Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

.... vreme od 16h do 18h ili kada je povećan broj poziva ne primam vožnje,samo radim kvaku...
Pretarali su sa lerkama..
 
Koliko najdalje uzimate voznju po pozivu, ako ste na tacki A koliko km cete otici daleko da preuzmete voznju klijenta koji je na nekoj tacki B?
Jel ima neko pravilo za to ili ... ?
 
Ništa ne uzimam ako ne mogu da stignem za 5min jer obično je lerka
 
Ja se ne secam kad sam poslednji put seo u taksi, u poslednje vreme idem svojim autom cak i kad mi dosta skuplje ispadne garaza od voznje u oba smera.

Preterase ga vise primadone, bukvalno vise ne moze da se covek osloni da ce dobiti taksi u bilo koje doba dana. Te im smeta ovo, te ono, sad vidim ovde i zasto vise nema taksija na poziv, uvek neko novo ludilo glumite.
 
Ne znam ko glumi ludilo,pozovete taksi pa sednete u prvi koji naiđe ili....
Znam to Vi ne radite..
Ali znam da dnevno imam 2 do 3 lerke..
Evo danas,poziv ...Zeleni Venac preko puta meka na autobusku stanicu....ja Makedonska 4 (Dunav osiguranje)....dajem 2min.....
dolazim za dato vreme,čekam još 5min...stranke nema...odlazim
Stajem na tx stanicu Palas...primam vožnju ..Gak Narodni Front...dajem vreme...3min.....dolazim za dato vreme ...čekam još 5min...stranke nema....odlazim..
Samo gledaš iz svojih cipela
I ko glumi ludilo....
 
Ja sam i cargo obrisao, u mejlu ih pozdravim i trazim kontakt vlasnika firme da mu porucim nesto zbog pohlepe i alavosti medjutim nisu mi odgovorili, ako neko ima nek mi posalju u pp
 
Ne znam ko glumi ludilo,pozovete taksi pa sednete u prvi koji naiđe ili....
Znam to Vi ne radite..
Ali znam da dnevno imam 2 do 3 lerke..
Evo danas,poziv ...Zeleni Venac preko puta meka na autobusku stanicu....ja Makedonska 4 (Dunav osiguranje)....dajem 2min.....
dolazim za dato vreme,čekam još 5min...stranke nema...odlazim
Stajem na tx stanicu Palas...primam vožnju ..Gak Narodni Front...dajem vreme...3min.....dolazim za dato vreme ...čekam još 5min...stranke nema....odlazim..
Samo gledaš iz svojih cipela
I ko glumi ludilo....

Mozda zato sto nema dovoljan broj taxista i sto ljudi ne mogu da cekaju na dobijanje istog i dolaska istog?

Ja bih izbacio taksi na poziv, lepo preko app-a pa ako se klijent ne pojavi odmah sa kartice 300,400din se skine i cao zdravo.
Al isto tako bih sklonio i naplatu starta voznje ako sam taxi navatao na taxi stanici.
 
Ja sam i cargo obrisao, u mejlu ih pozdravim i trazim kontakt vlasnika firme da mu porucim nesto zbog pohlepe i alavosti medjutim nisu mi odgovorili, ako neko ima nek mi posalju u pp

Zamisli, nisu ti tek tako dali kontakt od vlasnika da mu preneseš jednu tako važnu primedbu... Veliki propust!
Ali mislim da će vlasnik nekako preživeti, nakon što si deinstalirao aplikaciju, uz sve svoje fast food-ove, Mister D, Car:Go itd...
 
Pa da su normalni, postojao bi bilo kakav mejl za primedbe, ne mora vlasnikov.

Izbrisao ih i ja, isto su postali beskorisni, em su poskupeli em ni oni nemaju vozila.

Cargo je bio bas lepa prica na pocetku, ali s trenutnon politikom poslovanja ce preziveti samo dok imaju politicka ledja, jer se ponasaju kao da korisnici zive od njih, a ne oni od korisnika. Slicno i taksisti rade.

Srecom danas barem svako moze da priusti svoj automobil pa cemo se trpati i gurati po gradu dok se jednog dana ne uvede neki red.
 
Zamisli, nisu ti tek tako dali kontakt od vlasnika da mu preneseš jednu tako važnu primedbu... Veliki propust!
Ali mislim da će vlasnik nekako preživeti, nakon što si deinstalirao aplikaciju, uz sve svoje fast food-ove, Mister D, Car:Go itd...
Molice oni mene da im se vratim, jos ce me sluziti besplatnim susijem dok se vozim dzabe biz klasom.
 
Ja se ne secam kad sam poslednji put seo u taksi, u poslednje vreme idem svojim autom cak i kad mi dosta skuplje ispadne garaza od voznje u oba smera.

Preterase ga vise primadone, bukvalno vise ne moze da se covek osloni da ce dobiti taksi u bilo koje doba dana. Te im smeta ovo, te ono, sad vidim ovde i zasto vise nema taksija na poziv, uvek neko novo ludilo glumite.ude
Cemu tolika frustracija, ako hoces vozi se taksijem ako neces idi svojim autom..
 
Pa poenta je u tome što ja hoću da se vozim taksijem, ali ne mogu. Izgleda da ne želite da vozite ni po novim cenama, jer vozila nikad nema.

A mogu isto tako i ja da pitam vas u vezi sa lerkama, cenama, itd., čemu tolika frustracija, ako hoćeš da voziš taksi vozi, ako nećeš nađi drugi posao.

Pod hitno mora da se odredi minimalni broj vozila na ulicama u svakom trenutku jer ovakva situacija ni u jednoj drugoj delatnosti ne postoji.
 
Mozda zato sto nema dovoljan broj taxista i sto ljudi ne mogu da cekaju na dobijanje istog i dolaska istog?

Ja bih izbacio taksi na poziv, lepo preko app-a pa ako se klijent ne pojavi odmah sa kartice 300,400din se skine i cao zdravo.
Al isto tako bih sklonio i naplatu starta voznje ako sam taxi navatao na taxi stanici.
Upravo. Svaki "no show" da se naplati, i mislim da se niko ne bi bunio za to, i svi bi podrzali.
A onda u tom slucaju, ove pametne sto odbijaju app/poziv/kako god zvali to, i idu samo "na kvaku" izbaciti iz udruzenja i trajno oduzeti licencu.
 
Pa poenta je u tome što ja hoću da se vozim taksijem, ali ne mogu. Izgleda da ne želite da vozite ni po novim cenama, jer vozila nikad nema.

A mogu isto tako i ja da pitam vas u vezi sa lerkama, cenama, itd., čemu tolika frustracija, ako hoćeš da voziš taksi vozi, ako nećeš nađi drugi posao.

Pod hitno mora da se odredi minimalni broj vozila na ulicama u svakom trenutku jer ovakva situacija ni u jednoj drugoj delatnosti ne postoji.
Kakva frustracija ja uzivam u svom poslu. Nije tacno da nema vozila(sem naravno vikendom kada se treba sacekati malo i po kisi kada se od Vas strucnjaka ne moze slavijom proci ni za 5min).
 
Upravo. Svaki "no show" da se naplati, i mislim da se niko ne bi bunio za to, i svi bi podrzali.
A onda u tom slucaju, ove pametne sto odbijaju app/poziv/kako god zvali to, i idu samo "na kvaku" izbaciti iz udruzenja i trajno oduzeti licencu.
Ko bi odbijao, zamisli da unapred imam 250din samo da ti dodjem na adresu ti se ne pojavi ja idem dalje i na sledecem cosku imam voznju.. Zbog takvih sto im je isto da li zvali taxi ili lift jeste problem(ne mislim na tebe).
 
Ko bi odbijao, zamisli da unapred imam 250din samo da ti dodjem na adresu ti se ne pojavi ja idem dalje i na sledecem cosku imam voznju.. Zbog takvih sto im je isto da li zvali taxi ili lift jeste problem(ne mislim na tebe).
Zasto onda nema predloga od samih taksista da se to uvede? Pa cak i tehnoloski je lako izvodljivo.
 
@Guest7788
Ako ces iskreno mi smo taoci udruzenja(pricam za nas postene) oni ne vide interes u tome.. Moj stav je da grad napravi udruženje i da svi radimo pod jednim brendom, lakse bi bilo svima i kontrola bi bila na vecem nivou..
 
Nije tacno da nema vozila(sem naravno vikendom kada se treba sacekati malo i po kisi kada se od Vas strucnjaka ne moze slavijom proci ni za 5min).
Ti znaš da li ima vozila ili ne, garantujem da si u životu tri puta koristio taksi da te odveze negde, i to si zvao kolegu nekog direktno a ne preko kol centra :D

Bukvalno se više ne javi ni operater posle provere da ti kaže da nema vozila nego ti puste poruku sa automata, toliko je često pa da ne gube vreme.
 
@leobutters
Ti da koristis taxi znao bi da na poziv jos samo penzioneri narucuju taxi..
Svako ozbiljno udruzenje ima aplikaciju i 80% predatih voznji je preko iste..
Ja licno nemam kada da koristim taxi, isključivo se vozim do i sa aerodroma kad idemo negde. Naravno uvek naxis jer svako vozilo ima aparat za kartice
 
 
Učili su tebe licimerstvu neki drugi....možda i grešim,možda je urođeno
Svako ko zna gde je i koja ulica Radoslava Grujića...
zna kako se tu vozi,jednosmerna,parkirana vozila na sve strane,ležeći....
A kad dete istrči između kola ....hvala bogu nije teže povređeno...
 
Poslednja izmena:
Vrh