Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Pa za ovih 10 godina oko 2% poskupeli godišnje a kako smo mi ekonomski tigar pa je inflacija na godišnjem nivou....koliko ono beše,nisam pratio medije 😉

A da, ja bi ovako,pošto i Vi imate muzičke želje 🤣
kraće vožnje skuplje a duže jeftinije kao npr.
Start 220, 120din do 2km, 95din do 5km i posle 80din po km
1h čekanja 1200din

A ovo čekanja zbog voditeljke Jovane koja hoće da je čekam 10min na adresi 😉
 
Poslednja izmena:
I ovo je bio jedan od zahteva protesta
 

Prilozi

  • IMG-4dcbc104cbe7a93067d040ef2b715ce7-V.jpg
    IMG-4dcbc104cbe7a93067d040ef2b715ce7-V.jpg
    123,4 KB · Pregleda: 509
  • IMG-5ba2bc6ca29ace4472a14fc5d112d84f-V.jpg
    IMG-5ba2bc6ca29ace4472a14fc5d112d84f-V.jpg
    226,3 KB · Pregleda: 299
Jesmo na svim parking mestima u Gradu a posebno u podzemnoj garaži 😁
 
Gold taxi i dalje ima popust na poziv...10%

Sent from my SM-T555 using Tapatalk
 
Bio fiat doblo sinoc, par godina star, volim taj auto jer ima mesta koliko hoces i za putnike i za prtljag, ali generalno si u pravu, prosli put je bila vectra b.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto se taxisti ne zeznu i stave u zahteve da mora da se izda fiskalni racun?! :)
Ovo je jako dobro i odlicno postavljeno pitanje.
Samo sto odgovor na njega ne treba traziti od samih taksista, vec od vlasti.

Zapitajte se samo zasto delatnosti, kao sto su, advokat i taksista nisi u obavezi da imaju fiskalnu kasu a sve ostale delatnosti, bilo da su u sistemu pdv ili nisu, moraju posedovati fiskalnu kasu.l
 
Dobili ljudi brending a i paravan, jer uvek mogu sada da kažu ne vozim ljude vozim pljeskavicu. Kažem to iz razloga jer će uvek naći rupu u zakonu da to rade nelegalno...rešenje je jedino da im se obezbede taksi dozvole po regularnim uslovima kao i za ostale taksiste... nek bude fer utakmica i nek svako definiše svoje cene i uslugu. Biće bolje za sve, i putnike i taksiste i državu.

Ja sam srećan zbog ovog brendinga jer najzad mogu da vozim svoj auto bez da me vaše kolege gledaju mrko svaki put na semaforu samo zbog toga jer vozim jedan od uobičajenih modela CarGo-a.
 
Jel ste to počeli da se bavite i delatnošću raznošenja hrane, kada vam smeta i Mr. D?
 
Jel plaćaš ti porez i doprinose od tog auta na benzin,jel radiš dvaput godišnje tehnički pregled,jel plaćaš jednom godišnje Gradu za obavljanje svoje delatnosti,jel plaćaš jednom godišnje 4 gume,....itd .itd
Super što ti znaš sve....
Pa reci mi koliko je mali sevis za moj auto,očiglendno znaš....kad znaš da mi je od 1400din ostalo 1100din....a sigurno znaš i koliko košta guma za moj auti i na koliko je menjam...a takođe znaš i koliko sam izgubio na ceni mog auta koga vozim 3god a i znaš koliko košta ručica zadnjih desnih vrata koju mi je polomila stranka, da znaš...
Ma šta ja pišem TI SVE ZNAŠ jel si VOZAČ..i ne može te niko prevariti....bravo
Pa sve ovo plaćaju i ljudi koji rade transport i logistiku sa svojim vozilima, pa još nemaju ni pravo da koriste žute trake, pa još naplaćuju sa rokom dospeća po 3 meseca, pa još nemaju ni monopol, nego može poslom da se bavi ko god hoće, pa ne dobiju subvencije da kupe kombije i kamione, pa još imaju i tahografe u tim kamionima, i sto nekih stvari još, pa ne kmeče svaki dan
 
Ali je taj kombi,kamion...priznat kao osnovno sredstvo za rad..20% manje prilikom kupovine novog.... tako da
I još nešto ne može svako da se bavi,moraju mnogo propisa da ispoštuju...domći transport,međunarodni ...ne mešaj babe i žabe

Ps
Ko im je kriv kad nemaju svoju organizaciju,udruženje koje će da ih predstavlja
Nisu organizovani kao esnaf
A u skorije vreme neće imati ko da vozi jer su degradirani
 
Mr D odnosno CarGo se bliži tački gde će i meni da počnu da idu na onu stvar koliko već idu taksistima.
To ne znači da ću o njima deliti sve iste stavove kao taksisti, ali definitivno počinju da me iritiraju (CarGo).

Prvo, šta sad, nema već dovoljno automobilčina u Beogradu pa hajde sad da se i dostava jedne pice vrši Škodama Oktavijama karavanima???!!!
Drugo, kakvo je to zaobilaženje ili savijanje zakona i objedivnjavanje 30 usluga u jedno? Šta, danju Mr D, noću Car Go? Danju fin noću Čarli Šin fore? Šta je sledeće, u pauzama između toga da rade i kao sanitetska vozila? Pogrebna preduzeća? Dostavljači novina kioscima? All inclusive, šta...?

Mnogo je kume. Previše je.

P.S.
Ovaj gore uslikan je imbecil i ovo bi bio odličan materijal i za temu ''Bahato parkiranje''. Kao što rekoh, nema već dovoljno bu******** za volanom ovde, i dovoljno oduzetog prostora i bahatosti, nego nam sad još ovi trebaju sa nikad većim automobilima i nikad gorim vozačima...
 
Poslednja izmena:
još jedno 2000 takvih pa nek ide život..
pa to je kolona od 15km u jednoj traci
a onda nek prevozi inovativno ko god i šta hoće 24/7
pa mora neko jeftino da prevozi inovativno Beograđane,pljeckavice,pice..

ps
pa nije to cargo,imat li dokaz,legenda je tu
 
Poslednja izmena:
Poslušajte dobro šta pita vozač inovativne pomoći kad priđe tramvaju...🤣

 
Koliko sam ja upoznat cargo ima samo reklamu za MR.D na vozilima, ne rade sa tim kolima dostavu. Od 10 puta koliko sam naručio preko Mr D, 8 puta je bila sopstvena dostava restorana,a 2 puta Mr.D kurir koji je pošao sa Twigom i Puntom. Čak i CarGo butler je posebena priča bila u odnosu na CarGo "pomoć na putu"
A ovom pacijentu treba oduzeti dozvolu.
 
Vole oni ovo ostrvo..

Evo ga ovaj sa slike.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220223-021611_Chrome.jpg
    Screenshot_20220223-021611_Chrome.jpg
    81,8 KB · Pregleda: 1.253
Poslednja izmena:
Vrh