Šta je novo?

Tašmajdan

O zemljo, otvori se!!! Ček bre, to se već desilo :D

Možda nije loše da se napiše jedan apel tekstić i da probamo da ga proturimo kroz prijateljske nam medije. Ipak je to 3 miliona evra donacije, nije za bacanje!
 
Ipak je to 3 miliona evra donacije, nije za bacanje!

očigledno i nisu bačene, na glupo popločavanje , pored tolko pametnijih stvari . . . . đipovi, stanovi, jahte, putovanja . . . . :lool:
 
Meni izgleda kao da se voda sa behatona(sitne kockice) sliva ispod ovog petit ber granita i potkopava ga.
 
Beton na kome je granit se izdigao, potklobucio kao bukov parket kad se natopi vodom. Nisam mogao da verijem svojim ocima i ne znam kako je to moguce.
 
Šalu na stranu
Kako glasi stručna ,,dijagnoza,, ?

Kao laiku , meni izgleda da se okolni teren slegao i tom prilkom sleganje nije zahvatilo ,,utaban,, put
pa je dobijen efekat prelomljene klackalice :rolleyes:
Sleganje izazvano prekomernim zalivanjem trave a zemljište ispod staze osalo suvo.
Hajde sad , koliko sam omašio :lool:
 
Do toga je doslao jer se radilo u nevrijeme na minusu beza aditiva za beton, samo sam se pitao kad ce se desiti .Moglo je da dodje do rafalnog pucanja kamena mada nije iskljuceno da nece.Inace nije postovana preporuka isporucioca kamena da se ploce slazu sa ramakom tj fugom od pra mm kako bi iste mogle da disu.Moracu da prosetam do tasa licno da vidim ovo :laugh: koji nesposobnjakovici :lool:
 
Rupa je uzasna,izgleda kao bomba da je pala ispod ploca.To je odmah kod spomenika nismo znali kada se krene ka Bulevaru.
 
Nekoga je mrzelo da održava anti-valdal slavine u ispravnom stanju, pa su odlučili da ih sve zamene običnim :mad: :blah: :blah:

1phr8p.jpg
 
Нема нама мрдања са дна поред оваквих битанги, лопова и неспособњаковића... Тешко да је у обнову парка уложена и трећина суме од 2 милона евра донације Азера. Бандо пљачкашка!
 
Prolazio juce, posle duzeg vremena rekonstruisanim Tasmajdanom. Na glavnoj strafti, na mestu nekadasnjih stepenica, se desio tzv tektonski poremecaj u vidu ne bas malog "brdasceta." Btw, veliki deo ploca(behatona, ili sta vec) na glavnoj strafti je popucalo tacno godinu dana posle zvanicnog, svecanog otvaranja parka. Muzika se vise i ne cuje: ne znam da li je namerno ne pustaju, ili je sistem zakazao. Totalni epic fail. Ovo je za visegodisnju robiju.
 
Henry_Chinasky":34krgg6i je napisao(la):
Prolazio juce, posle duzeg vremena rekonstruisanim Tasmajdanom. Na glavnoj strafti, na mestu nekadasnjih stepenica, se desio tzv tektonski poremecaj u vidu ne bas malog "brdasceta." Btw, veliki deo ploca(behatona, ili sta vec) na glavnoj strafti je popucalo tacno godinu dana posle zvanicnog, svecanog otvaranja parka. Muzika se vise i ne cuje: ne znam da li je namerno ne pustaju, ili je sistem zakazao. Totalni epic fail. Ovo je za visegodisnju robiju.

Definitivno se čita ovaj forum. Jutros se radi rekonstrukcija rekonstruisanog parka. Imam problem sa uploadom fotografija, ali grupa od 10 radnika radi upravo na mestu koje je opisano u postu iznad.
 
Možda i čitaju, ali zar je potrebno da odeš na forum da vidiš da ti se napravila ogromna deformacija na glavnoj stazi u parku koji bi trebalo svakodnevno da održavaš :D

Dobro je što su izašli da poprave, loše je što nam se već redovno dešava da popravljamo tek rekonstruisane ili novootvorene objekte. Fušeraj na sve strane.
 
c.s.i.":3mq85bjk je napisao(la):
Nekoga je mrzelo da održava anti-valdal slavine u ispravnom stanju, pa su odlučili da ih sve zamene običnim :mad: :blah: :blah:

1phr8p.jpg


jedna od takvih više nema zavrtanj - teče non stop. takođe sam video nekolicinu šahtova po gradu iz kojih izvire voda. a bvk poziva građane na racionalnu potrošnju vode. smešni su.
 
Rade i nesto izmedju meteroloske zgrade i bazena,izgleda isto behaton,samo je tu manje otisao pa nije toliko primetno.

I ne mislim da su zbog beobuilda poceli da rade vec zbog tolikog naroda koji ide svaki dan kroz tasmajdan.

Stavili su sada i celicnu armaturu kao podlogu pa im se nece ponovoti takvo podizanje behatona/mermera(il bese granita)?

Ovo je prvi put da vidim da se koristi i celicna armatura kao podloga,bas me zanima kako je radjeno poplocavanje knez mihajlove jer je ona po meni najbolji primer poplocane ulice kod nas.
 
vucko":1r2eqscm je napisao(la):
Rade i nesto izmedju meteroloske zgrade i bazena,izgleda isto behaton,samo je tu manje otisao pa nije toliko primetno.

Nije behaton, postavljaju energetske kablove.
 
Videh te kablove i oko centralne aleje blize crkvi,da li to planiraju da postave dodatne bandere?
 
Samo nagadjam...moguce je da pojacavaju napajanje za stadion. To mi deluje najlogicnije, posto je pruzanje rova za kabl od ormana skroz do ograde stadiona pored restorana sansa.
 
Ono ispupčenje na glavnoj stazi je sanirano i postavljene su nove granitne pločice koje sada izgledaju svetlije, ali mislim da su iste kao i stare i da će se boja izjednačiti. Konačno su ceo prostor oko sprava za vežbanje popločali behaton kockicama, neko se ipak setio da tu nije mesto za travu gde je toliko ljudi gazi. Za glavni cvetnjak nadam se da će sledeće godine konačno smisliti neko dobro rešenje. Prošle godine su bile samo crvene begonije, pa je izgledalo kao rasadnik ili plantaža a ne kao park, a onda su napravili ovo "talasasto" rešenje koje nije loše, ali nema mnogo cveća i postaje dosadno. Voleo bih kad bi ovde bilo zasađeno i neko žbunje i niži četinari kao što je bilo nekad. Fontana u poslednje vrema valjda predveče redovno ima muziku, ali bi se raznobojno osvetljenje moglo primeniti sa malo više ukusa (u slučaju ove fonatane ne smeta mi što postoji više boja, treba i takve fontane da postoje, ali promene boje bi trebalo da budu bolje osmišljene). Za ona dva objekta prema Beogradskoj na kojima piše "Srbija" i "Azerbejdžan" i koji bi valjda trebalo da budu prodavnice suvenira i turističkih materijala, ne znam ni šta tačno, ne vidim da ikad rade.
 
lynx":b3n14q1c je napisao(la):
Ono ispupčenje na glavnoj stazi je sanirano i postavljene su nove granitne pločice koje sada izgledaju svetlije, ali mislim da su iste kao i stare i da će se boja izjednačiti. Konačno su ceo prostor oko sprava za vežbanje popločali behaton kockicama, neko se ipak setio da tu nije mesto za travu gde je toliko ljudi gazi.

Evo i malo fotografija na tu temu, fotkao sam pre neki dan:
tas-2.jpg
 
Tašmajdan je dobio svoje Strawberry drvo (solarni punjač mobilnih telefona). Primetno je da su se ovog puta više potrudili oko dizajna (za koji je bio zadužen Miloš Milivojević, isti lik koji je radio i ostali mobilijar na Tašu).

dezeen_Black-Tree-by-Milos-Milivojevic_ss_1.jpg


dezeen_Black-Tree-by-Milos-Milivojevic_3a.jpg


dezeen_Black-Tree-by-Milos-Milivojevic_2a.jpg


dezeen_Black-Tree-by-Milos-Milivojevic_5.jpg


dezeen_Black-Tree-by-Milos-Milivojevic_6.jpg


Izvor fotografija: Dezeen
 
Много лепше од претходног, али чини ми се да не поседује видео надзор. Кратко ће трајати.. :(
 
Vrh