Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Većina sadšnjih taksimetara(Bluetooth) su povezani sa app ali ne i pos terminal
Kada je platna kartica reg . u app i plaćanje je putem app
Ali mora da se potvrdi cifra naplate tj da se ukuca cifra jer app ti izbaci polje za unos cifre na kojoj je već cifra sa taksimetra
Malo su glupo programeri to odradili.. ne znam zašto..
U svakom slučaju postoji mogućnost da se cena sa taksimetra prenese na app ako je platna kartica unesena u app,ali nije to do taksista ...
 
Ako ti se u app unese cena voznje sa taximetra i da ti mogucnost da promenis tu cenu, nije to glupo, ostavili su mogucnost da ti klijent kaze vecu cenu da mu naplatis kao baksis.
 
Srbi su inace poznati kao narod koji ima kulturu davanja tipsa...
 
U svakom slučaju postoji mogućnost da se cena sa taksimetra prenese na app ako je platna kartica unesena u app,ali nije to do taksista ...
Hm ne bih rekao da nije samo do vas trazite izmenu aplikacije. Sigurno postoji mogucnost da taximetar posalje podatak procesoru kartica u aplikaciji o iznosu pa da se bira iznos koji je otkucao 1) taximetar, 2) aplikacija i opcije 3 i 4 taxi/app + baksis. Sada mozda ovi taximetri koji se koriste ne mogu ali recimo oni koji su kupili vozilo uz subvenciju od nasih para bi mogli da se ponove takvom vrstom taximetra. Mada mozda bi bilo i vise para da se ne gleda da se izvrda sistem sa sto manje placenim porezom. U svojoj okolini znam da svi zaokruze kada placaju taxi uslugu npr 615 plate 650/700.
 
@ksander
Hahaha od tvojih para..
Novac za subvenciju je iz EU fonda za zastitu zivotne sredine..
Mada je to manje bitno, od toga da nas preko 80% Necemo da iskoristimo tu subvenciju.
 

@ksander


Kada shvatiš da između taksiste i stranke ima posrednik koji ima svoju politiku poslovanja bio bi u realnosti
Ovako si u sferi maštarija
Pročitaj ono što sam napisao,taksinetar prenosi cenu na app.....
Ali ti maštaš
Jeste tačno da plaćanje u kešu ,stranke više zaokružuju , kod plaćanja karticim skoro niko
 
@Mare81 cek vi taxisti ste direktno od EU fonda dobili bez uplitanja drzave kao posrednika tj. nasih para, vi mislim na korisnike subvencije platili od svojih para drzavne i EU sluzbenike da obradjuju te zahteve? Hoces da kazes da Gospodin Batica, Vi, mnogi clanovi foruma i ja nismo poreski obveznici i da doprinosimo budzetu i nisu u tom delu ucestvovali.

@BATICA sto posrednika ne izbacite iz posla? zar taxisti nemaju sredstva da sami finansiraju app koja bi njih a i korisnike vise zadovoljila pa time imali i mogucnost vise baksisa? Eto mozda postoji neki fond koji bi finansirao izradu app ali bojim se da 80% taksista ne bi to htelo jer im odgovara ovakvo stanje. Sto se tice baksisa pojedina resenja koja nude neke aplikacije imaju opciju baksisa.

Da li je bas netinformatika aplikacija toliko dobra da mnoga udruženja je koriste? Zasto ne pokrenete da se unificira i poboljsa app da stranke ne moraju da koriste pojedinacne aplikacije udruzenja vec jednu pa time bi mozda doprineli i vecem baksisu a ne ono vrti 9801, pink, naxis,lux, beotaxi, gold, yandex app mada je komotnije nego zvati. Mada ne mora ni app moze wtsup, viber kanal sa svim udruzenjima pa korisnik napise vozilo za... pa ko se prvi javi slobodan :)
 
@ksander
Hahaha od tvojih para..
Novac za subvenciju je iz EU fonda za zastitu zivotne sredine..
Mada je to manje bitno, od toga da nas preko 80% Necemo da iskoristimo tu subvenciju.
Sto puta ponovljena laz nece postati istina.

Subvencija ide is budzeta Republike Srbije i vise puta sam ti dao dokaz za to u ovoj temi, ako imas jedan jedini pisani izvor u kome se kaze da pare idu iz donacija, ti to posalji ovde, kao sto sam te vec ranije zamolio. Odmah cu ti se javno izviniti ako mi dokazes.

Takodje, ne postoji nista sto se zove "EU fond za zastitu zivotne sredine".

Tako da je bio u pravu, od nasih para idu subvecije za taksiste i ocigledno da vas neko uci da pricate da nije tako.
 
Sto puta ponovljena laz nece postati istina.

Subvencija ide is budzeta Republike Srbije i vise puta sam ti dao dokaz za to u ovoj temi, ako imas jedan jedini pisani izvor u kome se kaze da pare idu iz donacija, ti to posalji ovde, kao sto sam te vec ranije zamolio. Odmah cu ti se javno izviniti ako mi dokazes.

Takodje, ne postoji nista sto se zove "EU fond za zastitu zivotne sredine".

Tako da je bio u pravu, od nasih para idu subvecije za taksiste i ocigledno da vas neko uci da pricate da nije tako.
Bla, bla, bla...
 
Da si pratio temu pročitao bi i ovi...
Screenshot_20220520-124943_Chrome.jpg

Ali ne Vi samo istresete svoje mišljenje i to je to....
 
@BATICA sto posrednika ne izbacite iz posla? zar taxisti nemaju sredstva da sami finansiraju app koja bi njih a i korisnike vise zadovoljila pa time imali i mogucnost vise baksisa? Eto mozda postoji neki fond koji bi finansirao izradu app ali bojim se da 80% taksista ne bi to htelo jer im odgovara ovakvo stanje. Sto se tice baksisa pojedina resenja koja nude neke aplikacije imaju opciju baksisa.

Da li je bas netinformatika aplikacija toliko dobra da mnoga udruženja je koriste? Zasto ne pokrenete da se unificira i poboljsa app da stranke ne moraju da koriste pojedinacne aplikacije udruzenja vec jednu pa time bi mozda doprineli i vecem baksisu a ne ono vrti 9801, pink, naxis,lux, beotaxi, gold, yandex app mada je komotnije nego zvati. Mada ne mora ni app moze wtsup, viber kanal sa svim udruzenjima pa korisnik napise vozilo za... pa ko se prvi javi sloboda
Opet maštaš...
Pročitaj još jednom šta si napisao..
da bude unicifirana app..da ne mora da ima više app🤣
jer je tebi lakše ....da ima jedna...a konkurencija
Ej ne mora app može i vibera.....pa jel ti znaš kolko hiljada poziva ima...ne znaš pa lupaš
 
@BATICA nikada nisam napisao da lupas vama tako da vas molim da mi se obracate sa uvazavanjem makar u nivou koji koristim sa vama tako da vas molim da ne lupetate u daljem obracanju jer to mozda budete razumeli. Mastanje je lepo ali ocigledno prisutno i kod vas, a samo iznosim konstruktivne predloge da svima bude bolje a ne samo da se drzim kao sto su izgleda vas ucili sto se kaze u narodu Kao pijan plota.
 
Da bi iznosio konstruktivne predloge morao bi da poznaješ osnovne činjenice o taksi prevozu
Da ,svi su fudbalski treneri....
 
Vec 3 dana preko pink i naxis app nece da mi prihvate voznju kad stavim da placam karticom...Na kes se odmah javljaju. Cemu to nije mi jasno?
 
Banka nam uzima najmanje 3% na svaku transkaciju i mnoge kolege ne vole karticu jer nema tipsa. Na voznju od 2.200din sa aerodroma skoro 100din uzme banka.
@Mare81 Moja voznja je izmedju 1000 i 1100 din. Znam da cekate 3 dana da vam se isplate pare kad neko placa karticom ali opet ja kes nemam i moram karticom da placam a vozilo mi je potrebno pogotovo kad zurim. Desava mi se da izadjem na ulicu zaustavim taxi, coveku na vratima pise da moze karticom da se placa i odbije mi voznju a zna da ce uzeti 1000-1100 din.
 
Ja juce i danas sam po 40min zvao taxi preko app-a (placanje karticom) juce nisam uspeo da uhvtim taxi pa sam zvao cargo iz prve ubo, danas posle 40min sam uspeo da dobijem voznju.

Glupo je sto vam uopste pise kako cu ja da platim ako pozivam preko app-a kad udjem u vozilo onda treba da dobijete obavestenje kako cu platiti.

Kao sto ste rekli neke kolege nece da voze ako se placa karticom ili preko app-a, znaci pored taxista koji su divljaci na to dodamo i taxiste koji nece da prihvataju voznju placanjem karticom i koliko onda taxista ima slobodnih u gradu od preko 2 milke stanovnika?
I onda se cudimo sto ne mozes da dobijes taxi.
 
Da li ste svesni da je Beograd ove nedelje centar evrope, nema slobodna soba u hotelu, a ne slobodan taxi..
Zasto bi neko vozio na karticu i davao procenat banci, kad ima toliko voznji za kes sve vrvi od turista..
 
Poslednja izmena:
U prevodu: Ne pada nam napamet da prihvatamo vaše vožnje koje plaćate karticom kada je Beograd pun stranaca sa kešom koji nemaju pojma koliko košta taksi.

Edit: napisao sam ovo pre nego što je Mare sam preveo svoj prvobitni komentar, ali drago mi je što se konačno slažemo.
 
Vrh