Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Ja sam pocetkom oktobra imao pozitivno iskustvo sa taksijem. Po sletanju uzeo sam vaucer do NBG-a, nesto se mislim ima da me svi otkace na keca zbog kratke relacije, i pravac na taksi stanicu. Pita me prvi taksista dokle idem, rekoh nbg, kaze, taman kolega iza mene ide na tu stranu. Covek utovario kofere i fino me odvezao na lokaciju.
 
1671025246510.png
Istina ili lazna informacija ?
 
Eto Aerodrom...
Eto me opet u Martu kad bude poskupljenje...

Pozdrav
FB_IMG_1671051235051.jpg
 
Пази овако:

Такси од центра града до аеродрома је 3.000 дин. То је 10 дана тог паркинга. Нема рачунице да неко иде таксијем ако остане 10 дана и покупи ауто.
 
Dobro je da je taksi poskupeo.
Cena treba da prati inflaciju.
Bice vise taksista.

Grad bi trebao da plati jedan dodatak taksistima ako su dostupni.
To sada moze da se tacno zna jer svi koriste internet u vozilima i imaju GPS.
Ako ne u novcu, onda oslobadjanje od poreza.
 
И сад се људи питају зашто неко вози кола? Из приложеног је више него јасно.

Кад ће метро до аеродрома? Кад ће Беовоз? Кад ће нека линија која не кружи около Ледина? Кад ће да се врати ЈАТ-ов аутобус?

Најједноставније би било за почетак увести аутобуску линију која иде аутопутем до аеродрома, као што 611 пролази поред. Тако би народ добио бржи и јефтинији превоз врло једноставно, а могли би да га користе и на делу на ком саобраћа кроз град. Уместо тога има А1 минибус и 72 који се пробија кроз Бежанијску косу и Ледине. Осим тога, морало би да буде више линија ГСП-а, Нпр једна да иде из Земуна, друга из Блока 45, трећа са Бановог брда итд.
 
Dobro je da je taksi poskupeo.
Cena treba da prati inflaciju.
Bice vise taksista.

Grad bi trebao da plati jedan dodatak taksistima ako su dostupni.
To sada moze da se tacno zna jer svi koriste internet u vozilima i imaju GPS.
Ako ne u novcu, onda oslobadjanje od poreza.
Не користе сви и немају сви ГПС.
 
Dobro je da je taksi poskupeo.
Cena treba da prati inflaciju.
Bice vise taksista.

Grad bi trebao da plati jedan dodatak taksistima ako su dostupni.
To sada moze da se tacno zna jer svi koriste internet u vozilima i imaju GPS.
Ako ne u novcu, onda oslobadjanje od poreza.
A zasto su oni privilegovani da ne izdaju fiskalne racune?
 
Oni to zele, ali drzava im ne dozvoljava.

Meni taksisto kazu da bi njima to odgovaralo, ali da drzava to ne zeli.
Sto bi me taksisti lagali?
Oni kazu da bi voleli fiskalizaciju i da im se prizna automobil kao sredstvo za rad, da ne placaju porez kada ga kupuju itd.
 
Poslednja izmena:
Realno sto bi taxista lagao.

Evo ja cu ti iz tvog posta dati dve stvari u koje se taxisti ne razumeju.

Prva, ne moze da ti se prizna automobil kao sredstvo za rad, jer opet sto bi oni imali privilegije a ne na primer frizer koji materijal koji kupuje mu se ne priznaje kao sredstvo za rad ili da se programeru it oprema prizna kao sredstvo za rad.

Druga stvar, da ne placa porez kada kupuje auto moze samo ako je u sistemu PDV-a, opet sto bi oni imali previlegije a ne na primer stomatolog koji materijal koji kupuje mora da plati PDV.

Oni bi zeleli da im se uvede fiskalizacija al po njihovim pravilima, sto nije bas po propisima.

Fiskalizacija i PDV su uvedeni da bi drzava imala kontrolu i uzimala kako od naroda tako i od preduzetnika dodatni novac, a ne da pomogne bilo kom preduzetniku.

Ako si preduzetnik i ako si u sistemu PDV-a, ti ne mozes da podizes novac kad god ti hoces i koliko hoces, ti tu imas platu koju sebi odredis na nju placas poreze, dazbine i sve ostalo, a ostatak novca koji ti je u firmi mozes da podignes al na taj novac moras da platis porez ili da ga na neke druge nacine trosis, tipa sipanjem goriva, kupovinom neke opreme za radnju ili ...

Evo ti jedan lep clanak od PDV-u https://tmconsulting.co.rs/vesti/clanak/ulazak-u-sistem-pdv-a-prednosti-i-mane/

A sledeci put kad se budes vozio sa taxistom pitaj ga da li bi pristao na ovako nesto.
 
Realno sto bi taxista lagao.

Evo ja cu ti iz tvog posta dati dve stvari u koje se taxisti ne razumeju.

Prva, ne moze da ti se prizna automobil kao sredstvo za rad, jer opet sto bi oni imali privilegije a ne na primer frizer koji materijal koji kupuje mu se ne priznaje kao sredstvo za rad ili da se programeru it oprema prizna kao sredstvo za rad.

Druga stvar, da ne placa porez kada kupuje auto moze samo ako je u sistemu PDV-a, opet sto bi oni imali previlegije a ne na primer stomatolog koji materijal koji kupuje mora da plati PDV.

Oni bi zeleli da im se uvede fiskalizacija al po njihovim pravilima, sto nije bas po propisima.

Fiskalizacija i PDV su uvedeni da bi drzava imala kontrolu i uzimala kako od naroda tako i od preduzetnika dodatni novac, a ne da pomogne bilo kom preduzetniku.

Ako si preduzetnik i ako si u sistemu PDV-a, ti ne mozes da podizes novac kad god ti hoces i koliko hoces, ti tu imas platu koju sebi odredis na nju placas poreze, dazbine i sve ostalo, a ostatak novca koji ti je u firmi mozes da podignes al na taj novac moras da platis porez ili da ga na neke druge nacine trosis, tipa sipanjem goriva, kupovinom neke opreme za radnju ili ...

Evo ti jedan lep clanak od PDV-u https://tmconsulting.co.rs/vesti/clanak/ulazak-u-sistem-pdv-a-prednosti-i-mane/

A sledeci put kad se budes vozio sa taxistom pitaj ga da li bi pristao na ovako nesto.

Znaci svi nasi taksisti su pausalci?
 
Tako je, kad si pausalac a nisi u sistemu PDV-a, onda ne pravdas skidanje novca sa racuna firme, a ako si u sistemu PDV-a moras da pravdas svaki dinar firminog novca gde si i na sta potrosio.

Zasto su svim pausalcima uveli kasu osim taxistima i advokatima, da vide da li ce preci 8 miliona u 12 meseci prometa, prvi put kad predjes ubacuju te u sistem PDV-a i onda krece zurka.

EDIT: U Beogradu jesu, mozda par njih nisu al to je manje od 5% ako ih uopste ima, u manjim gradovima nisu, u mom gradu imas firmu Citron taxi koja je DOO, koja placa zaposlene preko racuna koji rade kao zaposleni u toj firmi.
 
Ja sam mislio da je taj limit za pausalce 6 miliona.
 
Vrh