (penali npr), a oni se probiju kupac ima pravo na raskid ugovora gde mu se vraca ceo uplaceni iznos + jos neki mali deo.
Ovo sto sam napisao je moje licno iskustvo, nisam nikakav pravik tako da ja savetujem da se lepo plati neko strucan da to pogleda.
Hvala puno na odgovoru, advokat je svakako proverio sve, ali se ipak kod mene javio neki unutrasnji nemir, iako advokat tvrdi da je sve ok, pa sam zelela da cujem jos neko misljenje
 
Video sam pre neki dan rendere za novi projekat koji treba da nikne pored ovoga, na mestu bivše Idee. Ne znam da li je finalno, ali super izgleda.
Trebalo bi do kraja godine da krene izgradnja.
Koliko sam mogao da zapazim, biće oko 6-7 zgrada, veliko unutrašnje dvorište okrenuto ka imt-u, zatvoreni bazen odvojen od zgrada, deluje baš fino.
I ovde će biti šuma od betona. Samo mi nije jasno kako će na taj plac da stane 6-7 zgrada. Da li to onda znači da će južna strana The One biti delimično u senci od tih novih?
 
Slike od danas
IMG_20220301_161806.jpg

IMG_20220301_161811.jpg
 
Da li mozete da nam javite ovde kad budete znali nesto vise o tom projektu pored the one-a? Hvala
 
Video sam pre neki dan rendere za novi projekat koji treba da nikne pored ovoga, na mestu bivše Idee. Ne znam da li je finalno, ali super izgleda.
Trebalo bi do kraja godine da krene izgradnja.
Koliko sam mogao da zapazim, biće oko 6-7 zgrada, veliko unutrašnje dvorište okrenuto ka imt-u, zatvoreni bazen odvojen od zgrada, deluje baš fino.
Izgleda da je neki pozivni konkurs za tu lokaciju. Ovo je npr. rešenje studija Zabriskie koje je, kako se navodi na njihovom sajtu, dobilo posebnu nagradu žirija. Nadam se da ćemo uskoro videti i pobednički rad, odnosno konačno rešenje.

blok_64_01a@2x.png

blok_64_02a@2x.jpeg

blok_64_02@2x.jpeg

Takođe se nadam da su ove zelene površine bile imperativ na konkursu, a ne izraz slobodne volje autora :D
 
ovo je već bolje, ogromni prozori i ogromne terase koje su podeljene zidovima, a ne nekim smešnim paravanima..
 
Da li se One isto vodi kao blok 64, ako je tako onda sa izgradnjom gore pomenutog novog projekta + imt-a, blok 64 preuzima primat najveceg nbg bloka od bloka 45 ?
 
Блок 64 је свакако највећи површински.
 
Da li ovo znači da Roda i Extra centar odlaze u istoriju?
Da li ima neki plan gde može da se vidi kako bi to izgledalo u okruženju, tj. u odnosu na druge blokove?
 
Kada se za 10-15 god. realizuju svi projekti u bloku 64 i 65 taj deo nbg ce postati, po mom misljenju, vrlo lose mesto za zivot.
 
Da li se ovo gradi u bloku 64 na mestu rode?
Prima-Immobiliar-blok-64-07.jpg
Prima-Immobiliar-blok-64-02.jpg
Prima-Immobiliar-blok-64-01-1.jpg
Prima-Immobiliar-blok-64-05.jpg
Prima-Immobiliar-blok-64-06-1.jpg
 

Prilozi

  • Prima-Immobiliar-blok-64-01.jpg
    Prima-Immobiliar-blok-64-01.jpg
    209,6 KB · Pregleda: 148
  • Prima-Immobiliar-blok-64-04.jpg
    Prima-Immobiliar-blok-64-04.jpg
    230,1 KB · Pregleda: 157
Ту се може оформити трећи (или четврти?) центар Новог Београда.
 
Pa, zapravo se ti stambeni blokovi (blok) naslanjaju na poslovni centar Beograda. Zato je to izuzetno vredna lokacija - a i za Beograd je dobro da što više tih koji rade na NB i žive u blizini (ko moja malenkost).
 
Vrh