Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Stvari bi dosta olaksalo kada bi pojacali liniju A1. Mozda i uvestu jos neku koja ide u drugi deo grada. Sve je bolja opcija od taxija za koji ne znas ni da li ce hteti da prihvati voznju. Takvi taxisti treba da se sankcionisu. Stalno sam dobijao odgovore od taxista sa aerodroma "nije njihov reon", "vidi kod kolege da li hoce da te vozi", "cekam nekog drugog', "pozovi taxi ako niko odavde sa taxi stanice nece da te pozove",... Takve taxiste treba tuziti kao i udruzenja u kojima rade. Udruzenje bi trebalo da ima podjednaku odgovornost kao i sam taxista.
 
Od aerodroma NT do naselja Stepa Stepanovic ima 25km. I toliko jos kilometara za nazad.
Aerodromski vaucer za tu relaciju je fiksno 2.200d.
Vreme potrebno za oba pravca, u toku spica preko dana, je oko <2-2,5h.

A kucano po taksimetru ta cena izlazi daleko vise. Zato i nece da voze po preuzetom vauceru.
Hoce vaucere, ali samo ako spajaju putnike i razvoze na vise destinacija sa vise vaucera odjednom.

Vaucere treba ukinuti.
Tek onda ne bi morali da uopšte idu do aerodroma, jer ih niko živi ne bi angažovao, pošto se i ovako sa vaučerima natežu.

Stvari bi dosta olaksalo kada bi pojacali liniju A1. Mozda i uvestu jos neku koja ide u drugi deo grada. Sve je bolja opcija od taxija za koji ne znas ni da li ce hteti da prihvati voznju. Takvi taxisti treba da se sankcionisu. Stalno sam dobijao odgovore od taxista sa aerodroma "nije njihov reon", "vidi kod kolege da li hoce da te vozi", "cekam nekog drugog', "pozovi taxi ako niko odavde sa taxi stanice nece da te pozove",... Takve taxiste treba tuziti kao i udruzenja u kojima rade. Udruzenje bi trebalo da ima podjednaku odgovornost kao i sam taxista.
Predlagao sam ranije da se uvede nekoliko linija ka aerodromu, jedna iz Zemuna, druga iz pravca Banovo brdo, Žarkovo, Vidikovac, treća od Prkopa ili preko Prokopa, četvrta iz pravca Miljakovca... Prva linija (postojeća) bi mogla da se produži do Vukovog spomenika ili da ide preko Prokopa. Uzgred, gde sada staje A1 na Savskom trgu, obzirom da na istom više nema fizički stajališta?
 
Poslednja izmena:
Шта фали људима да иду са А1 са аеродрома? И 860И је добра опција само што нема стајалиште код терминала већ би морао код технике да се чека.
Фали јер је први полазак А1 са Славије тек у 06:30 (дакле, А1 промашује читав јутарњи талас), последњи полазак са аеродрома у 20:00 (као да не постоје вечерњи летови).
И распоред стајалишта је лош. Ја са Бановог брда треба да ухватим 85 или 88 до Општине Нови Београд, а онда да преседам због једне станице до Фонтане. Зар није логичније да стаје код Општине? Ту стаје више линија. Или да идем дужим путем, до Савског трга па да тамо сачекам А1.
Путујем ускоро, повратни лет по реду летења слеће у 23:20, врло вероватно ће каснити бар 20-30 минута. Не стижем ни на последњи 72 у поноћ, што значи да сам осуђен на такси.
Очигледно некоме није у интересу нормалан јавни превоз за аеродрома. Није ми јасно како Ванси то трпи. И садашњи хаос на аеродрому би био мањи да постоји нормалан линијски јавни превоз (засад аутобус или минибус).
 
Poslednja izmena:
A taxisti koji voze sa aerodorma ne mogu da pokupe putnike negde u gradu i da voze po gradu nego voze samo aerodrom i nazad?
Ne funkcionise to tako kako ti mislis dobri moj stari.
Ako pogledas i pratis aplikaciju "red letenja" sa aero. NT videces da se turnusi sletanja i odletanja aviona razlikuju u razmaku od dosta vremena. Ako mislis da se to desava naizmenicno da jedni slecu a drugi uzlecu, bas tim redom, grdno se varas.
Najvise odlazaka i poletanja ima u jutarnjim casovima a sletanja i dolazaka u kasnim popodnevnim i vecernjim satima. I bas iz tog razloga je potrebno da se vracaju ponovo na aerodrom.
 
Od aerodroma NT do naselja Stepa Stepanovic ima 25km. I toliko jos kilometara za nazad.
Aerodromski vaucer za tu relaciju je fiksno 2.200d.
Vreme potrebno za oba pravca, u toku spica preko dana, je oko <2-2,5h.

A kucano po taksimetru ta cena izlazi daleko vise. Zato i nece da voze po preuzetom vauceru.
Hoce vaucere, ali samo ako spajaju putnike i razvoze na vise destinacija sa vise vaucera odjednom.

Vaucere treba ukinuti.
A zašto odmah ukidanje vaučera? Nije problem u vaučerima već u kontroli da li se oni poštuju. Taj koncept fiksne cene po zonama od aerodroma postoji na svim većim aerodromima i funkcioniše savršeno.
 
Ne funkcionise to tako kako ti mislis dobri moj stari.
Ako pogledas i pratis aplikaciju "red letenja" sa aero. NT videces da se turnusi sletanja i odletanja aviona razlikuju u razmaku od dosta vremena. Ako mislis da se to desava naizmenicno da jedni slecu a drugi uzlecu, bas tim redom, grdno se varas.
Najvise odlazaka i poletanja ima u jutarnjim casovima a sletanja i dolazaka u kasnim popodnevnim i vecernjim satima. I bas iz tog razloga je potrebno da se vracaju ponovo na aerodrom.
A jel ti stvarno mislis da smo mi pali sa marsa?

Ako sa aerodorma odvezes turu do Stepe, u Stepi uzmi sledecu do grada pa vozi po gradu, ja koliko znam taxi moze da vozi sta zeli a ne samo aerodrom - grad - aerodrom (isto tako i obrnuto od grada do Aerodorma pa ako nema sletanja preuzmi voznju na Ledinima a Bezanija i Zemun nisu na 30km vec na 15-20km od Aerodroma.

Pre neki dan slusam onog vaseg kako se zali za kratke relacije i kako se bori protiv povecanja taxista u BG i kako zahteva vecu cenu voznje, a sto se ni jednom ne zali na divlje taxiste na aerodromom i da treba da se povecaju ti vaucer?
 
Kojim zakonom je propisano da ako imaš vaučer, da taksista mora da te vozi?
 

Aerodrom Nikola Tesla clan 2.png


U potpunosti se slazem sa izjasnjavanjem @Corradi ali sa jednim dodatkom da zbog trenutne rekonstrukcije istog, stajaliste u zoni dolaznog teminala vise NE POSTOJI, stoga ovaj pravilnik nema vaznost niti pravno dejstvo za postovanje.
Iz istog razloga komunalna delatnost nema osnova za primenu propisanih mera.
Sve jasno i mutno !!
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan slusam onog vaseg kako se zali za kratke relacije i kako se bori protiv povecanja taxista u BG i kako zahteva vecu cenu voznje, a sto se ni jednom ne zali na divlje taxiste na aerodromom i da treba da se povecaju ti vaucer?

Pa neće da seče granu na kojoj sede... Njima super odgovara to stanje na aerodromu da mogu da deru ljude.

Pogledajte prilog 148566

U potpunosti se slazem sa izjasnjavanjem @Corradi ali sa jednim dodatkom da zbog trenutne rekonstrukcije istog, stajaliste u zoni dolaznog teminala vise NE POSTOJI, stoga ovaj pravilnik nema vaznost niti pravno dejstvo za postovanje.
Iz istog razloga komunalna delatnost nema osnova za primenu propisanih mera.
Sve jasno i mutno !!

To nije istina, definisana je lokacija novog taksi stajališta.
 
"To nije istina, definisana je lokacija novog taksi stajališta."
Znas nesto sto drugi ne znaju.
Podeli saznanje. Gde se nalazi?
 
Jel? Otkud to, radi aplikacija cini mi se?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zbog ovoga valjda


Od 1. novembra Vuk Guberinić nije više na čelu firme Cargo technologies doo Beograd, potvrdio je sam Guberinić u objavi na Fejsbuk nalogu.

Aplikacija je prodata softverskoj firmi DNP Go Technologies.
Kako je za portal N1 potvrđeno u ovoj firmi, CarGo aplikacija je promenila vlasnika, ali će – nastaviti da postoji i radi.

„Više detalja biće uskoro poznato“, kratko nam je rečeno u firmi DNP Go Technologies.

 
Jedna firma ode u stecaj, posao prebacili na drugu... show must go on!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako je moguce da na aerodromu kupis dva vaucera za taxi i platis po 2700 din i da od silnih taxi vozila tamo niko nece da vozi? Nisam nasilan ali me teraju da postanem.
 
Ko je tebi prodao vaučer na aerodromu? To je nešto novo...
 
""Путнике су још у оном тунелу који води напоље почели да спопадају разни ликови вичући: „Ево такси, такси...”
U ovome i jeste sustinski problem, sto se tamo neki likovi lazno predstavljaju i koriste to za prevaru.
Sto je najgore Grad je upoznat sa time i zna koji su to....
Ali po obicaju kako biva, pisi onako kako drugi vole da procitaju!
 
Slična ekipa je na BAS-u. Kada sam jednom rekao da me ne davi opsovao mi je majku. Žali bože kakva je to banda i koja smo propala država kada ne može komunalna da rastera te kriminalce koji uništavaju imidž Srbije a i poštenih taksista.
 
Pre par godina dok je jos dolazni peron bio na starom mestu pored parkica, cekam majku na stanici i tu par tih koji vicu taxi taxi, stize autobus oni krenu sa svojim (taxi, taxi) ja stojim tu sa strane ugledam majku kako izlazi i pocnem da vicem taxi taxi i idem prema njoj, kad me ugledala nije znala sta se desava a nosila neku torbu u ruci ja nastavim da vicem taxi taxi i uzmem joj torbu ona onako u cudu gleda me a isto tako su mu gledali i ti likovi bili su u fazonu otkud ovaj ovde i sta on hoce, posle joj objasnio pa smo se smejali :)
 
Vrh