Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Beogradski taksisti danas voze u proseku jako kvalitetne automobile.
Sta su tacno kvalitetni auti?
Po meni Golf 2 je jedan od kvalitetnijih auta, retko kad se kvari, delove na trafici uzmes, mozes da ga teras na terene gde neki noviji ne mogu ni da zamisle tuda da prodju...
 
Sve je vise novih vozila bele boje na taxiju.
 
@TheGray
Hibrid u srednjoj visoj klasi mnogo kosta, nije isplativo za voznje od 400din, ja cu ako budem uzimao subvenciju (sumnjam) skodu dizel koja ispunjava euro 6,mada i sadašnji auto mi je euro 6.
 
Škoda dizel mnogo širok pojam. Kad praviš poređenje što se tiče cena moraš biti mnogo precizniji. Hibridi isto imaju pravo na subvencije, ne mnogo velike, al opet, Corola sedan hibrid bi trebalo da staje oko 25000 evra. Ušteda u gradu sa njom može zaista biti značajna, verovatno je i održavanje jeftinije, s obzirom da vi kola potrošite relativno brzo. Motori bez turbine u atkinsonovom ciklusu u principu nisu komplikovani, baterije nisu tako velike, a potrošnja se može držati od četiri do pet litara u gradu, što je nezamislivo za dizel.

A i to kad pročitam ne isplati se za vožnje od 400 dinara. Jeste sve poskupelo, al kad se uzme start vi za 400 dinara pređete tipa 2 kilometra, i da se ne lažemo nije da imate samo takve vožnje, pošto sam dosta puta bio svedok da čak i na kvaku pitaju dokle se ide. Znači i tada nemali broj vaših kolega odbije kraće vožnje, što mi je neshvatljivo, jer nije da gube mesto kao kad čekaju na taksi stanici, pa da kažeš. Mada ni tad nije korektno, al ajde. Kad se mnogo bira posao, tj vožnje znači da posla ima, kao i prihoda, što je svakako dobro, nego ne znam čemu taksi služi, ako ne da se čovek nekad preveze i par ulica, ako mu je hitno i ako žuri.
 
@TheGray
Hibrid u srednjoj visoj klasi mnogo kosta, nije isplativo za voznje od 400din, ja cu ako budem uzimao subvenciju (sumnjam) skodu dizel koja ispunjava euro 6,mada i sadašnji auto mi je euro 6.

Nemoj da spinujes, treba da bude dostupan sada i odmah ljudima koji hoce to da plate, ali zbog onih sto se voze dva coska iz kafica u Jevremovoj do Strahinjića b. za 320din nije ga moguce dobiti odmah.

@Bulbulderac17
Ja konkretno nemam dodatni posao, nego prilive od nekih predjasnih poslova..
 
Škoda dizel mnogo širok pojam. Kad praviš poređenje što se tiče cena moraš biti mnogo precizniji. Hibridi isto imaju pravo na subvencije, ne mnogo velike, al opet, Corola sedan hibrid bi trebalo da staje oko 25000 evra. Ušteda u gradu sa njom može zaista biti značajna, verovatno je i održavanje jeftinije, s obzirom da vi kola potrošite relativno brzo. Motori bez turbine u atkinsonovom ciklusu u principu nisu komplikovani, baterije nisu tako velike, a potrošnja se može držati od četiri do pet litara u gradu, što je nezamislivo za dizel.

A i to kad pročitam ne isplati se za vožnje od 400 dinara. Jeste sve poskupelo, al kad se uzme start vi za 400 dinara pređete tipa 2 kilometra, i da se ne lažemo nije da imate samo takve vožnje, pošto sam dosta puta bio svedok da čak i na kvaku pitaju dokle se ide. Znači i tada nemali broj vaših kolega odbije kraće vožnje, što mi je neshvatljivo, jer nije da gube mesto kao kad čekaju na taksi stanici, pa da kažeš. Mada ni tad nije korektno, al ajde. Kad se mnogo bira posao, tj vožnje znači da posla ima, kao i prihoda, što je svakako dobro, nego ne znam čemu taksi služi, ako ne da se čovek nekad preveze i par ulica, ako mu je hitno i ako žuri.
Corola je niza klasa auta, ne postoji sedan hibrid samo karavan lubenicar. Skodu nista ispod superb ne priznajem.
 
Ne znam koliko je kod vas, al ovde, down under, izadje oko 25000e
 
Poslednja izmena:
Ja sam takođe mnogo puta imao osećaj frustriranosti kada iz neke razvijene i sređene zemlje se vratim avionom u Beograd, pa nemam proces prolaženja kroz Balkan drumom ili vozom, pa da se postepeno pripremim za promenu. Nego čim izađem kroz ona staklena vrata, dočeka me haos i naopakost Srbije. Nije baš kao Kabul, ali osetim se nekad smoreno ka vidim potencijal koji imamo, a na šta nam liči zemlja.

Ali, prođe me to posle par dana, kad se opet priviknem i opet budem srećan što sam se vatio svom domu i ljudima oko sebe. I nakon toga posle i nemam želju da idem iz Srbije, jer sam svestan prednosti i mana života ovde, i prednosti i mana života u tim drugim zemljama. Ali da, taj inicijalni šok kada iz sređene zemlje odjednom sletiš u Beograd, zna da bude baš veliki bedak.
 
@kingmanowar
Nema vraca ja pdv bukvalno ni za ulje i plocice, da ne pricam o akcizi i popustu za gorivo nemamo bukvalno nikakvu beneficije. Jednokratna subvencija od 8.000e sto je mac sa dve ostrice..
 
Imate privilegiju da nemate fiskalne kase kao i advokati, zasto ste vi drugaciji od bilo kog drugog zanata, nikom ali nikom se ne odbija PDV ako nije u sistemu PDV-a, pritom dobili ste subvenciju bespovratnu od 8k sto retko koja druga delatnost (mislim na druge preduzetnike) nije dobila, samo bu**** nece znati da iskoristi tu subvenciju.

A vi i dalje non stop kukate.
 
A Vi kad sletite na Teslu lepo u par klikova naručite vozilo...😉
Da se ne bi osećali kao da ste sleteli u Kabul..
Vozila čista,možete da ocenite vozača, sve je transparentno em domaća firma koju ugnjetava taksi kartel..

Screenshot_20220629-173655_Chrome.jpg


Ps
Gdrive dizel ...224din
Škoda superb sa 21800e na 27500
😉
Sitna razlika u servisu..
Screenshot_20220630-031151_Viber.jpg

Milina...
 
Poslednja izmena:
Vrh