Šta je novo?

The One - Novi Beograd

IMG_20221223_225806.jpg
IMG_20221223_225814.jpg
IMG_20221223_225817.jpg
IMG_20221223_225832.jpg
IMG_20221223_225838.jpg
IMG_20221223_225858.jpg
 
Barem drveće nije u žardinjerama, već je normalno posađeno:
1671806697022-png.151127

Ko je zadužen za litav taj proces sadnje? Mislim na firmu, pošto mi ne deluje da radi Zelenilo.
Pitam, zato što ovo drvo koje je u desnom uglu fotografije nije bezbedno. Jeste drvo dodatno osigurano da se ne pomera, ali je suviše visoko i tanko, da bi bilo sađeno maltene uz samu zgradu. Prilikom vetra ima da se dobrano klati. U centru je jedno takvo stablo razbilo vrata od terase jednom od stanara, dok je u drugom slučaju vrh stabla pao, i na svu sreću nije bilo povređenih. A stanari ukazivali da se to drveće klati i predstavlja opasnost.​
 
Poslednja izmena:

Ko je zadužen za litav taj proces sadnje? Mislim na firmu, pošto mi ne deluje da radi Zelenilo.
Pitam, zato što ovo drvo koje je u desnom uglu fotografije nije bezbedno. Jeste drvo dodatno osigurano da se ne pomera, ali je suviše visoko i tanko, da bi bilo sađeno maltene uz samu zgradu. Prilikom vetra ima da se dobrano klati. U centru je jedno takvo stablo razbilo vrata od terase jednom od stanara, dok je u drugom slučaju vrh stabla pao, i na svu sreću nije bilo povređenih. A stanari ukazivali da se to drveće klati i predstavlja opasnost.​
To drvo se zove breza...
 
Samo je pitanje spremnosti na konflikt, cena je u vremenu i zivcima. Naravno da se sve da popraviti, pitanje je ko placa i zato je dobro imati vestaka, biti spreman na sud i troskove advokata. Kada investitor vidi da ste ozbiljni i sprmni na sve, uz razvlacenje kupca i njehovih zivaca ce na kraju popustiti. Vecina kupaca ide linijom manjeg otpora, u situaciji kada imate ozbiljan posao i porodicu, nije lako se razvlaciti u nedogled a to investitori jako dobro koriste. Kada bi kupci bili zahtevniji, drugacije bi bilo.
Poslednja recenica je kljucna, a za prvi deo tvog posta u teoriji je sve tako ali u praksi...
Pretpostavljam da ce i za vase naselje postojati Viber grupe, tamo ce svasta da se pise, huska, podize ustanak ali da neko prvi isutupi za juris, e to malo teze. Drugo, jako tesko je ipak dokazati neke stvari, a izvodjac radova je spreman da izlazi na teren 100x ako treba da nesto popravi, sto se popraviti ne moze ali moze da zadovolji neki zakonski minimum da se tako izrazim.
 

Ko je zadužen za litav taj proces sadnje? Mislim na firmu, pošto mi ne deluje da radi Zelenilo.
Pitam, zato što ovo drvo koje je u desnom uglu fotografije nije bezbedno. Jeste drvo dodatno osigurano da se ne pomera, ali je suviše visoko i tanko, da bi bilo sađeno maltene uz samu zgradu. Prilikom vetra ima da se dobrano klati. U centru je jedno takvo stablo razbilo vrata od terase jednom od stanara, dok je u drugom slučaju vrh stabla pao, i na svu sreću nije bilo povređenih. A stanari ukazivali da se to drveće klati i predstavlja opasnost.​
Nema ovde tih problema, ovaj projekat je tako uokviren upitan mi je uopšte protok vazduha unutar dvorišta. Tako da tu orkanske vetrove ne treba očekivati, niti opasnost pomeranja. Usput nije ni toliko blizu drvo, u svakom drugom NBG bloku (starom) ima i bližih koliko hoćeš, meni skoro u stan ulazi :D

Da ne trolujem temu pored, Soul64, gde su uzavrele strasti i ne bavi mi se time, tamo je npr mnogo bolje odrađen ovaj deo oko provetravanja i osunčanosti pošto postoji sa više strana bloka otvor između zgrada (bar na datom projektu).
 
Nema ovde tih problema, ovaj projekat je tako uokviren upitan mi je uopšte protok vazduha unutar dvorišta. Tako da tu orkanske vetrove ne treba očekivati, niti opasnost pomeranja. Usput nije ni toliko blizu drvo, u svakom drugom NBG bloku (starom) ima i bližih koliko hoćeš, meni skoro u stan ulazi :D

Da ne trolujem temu pored, Soul64, gde su uzavrele strasti i ne bavi mi se time, tamo je npr mnogo bolje odrađen ovaj deo oko provetravanja i osunčanosti pošto postoji sa više strana bloka otvor između zgrada (bar na datom projektu).
Ispravka za osuncanost: Dva solitera sa zapadne i jugozapadne strane kojih cas ima cas nema na renderu Soul64 koje ce napraviti dobar hlad unutar kompleksa :) Ovde u ONE kula je mnogo bolje pozicionirana bar sto se tice sunca i senke koju baca.
 
Detalji u završnim radovima kao šro je moleraj, keramičarski radovi, parket lajsne mogu preciznije da se ugrade... Ne tvrdim da je tako u svim stanovima, radilo je tu više ekipa.
Svakako nude da isprave sve primedbe kako bi kupac bio zadovoljan, pa se to unosi u zapisnik, pa zatim dosta brzo zovu da otkljanjaju nedostatke.
Molim Vas napišite da li su Vam otklonjeni detalji kojima niste bili zadovoljni? Hvala unapred
 
Molim Vas napišite da li su Vam otklonjeni detalji kojima niste bili zadovoljni? Hvala unapred
Ne svi jos uvek.
Povremeno dobijem mail od agencije za odrzavanje sa obavestenjem u koje ce vreme dolaziti ekipe za otklanjanje nedostataka, da bih ih sacekao i dao im uputstva sta da rade. Zakazuju termine danas za sutra pa nisam uvek mogao ni da se pojavim. Moleri su bili, ostalo je jos par drugih detalja, ali verujem da ce biti reseno sledece nedelje.
Neke popravke kao sto su stemanje i zamena keramickih plocica zbog neravne ugradnnje nisam ni trazio jer mi je bilo jasno da to nece biti skoro ni lako resivo, pa se nadam da te nedostatke necu mnogo primecivati ubuduce...
 
Ne svi jos uvek.
Povremeno dobijem mail od agencije za odrzavanje sa obavestenjem u koje ce vreme dolaziti ekipe za otklanjanje nedostataka, da bih ih sacekao i dao im uputstva sta da rade. Zakazuju termine danas za sutra pa nisam uvek mogao ni da se pojavim. Moleri su bili, ostalo je jos par drugih detalja, ali verujem da ce biti reseno sledece nedelje.
Neke popravke kao sto su stemanje i zamena keramickih plocica zbog neravne ugradnnje nisam ni trazio jer mi je bilo jasno da to nece biti skoro ni lako resivo, pa se nadam da te nedostatke necu mnogo primecivati ubuduce...
Hvala Vam puno na informacijama, imam istih problema, nadam se da ću rešiti a isto želim i Vama
 
Meni treba info da li je neko podneo zahtev za povracaj PDV-a za kupovinu prvog stana i kako je prosao.
Ja sam predao u Novom Sadu jer je tamo sediste investotora i u poreskoj su mi rekli da se ne nadam odgovoru bar 3-4 meseca jer imaju mnogo posla.
 
Meni treba info da li je neko podneo zahtev za povracaj PDV-a za kupovinu prvog stana i kako je prosao.
Ja sam predao u Novom Sadu jer je tamo sediste investotora i u poreskoj su mi rekli da se ne nadam odgovoru bar 3-4 meseca jer imaju mnogo posla.
Pazi ti te debile, zakonski rok nista?
 
Molim informaciju oko povracaja pdv , kome i na kojoj adresi se obracam ,koja dokumenta se prilazu ,hvala.
 
Око тротоара код нове зграде постављају шљунак и песак,изнад иде тањи слој земље па на крају вештачка трава:
IMG_20230112_143333.jpg
IMG_20230112_143336.jpg
IMG_20230112_143342.jpg
IMG_20230112_143415.jpg
 
Vrh