Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Ovo je objektivan post korisnika usluga,a ne direktora neke kompanije @sjcam koji svoje slobodno vreme koristi za pljuvanje taksi prevoza,a pritom ima svog vozaca i ne koristi taksi usluge.
 
Моја главна замерка таксистима је калкулисање дал ће да ти прихвати вожњу или не у зависности како плаћаш (кеш или каритца/пренос на рачун). Поготово у ударним терминима типа субота увече, нећеш га никад добити ако означиш картицу као начин плаћања. То сам већ и раније писао, по мом мишљењу удружења која званично промовишу да им сва возила примају картице би требало да забране опцију да таксиста види начин плаћања, као што ниси обавезан да означиш где идеш, тако би и ово требало да буде регулисано. 21. век је, не фурају сви као купусари свежањ новца, поготово јер такси није 200-300 динара па да човек каже да сигурно имаш ту цифру у кешу.
 
A šta ako ti plaćaš karticom, a dođe ti taksi vozilo bez automata za iste? Pod pretpostavkom da postoji opcija da se sakrije način plaćanja od taksiste.​
 
@solecar зато сам и напоменуо удружења која званично промовишу да им сва возила примају картице јер нпр Pink taxi има политику да сви њихови чланови морају имати пос терминале за картице, зато су им на сваком возилу налепљене оне ознаке за visu, MC, dinacard. За њих нема оправдања да те одбију због картице рецимо
 
Niko te ne odbije, samo neće da primi vožnju tokom špica, ako odabereš plaćanje platnom karticom. Tako je bilo ranije, a vidim i dalje je to praksa.
 
Uvek me je interesovalo koja je razlika dal taksista kupi nekog dačija sandero ili neki novi skup auto? Da li on ima neke prednosti?
 
Nemam šta da proveravam, kada idem 1-2x mesečno tamo poslovno.

Stanovi su u Zagrebu skupi, kao i u Beogradu...
Sinoc vozim dve zagrepcanke od vracara do beton hale,koliko je u EUR ja kazem 5e one u soku SAMO?
Pitam koliko je kod vas taxi ili uber od gornjeg grada(medvescak) do aerodroma,rekao mi covek da je 20e.
Kazu da lazes.
 
:sesir:
Mislim oko 17km
Ali 16min. vožnje....
1000006629.jpg

🤔🤔🤔
 
Naravno i tamo ima taksista lopina kao što su česti i ovde, zato se više i ne vozim taksijem...
Samo Uber ili Bolt vas mogu da dovedu u red, zato se toliko i busate protiv... Većina stranaca ima Uber, pa je teško onda da im se ukrade novac.

Screenshot 2024-03-25 at 06.34.53.jpeg


PS: Šuška se da dolazi Uber i u Beograd - gde ima dima ima i vatre.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da neki nisu samonicijativno napustili forum, kao što su se hvalili svojevremeno da će da urade. :D

Ma ne verujem, smišljaju sada ponovo kako da nadmudre sistem i zdrav razum :ROFLMAO:
Mislim, ja nisam verovao koliko je jeftin UBER tamo u Zagrebu i koliko zapravo u Beogradu deru sa cenama. Posebno imajući u vidu ostale okolnosti.

PS: Evo, ispalo da sam stvarno "lagao" - rekao sam da je do aerodroma 20 eura, a ustvari je bilo 17 EUR lol
 
Kažu u Zagrebu da im je super,dolaze sve više Paskistanci,Indijci...itd da voze Uber,Bolt
Biće još jeftinije...
Jbg treba uzeti 25 ili 35% od vozača,malo li je

Ps​

Kako lopine kad regularno izda račun,baš zanimljivo
A gde ono liberalazicija uređuje taksi prevoz,cene...🤔
 
Kažu u Zagrebu da im je super,dolaze sve više Paskistanci,Indijci...itd da voze Uber,Bolt
Biće još jeftinije...
Jbg treba uzeti 25 ili 35% od vozača,malo li je

Ps​

Kako lopine kad regularno izda račun,baš zanimljivo
A gde ono liberalazicija uređuje taksi prevoz,cene...🤔

Pa, ono gore što si zakačio nije račun, već slično kao ugostiteljski predračun. Piše ti lepo na vrhu da to nije fiskalizovan račun. Dakle, liberalizacija uređuje cene, pa je kao što vidiš taksi u Zagrebu jeftiniji nego u Beogradu, iako u Zagrebu cene usluga nisi limitrane. Liberalizacija naravno ne uređuje lopovluk, to bi trebalo da radi policija.

Što se mene tiče, bolje da me voze i pakistanci nego likovi poput pojedinih ovde. Prethodne nedelje sam dosta koristio Uber tamo i nijednom ne nije vozio pakistanac ili indijac. Sve su bili lokalci. Tako da ne znam o čemu pričaš i šta si čuo.
 
Nije račun ...auuu
Biše "račun" broj 75/PP2/
A ima i reg br. vozila

Ps
Jel može da te vozi ovaj...
1000006708.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa, ono gore što si zakačio nije račun, već slično kao ugostiteljski predračun. Piše ti lepo na vrhu da to nije fiskalizovan račun. Dakle, liberalizacija uređuje cene, pa je kao što vidiš taksi u Zagrebu jeftiniji nego u Beogradu, iako u Zagrebu cene usluga nisi limitrane. Liberalizacija naravno ne uređuje lopovluk, to bi trebalo da radi policija.

Što se mene tiče, bolje da me voze i pakistanci nego likovi poput pojedinih ovde. Prethodne nedelje sam dosta koristio Uber tamo i nijednom ne nije vozio pakistanac ili indijac. Sve su bili lokalci. Tako da ne znam o čemu pričaš i šta si čuo.
Kako Mozes da uporedjujes usluge u dva grada kad u Beogradu ne koristiš taxi.
Opet lazes...
 
Dobro, kakve to ima
E da...a imate i komentare,baš su uredili taksi prevoz
Ma sve super....ali 25 ili 35% se uzme,sve ostalo je manje bitno

Uber i Bolt uz Zagrebu voze taksisti, ne kao u americi "privatni" vozači. To "prošetaj" mu je zapravo napisao neki tvoj kolega.
 
Vrh