Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Pa možemo gledati i iz tog ugla, samo što kod ove vrste automatizacije nije reč o proizvodnji, a u industrijskoj revoluciji smo imali upravo to.

Kako nije reč o proizvodnji? Reč je o servisnoj ekonomiji u kojoj svi živimo kao i ostatak Evrope - proizvod je usluga.
 
Poslednja izmena:
Srbin i dalje misli da će bankomat da mu “pojede” pare, pa podigne kompletnu platu/penziju i opljačka ga neka bitanga u prevozu.

Dovoljno je videti redove ispred banaka 10. i 25. u mesecu i stiče se slika o stepenu razvoja društva.
Naravno zato sto ga je banka bezbroj puta prevarila u ovoj drzavi.
 
Diskusija je isla u tom smeru i na to se odnosilo, ti sada mozes da napises sta hoces cak i da si poreklom Karadjordjevic..

LOL - šta sada ja tebi treba da napišem da LAŽEŠ? Vidi ti njega, nisam napisao da ćeš ručno da okopavaš, ali si me prozivao da se tako radi "tamo odakle sam ja došao", jer je u toj tvojoj glavi diskusija išla u tom smeru. Okopavaćeš ti te lešnike vidim ja stvarno sa tim reznovanjem.
 
LOL - šta sada ja tebi treba da napišem da LAŽEŠ? Vidi ti njega, nisam napisao da ćeš ručno da okopavaš, ali si me prozivao da se tako radi "tamo odakle sam ja došao", jer je u toj tvojoj glavi diskusija išla u tom smeru. Okopavaćeš ti te lešnike vidim ja stvarno sa tim reznovanjem.
Naravno da cu okopavati, ali ne rucno((platicu nekoga)kao u tvom mestu)) .
 
Kako nije reč o proizvodnji? Reč je o servisnoj ekonomiji u kojoj svi živimo kao i ostatak Evrope - proizvod je usluga.

Al ovde smo konkretno imali poređenja proizvodnje kao takve, koja je prošla kroz procese industrijske revolucije sa uslugom kao proizvodom. Sam to kažeš na kraju krajeva. Prosto, ne mislim da je ondašnji proces isto, a u odnosu na ovo što nas postepeno zahvata poslednjih nekoliko godina. Onda smo dobili mnogo više pozitivnog u odnosu na negativne efekte industrijalizacije. Sad već nisam baš siguran sa svom ovom rotacijom industrije ka elektrifikaciji, plus automatizacija vozila koja nam sleduje kad tad. Čini se da će negativni efekti biti daleko veći. No, preširoka je ovo tema, pa ne bih da razvodnjavam dalje.
 
I njima se tad cinilo da ce negativni efekti biti daleko veci, zato je uvek i bilo toliko otpora. Ali da, def da batalimo.
 
Ja podrzavam mareta da ide da se bavi uzgajanjem lesnika. Imacemo jednog nesavesnog vozaca manje na putu, koji se uzgred hvalio po forumu kako voli namerno da cima cargo vozace u voznji.

Sad ce opet da napise kako LAZEM 🤣
 
Ja podrzavam mareta da ide da se bavi uzgajanjem lesnika. Imacemo jednog nesavesnog vozaca manje na putu, koji se uzgred hvalio po forumu kako voli namerno da cima cargo vozace u voznji.

Sad ce opet da napise kako LAZEM 🤣
Ti si toliko puta ovde slagao, da i na dobar dan mora da se pogleda kroz prozor da li jeste.
Polako jos sam u fazi ucenja tek je uzeto "imanje" kuca nije bas u zavidnom stanju ima dosta da se sredjuje zemlja raskrci posece malo sume..
 
Ja sam ti pozeleo srecu!! :)
Inace ne znam za lesnike ali sam "nacuo" iz biznis krugova da se ne isplati "malo imanje" vec da moras imatri znacajnu povrsinu da bi se isplatilo.

Da li moze neki deo da se automatizuje kao recimo taxi voznja sto ce biti potpuno automatizovana?
 
Ja sam ti pozeleo srecu!! :)
Inace ne znam za lesnike ali sam "nacuo" iz biznis krugova da se ne isplati "malo imanje" vec da moras imatri znacajnu povrsinu da bi se isplatilo.

Da li moze neki deo da se automatizuje kao recimo taxi voznja sto ce biti potpuno automatizovana?
Meni licno nece biti poenta ekstra zarada vec hobi uz finansijsku samoodrzivost imanja imam dva hektara. Nije poenta da se automatizuje sta cu onda ja da radim mlad sam jos😀 to bi bilo kao da proteraju sve strance iz Amerike mora neko da bude i gradjanin 2,3.reda..
 
Zavidite coveku sto je dovoljno zaradio da moze da se bavi lesnicima.
Ja mu skidam kapu.

Svakome koje se izvukao iz pakla firmi, iz svakodnevnih odlazaka na posao skidam kapu i klanjam mu se.
 
Када су се уводили електронски документи и више није било потребе да се слика за личне фотографије тада су се фотографи бунили да ће им то уништити посао. Тада је држава направила једно комично решење и рекла да фотографије нису обавезне али да могу да се донесу. Армија необавештених се и даље сликала а у међувремену су сви схватили да то не треба да се ради. Чак и да фотографи имају потенцијал да блокирају саобраћај не би моги да избегну овај сценарио.

Таксисти имају доста јак уцењивачки потенцијал па су се изборили за субвенције за возила, али ништа не може да промени чињеницу да систем један возач једно возило не може да обезбеди квалитетан сервис. Наравно треба оставити и ту могућност, али таксисти који би тако да раде би требало да се изборе за сталну клијенталу и да у ствари продају сигурну услугу а не само превоз (нпр да имјау богате клијенте чију би децу возили у школу и то наплаћују по скупљој тарифи).
 
Када су се уводили електронски документи и више није било потребе да се слика за личне фотографије тада су се фотографи бунили да ће им то уништити посао. Тада је држава направила једно комично решење и рекла да фотографије нису обавезне али да могу да се донесу. Армија необавештених се и даље сликала а у међувремену су сви схватили да то не треба да се ради. Чак и да фотографи имају потенцијал да блокирају саобраћај не би моги да избегну овај сценарио.

Таксисти имају доста јак уцењивачки потенцијал па су се изборили за субвенције за возила, али ништа не може да промени чињеницу да систем један возач једно возило не може да обезбеди квалитетан сервис. Наравно треба оставити и ту могућност, али таксисти који би тако да раде би требало да се изборе за сталну клијенталу и да у ствари продају сигурну услугу а не само превоз (нпр да имјау богате клијенте чију би децу возили у школу и то наплаћују по скупљој тарифи).
Subvenciju niko nije trazio to Aca lazov dao kao kompromis za prekid strajk i nelegalan prevoz. Na danasnji dan je realizovan jedva 20% subvencije na nivou cele drzave od cega skoro 8% firme koje su uzele vise od 2 vozila.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zavidite coveku sto je dovoljno zaradio da moze da se bavi lesnicima.
Ja mu skidam kapu.

Svakome koje se izvukao iz pakla firmi, iz svakodnevnih odlazaka na posao skidam kapu i klanjam mu se.
Ma ko mu zavidi, svaka mu cast. Ali mogao bi ti da ga iscimas da uletis neku lovu pa da budete partneri u poslu sa tim lesnicima :) Ili da trazis od administracije da ti plate da budes admin ovde ja mislim da si 24/7 aktivan u pisanju na forumu :) Ustvari ti najvise uzivas u zivotu cim imas vremena da pises 24/7 na forumu. Mare je za tebe mala maca.
 
Nije to posao vec sam objasnio,to je hobi uz zaradu. Ima i dosta volontera pa sam spreman da ugostim sve Vas da dodjete malo izbacite gradski stres iz sebe, zauzvrat domaca rakija i hrana😀
 
Vrh