Šta je novo?

Tašmajdan

MilisaV":3cspn1t1 je napisao(la):
Zapravo transport je najmanja stavka 7 svakom proizvodu. I to ako se prevozi kamionima.

Ја досада нисам имао такво искуство, већ супротно.

Рецимо, хтели смо да купимо пар тона белог камена из ђердапа за радове по дворишту. Не сећам се тачне цифре, али је однос мање више следећи: Цена по тони је била око 20 евра а превоз одатле око 700.

Иста фора и са локалним стовариштима. Једнако платиш пун камио грађевинскиг материјала и његово довожење од стоваришта које је удаљено 1 КМ.
 
stf nisam se ogradio od tih "jeftinih" tereta. ako te ceo tovar kamiona košta 200 ili 400 eura, naravno da će najveći trošak tu biti prevoz i manipulacija teretom.....

ali ako recimo voziš kamion sa kamenom čiji kvadratni metar košta 60+ eura a debljina tog kamena oko 10 cm, onda tovar tog kamiona košta mnogo mnogo više, samim tim tih 700 ili 1500 evra na ceo kamion ne čini presudnu razliku.
 
Још једна брука и срамота од градске власти Београда:


AFERA TAŠMAJDAN: Uvezli lošiji kamen iz Hrvatske i platili 500.000 evra!

BEOGRAD,06:14, 03.03.2013. Autor: Silvija Slamnig,Foto: Nebojša Mandić 70 komentara

Za rekonstrukciju Tašmajdana čelnici Grada uvoze kamen sa Brača, a odbili su ponudu za kvalitetniji i 191.000 evra jeftiniji granit iz Srbije

BEOGRAD - Bojkotuju srpski, uvoze hrvatski!
Beogradske vlasti s gradonačelnikom Draganom Đilasom na čelu za rekonstrukciju stadiona Tašmajdan u Beogradu uvoze brački kamen i plaćaju Hrvatima čak 496.000 hiljada evra! S druge stane, odbili su ponudu bukovičkog granita, jeftinijeg za 191.000, odnosno koji košta 305.000 evra.

Šteta pola miliona evra

I to nije sve. Za transport do Beograda potrebno je preći samo 80 kilometara, što nije slučaj s dalekim Bračom, odakle se transport debelo plaća.
Iako je domaći, bukovički granit najbolji među građevinskim materijalima, beogradske vlasti odbile su domaće ponude „Granit Bukovika“, „Granit lajn“ i „Zlatibor kamena“.

Pored toga što je bukovički kamen jeftiniji, građevinski stručnjaci tvrde da je neuporedivo kvalitetniji i da je odbijanjem domaćih ponuda srpska industrija granita, samo na ovom poslu, ostala bez pola miliona evra.

http://www.kurir-info.rs/afera-tasmajda ... nak-676847
 
Ovaaaaj, zar nisu sve ostale novine pisale o ovome još pre dva meseca!? Beše čak i prilog na STB-u gde su objašnjavali da je brački mermer navodno bio zahtev Zavoda za zaštitu spomenika jer je takav bio originalni projekat.

Mislim da je sasvim legitimno, pa i poželjno da novine pišu kritički o gradskim vlastima, ali ja bih na prenošenje tekstova iz "Kurira" stavio moratorijum. Čini se da sadržaj tog tabloida nastaje tako što ujutro kada dođu u redakciju na papirićima napišu reči: "DS", "Đilas", "lopov", "tajkun", "afera", "ukrao", "bahat", "hapšenje", "Hrvati", "firma", "vila", "milijarder", "most", "utajio", "opljačkao", "namešteno", "Mišković", "Srbija", "siromaštvo", "ekskluzivno", "šokantno" itd. I onda sve te pepiriće bace u jednu činiju, promešaju, i počnu nasumice da ih izvlače, pa šta ispadne na kraju to ide na naslovnu stranu.
 
Како, бре, да ставимо мораторијум на "Курир"? Па то је, судећи по цитираности и броју пренесених текстова, најважније гласило преко кога се информише бар трећина БеоБилдоваца. На мој ужас. :shock:
 
Ja kuriru ne verujem ni za vremensku prognozu,kamoli nesto drugo.Zovem ih pink u stampanom izdanju.
 
Курир је само дно мрачне и воњаве јаме зване "медији".

Не видим нити један разлог да верујем било ком од њих. Курир је припрост па боде очи, али ни други нису ништа искренији, да се не лажемо.
 
Исти талог. Још је курир знао и да процеди по неку кроз мрак
 
dsc09902.jpg
 
vucko":w881bsm5 je napisao(la):
Ja kuriru ne verujem ni za vremensku prognozu,kamoli nesto drugo.Zovem ih pink u stampanom izdanju.
А којем медију у Србији верујеш? "Слободно новинарство у Србији не постоји" - речи многих студената журналистике на ФПН-у с којима сам разговарао.

едит: Који парадокс.Новинари нам се школују на факултету политичких наука. :bash: И чему даље да причамо?
 
Sorry za off - ali zašto paradoks? Znaš li uopšte šta se uči na FPN-u? Problem je upravo suprotan - što se to što ljudi nauče na Fakultetu uglavnom "briše" onda kada počnu da rade po redakcijama.

Položaj medija u Srbiji je jako kompleksno pitanje koje bi zahtevalo stranice i stranice diskusije, ali školovanje ljudi na FPN-u svakako nije jedan od problema.
 
Kopajuci po kompjuteru nasao sam folder sa slikama koje sam slikao 2011 pa sam resio da ih postavim.
Koliko sam primetio sa krova SRC Tasmajdana nema slika na forumu cu ih postaviti iako ne pokazuju nista u vezi trenutnih radova. Slikane su malo pre postavljanja solarnih panela na krov tasmajdana pa smo imali priliku zbog uvida u stanje da se popnemo na krov.
Ukoliko moderator misli da slike nisu za ovaj deo foruma neka ih premesti gde misli da bi trebalo da budu.

p8220181.jpg


p8220182.jpg


p8220184.jpg


p8220204.jpg


p8220208.jpg


p8220211.jpg


p8220217.jpg


p8220219.jpg


p8220223.jpg
 
nnikolic1986
Sličice su super
+1 :)

Oduvek sam smatrao što se lepo i vidi na sličicama
da je pravi uljez dozidana zgrada izmedju plivališta i klizališta
trebalo bi porazmisliti o ,,prepravkama,, zgrade u smislu uklapanja u ambijent
verovatno nas u buducnosti čeka održavanja raznih evropskih manifestacija
koje ce ceo svet da vidi a samim tim i uljeza

Mozda bi naj jeftinije i najbrže bilo da se krovna konstrukcija prilagodi za ,,zeleni krov,,
sa kojeg bi se izlazilo na modernu letnju skakaonicu jer sam bazen na toj strani ima dubinu 5 metara.
Isti krov bi bio i pogodan i klizalištu za TV prenose sa ubrzo i otvorene nove Taš-arene
 
stf":2fxvihwv je napisao(la):
Курир је само дно мрачне и воњаве јаме зване "медији".

Не видим нити један разлог да верујем било ком од њих. Курир је припрост па боде очи, али ни други нису ништа искренији, да се не лажемо.
dobro-dosli-u.jpg
 
Homer Jay":1ykybyu4 je napisao(la):
Sorry za off - ali zašto paradoks? Znaš li uopšte šta se uči na FPN-u? Problem je upravo suprotan - što se to što ljudi nauče na Fakultetu uglavnom "briše" onda kada počnu da rade po redakcijama.

Položaj medija u Srbiji je jako kompleksno pitanje koje bi zahtevalo stranice i stranice diskusije, ali školovanje ljudi na FPN-u svakako nije jedan od problema.

Problem je sto nijedan medij nije nezavistan,recimo ja radim na jednom u zadnje vreme ali imam tu srecu da imamo nezavisnost u odlucivanju sta emitiujemo jer imamo finansijsku nezavisnost.Stoga i imamo nezavisnost ali nikada necemo dobiti finansijsku pomoc od drzave ili nekog projekta nadleznog ministarstva.Citaj:cekaju da prirodno izumremo jer raditi emisiju bez novca je kao disati bez vazduha,krepaces pre ili kasnije.

U kontaktu sa raznoraznim medijima iz vecih kuca u zadnje vreme shvatih da svaki medij drzi odredjena interesna grupa ili pojedinac i imaju svoje direktive,a to je ne napadati naseg vlasnika tog i tog.

Predlazem da se ova diskusija prebaci na temu Studia Dj jer su oni nesto najblize ovoj temi,a uskoro ce najzad da odu pod led :D
 
Nemam nameru da dalje trujem temu o Tašmajdanu diskusijom o medijima, ali zaista mi nije jasno zašto si meni replicirao!? Nijednog trenutka nisam porekao da mediji nisu nezavisni, samo sam reagovao na Delijinu opasku da je paradoksalno to što se novinari školuju na FPN-u. Ne vidim zašto je to problem. Naprotiv - objektivna analiza socijalno-političke situacije zahteva određene teorijske temelje, kakvi su upravo stiču na FPN-u. Te je, kao što rekoh gore, problem u tome što se to "briše" onda kada ljudi počinju da rade po redakcijama, gde se nameće model "piši kao što ti kažem, boli mene ona stvar za to šta si ti učio na tamo nekom faksu".

Ozbiljnija diskusija o medijima na forumu je, nažalost, besmislena jer se na probleme medija gleda isključivo kao na probleme samih medija, a ne društva u celini. Situacija se nikada ne sagledava "outside the box", već se naivno veruje da su sami mediji jedini krivci za situaciju u kojoj se nalaze. U tako suženom okviru, jednostavno je nemoguće da bilo kakva rasprava bude plodotvorna.
 
Homer Jay":1fdxbk5p je napisao(la):
Sorry za off - ali zašto paradoks? Znaš li uopšte šta se uči na FPN-u? Problem je upravo suprotan - što se to što ljudi nauče na Fakultetu uglavnom "briše" onda kada počnu da rade po redakcijama.
Ооо да.Зато и стојим иза мог става да је то парадокс.

Homer Jay":1fdxbk5p je napisao(la):
Nemam nameru da dalje trujem temu o Tašmajdanu diskusijom o medijima, ali zaista mi nije jasno zašto si meni replicirao!? Nijednog trenutka nisam porekao da mediji nisu nezavisni, samo sam reagovao na Delijinu opasku da je paradoksalno to što se novinari školuju na FPN-u. Ne vidim zašto je to problem. Naprotiv - objektivna analiza socijalno-političke situacije zahteva određene teorijske temelje, kakvi su upravo stiču na FPN-u.
Проблем је што апсолутно свака странка тамо има своје људе и што апсоутно свака странка врбује апсолутно сваког озбиљног студента на том факлутету,поготово оне са журналистике. Дакле,ти студенти још нису ни постали новинари а већ су обесмислили своје звање. А ово што ја вама пишем су ставови неколико слободомислећих студената на том факултету са којима се приватно дружим. Дружим се и са "другом страном" па могу да потврдим тај став.

Последњих година је то све отишло и корак даље па су одређени ставови и идеје постале надстраначке па скоро сви заједно намећу тај нови про-европски,квази-грађански систем вредности свим студентима. На последњој политијади,јесенас на Копу су нпр праћени и потом слављени избори у Америци. Пре неки дан им био неки семинар где су довели неког Јанеза који је два сата пљувао по Србији и Србима а ту и тамо провукао неку фразу о ЕУ...То је тамо свакодневница.
 
Fakultet drugosrbijanskog autosovinizma...
 
Ljudi preteraste ga. Hajde da onde okrenemo krug i krenemo u priču o političkim klanovima na Pravnom i odosmo u višestruki off.
 
Ja ne pricam o politickim klanovima vec o antidrzavnom delovanju skoro svih fakulteta u Srbiji... Sigiuran sam da toga ima i na pravnom...
 
Па јеси питао глупост.Требао си лепо да питаш шта се учи и ради на ФПН-у кад очигледно не знаш а не да се чудиш мом ставу.Мени је нпр невероватно да неко тако интелигентан као што си ти (ни трунке ироније овде нема,то заиста мислим) може да пише тако утопијски о нечему тако исквареном и обесмишљеном:
Naprotiv - objektivna analiza socijalno-političke situacije zahteva određene teorijske temelje, kakvi su upravo stiču na FPN-u.
Апсолутно се слажем да сваки новинар мора да познаје друштвеме и политичке системе у држави и свету али исто тако бесмислено је да им то знање преносе партијски чланови јер уз то иде читав низ негативних ефеката који руше из темнеља основу новинарског позива а то су управо објективност и независност.
 
Neko je pomenuo pravni tamo vecina pokusava da ne namece svoje stavove studentima ali ima pojedinaca ko Stevan Lilic koji pljuje sve normalno tura nos tamo gdje mu nije mjesto zaovu ga omiljemni b92 profesor plus falcifikuje clanke i cjele zakone itd a glavna mu je ustav SRB
 
Vrh