Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Potpuno ste u pravu komsije,
Sto grade dodatne objekte bolje da su sve lepo zasejali pšenicu, krompir, udarili nekoliko plastenika, u nastavku P2 napravili jezerce neko vestacko da motamo pedaline a iznad njega zoo vrt pa da sa terase uzivamo u pogledu na divlje životinje,
Dakle da bude i jeftino, i blizu grada a opet sa druge strane kad se probudimo da izgleda kao park iz doba Jure,
Treba se boriti za to, to je inače normalno i vecina stambenih objekata to ima u Beogradu, ili možda ipak ne 😂😂😂
Sve se može izvrnuti ruglu, ismevati ljude koji žive u naselju i ukazuju na probleme. Samo napred, bravo
 
Sve se može izvrnuti ruglu, ismevati ljude koji žive u naselju i ukazuju na probleme. Samo napred, bravo
E ovako da se razumemo,
Prva stvar ovo nije nikakvo ismevanje, poenta posta jeste da svi vi koji ste se zaleteli za stanove uradili ste to prvenstveno iz razloga sto je cena daleko ispod proseka hteli to da priznate ili ne, a sad kada investitoru ide odlicno prodaja i naravno zeli to maksimalno da iskoristi(sto naravno ne smatram da je u redu sa njihove strane) u fazonu ste gde su zelene površine, pa cekaj sta ste ocekivali? to je bio logičan sled okolnosti i to je se znalo još dva meseca nakon početka gradnje P1 ali niste to istražili jer naravno od niske cene kvadrata niste dalje ni videli(pretpostavljam ovi pojedinci koji se oglasavaju).
Zatim pojedini pišu takve gluposti koje su culi verovatno negde, zelene površine ce biti ,ne u onoj meri kako je trebalo da bude ali ce mali deo biti sto u obliku parka sto u obliku drvoreda, i jos jednom napominjem to je se znalo još dva meseca nakon početka izgradnje P1, tako da ste imali vremena da odustanete od cele price i kupite nesto na Avali recimo.
Samo budite realni i nista drugo, i još jednom napominjem cilj nije bio ismevanje vec realna slika koju pojedini ne zele da prihvate.
😘
 
Još jednom - bravo za vas i vašu pamet. Samo nastavite da ismevate i izvrćete ruglu nas koji živimo u naselju i naše mišljenje. Nastavite da branite investitora, podržavate izmene planova regulacije preko noći i slično, odlično vam ide. Bravo i samo napred
 
E ovako da se razumemo,
Prva stvar ovo nije nikakvo ismevanje, poenta posta jeste da svi vi koji ste se zaleteli za stanove uradili ste to prvenstveno iz razloga sto je cena daleko ispod proseka hteli to da priznate ili ne, a sad kada investitoru ide odlicno prodaja i naravno zeli to maksimalno da iskoristi(sto naravno ne smatram da je u redu sa njihove strane) u fazonu ste gde su zelene površine, pa cekaj sta ste ocekivali? to je bio logičan sled okolnosti i to je se znalo još dva meseca nakon početka gradnje P1 ali niste to istražili jer naravno od niske cene kvadrata niste dalje ni videli(pretpostavljam ovi pojedinci koji se oglasavaju).
Zatim pojedini pišu takve gluposti koje su culi verovatno negde, zelene površine ce biti ,ne u onoj meri kako je trebalo da bude ali ce mali deo biti sto u obliku parka sto u obliku drvoreda, i jos jednom napominjem to je se znalo još dva meseca nakon početka izgradnje P1, tako da ste imali vremena da odustanete od cele price i kupite nesto na Avali recimo.
Samo budite realni i nista drugo, i još jednom napominjem cilj nije bio ismevanje vec realna slika koju pojedini ne zele da prihvate.
😘
Verujem da sam ja pojedinac koji piše gluposti o zelenim površinama, drvoredima i slično koji se zaleteo za stan jer je, eto, cena ispod proseka 🤔, pa bih da iskomentarišem sa ovoliko pameti koje, nadam se, imam dovoljno, da me razumete....
Prvo, kupovina stana za bilo kog od nas ovde koji ne plivamo u milionima (jer onda verovatno ne bismo ni razmišljali o kupovini nekretnine ovde, hm?) I koji u razumnoj meri racionalno razmišljaju, verujem da nije bila ishitrena. Ali da ne pričam u ime svih...Ja sam lično prilično vremena vagao da li ili ne. Da li sam pogrešio ili ne, vreme će pokazati. Do tada ću da smatram da odluka, ako ne dobra, nije bila loša.
Meni je s neke strane bilo ružno čitati neke od prethodnih postova, zaista ne vidim nikakvu korist od napisanog.
To što kažete da se još nekoliko meseci pre gradnje P1 znalo da će projekat celog naselja biti kao na današnji dan, to zaista nisam ispratio, ali jesam veliko nezadovoljstvo i isčudjavanje kada se pojavio plan sa 3 nove zgrade iznad premijuma, natpise na bilbordu "a škola?" Itd. Ako se to znalo toliko ranije, nisam uspeo da to uočim na osnovu redovnog čitanja ovog foruma.
Iznenadilo me je što su uglavili dodatne zgrade i voleo bih da nije tako. Voleo bih da će na tom mestu zaista postojati ooogroman park gde ćemo voditi našu decu i upoznavati se. Ali očigledno tako nece biti, biće u najbolju ruku osrednji. A možda ga zaista uopšte neće ni biti, ko zna. Činjenica je da se plan promenio, dodatne zgrade se već grade i ne vidim kako bilo koji pojedinci onda kad se usele mogu to da promene. Osim jedne online peticije koju sam potpisao svojevremeno (još pre odluke da se "zaletim" za stan), nisam video realizaciju nekih ozbiljnijih akcija da se ne desi ovo što se desilo. Pritom, zaista se izvinjavam ako je toga bilo, pričalo se dosta o organizovanju, pretpostavljam od ljudi koji već žive u naselju, jer nisam u mogućnosti da budem na lokaciji i da ispratim šta se je sve bilo, a nečega verovatno i ne mogu da se setim.
Ovo za Avalu ne znam sta bih rekao. Mislim da su u Beškoj pravili neke penthouse okružene zelenilom, moglo se i tu pretpostavljam, ko je želeo i za manje para nego ovde.
Da je super, nije. Da može i da je moglo bolje - jeste. Da li je loše? Ne smatram da toliko jeste uzevši u obzir koje opcije postoje. Da, gorko je to što je pričano jedno, a ispada nešto drugačije. Ali tu smo gde smo. Ako je realno da na nesto možemo da utičemo, hajde da utičemo u domenu te realnosti.

Molim navedite gde je bolja alternativa uzevši u obzir određene parametre i da cena (da, ta prokleta cena) nije 2500-5000 Eur/m2. Ako uopšte i ima. Sve novo što se gradi- BNV - beton i zgurano. West 65-beton i zgurano. KDistrikt- beton i zgurano itd...
Da ne dužim više, a moderator može slobodno da obrise ovaj roman ukoliko smatra da treba, upravo sam hteo da prihvatim realnost kada sam napisao šta sam vec napisao ranije.
Bez ikakve namere da vredjam ikog, sportski pozdrav 😉
 
Ljudi nema razloga da se svadjamo ovde, ja mislim da bi svima odgovaralo da ima malo vise zelenila i da je investitor malo veci covek i da radi sta kaze a ne samo da laze i obmanjuje svoje kupce. Imajte na umu da je forum kontrolisan, postovi se brisu a neki pojedinci (botovi) brane investitora zestoko, ukoliko procitate prethodnih 245 strana znacete sta pricam.
Samo opusteno...
 
"šta ste očekivali da investor ispoštuje bilo kakve planove kad eto može mu se da zaradi više?!"

Teško zemlji (državi) što nas drži jer ovo razmišljanje ne priliči ni prvobitnoj ljudskoj zajednici, a kamoli (zakonski) uređenom civilizovanom društvu. Ljudi su naravno očekivali ono što im je obećano po ceni koju su platili. Sve ostalo je prevara i divlji zapad. Samo što se na divljem zapadu to drugačije i rešavalo i nije mogao niko da radi šta mu volja bez posledica, jer prema svecu i tropar. Imam osećaj da ste Vi upravo jedan od "investitora". To je taj srećni mentalni sklop. S druge strane, jasno je da ceo projekat i jeste divlji zapad. Namireni određeni kauboji al preko leđa poštenog naroda koji mora negde da živi. Al sve dođe na svoje. Vreme će da kaže
 
Jel' moze neko neku informaciju vezano za P zgradu? Kada se oceuje da ce doci na 80% gradnje?
Ne znamo,niko nista ne javlja,ne znam ni kako napreduju radovi,dugo nismo isli u obilazak.Mislim da se nije nesto znacajno odmaklo,mozda su polepili plocice u A i B lamelama,fasada do EP zgrada jos nije gotova.Tako da mislim da nece to jos skoro.
Ako je neko bio u obilasku neka napise kako stoje stvari.
 
Dobar dan svima. Da li neko ko vec zivi u naselju (gornje zgrade) moze da slika Premium 2 i podeli slike na forumu. Dugo nisam bio u naselju i interesuje me kako napreduje cetvrta faza Premiuma 2 (Cetvrta faza je faza koja je okrenuta ka gornjim zgradama i groblju i koja nema pogled na Dunav).
Unapred hvala.

Dodatno, da li neko ima informaciju kada moze da se ocekuje useljenje u Premium 2? :sesir:
Pozdrav
 
Ovo sam slikala pre 5 dana kad sam bila, ali je ovo slikano sa strane koja gleda na Dunav, ako nekom znači da vidi kako napreduje.
20220806_130748.jpg
20220806_130729.jpg
20220806_130703.jpg
20220806_130609.jpg
20220806_130643.jpg
 
Dobar dan svima. Da li neko ko vec zivi u naselju (gornje zgrade) moze da slika Premium 2 i podeli slike na forumu. Dugo nisam bio u naselju i interesuje me kako napreduje cetvrta faza Premiuma 2 (Cetvrta faza je faza koja je okrenuta ka gornjim zgradama i groblju i koja nema pogled na Dunav).
Unapred hvala.

Dodatno, da li neko ima informaciju kada moze da se ocekuje useljenje u Premium 2? :sesir:
Pozdrav

20220811_164404.jpg
 
Ljudi mene zanima jedna stvar, naime, gde cemo sa snegom kada padne? Od bokseva za parking i ulice necemo imati gde sneg da sklonimo. A da ne pricam o izbacivanju snega iz zatvorenog boksa, kako ce se to izvesti?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
Ljudi mene zanima jedna stvar, naime, gde cemo sa snegom kada padne? Od bokseva za parking i ulice necemo imati gde sneg da sklonimo. A da ne pricam o izbacivanju snega iz zatvorenog boksa, kako ce se to izvesti?
Svakako pitanje na mestu i nesto o cemu se nije pisalo ja mislim. Iskreno, ja licno nisam ni razmišljao o tome do sada. Opet, to je pitanje za firmu koja bude izabrana da odrzava ceo kompleks, svakako moraju uzeti to u obzir i predočiti nam kako to misle da rade..
 
Svakako pitanje na mestu i nesto o cemu se nije pisalo ja mislim. Iskreno, ja licno nisam ni razmišljao o tome do sada. Opet, to je pitanje za firmu koja bude izabrana da odrzava ceo kompleks, svakako moraju uzeti to u obzir i predočiti nam kako to misle da rade..
To jeste pitanje za firmu koja ce se time baviti ali ako za to nema uslova? Meni iskreno to deluje kao nemoguca misija.
 
Zdravo svima,

Imam jedno pitanje. Ovog meseca bi trebao dati učešće za stan. S obzirom da se 80% izgradnje zgrade bliži (ako već i nije sad 80%), da li u tom slučaju ja moram odmah da dignem stambeni kredit po nalogu investitora ili bih to mogao da uradim i u novembru (Novembar kao mesec spominjem jer mi odgovara iz ličnih razloga)? Unapred hvala!
 
Stvarvno ne znam sta bih rekao, nemam ideju, ali verujem da se mora naci neko resenje..
Nema tu puno opcija. Ako firma koja to bude održavala ne bude zadužena za sneg(a valjalo bi se potruditi da to bude jedna od stvari koje rade), nema druge nego da se mi organizujemo pa da lopatamo. Na licu mesta videti gde ćemo, ne treba sada oko toga lupati glavu, dovoljno trenutno ima drugih stvari 😪
 
Zdravo svima,

Imam jedno pitanje. Ovog meseca bi trebao dati učešće za stan. S obzirom da se 80% izgradnje zgrade bliži (ako već i nije sad 80%), da li u tom slučaju ja moram odmah da dignem stambeni kredit po nalogu investitora ili bih to mogao da uradim i u novembru (Novembar kao mesec spominjem jer mi odgovara iz ličnih razloga)? Unapred hvala!
Pogledajte, trebalo bi da je definisano predugovorom koji je rok da se podnese dokumentacija za banku od dana prijema obaveštenja od strane investitora da je završeno 80% izgradnje.
 
Zdravo svima,

Imam jedno pitanje. Ovog meseca bi trebao dati učešće za stan. S obzirom da se 80% izgradnje zgrade bliži (ako već i nije sad 80%), da li u tom slučaju ja moram odmah da dignem stambeni kredit po nalogu investitora ili bih to mogao da uradim i u novembru (Novembar kao mesec spominjem jer mi odgovara iz ličnih razloga)? Unapred hvala!
Uslov je da bude minimum 80%,e sada, Vi mozete da se dogovorite sa njima kada ce te kredit. Znam da je moglo tako za Premium 1. U mom slucaju npr, stan je bio na 80% u decembru prosle godine, a kredit sam bez ikakvih problema realizovao u aprilu ove godine.. Niko mi nije trazio da to odradim odmah. A znam i da su neke komsije realizovale kredit prosli mesec, a faza 3 su, tako da je njihov stan bio na 80% jos pre decembra prosle godine.
 
20220813_110019.jpg
20220813_110023.jpg
20220813_110437.jpg
20220813_111504.jpg
20220813_111657.jpg
20220813_111703.jpg
20220813_111829.jpg
20220813_111924.jpg
20220813_113239.jpg


Mozda se ne vidi da se radi ali u drugoj fazi su majstori resavali nedostatke, jos uvek nema informacija oko prikljucenja struje, cekaju da neko dodje iz EDB i plombira satove, uglavnom kako kazu sve je spremno za drugu fazu sto se tice useljenja. Ovde konkretno mislim na lamele 19 i 18, nisu pominjali lamele 17 i 16, tako da za njih nemam informacije. Lift ce pustiti nakon sto se usele stanari, a hodnike ce srediti isto nakon useljenja, znaci nakadno krecenje i postavljanje stakla na gelenderima.
 
Danas sam prvi put prošao izbliza oko Premium 1, pa da podelim neka zapažanja i slike...
Najpozitivniji utisak, definitivno je fasada sa ciglicama. Deluje jako lepo i kvalitetno. Sigurno je dosta dugovečnije nego da je klasična fasada. Najviše mi se sviđaju strana zgrade ka Premiumu 2 i strana ka Slanačkom putu, uz naravno čeonu, prednju stranu. Dakle, spoljašnje strane zgrade, takoreći. Iz razloga što ima dovoljno prostora - širine, i kada se kompletiraju ulice, izgledaće to jako lepo kad se tu prolazi. Već sada ostavlja utisak, bez obzira što jesve okolo nedovršeno i prljavo...

A sada negativni utisci...
Prva stvar, unutrašnje strane zgrade - Prilično malo prostora, pri tome svaki delić asfaltiran ili betoniran. Vidi se da će biti velika buka i odzvanjanje od vozila koja će prolaziti tuda. Biće velika frekventnost jer da bi se pristupilo svim parking ili garažnim mestima, mora se zalaziti unutar zgrade... Naročito je to nezgodno u noćnim satima, i kada su u pitanju skuteri, motori. Evo kako to izgleda na slici, meni iskreno ne deluje lepo nikako.
20220813_145312.jpg

Druga stvar koja mi se ne sviđa su terase, odnosno kako je odrađena fasada na njima.
S obzirom na to da su bele, to izdaleka izgleda lepo ali već se vide crni, prljavi tragovi curenja vode po njima. Prašina pada na stakla terase, a kada pada kiša, ona tu prašinu spira i ta prljavština pravi vertikalne, linijske fleke na beloj boji terase. Već sada ima dosta tih tragova svuda, pitanje je kako će to izgledati kroz neki duži vremenski period.
Još jedna stvar, po pitanju terasa, jesu mnogobrojna, ne mala oštećenja koja sam video na spoljšnjosti mnogih terasa. Ne znam kako je pvo nastalo i kako će sanirati ali mislim da će morati da se reši. Slikao sam neka koja su mi bila blizu.
20220813_145400.jpg

20220813_145346.jpg

20220813_145327.jpg

20220813_145251.jpg
 
Vrh