Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Пратим ово са таксистима и нешто ме асоцирало на ону груп "Неочекивана сила која се изненада појављује и решава ствар". Искрено не знам шта ме асоцирало јер овде није било ништа неочекивано, напротив.
 
Pratite sve oko novog udruženja Novi taksi - moj taksi, biće zanimljivo u budućem periodu jer im je Guberinić obećao plate od 150.000 neto ako ti taksisti voze preko CarGo aplikacije kao i pomoć pri otplati poreskih dugova koji imaju ti taksisti.

Time što legalni taksisti kreću da rade preko CarGo-a se prelazi Rubikon i ulazi u novu fazu ovog sveopšteg sukoba.

Pitanje je kako će doći do obećane zarade za taksiste koji voze preko CarGo-a, koliko će CarGo uzimati procenata od taksista koji voze preko njih i kakva će biti reakcija trenutnih CarGo vozača koji daju 30% od vožnje dok će taksisti davati manji procenat i dobiti pomoć pri otplati dugova. Da li to znači da će CarGo postati taksi ili će taksi postati CarGo?

Sve u svemu zanimljiv period koji sledi, samo da ne bude blokiranja ulica i blokiranja komunalaca kao u proteklom periodu.
 
Da li je legalno da postojeći taksisti nastave da obavljuju istu delatnost preko Car-Go. To mi se čini kao odlično rešenje za one taksiste koji zaista hoće da rade i koji se ne stide svojih kola i ne plaše javnog ocenjivanja svog rada.

Tako je i Yandex ušao na tržište - zar ne?
 
Da, CarGo bi mogao da posluje kao Yandex koji jedino radi sa legalnim taksistima, nema svoja vozila kao CarGo i nema svoje taksi udruženja već radi sa više taksi udruženja ali bi onda CarrGo morao da smanji svoj procenat sa 30% koliko uzima od neprofesionalnih vozača na manju meru, mislim da Yandex uzima 5 do 7% od taksista. Takođe tu je problem minimalne cene vožnje koju CarGo nema dok taksisti imaju, kako god se okrene CarGo bi morao da spusti svoju maržu što je mislim i tačka oko koje će se lomiti koplja.

Taksisti su članovi taksi udruženja uglavnom zato da bi mogli da preko centrale dobijaju pozive stranaka koje okreću telefonskim pozivom taksi. Pitanje je da li se taksistima isplati da idu na CarGo jer onda nemaju pristup pozivima ljudi koji zove klasičnim telefonom, to je već na njima da procene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670389#p670389:18imgi9p je napisao(la):
vucko » 16 Oct 2019 11:59 am[/url]":18imgi9p]Pratite sve oko novog udruženja Novi taksi - moj taksi, biće zanimljivo u budućem periodu jer im je Guberinić obećao plate od 150.000 neto ako ti taksisti voze preko CarGo aplikacije kao i pomoć pri otplati poreskih dugova koji imaju ti taksisti.

Time što legalni taksisti kreću da rade preko CarGo-a se prelazi Rubikon i ulazi u novu fazu ovog sveopšteg sukoba.

Pitanje je kako će doći do obećane zarade za taksiste koji voze preko CarGo-a, koliko će CarGo uzimati procenata od taksista koji voze preko njih i kakva će biti reakcija trenutnih CarGo vozača koji daju 30% od vožnje dok će taksisti davati manji procenat i dobiti pomoć pri otplati dugova. Da li to znači da će CarGo postati taksi ili će taksi postati CarGo?

Sve u svemu zanimljiv period koji sledi, samo da ne bude blokiranja ulica i blokiranja komunalaca kao u proteklom periodu.


Poenta je da se svi uključimo u ovo pitanje. Ne tiče se samo taksista i CarGo kako će funkcionisati taksi i ridesharing u Beogradu i Srbiji već svakog stanovnika.

Postojeći zakon treba pod hitno da se menja jer odgovara samo jednoj interesnoj grupi - taksistima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670417#p670417:2on5zqkm je napisao(la):
vucko » Сре Окт 16, 2019 2:53 pm[/url]":2on5zqkm]Da, CarGo bi mogao da posluje kao Yandex koji jedino radi sa legalnim taksistima, nema svoja vozila kao CarGo i nema svoje taksi udruženja već radi sa više taksi udruženja ali bi onda CarrGo morao da smanji svoj procenat sa 30% koliko uzima od neprofesionalnih vozača na manju meru, mislim da Yandex uzima 5 do 7% od taksista. Takođe tu je problem minimalne cene vožnje koju CarGo nema dok taksisti imaju, kako god se okrene CarGo bi morao da spusti svoju maržu što je mislim i tačka oko koje će se lomiti koplja.

Taksisti su članovi taksi udruženja uglavnom zato da bi mogli da preko centrale dobijaju pozive stranaka koje okreću telefonskim pozivom taksi. Pitanje je da li se taksistima isplati da idu na CarGo jer onda nemaju pristup pozivima ljudi koji zove klasičnim telefonom, to je već na njima da procene.

CarGo ima minimalnu cenu voznje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670322#p670322:2uudoiay je napisao(la):
paradox polje » 16 Oct 2019 08:50 am[/url]":2uudoiay]Пратим ово са таксистима и нешто ме асоцирало на ону груп "Неочекивана сила која се изненада појављује и решава ствар". Искрено не знам шта ме асоцирало јер овде није било ништа неочекивано, напротив.
pojavljivanje supermena nije ništa neočekivano, ali je za svaku osudu to što će sada da ukradu pare od naroda da bi taksisti mogli da kupe nova kola.
ali ok, sami smo to izabrali.
 
Evo dugo nisam bio ovde jer mi je smetalo licimerstvo pojedinih članova...
Ali ajde, kako su aktuelna dešavanja oko taksista,cargo...nelegalnog prevoza itd
Neki možda zanaju a neki i ne,inače sam taksi preduzetnik(taksista) kako neki kažu član taksi kartela,taksi mafije,monopoliste u prevozu putnika,neplatiša poreza i raznoazne karakteristike koje su uglanom dolazile od medija u režiji CarGo.
Učestovao sam i u protestima taksista koji su trajali 12 dana i u kome su taksisti tražili da se primenjuje zakon.Takođe smo bili svesni da tim potezom nanosimo štetu SEBI time što Građane maltretiramo,evo ja kao taksista se izvinjavam svima na ovom forumu.
Kad smo se odlučili za protest većih razmera i blokadu Grada nismo imali drugog izbora jer se Zakon ne primenjuje.Pokušano je u zadnjih 9 meseci na više načina da nadležne institucije zasprovedu Zakon.Sprovodili su ga samo u malom delu i to prema taksi divljacima(nelegalnim taksistima) koji imaju krovnu oznaku na krovu,i njih su sklonili sa ulice.
Dok su sve ostalo tolerisali.
Kao što su CarGo(izbio u prvi plan jer su jaki finasiski i zastupljeni u medijima) takođe tu je i Hrvatski Cameo koji posluje kao registovano taksi preduzeće sa par vozila dok na divlje imaju još stotinak vozila,naravno tolerisali su i LEGALNE TAKSI LOPOVE koji stoje na BETON HALI,TRGU kao i još puno toga.
Normalno zakon se ne odnosi samo na CarGo već na sve vrste nelegalnog prevoza gde spada i CarGo,Cameo,regularni taksi lopovi,kombi prevoznici itd.
Takođe CarGo je bio jedan od vodećih koji su šikanirali taksiste po medijima,kako su taksi kartel,taksi mafija,poreski dužnici.Ako pogledamo kako se Uber probijao u nekim Evropskim zemljama može se primetiti da je scenario isti.Damping cene prevoza,pljuvanje po taksistima itd. A u većini tih Evropskim zemljama su na kraju morali da se prilagode postojećim zakonima i čak su skuplji od klasičnog taksija onda kad su Vam najpoterebniji.
Ali da sve to zaboravimo i šta se to dešava posle PROTESTA
Taksisti su dobili obećanje velikog vođe da će se Zakon sprovoditi prema svima koji obavljaju prevoz nelegalno.
Videćemo da li će biti tako....??????
Ako ne bude sigurno nećemo više maltetirati Građane.Biće drugi načini borbe
Dalje,šta se dešava..
Vodeći nelegalni prevoznik (CarGo) menja taktiku i obeveštava kako su mu se javili pošteni taksisti da im naprave aplikaciju,OK lepo.
Ali ne lezi vraže odjednom se osniva nova taksi kompanija.
I gle saradnja se sklapa sa jednim taksistom koji je veliki poreski dužnik i koji je trebao da bude najuren iz taksija kao poreski dužnik(ima poreskih dužnika oko 700 koji treba da se brišu iz APR-a negde u Novembru)
Taj koji osniva taksi preduzeće sa CarGo,dobija reprogram duga i spasava se,ko je finansiski pomogao nagađa se.
I sad odjednom poreski dužnici više ne smetaju CarGo,a takođe i ostale poreske dužnike pozivaju da im se pridruže i obećavaju platu od 150.000din al ne kažu bruto,neto...????
I odjednom to su POŠTENI TAKSISTI itd.
Čak saradnik koji osniva taksi preduzeće sa CarGo OPTUŽUJE taksi predstavnike da hoće da oteraju poreske dužnike sa taksija,smešno ili bolje reći žalosno.....
Eto sad će Vas voziti oni što ste najviše pljuvali...a sa njima će da sarađuje CarGo
I to je super je će taksisti da se otarase šljama iz svojih redova i dobiće KONKURENCIJU.
A Vi će te imati mogućnost da znate ko Vas vozi,kako se zove,koja je boja auta i naravno da ga OCENITE.

ps
još jedan info
Svim Taksi preduzetnicima koji duguju za porez od dansa počinje blokada računa.
A uskoro i brisanje iz APR-a (a njih je oko 700 u BG)

POGLEDAJTE saradnik CarGO od 38min.
https://www.prva.rs/web-tv/emisija/jutr ... 6270/2-deo
 
Ostali su u reprogramu duga i plaćaju mesečno ratu za otplatu duga kao i obavezno plaćanje redovnog poreza.
Ovih 700 su ispali iz rerograma ili nisu hteli ni da ulaze u isti

Nisu samo taksisti u reprogramu duga,taj zakon važi za sve preduzetnike

ps
nevezano za porez
http://www.politika.rs/scc/clanak/43990 ... tiri-tocka
 
Meni je neverovatno da se vi nadate da ce biti ugasena firma koja je je kupila kola na lizing u vrednosti od 2 miliona evra. Dobro je poznato koliko su banke rigorozne u tim situacijama, da li zaista mislite da bi bilo koja banka dala tolike pare da nema ozbiljne garancije da ce firma neometano raditi? Jos je ludje sto verujete Vucicu.
Umesto da svoju energiju trosite da poboljsate uslugu i u tome im parirate, vi pokusavate nesto za sta znate da se nikad nece desiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670535#p670535:82vrr0gj je napisao(la):
BATICA » 8 minutes ago[/url]":82vrr0gj]Ostali su u reprogramu duga i plaćaju mesečno ratu za otplatu duga kao i obavezno plaćanje redovnog poreza.
Ovih 700 su ispali iz rerograma ili nisu hteli ni da ulaze u isti

To znači da dobijamo novih 700 taksista?
 
Kada tih 700 izbace,najverovatnije da

tj. radi se nova studija o potrebnom broju taksi vozila
 
od crveni karton
Te automobile će preuzeti ovi "pošteni taksist" u novom udruženju uz mesećnu rentu,tako se priča....
A garancije za lizing<zna se ko stoji iza CarGo i koliko su miliona evrića profitirali za ove dve godine.
od crveni karton
Jos je ludje sto verujete Vucicu
Ne verujemo.....
ali i on zna da je malo falilo da svi (NS,NI,PA, itd )taksisti dođu u Beograd a to je min, 8-9000vozila,stao bi Beograd

od crveni karton
Umesto da svoju energiju trosite da poboljsate uslugu i u tome im parirate, vi pokusavate nesto za sta znate da se nikad nece desiti.

Kako da im pariramo kad se bave nelegalno prevozom



Još nešto,mišljenje većine regularnih taksista da je taksi u Srbiji katatrofa,u svim segmentima,počev od divljih taksista do regularnih lopova ali to nije do taksista već do onog ko nesprovodi zakon.Takođe se zna da je u taksi biznisu velika lova i zato su četiri čoveka htela da preuzu mu tržište u BG,tj. ono što zarađuje 6500 taksi preduzetnika.
Ako pogledate taksi vozila u BG, većina pristojna,normano ima i onih koji ne bi ni trebali da budu na taksiju ali ipak to je manjina ni 10% i treba ih skloniti
Takođe ima i onih regulaarnih lopova koji bi trebali da izgube dozvolu za rad, i oni su manjna, svi znaju gde stoje,BETON HALA,TRG,Ž.STANICA poznati klubovi itd a ovim novim zakonom to se rešava za dva dana,sedne Komunalni milicajac ili Saobraćajni isnspektor i na krajnjem odredištu još policije pa onda pravo kod sudije i kraj uz debelu kaznu.
Ali,ali,ali....sve je to korupcija
A samo od sebe ne može da se uredi.... a ne mogu ni taksist osim da blokiraju Grad
 
Ne verujemo.....
ali i on zna da je malo falilo da svi (NS,NI,PA, itd )taksisti dođu u Beograd a to je min, 8-9000vozila,stao bi Beograd
Ne budi naivan, niko nije jaci od drzave, tamo gde se oseti prava pretnja malo se podmaze, malo uceni, malo zapreti, izvuce se iz fioke za svakog po nesto...sve je ovo bila predstava

Kako da im pariramo kad se bave nelegalno prevozom
Da ne progovarate sve dok vas musterija nesto ne pita, da obezbedite sitan novac a ne da ocekujete da to bude nasa obaveza, da ne odbijate krace voznje, da ne ugovarate fiksne cene kad pada kisa ili vikendom uvece, klima i higijena u kolima, uostalom znas sve zamerke taksistima. Namerno ovde nisam naveo cenu jer nju odredjuje grad(mada i o tome moze da se prica), govorim iskljucivo o stvarima na koje taksista kao pojedinac moze da utice. U svim navedenim segmentima cargo ima bolju uslugu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670556#p670556:255scp8o je napisao(la):
crveni karton » Sre Okt 16, 2019 10:11 pm[/url]":255scp8o]
Kako da im pariramo kad se bave nelegalno prevozom
Da ne progovarate sve dok vas musterija nesto ne pita, da obezbedite sitan novac a ne da ocekujete da to bude nasa obaveza, da ne odbijate krace voznje, da ne ugovarate fiksne cene kad pada kisa ili vikendom uvece, klima i higijena u kolima, uostalom znas sve zamerke taksistima. Namerno ovde nisam naveo cenu jer nju odredjuje grad(mada i o tome moze da se prica), govorim iskljucivo o stvarima na koje taksista kao pojedinac moze da utice. U svim navedenim segmentima cargo ima bolju uslugu.
Da su kola bez duvanskog dima , da mi unapred ne govorite cenu za relaciju koja je 3x veća od realne nego da taksimetar to pokaže , da se ne bunite kada treba da se preveze nešto što će možda isprljati prtljažnik pa da zbog toga odbijate vožnju , da se sa radija ne pušta turbo folk i sl. , da se ne pravite nevešti i da krenete da vozite mušteriju zaobilaznim poutem...
 
od crveni karton »
Ne budi naivan, niko nije jaci od drzave, tamo gde se oseti prava pretnja malo se podmaze, malo uceni, malo zapreti, izvuce se iz fioke za svakog po nesto...sve je ovo bila predstava
U pravu si ZA sve osim za predstavu
ali i strah da bi se i neke druge delatnosti priključile.....stvara paniku u VLASTI
od crveni karton »
Da ne progovarate sve dok vas musterija nesto ne pita, da obezbedite sitan novac a ne da ocekujete da to bude nasa obaveza
Budimo malo realni,slažem se da taksista ne treba da davi stranke kao i da postoji mogućnost plaćanja gotovinom kao i bezgotovinsko u svakom vozilu.
Ali takođe Vi kao straka možete saopštiti taksisti da niste za priču i ne verujem da će nastaviti.
Što se tiče sitnog novca,a gde nema problema oko toga ako plaćate u kešu.
Taksista nema pazar da bi mogao da vrati kusur ako dobije 5 puta novčanicu po 2000
Da li ti veruješ da Poreska uprava mene duži za porez u iznosu od 0,08 para i šta ja sad da kažem službenici na šalteru.
da ne odbijate krace voznje
Slažem se,ima takvih kolega
klima i higijena u kolima
Da,slažem se
U svim navedenim segmentima cargo ima bolju uslugu.
E ovde se ne slažem,jer u proseku mnogo manje prevezu stranak nego i klasićan taksi.
A TA prednost je samo u vozilima koja su na lizing tj, nova vozila ...mada sam se i ja lično vozio u tim novim vozilima koja su bila strašno prljava.
 
BATICE druze mnogo se pravis naivan. Jel ti stvarno mislis da bi vam proslo to dovodjenje iz drugih gradova i blokiranje u jos vecoj meri ? Pa ljudima je prelilo casu ovo vase maltretiranje od 2 nedelje , u ponedeljak ste videli i sami sta bi se desilo da ste jos par dana nastavili da maltretirate ovaj narod. Sreca po vas pa je reagovao "vodja" , spasao vas je jos vece sramote , pljuvanja i napadanja od strane Beogradjana a bogami i intervencije policije. Mnogo ste se opustili i ususkali u tim lopovskim firmama u kojima "radite" , naravno ima i normalnih ljudi koji taksiraju ali su u veoma malom broju bolje reci smesnom.
 
Ne pravim se naivan,pogotovo iza mene su godine iskustva i kroz moj auto je prošlo najmanje 200.000k ljudi a i ovih dana sam prevezao dosta stranaka.
Razumem da su mnogi bili kivni na taksiste ali znam da je bilo i onih koji su podržali..
a jedno su mediji,forumi,mišljenje naraoda dok je realnost daleko,samo treba polaziti od sebe i svog razmišljanja
Evo ti primer ovog klinca od 17 god što je seo u BUS mislim 59-u i vozio ljude ka Vidikovcu,pa većina ga hvali po društvenim mrežama....
Mnogo ste se opustili i ususkali u tim lopovskim firmama u kojima "radite" , naravno ima i normalnih ljudi koji taksiraju ali su u veoma malom broju bolje reci smesnom.
Nisam se ja nigde ušuškao kao ni ostale kolege,i ne radimo U " lopovskim firmama " već samo imamo tehničko poslovnu saradnju tj. sprovode nam tel.pozive ili pozive preko aplikacije a mi im to plaćamo na mesečnom nivou.Ako mi neodgovara saradnja ja odoh sa drugim da sarađujem a tako i ostale kolege.
A to što kažeš da su kolege u manjini koje su normalne,smešmo malom broju...šta reći

ps
evo sad ćeš imati priliku u CagGo udruženju da se voziš samo sa poštenim taksistima,koji se nisu ušuškali u lopovsku firmu i koji su svi normalni
 
Ok ni ja ne pricam napamet, za sve sto napisem i stojim iza toga. Situacija je takva da ste navukli jos veci gnev kod naroda , pogotovo sa vasim komentarima " nek se ne vozi onaj ko nema pare " itd..

Nisi mi odgovorio , da li stvarno mislis da bi bilo dozvoljeno taksistima iz drugih gradova da dodju u BG i da blokiraju jos vise ionako vec blokiran Beograd ?
 
Jesmo navukli gnev još više blokadom,ali veruj mi većinom ljudi koji su za ovu vlast(kojima ne smeta blokada Trga itd) i onih koji su najmanje korisnici taksi uluge.
da li stvarno mislis da bi bilo dozvoljeno taksistima iz drugih gradova
Teško,teško ali izvodljivo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670536#p670536:2rb21v7z je napisao(la):
crveni karton » Sre Okt 16, 2019 8:35 pm[/url]":2rb21v7z]Meni je neverovatno da se vi nadate da ce biti ugasena firma koja je je kupila kola na lizing u vrednosti od 2 miliona evra. Dobro je poznato koliko su banke rigorozne u tim situacijama, da li zaista mislite da bi bilo koja banka dala tolike pare da nema ozbiljne garancije da ce firma neometano raditi? Jos je ludje sto verujete Vucicu.
Umesto da svoju energiju trosite da poboljsate uslugu i u tome im parirate, vi pokusavate nesto za sta znate da se nikad nece desiti.
Moj brat je RADIO za car go do veceras.Bio je na sastanku sa predstavnicima car goa i rekli su im da rade ako zele, na svoju odgovornost.Vuk ih je ostavio na cedilu,a za sve je kriv onaj njegov teatralni dolazak fijakerom.Vuk je obrnuo dosta para na racun mog brata i na mnogo postenih momaka koji su radili za car go.I vcrs su dobili pedalu od tog istog Vuka.Zelim svim momcima iz car goa , da dobiju taksi dozvole,da lopovcine izbace iz taksija,penzioneri da odu u penziju sa taksija.A vama koji cete se voziti sa novom taksi firmom Vuka Guberenica preporucujem da otvorite oci kad ulazite u kola sa TAKSARAMA,koji duguju za porez milione i da znate da je gospodin Djokic ili cika Djole,prevarant veci od Bjelica i ostalih vodja protesta.Momci iz car go-a,ne odustajete da dobijete dozvole za taksi,vi strajkujte sad protiv Vuka i njegovih prevara,neka vam vrati 30 % od svake voznje koju ste odradili za njega.Ziveli posteni taksisti i posteni vozaci car go-a. Vuk i Bjelic na robiju od 100 godina.
 
od solecar »
Da su kola bez duvanskog dima
Sažem se,tu si u pravu 100% ,mada sam i ja pušač.

da mi unapred ne govorite cenu za relaciju koja je 3x veća od realne nego da taksimetar to pokaže
Potouno u pravo i većina taksista budi siguran ih MRZI, REGULARNI LOPOVI
i SVI znaju gde stoje i ko su ali nesprovode zakon

da se ne bunite kada treba da se preveze nešto što će možda isprljati prtljažnik pa da zbog toga odbijate vožnju
E ovo je stvarno smešan zahtev,vožnja 250din ili više a ja za pranje gepeka dam 500din...
Budimo realni..
da se sa radija ne pušta turbo folk i sl. , da se ne pravite nevešti i da krenete da vozite mušteriju zaobilaznim poutem...
Ok, no turbo folk,zar je teško reći,Mogu da Vas zamolim da promenite stanicu ili da ugasite.
Ovo, da Vas vozi zobilaznim putem,to je stari pojam da taksista hoće da Vas pokrade.
Uvek je to bilo mišljenje stranke,ali REGULARNOM LOPOVU nije u interesu da Vas vozi dužem putem,već kraćim da Vas što više pokrade,ne krade on nikad na dužinu pređenog puta.
 
Vrh