Koliko dugo Rusija moze da odrzava privid da pregovori teku uspesno?
Nije li ruska predusretljivost prevelika za jedan privid?
Ali svi ce videti da Rusi odugovlace i varaju?Mogu naprimer da prihvate neke vrlo delimične "nacrte" sporazuma "na kojima posle još treba raditi". Oni bi recimo privremeno ograničili neke vrste ratnih dejstava. Kao napadi na energetske objekte koji smo već imali. Ili na mostove. Ili zabrana kasetnih bombi. Time se dobija dosta vremena dok se polako tobože ozbiljno "pregovara" o drugim aspektima. Deo svih njih bi bio da oni prestaju da važe ili posle nekog vremena ili ako se ne postigne konačni sporazum. A pošto se on naravno neće postići, bar ne za stolom, onda se svi ti sporazumi stalno resetuju i sve počinje od početka. To može potrajti dugo. Zavisi samo koliko je Tramp spreman da igra takvu igru.
Ubeđen sam da će štetan Putinov uticaj ruski narod tek osetiti, što kažeš, lik je monarh, samo što nema monarhije. Ne znam gde se to dobro završilo, sistem ne postoji. Možda ga naivni Rusi budu pamtili po dobrom jer verovatno će da se desi da će njegovo doba se pamtiti kao zlatno, iako neće shvatati da je on razlog za sve što se desilo posle. Daj Bože da ne bude tako i da taj narod živi u miru i blagostanju, mada nas istorija uči drugačije.Ruska konkurencija za privlačenje radne snage iz Srednje Azije je previše jaka da bi oni izabrali Belorusiju. Na kraju krajeva, Rusija je najvažnija zemlja za ekonomsku emigraciju samih Belorusa. Belorusi najviše idu u Moskvu, Sankt Petersburg, Murmansk, Arhangelsk, ili u dubinu Sibira sa radom po 6 meseci bez povratka kući. Ekonomski jakih gradova Rusije koji privlače pored svega i bivši SSSR gastarbajtere je par desetina, nisu samo Moskva i Sankt Petersburg. Ali ima i milionskih dosta slabih gradova (Omsk, Samara).
Vrlo je zanimljiv ruski odnos prema Muslimanima. Muslimani nisu samo pravno/tehnokratski zaštićeni, već se mnogo radilo na njihovoj emancipaciji, pa i dobrim pravoslavno-muslimanskim odnosima. Kazan, prestonica Tatarstana je jedan od ekonomski najjaćih gradova Rusije. U Tatarstanu je i Kamaz, najveći proizvođač kamiona i autobusa. Čečenima su našli mesto u armiji, i od tereorističke zone Čečenija je postala jedno od najbezbednijih mesta u Rusiji. U teorijskom smislu presednik, u praktičnom monarh Putin je mnogo svojim primerom uradio na bliskim odnosima i savezništvu sa mnogim muslimanskim narodima. Ono što je zanimljivo je pogledati ruski film "Musliman". U suštini bi se mogao nazvati hrišćanskim filmom.
Samo 7000 od oko 55000 crkava je preživelo SSSR, a opet prosečan obrazovan čovek koji je na svim fakultetima imao "Naučni ateizam" daleko više zna o hrišćanstvu od visokoobrazovanih među srpskim turbo-nacionalistima i turbo-pravoslavcima. Odnosno, mnogo naših loših odnosa proističe iz životne nepismenosti jugoslovenskih naroda, a što je koristio svaki Vadikal i Vadikaloid koji bi se dočepao vlasti.
U Belorusiji je dosta jaka podela emigracije na ekonomsku u Rusiju, i političku u Poljsku i Litvaniju.
Kina bi trebalo odmah da napadne Tajvan, da bi primorala SAD na rat na dva fronta.Kina napada Tajvan ove ili naredne godine najkasnije, zato se Trampu žuri da završi rat u Ukrajini što pre.
MIslimvda secradi o znacajnoj infirmaciji koja ukazuje na shvatanje sveta sadasnje Administracije. Znaci da oni smatraju da su tu da otvorenom silom i ucenama poboljsaju polozaj US firmi u odnosu na ostale.@Cotra
Svako ko se svakodnevno interesuje za politička događanja u svetu, sigurno neće preskočiti vest tipa 'Tramp zahteva besplatan prolaz kroz Suecki kanal', koja po meni ne zavređuje nikakav poseban komentar, u svetlu svega onoga što već znamo o politici sadašnje US administracije. Zbog toga je varovatno nisi ni komentarisao, ali kakva je onda svrha pukog prenošenja ovakvih perifernih informacija?
Kako je ovo pogrešno. Iz mnogobrojnih razloga. Tačno na vodenicu raznih Vučića, Orbana i sličnih. Ne treba smenjivost zbog, pazi sad globalnog hegemona?Принцип смењивости власти све док имаш једног глобалног хегемона који смењује власт кад и где хоће не може бити универзално применљиво, нити пожељно правило.
Врло пажљиво и недвосмислено сам саставио реченицу из предострожности и искуства на форумима, знајући да увек вреба неко докон, са злом намером или дислексијом да покуша да ти изврне исказано како би се представио као морално и/или интелектуално супериоран али није вредело.Kako je ovo pogrešno. Iz mnogobrojnih razloga. Tačno na vodenicu raznih Vučića, Orbana i sličnih. Ne treba smenjivost zbog, pazi sad globalnog hegemona?
Nečemo biti naivni i tvrditi da velike sile, počevši od SAD, Rusije, EU ili vodećih EU država, Kine, itd, nemaju uticaja na izbore u nekoj slabijoj zemlji, ali tvrditi da zbog toga izbori ne treba da se organizuju je po meni neprihvatljivo. Da li "globalni hegemon" (koji više ne postoji, jel, sada imamo multipolarni svet) može da smeni vlast u Norveškoj, Holandiji ili Danskoj? Naravno da ne može, iako su to slabije države, ali koje imaju razvijenu svest, mudrost, znanje kako da se odupru.
U vazalskim državama naravno da se vlast menja po diktatu, ali to ne znači da tako treba i da ostane i da je to u redu.
Naravno da neću da ti se izvinim a neću ni da se svađam. Izneli smo svoja mišljenja. Meni se ne dopada tvoje uz hajde ogradu da te nisam razumeo, tebi se ne dopada moje. Idemo daljeВрло пажљиво и недвосмислено сам саставио реченицу из предострожности и искуства на форумима, знајући да увек вреба неко докон, са злом намером или дислексијом да покуша да ти изврне исказано како би се представио као морално и/или интелектуално супериоран али није вредело.
Зато сада имаш две опције:
1) Да поново и овог пута уз концетрацију прочиташ цитирано и након тога ми упутиш извињење.
2) Да наставиш да се свађаш са самим собом и испаљујеш ове фразе које не значе ништа.