Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Profi vozaci kazete?
iEpEsgc.jpg
 
Ако је стао на минут да сачека некога и још је у колима, и притом има још које слободно место за инвалиде, није урадио ништа лоше. Чак и без другог дела, иза зареза, није страшно.
Не претерујте.
 
Uvek je strašno kada neko ko nije osoba sa invaliditetom stane na parking mesto osobe sa invaliditetom. Ta mesta nisu bez razlika najbliže ulazu. U našem narodu se to zove "p*šaj po sirotinji" ili "k**cobolja" koja je najviše izražena na parkinzima tržnih centara i u ovom slučaju, marketa. Obično iskazuje da pravila njega/nju preterano ne tangiraju. Nevezano da li je to taksista, kao u ovom slučaju, ili x7, q7, sega7...
 
Не, није страшно ако је стао на 15 секунди, притом седи у колима, а алтернатива је да стоји на коловозу. Није страшно - него је пре пожељно. Ако је стао ту да био обавио куповину у Лидлу, онда је страшно. Овде не знамо, на основу слике, шта је посреди, јер немамо довољно информација, фотографија је статична. Овакво закључивање и дизање хајки је главна одлика друштва-лако-доступне-(полу)информације-и-друштвених-мрежа нашег доба. Гази нас технологија.
 
Nit je sedeo u kolima niti su sva parking mesta bila zauzeta, bukvalno je imalo preko 20 parking mesta slobodnih.
Odavno nisam bio u Lidl-u da je imalo vise slobodnih parking mesta a vreme slikanja je 8:11.
Al nije bilo ni jedno slobodno mesto na 10metara od ulaza.
Ako se "profi" vozac tako ponasa sta da ocekujemo od vozaca koji nisu profi vozaci?
 
@Пантограф

Daleko bilo da vidiš desni retrovizor koji je zatvoren i koji se zatvara automatski kada zaključaš auto.

I da, strašno je i ako je stao jednu sekundu, da li to bilo da prdne ili da se izluftira. Ta mesta su sa razlogom takva kakva su, pa makar ih bilo 5000.
 
Е, то је друго. Онда је за санкције.

@Џонихсв, не, није страшно "ако је стао и једну секунду" - слепо спровођење закона нема смисла, нити сврхе. Замисли, испред моје зграде има место за инвалиде резервисано за комшију, па он некад јави - отишао сам за викенд, паркирајте. И неко остане целу ноћ. Ако би, теоретски, неко прошао и написао казну, то би код судије, уз комшијино сведочење, пало. Итд.
 
Е, то је друго. Онда је за санкције.

@Џонихсв, не, није страшно "ако је стао и једну секунду" - слепо спровођење закона нема смисла, нити сврхе. Замисли, испред моје зграде има место за инвалиде резервисано за комшију, па он некад јави - отишао сам за викенд, паркирајте. И неко остане целу ноћ. Ако би, теоретски, неко прошао и написао казну, то би код судије, уз комшијино сведочење, пало. Итд.
Naravno da ne bi.
 
Би, мада може да зависи од судије, тј. колико је бубао напамет кад је учио право (ако се већ на првој години замислио над лекцијом "Густав Радбрух: Право је воља за правдом" у књизи К. Чавошког, онда је у реду). То је оно кад је Ј. Б. Тито рекао да "судије не треба да се држе закона као пијан плота" (неоправдано исмевана изјава међу овдашњом чаршијом). Већина их у Србији ипак неће наплатити казну за прекорачење брзине уколико је настало при претицању (има полицајаца који су писали такве казне - они су свакако бубали), а људе којима је казна за пребрзу вожњу поништена јер су некога возили у ургентни центар знам и сам (и, да - инсценирали су то, нису никога возили у ургентни).
 
Pitaj komsiju da ti ustupu mesto i ja ti garantujem da ce ti komunalci pisati kaznu.
 
Уступао је већ свима, човек редовно обавести преко вајбер групе улаза (нажалост, то постоји) кад није ту дуже време. Слабо залазе ту комуналци.
 
Profi vozaci kazete?
iEpEsgc.jpg
Treba ga lincovati, zauzeo je jedno jedino slobodno mesto slobodno za invalide!!!
To sto su sklopljeni retrovizor ne znaci da nije u autu, ja sam namestio da cim ugasim auto sklope se retrovizor, znaci covek je mozda u autu i ceka stranku koja je invalid!!!
 
I čemu tolka frka kada smo utvrdili da je taxista bio u vozilu i čekao stranku?
 
Nema potrebe za lincovanjem, treba mu samo napisati toliko kaznu da sledeci put ne da mu nepadne na pamet da se parkira na mesto za invalide nego da se ne parkira ni 10 mesta od mesta za invalide.

hahaha realno mozda umesto znaka za parking za osobe za invaliditetom pise taxi.
Ovi taxisti preslikani Vucici, ja vam govorim istinu a vi nemojte da gledate svojim ocima vec samo slusajte mene.
 
@srdjanprpa
Ne nego cu da verujem slici za koju ne znam ni da li je verodostojna ili tvom pisanju koje je na nivou rekla kazala.
 
I deco koja naiđete na beobuild u guglanju, ovo gore vam je razlog zašto Srbija neć' biti nikada država za dostojan život.
 
@srdjanprpa
Naravno to vec i radite, a masta nema granicu mozete da pisete sta zelite besplatno je.
Hajde i tebi stoti put da napisem, ko hoce savesno i posteno 8h, 6 dana nedeljno da radi na taksiju moze fino(za nase uslove) da zaradi.
 
@srdjanprpa
Naravno to vec i radite, a masta nema granicu mozete da pisete sta zelite besplatno je.
Hajde i tebi stoti put da napisem, ko hoce savesno i posteno 8h, 6 dana nedeljno da radi na taksiju moze fino(za nase uslove) da zaradi.
I mi sad treba da vam poverujemo da radite 6 dana po 8 sati, buahahahah masta radi svasta :D
 
@srdjanprpa
Eto jos jednu besplatnu glupost su napisao, lepo ti kazem ko radi 8h 6 dana nedeljno ima lepu(za nase uslove) zaradu..
 
Vrh