Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Znaci da je gradjevinska dozvola upisana u predugovor koji je kasnije overen i od strane notara nelegitimna, tj kako je uopste mogla biti odobrena kad je taj dodati sprat bio tu u momentu podnosenja zahteva za izdavanje gradjevinske dozvole koji je kasnije i usvojen? Za podnosenje zahteva za izdavanje gradjevinske dozvole potrebno je hiljade papira, crteza, pregleda objekta i statickih proracuna na osnovu stvarnog stanja posto je objekat bio konstruktivno zavrsen.
Sta sad da radimo?
 
Sta sad da radimo?
Pojma nemam iskreno.
Mislim njima je u interesu da ispeglaju stvari.
Sto je najgore od svega a ono sto je ocigledno nas advokat prevideo kad je prilagodjavao i gledao predugovor u clanu predugovora gde pise spratnost u dve recenice u jednoj stoji Po+P+4+Ps a u nastavku stoji Po+P+5+Ps.. horor.. prosto ne mogu da verujem da se sve ovo desava, kao bicikl da kupujem..
I dalje ne mogu da verujem da “notar” nije isto to ispravio i da nije proverio gradj dozvolu, jer su neslaganja ocigledna. 😂😂😂
 
Mislim da im nije u interesu da rade dupli posao, vec da ispeglaju stvari ukoliko nesto nije kako treba, kako bi se kreditnim kupcima odobrio kredit, jer samim tim, bice i oni isplaceni.
 
Poštovani, da li iko zna,ili ima validnu informaciju kada će biti priključak struje? Naime, mi smo kupili stan u prvoj zgradi,čim se uđe u ulicu Mirka Milojkovića, broj 3./to je valjda E zgrada, lamela B/.Juče sam zvala Biljanu, reče da očekuju za mesec dana.
 
Poštovani, da li iko zna,ili ima validnu informaciju kada će biti priključak struje? Naime, mi smo kupili stan u prvoj zgradi,čim se uđe u ulicu Mirka Milojkovića, broj 3./to je valjda E zgrada, lamela B/.Juče sam zvala Biljanu, reče da očekuju za mesec dana.

I mi cekamo taj priključak, ne znam tačno gde je zapelo ali trenutno nema tačne informacije kada će biti priključenje...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: VDD
Poštovani, da li iko zna,ili ima validnu informaciju kada će biti priključak struje? Naime, mi smo kupili stan u prvoj zgradi,čim se uđe u ulicu Mirka Milojkovića, broj 3./to je valjda E zgrada, lamela B/.Juče sam zvala Biljanu, reče da očekuju za mesec dana.
Meni su juče na gradilištu rekli za 10ak dana. Vidio sam da su nešto već dolazili iz distribucije, jer su pojedina brojila malo "dotjerana" i ostavljeni su nekakvi papirići uz njih. I to su mi potvrdili, da je juče baš dolazio neko iz EPS-a i da je krenuo nešto oko brojila da radi. Šta tačno, ne znam.
 

Meni su juče na gradilištu rekli za 10ak dana. Vidio sam da su nešto već dolazili iz distribucije, jer su pojedina brojila malo "dotjerana" i ostavljeni su nekakvi papirići uz njih. I to su mi potvrdili, da je juče baš dolazio neko iz EPS-a i da je krenuo nešto oko brojila da radi. Šta tačno, ne znam.
Nadam se da će biti tada. Hvala puno. Prosto mi deluje neverovatno da ću se ikad useliti, a stan smo opremili. Dobro, šta je tu je. Pozdrav
 
Dobro jutro, u fazi sam potpisivanja predugovora za P2 (stan 116m2) i dosli smo do penala.

Po recima njihovog advokata maksimalna visina penala koju mogu da uvrste u ugovor je 250E? Kakva su vasa iskustva?
 
Зна ли се шта за Ламелу Ц ?
Ту килаве већ дуже од годину дана..
 
Za penale smo i mi tražili 250 evra, sto mislim da je ok. Mi smo potpisali ugovor u maju i danas smo dali drugu uplatu, a treća je po prijemu strana, koji je u P2.
 
Informacija za sve buduce komsije koje su kupile stan u bloku 2, popularnoj P zgradi, oko ove spratnosti i gradjevinske dozvole.
Info iz salona je da su podneli novi zahtev za iZmenu gradjevinske dozvole, tako da dodaju sprat vise ( ja ga na ceopu ne vidim 😂, tako da mislim da ce tek da podnesu).
Logicno je bilo ocekivati da ce biti tu “izmena” obzirom da nece sigurno rusiti sprat vise.
U svakom slucaju njima je u interesu da to sto pre odrade kako bi kreditni kupci mogli da apliciraju u bankama.
Ali ce to sigurno prolongirati mogucnost za podnosenje zahteva za kredite i sam zavrsetak zgrade.
Ono sto se na terenu moze videti je da zavrsavaju fasadu do EP zgrada, unutra nisam ulazio, vidim da ima majstora koji se krecu po spratovima tako da rade. :)
 
To što ne stoji na ceopu, ne znači da nisu podneli. Kasnije se pojavi na ceopu, ne baš odmah, treba nekoliko dana. Tako da su možda podneli. Svakako će se pojaviti ovih dana, ako jesu.
 
To što ne stoji na ceopu, ne znači da nisu podneli. Kasnije se pojavi na ceopu, ne baš odmah, treba nekoliko dana. Tako da su možda podneli. Svakako će se pojaviti ovih dana, ako jesu.
Pre nekoliko dana sam videla na forumu da postoji grupa za Premium 2 na Telegramu, ali izgleda da je link obrisan ili ja vise ne mogu da ga nadjem. Mozete li, molim Vas, da ga ponovo postavite?
Hvala unapred.
 
Dobar dan. Ima li nekog iz lamele 5, Premium 1, da li se zna nesto za primopredaju? Hvala.
 
Dobar dan svima sa foruma,da li ima neko infirmaciju da li je počelo useljenje 2 i 3 faze,hvala
 
U drugoj fazi je useljeno svega par stanova, u funkciji nije lift i garaza, lift se nece pustiti dok se svi ne usele, to je odgovor koji smo dobili, u garazi moze da se parkira ali ne rade garazna vrata i nisu odradjene neke stvari tipa izolovanja cevi. Osvetljenje je samo pozarno i jako slabo. Sto se tice lamele, hodnici nisu zavrseni, i tu se ceka da se svi stanari usele kako bi sredili hodnike i postavili stakla, sve u svemu jedino su stanovi u potpunosti fukcionalni.
 
U drugoj fazi je useljeno svega par stanova, u funkciji nije lift i garaza, lift se nece pustiti dok se svi ne usele, to je odgovor koji smo dobili, u garazi moze da se parkira ali ne rade garazna vrata i nisu odradjene neke stvari tipa izolovanja cevi. Osvetljenje je samo pozarno i jako slabo. Sto se tice lamele, hodnici nisu zavrseni, i tu se ceka da se svi stanari usele kako bi sredili hodnike i postavili stakla, sve u svemu jedino su stanovi u potpunosti fukcionalni.
jesu li dali neke rokove da to sve urade, ima li majstora u zgradama, garazama, na tim prilazima?
 
Majstori sporadicno dolaze i rade, u garazama druge faze ja nisam nikoga video, odlazio sam nekoliko puta da proverim da li su resena garazna vrata, ali se nista nije promenilo. Sto se tice rokova, mislim da smo o tome vec diskutovali, oni daju rok ali se on naravno ne ispostuje, kao sto je slucaj oko neisplacenih penala. Ostavljena je instalacija za osvetljene ispred ulaza u lamele ali nije jos uvek postavljena. Najvise majstora sam video u cetvrtoj fazi, verovatno zure da urade sve sto mogu jer se izgleda priblizava vreme za primopredaju cetvrte faze.
 
A da li se zna kad je predviđena primopredaja četvrte faze
 
Vrh