Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Vozio me juce jedan taksista iz naxis-a. Legenda je al laze za sve pare :) Ispricao mi je 5 prica za 11 min voznje vidi mu se u ocima da laze jos je ispricao neku pricu sa tv-a i predstavio kao da je to on bio. Al to su te price kad se vozis taksijem :D
 
Vozio me juce jedan taksista iz naxis-a. Legenda je al laze za sve pare :) Ispricao mi je 5 prica za 11 min voznje vidi mu se u ocima da laze jos je ispricao neku pricu sa tv-a i predstavio kao da je to on bio. Al to su te price kad se vozis taksijem :D
Ma nije to nista da cujes tek stranke sta pricaju... Da nije zabranjeno da snimam razgovore ti ne bi verovao..
 
Dva su oduzeli, a sta je sa ovim ostalim divlji taxistima sa snimka?
 
Imam odobrenje za obavljanje taksi prevoza(taksi dozvola)
Kupio vozilo,odlazim u Sekretarijat za Saobraćaj odeljenje za teksi prevoz
Plaćam 9.000din ....izlazi komisija,pregleda auto.
Dal mi je baždaren taksimetar,dal imam protivpožarni aparat,lekarski,dal auto ima oštećenja...klasifikuju u koju kategiriju spada tj dal moźe da vozi putnike Aerodrom,Hoteli...itd
Ako si imao već auto sa tx, a sada drugi moraš da doneseš potvrdu iz mupa da si ih odjavio..
Posle toga ti izdaju potvrduu i ideš u mup po tx ..pa se vraćaš sa tx ,unose auto u sistem i dobijaš dozvolu o estetskom pregledu vozila koja važi jednu godinu.
Inače ako imaš tx i nisi promenio auto opet sve isto radiš jednom godišnje osim mupa i tx tablica

Tako da grad Beograd od taksista uzme min. oko
54.000.000 din godišnje ili ti
oko 450.000e
 
Poslednja izmena:
@BATICA
Ubio si ih sad u pojam oni su mislili da je dovoljna b kategorija uzmes subvenciju i samo po gasu...
 
Znači u prevodu, završiš taksi dozvolu preko veze, jednom se iscimaš u MUP-u oko TX tablica (kao što se iscimaš i oko običnih tablica) i jednom godišnje imaš taj "estetski" pregled u Sekretarijatu za saobraćaj (koji izgleda isto može preko veze da se prođe, s obzirom na broj krševa na ulicama).

Ubiste nas u pojam stvarno, ne znam kako bi prosečan čovek mogao da isprati ovu proceduru.
 
Ako taxista ne moze da zaradi 30 din dnevno, 300 dana rada, od baksisa za estetski pregled onda mozda treba da promeni profesiju. Koliki su dodatni troskovi sem ovog estetskog pregleda? Gorivo, tehnicki i sl.imaju i ostali vozaci tako da to ne racunajte.
 
Ali je kazna 40.000din

Ps
A kolika je kazna za CarGo
Jel ovo po tebi mala kazna ili velika kazna?

Po meni je mala, mada iskreno po meni su sve male kazne narucito ove kazne gde voze u alkoholisanom ili drogiranom stanju.
Ova kazna za estetiku moze da bude i da mu je taximetar nastelovan pa umesto 1000din da izadje 1500din. I sve sto si to napisao sta treba da se uradi je jedan do dva dana posla, prosto ne mogu da verujem da si u stanju da rizikujes kaznu od 40k da bi vozio dva dana osim naravno da nemas nastelovan taximetar da klepis strance po dzepu.
 
Kazne su male....inače parkiranje van taksi stanice je 20.000din ali veći je problem što Komunalna milicija ne radi svoj posao....pogotovo što imaju pravo da kontrolišu u civilu kao prikriveni putnik tj da sednu u taksi vozilo i prekontrolišu naplatu...

@leobutters
Kod tebe je sve preko veze,nemoj polaziti od sebe i svog razmišljanja
Kažeš icimaš se kao za registaciju običnog auta..
Pri svakoj registaciji uzimaš potvrtu iz Apr i Sekretarijata za saobraćaj Grada Beograda
Oko 1500din obe potvrde..
Plus osiguranje putnika oko 2500din
Takođe osiguranje je skuplje za tx


@ksander
""Gorivo, tehnicki i sl.imaju i ostali vozaci tako da to ne racunajte""


Kako ti ne znaš taksisti tehnički rade 2x godišnje....a ne kao ostali vozači
A ti misliš da sve znaš..
Registacija tx od običnog vozila je skuplja preko 10.000din..
I još nešto da nisam tx ne bi imao svoje vozilo jer za 3000e godišnje mogu da se navozim tx i renta car-om .....iha
Inače troškovi za tx su preko 100.000 mesečno bez većih kvarova bez bolovanja,god odmora...itd
 
Poslednja izmena:
Ako taxista ne moze da zaradi 30 din dnevno, 300 dana rada, od baksisa za estetski pregled onda mozda treba da promeni profesiju. Koliki su dodatni troskovi sem ovog estetskog pregleda? Gorivo, tehnicki i sl.imaju i ostali vozaci tako da to ne racunajte.
20.000din me kosta mali servis, a to je osnovna stvar koju radim 5 puta godisnji, koliko baksisa treba..
P. S. Tehnicki radimo na 6 meseci.
 
@ksander
Pošto non stop računaš zaradu taksiste ..
Reci mi koliko bi ja trebao da imam akumulacije za ovih 15 dana kojih ne radim zbog zdravstvenih problema a naravno imam troškove, takođe godišnji odmor od min. 10 dan godišnje i jednno 10 dana izgubljenih kod majstora godišnje.

Ps
Ovo te pitam iz razloga što si podelio onih 9000 za estetski sa 300 radnih dana tj 25 radnih dana mesečno.
Mnogo toga ti ne razumeš,a onda se ljutiš kad ti neko napiše da lupaš
 
Poslednja izmena:
Sami ste birali da se time bavite to je kao kada bi neko kukao da je taxi i sl.prevoz skup a resio da se resi kola.

@BATICA resio sam da postedim sebe citanje vaseg pisanja jer ste naveli sa dokazima na konkretna pitanja odgovora negativna nula. Slobodno mozete i vi to uciniti program foruma to dopusta. Bonus savet: kupi bolje vozilo i radi servis kod kvalitetnijeg majstora.
 
Poslednja izmena:
Vrh