Šta je novo?

Tašmajdan

Ma ne pljujemo mi njega,neka nam poživi i da nam napravi još po neku BGVoz stanicu..već projektante i oni koji im takav projekat odobriše...malo je falilo da i crkvu ofarbaju u sivo,šta je sledeće ,novi sivi tramvaji,trole,vozovi..i pitanje zašto nije bio konkurs za rešenje Tašmjadanskog parka kao i uslovi za renoviranje istog,obaveza pod 1. je morala biti stilska simbioza crkve sv.marka i parka,pa molim vas crkva u srpsko-vizantijskom stilu i park u industrijsko-zatvorsko stilu i sivilu,pa imaju li oči ti projektanti... :mad: Eto vraća nam se nekompetentnost koja je postala odlika ovog društva..
Tašmajdanski prak može da dobije novo ime HAJ-NEHAJ
d85252cfa320dec7e54414224c50110917ac5f41_airfield.jpg

Tašmajdan danas..
 
khm,ne postoji gradjevinska dozvola o radovima,a mi pricamo o necemu,mislim stvarno.

Jedino reci,hvala Azerbejdzanu jer da se nasih tice ne bi nikada rekonstruisali park.Rekonstrukcija parka je samo slika nase sadasnjosti.
 
Iskreno,ovako kako su ga rekonstruisali bolje da nisu,žali Bože pare..lepo sam im predlagao da skrckaju te pare u sređivanje stanice Nbg.. ;)
 
Ali posto su novce dali Azeri samo je park dolazio u obzir zbog statue.
 
Rece mi drugarica koja zivi pored Tasa, i stalno tamo seta psa, da su svetiljke odvratne, odnosno da nemozes da gledas jer sijaju prejako, a opet se dole nista ne vidi, mrak. Kaze da je nikakva atmosfera, ali da su staze bolje nego sto su bile, obzirom da se sve raspadalo.
Naravno i klupe joj se ne svidjaju kako bojom (za koju se nada da ce je zameniti), tako i neudobnoscu. Stekao sam utisak da joj se nesto bas i ne dopada novi Tas.
 
Prosetao vecers. Vec dosta ljudi koristi park. Glavna zemrka i dalje ide na osvetljenje - mnogo je mracno u parku, tako da ne zakazujte dejtove na Tasu, velika sansa je da necete prepoznati svoju devojku... Dakle, veliki minus za osvetljenje.

Centralna staza, s druge strane, lepo izgleda, narocito kada gledate sa Malog Tasa ka Crkvi Sv Marka. Beli kamen malo razbija svilo i mrak koje vladaju u ostatku vrta, tako da je bas nekako prijatno setati tuda. Nestrpljiv sam da vidim da li ce i koliko fontana poboljsati atmosferu - ali cini mi se da se centralna staza vec sada namece kao vrlo popularno setaliste. Delim, doduse, vracarev strah da je kamen isuvise tanak i da ga ceka sudbina granita kod Hrama.

Testirao sam i klupu na brzaka i mnogo je udobnija nego sto izgleda. U principu se oko dizajna mobilijara mozemo ne slagati, ali ko god malo poznaje Mitrovicev rad (ili ga nije mrzelo da ukuca njegovo ime u googleu) mogao je nesto ovako i da ocekuije.

Neveshto slikano mobitelom:

5xtzwo.jpg
 
I ja overih park.

Prvi utisak mi je da je osvetljenje izuzetno lose,valjda ce makar na sredini biti dodatnog jer ovako stices utisak da je park osvetljen velikim stonim lampama a ne banderama.

Zasadise samo begonije,koliko videh trebalo je biti i drugog cveca i da to bude u posebnom obliku,a ne samo da natrpaju ceo prostor identicnim cvecem,malo je monotono.Evo rendera da se podsetimo

tabla2z.jpg


Fontana izgleda neobicno i to mi je simpaticno,videcemo kako ce biti kada proradi.Uveren sam da ce smanjiti buku od automobila iz Beogradske cak i bez te muzike,samo zuborenjem vode.

Deo za setanje pasa na okretnici 6 i 3 je pravi pogodak,ogradjen je prostor,ima casmu i za ljude i za kuce.Postoje dve kapijice ka Bulevaru,naravno nisu stavili kapije ka parku da ne bi ljudi i psi trcali po sinama.Vec su poceli da koriste taj kutak vlasnici pasa,tu ce jedino moci da se puste bez povodca psi na Tasu.

Sto se tice klupa,stoji da su udobne,smeta mi sto nemaju jos jednu precagu gore da bi lepo stavio ruku iza naslona u smekerskom fazonu.Daj boze da ih ofarbaju u zeleno,plavu,crvenu,bilo koju samo da razbije monotoniju behaton/granit sivila.
 
ODVRATNO je jedina reč za ovu rekonstukciju. Sivo, fušeraj, sve razbacano a park otvoren....važno da je kafana dobila "dublji" parking - najveće dečije igralište bez ijednog drveta iznad, isto tako i prostor predviđen za vežbanje. Dokle više .....
 
vucko":30dey5o0 je napisao(la):
Ali posto su novce dali Azeri samo je park dolazio u obzir zbog statue.
Pa dobro, hoćemo li se više dogovoriti jesu li dali pare za ceo park ili samo za tri statue?
 
2 statue mislis?

Pa dali su 3 miliona eura ili koliko.Nasi nisu dali ni dinar.
 
И ја сам био синоћ.
Осветљење је ужасно, баца много јаког светла нигде. Много светла а бедна осветњеност
И стварно претераше са сивом. Баш је доминантна. Да су само гредице на клупама и тартар стазу урадили у некој крем, окер, као што је црква, ово би био далеко пријатнији парк. Плус би се слагао са црквом, без обзира што је у моденом маниру.
 
Moderan dizajn pre svega :notok:


b6shhx.jpg

2nio485.jpg

x3x2xt.jpg
 
meni je malo izgubio neki "fazon" koji je imao, ali to je bas moj duboko lican utisak. Tj, možda nekom i nije imao neki specijalni fazon. Malo je izgubio na nekoj blagoj jezivosti i mračnjaštvu koja kao da mi se ranije osećala, i mislim da mi malo fali. Možda što znam da je nekad tu bilo groblje. Ja da sam se pitala, samo bih popravila asfalt, ako treba negde da se popravi trava ili drvo, ne bih ništa novo menjala. Pa ne mora svaki park da bude ne znam kakvo ludilo. OK, stavila bih lepe penjalice za decu. S druge strane, meni je Taš odavno bio usput a retko sam prolazila baš kroz njega, nego sve zaobiđem, nisam baš neki konzument. Više sam bila u detinjstvu i za vreme škole. Mali Taš liči na sebe. Mogli su možda neke natpise da stave o istoriji, kao, "ispod vas se nalazi pećina"... "ovde je bilo groblje"... Nek se ljudi malo plaše :). Mada, verovatno će vremenom početi da liči na sebe. Ionako sam površno prošla i to je prvi utisak. Možda će sad biti objektivno lepši ali ... Nije mi neko meesto koje treba da bude ekstra nalickano, više da bude OK. fontana mi deluje u redu. A te skulpture će biti komične. Ima Desanka Maksimović jedna... OVo sve pišem lično a ne nešto objektivno itd.
 
Javljaju da je gotova rekonstrukcija sutra,ali statua jos nema.

Nisam video iz daljine da su cesme betonski blokovi,mogli su da ih urade identicno kao one iz rekonstruisanog dela Bulevara,nista im ne bi falilo.
 
betonska kanta, ne znam zasto ali meni je ok kao i lampe...ali slavina na cesmi je hit, kakav akcenat na detalj, perfekcija pre svega
 
Sutra su gotovi radovi na 25 godina od Cernobiljske katastrofe i napustanja grada Pripijata.

Slucajnost ili ne?
 
Ljudi, biću iskren. Kako OVO izgleda, bojim se i da mu priđem, a kamoli da u isto uniđem! :shok:
 
Da li je specifikacija radova, sa cenama tajna ili je javno dostupan dokument ?
Ukoliko bi imali specifikaciju radova, odnosno na sta su oni to potrosili 3 mil eura, mozda bi sve bilo jasnije.
 
Možda neko nije video, a i ko jeste, ja ću vas samo podsetiti ponovo.

34pyxyf.jpg

55fp90.jpg


Zamislite sada Taš sa tim mobilijarom.
Proizvođač: KORALI d.o.o. Kraljevo

Gde je bio tender za nabavku sveka što je nabavljeno za Taš?
Ovo što su uradili mogu jedino da opravdaju time da su Azerbejdžanci postavili uslov da mobilijar bude kupljen od njih.
 
jlaki":3kdkamdr je napisao(la):
Možda neko nije video, a i ko jeste, ja ću vas samo podsetiti ponovo.

http://i39.tinypic.com/34pyxyf.jpg
http://i44.tinypic.com/55fp90.jpg

Zamislite sada Taš sa tim mobilijarom.
Proizvođač: KORALI d.o.o. Kraljevo

Gde je bio tender za nabavku sveka što je nabavljeno za Taš?
Ovo što su uradili mogu jedino da opravdaju time da su Azerbejdžanci postavili uslov da mobilijar bude kupljen od njih.
Kojih njih - Azerbejzdanaca ? Znao sam da ce neko da izvuce ovaj mobilijar, i meni je taj extra, moderan a lep, ali izgleda nije mogao da se uklopi u 3 milke,a da i njima nesto ostane.
 
Da, od njih. Da nije mobilijar azerbejdžanski?

Prestala se malo spominjati ta muzička fontata, baš me zanima da li će ona krunisati gadost.
 
Vrh