Šta je novo?

Tašmajdan

Dobra vest, klupe nisu neudobne koliko su ružne!
Hajde, nadaćemo se da je ova siva boja samo zaštitna i da će ih premazati još nečime što bi moglo izgledati bolje.

Ma ne mogu da verujem da su ostavili stare kamene đubrijere, nadam se da će ih zameniti nekim kantama koje... Zapravo se svetiljke ne slažu sa klupama, ništa se ne slaže. Jedino su mi one krivudave stazice zanimljive i to što se spomenici vide sada.
 
Henry_Chinasky":3j5qz3aa je napisao(la):
Rekose negde oko 26 aprila ako se ne varam...
evo prvih fotki :D
55724_kim-il-sung301-ap-elizabeth-dalziel_f.jpg
 
Oce li biti lift kroz cikicu par da uzivamo u panorami grada :kafa:
 
Načuo sam nešto da je otvaranje taša sutra ili preksutra.
Bilo bi baš da je idilično sutra, na vrbicu. Ali nešto ne verujem, niti igde mogu naći informaciju.

Pa kada je to otvaranje?
 
bez statua nema otvaranja,a one stizu za oko 10tak dana
 
Sinoc je bilo ukljuceno osvetljenje u parku, ali mi je delovalo nekako slabo i park je bio poprilicno mracan. Super je sto su stavili one podne lampe na nekoliko mesta da osvetljavaju drvece i kandelaberi na trotoaru Bulevara su fini, ali oni postavljeni na parkovskim stazama deluju kao rodjendanske svecice.... Ali hajde, mozda ce to sve dobiti malo drugaciju dimenziju kada park bude potpuno gotov....
 
Kante su ocajne radilo ih je zelenilo da pristede cesme su jos gore posto je to samo modifikovana kanta .Onu staru finu cesmu blizu sejzmoloskog zavoda su ne uklonili da bi je stavili negdje drugo nego polomili :bash: :rant: Kucici setaju po cjelom parku :rant: Jedino pozitivno je sto oko okretnice tj prostora za pse sade zivu ogradu sto zelenilo inace ne praktikuje :kafa:
 
Мибилијар је сиротињски, и један од најгорих у граду. (мислим на стандардан мобилијар)
Очигледно је да 3 милке еврића није било довољно за парк. Највећу суму је узела МЛ Лозница, очигледно.
 
direktor":mh8519jt je napisao(la):
Kante su ocajne radilo ih je zelenilo da pristede cesme su jos gore posto je to samo modifikovana kanta .Onu staru finu cesmu blizu sejzmoloskog zavoda su ne uklonili da bi je stavili negdje drugo nego polomili :bash: :rant: Kucici setaju po cjelom parku :rant: Jedino pozitivno je sto oko okretnice tj prostora za pse sade zivu ogradu sto zelenilo inace ne praktikuje :kafa:
Mislim da taj kavez za pse vlasnici pasa nece prihvatiti, odnosno i dalje ce biti kako je bilo ranije, makar strajkovali gladju!
 
Ono što sam video danas na Tašmajdanu je SRAMOTA! Od lepog parka napravljena je ledina,za klupe i bandere rasvete nemam reči do SRAMOTA pa ono liči na zatvorski park,sive zatvorske klupe sa metalnim banderama umesto kandelabra poput Kalemegdana ili mesinganih klupa i vrhunskog mobilijara a šta Tašmajdansk park kao jedno od najprepoznatljivijih mesta u Beogradu ZASLUŽUJE.Umesto da se fontana postavi na sredini parka,sa nekim topLo crvenim mermerom kao kod Vukovog spomenika (e taj je arhitekta znao zanat) Prosto ne mogu da verujem da je Đilas dozvoli nešto tako??!! Gradonačelniče nije sramota priznati da je nešto loše odrađeno i popraviti to..uostalom park još nije otvoren zvanično pa vadite kestenje iz vatre.Arh.Mihajlo Mitroviću, za ovaj rad ni na jedno Evropskom univerzitetu ne biste dobili ni 6. RAZOČARAN SAM! :notok: i da ne budem subjektivan isto zapažanje su imali svi moji iz porodice,kao i prijatelji svi kažu jeste li videli na šta ono liči...
 
p1010530f.jpg


Klupe su ubedljivo najgora stavka,i sto se tice boje i dizajna.

Ovo sto se radi nema veze sa Djilasom jer je ovo neki medjunarodni dil minisarstva spoljnih poslova i Azerbejdzanaca.A njima je jedino bilo vazno da se postavi statua Gajdara i eventualno muzicka fontana.Ostalo ih boli cose,da su u pitanju japanci ili svajcarci ne bi dozvolili ovako nesto ni u ludilu.
 
dzonihsv":2fl7mo1u je napisao(la):
Klupe u parku ''Narodna bašta'' (Pančevo). Milina sedeti na njima. (Sveukupno) najbolji i najčistiji park kojeg sam imao prilike posetiti.

http://www4.picturepush.com/photo/a/5429812/img/5429812.jpg

Doduše, ove klupe su samo na centru parka, oko nekog vrta... ostale su 'klasične'.
Gledam sada opet tvoju fotku, i bas mi je drago sto negde van Beograda postoje ovako sredjena mesta. Te vase klupe bi se pre mogle nazvati parkovskim foteljama. Izgledaju mocno, nadam se da ce dugo sluziti sve, i da ce ih ljudi cuvati.
Evo ti + sa fotku :)
 
2012":rtytqz4a je napisao(la):
Ono što sam video danas na Tašmajdanu je SRAMOTA! Od lepog parka napravljena je ledina,za klupe i bandere rasvete nemam reči do SRAMOTA pa ono liči na zatvorski park,sive zatvorske klupe sa metalnim banderama umesto kandelabra poput Kalemegdana ili mesinganih klupa i vrhunskog mobilijara a šta Tašmajdansk park kao jedno od najprepoznatljivijih mesta u Beogradu ZASLUŽUJE.Umesto da se fontana postavi na sredini parka,sa nekim topLo crvenim mermerom kao kod Vukovog spomenika (e taj je arhitekta znao zanat) Prosto ne mogu da verujem da je Đilas dozvoli nešto tako??!! Gradonačelniče nije sramota priznati da je nešto loše odrađeno i popraviti to..uostalom park još nije otvoren zvanično pa vadite kestenje iz vatre.Arh.Mihajlo Mitroviću, za ovaj rad ni na jedno Evropskom univerzitetu ne biste dobili ni 6. RAZOČARAN SAM! :notok: i da ne budem subjektivan isto zapažanje su imali svi moji iz porodice,kao i prijatelji svi kažu jeste li videli na šta ono liči...
Jovan Mitrovic ;)
 
Grad u kome je veci broj zgrada siv zbog dotrajalih i pretrajalih fasada, treba bilo koju drugu boju u detaljima ili na fasadama samo ne sivu.Ucinak boja na ljudska osecanja je svima poznat, a to pitanje je i naucno istrazivano i poznati su nalazi, sivilo nikog ne moze da ucini radosnim.Posebno sto Beograd ipak nije sasvim Mediteranski grad i sto je prilican broj dana oblacnih, tmurnih i sivih, pa se takvo nebo izlije sa isto takvim zidovima zgrada i kolovozima i betonskim plocnicima u simfoniju sivila koja odjekuje ocajem u dusama Beogradjana.

Eto i Tas je dobio svoje sive stazice, i sive klupice, sive svetiljke , a ima i sadrzaja preostalih od pre i novih koji su crni. sto je crnje od sivila, za raspolozenje.

Nije cudo sto je jedan jedini covek sa decom koga sam pre nedelju dana sreo na Tasu, odmah poceo da se zali kako Tas nema vise duse, kako su klupe lose, kako je uklonjen basen stare fontane kod Sanse, kako nema vise zbunja...Druge nisam cuo, a ne bih ni imao strpljenja da cujem to isto, ali prekasno, jer Beogradjani sve vide i sve znaju, ali ne znaju to da kazu u pravo vreme i na pravom mestu.
 
Очигледно међу архитектама влада мишљење да је сиво модерно....можда и јесте, али у том случају, дефинитивно немају знања да је употребе.
 
Znaci nije zastitna boja, nego moderna - finalna ? (mada i nisam video takve zastite za drvo, to ide za metal)
 
vucko":1tmpgz4b je napisao(la):
http://img705.imageshack.us/img705/5336/p1010530f.jpg

Klupe su ubedljivo najgora stavka,i sto se tice boje i dizajna.

Ovo sto se radi nema veze sa Djilasom jer je ovo neki medjunarodni dil minisarstva spoljnih poslova i Azerbejdzanaca.A njima je jedino bilo vazno da se postavi statua Gajdara i eventualno muzicka fontana.Ostalo ih boli cose,da su u pitanju japanci ili svajcarci ne bi dozvolili ovako nesto ni u ludilu.
da su u pitanju japanci ili svajcarci.....a mozda bi neko i robijao
 
Drago mi je što svi imaju isto zapažanje ,ljudi ovo ne valja!!!! Vučko reče da Gradonačelnik Đilas nije zadužen za ovaj projekat,te ga svi molimo da posmenjuje one koji jesu i da revidira projekat i vrati dostojanstvo Tašmajdanskom parku, radi se o samom jezgru starog Beograda i niko nema prava da ga nagrdi..! :rant: :notok:
Nadajmo se da će Đilas obići park,pogledati zašto smo digli uzbunu,pa neka kaže da nismo u pravu! :o
@Homer J., Hvala na ispravci radi se o Jovanu Mitroviću koji treba da se izvini Beograđanima..
 
Neki ovde ocigledno jos zive u iluziji da gradska vlast pravi nesto sto bi bilo lepo i korisno za grad.

Tas je kao i na stonine puta do sada primer da se na svemu maksimalno stedi u interesu razlike koja zavrsava u necijem dzepu.

Famozni granit ce zbog svoje slabe debljine jako brzo propasti (kao sto je to bio slucaj na platou ispred Hrama), nesrecne behatonske kocke (koje ustartu deluju odvratno) bice rastocene i razvaljene posle par meseci eksploatacije (akovec nisu), klupe su verovatno najjeftinije moguce, i tako u krug...

Tas nakon ovog ulepsavanja vise lici na provincijalni park u nekom Pridnjeprovsku nego simbol Beograda.
 
upravo to!
problem je u pristupu, degradiranoj svesti ne znanju sta hocemo. neki hoce kovano gvozdje neki hoce cyber.
ne bi bilo lose da one koji trenutno ostavljaju svoj pecat u beogradu kao gore pomenuti strucnjak mitrovic, drzava odvede kao sto je palma vodio svoje seljake u austriju da vide kako tamo gaje stoku izivinu pa mozda nesto i nauci jer ovako bas tesko ide.
 
stize nam veliki vodja sutra ili prekosutra a vi pljujete park koji je njegova drzava rekonstruisala :rolleyes:
 
Vrh