Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li neko ima informacije sta sadrži zapisnik o primopredaji stana? Da li se u zapisnik unose primedbe?. Da li i kada investitor ugovara firmu za raspodelu toplotne energije?. Nama za E zgradu nista ne piše o tome u ugovoru. Bez firme za raspodelu toplotne energije nema grejanja. Prilican broj stanara se uselio a infostan još uvek nije na ime stanara. Nejasna mi je priča oko grejanja.Da li neko ima informacije o tome?

Nisam siguran ali mislim da ugovaranje firme za raspodelu radi skupština stanara.

Za prvu lamelu (A) do ulice investitor nije Sunnyville i ona je većim delom useljena, dok za lamele B i C investitor je Sunnyville i za njih se ocekije useljenje uskoro.
 
Ne. zaista nista mi nije jasno. Kako to racuni nisu na ime vlasnika stanova? Koliko dugo vec nisu?
Dajte ljudi ako je sve zaista tako i nema konkretnih resenja, da preduzimamo nesto.
Je l ima neko ko se npr uselio u Pramium 1? kakva je situacija?
 
Zdravo svima,

Prvo bih se svima zahvalio na korisnim informacijama :)
Dali smo rezervaciju za premijum 2, lamela 18 jutros.
Treba mi mala pomoć ili saveti, nabrojaću u nizu:
- Juče u toku ‘prodajnog’ nastupa, ponudili su i garažu uz stan za 9000 sa pdv. Jutros kada sam potpisao rezervaciju, obradovaše me sa informacijom da nema dostupnih garaža 😡 Pokušao sam da im objasnim da je pri odluci za kupovinu znatno uticala činjenica da kupujem i garažu uz stan. Pritom agentica sa naočarima, ime joj zaboravih, beše prilično neprijatna. Na moju konstataciju da je ovo deal brejker, njihov odgovor je da u tom slučaju ne vraćaju rezervaciju od 1000€. Znaci ponašanje kao da mi nešto poklanjaju a ne da im mi ostavljamo preko 100k. Koja su vaša iskustva sa njima, kako postupiti?

- Rekoše da je rok za useljenje septembar ove godine a ograđuju se da je moguće kašnjenje do januara. Rekoh da želim stavku koja uključuje penale za kašnjenje, prihvatili su na prvu. Ima li ko više informacija na ovu temu?
- Ima neko info na koliko je posto završenosti P2 lamela 18? Oni nisu znali da mi kažu.

Hvala :)
 
Zdravo svima,

Prvo bih se svima zahvalio na korisnim informacijama :)
Dali smo rezervaciju za premijum 2, lamela 18 jutros.
Treba mi mala pomoć ili saveti, nabrojaću u nizu:
- Juče u toku ‘prodajnog’ nastupa, ponudili su i garažu uz stan za 9000 sa pdv. Jutros kada sam potpisao rezervaciju, obradovaše me sa informacijom da nema dostupnih garaža 😡 Pokušao sam da im objasnim da je pri odluci za kupovinu znatno uticala činjenica da kupujem i garažu uz stan. Pritom agentica sa naočarima, ime joj zaboravih, beše prilično neprijatna. Na moju konstataciju da je ovo deal brejker, njihov odgovor je da u tom slučaju ne vraćaju rezervaciju od 1000€. Znaci ponašanje kao da mi nešto poklanjaju a ne da im mi ostavljamo preko 100k. Koja su vaša iskustva sa njima, kako postupiti?

- Rekoše da je rok za useljenje septembar ove godine a ograđuju se da je moguće kašnjenje do januara. Rekoh da želim stavku koja uključuje penale za kašnjenje, prihvatili su na prvu. Ima li ko više informacija na ovu temu?
- Ima neko info na koliko je posto završenosti P2 lamela 18? Oni nisu znali da mi kažu.

Hvala :)
Mi smo pre manje od mesec dana uzeli stan u lameli 13, u premium 2 fazi i rečeno nam je da useljenje neće pre februra 2023. godine.
 
Mi smo rezervisali u lameli 6 u januaru, još uvek čekamo da pozovu za Predugovor, tada je bilo garaža slobodnih i cena je bila 8 hiljada, a rekli su nam da je realno useljenje ne pre leta 2023.
 
Zdravo svima,

Prvo bih se svima zahvalio na korisnim informacijama :)
Dali smo rezervaciju za premijum 2, lamela 18 jutros.
Treba mi mala pomoć ili saveti, nabrojaću u nizu:
- Juče u toku ‘prodajnog’ nastupa, ponudili su i garažu uz stan za 9000 sa pdv. Jutros kada sam potpisao rezervaciju, obradovaše me sa informacijom da nema dostupnih garaža 😡 Pokušao sam da im objasnim da je pri odluci za kupovinu znatno uticala činjenica da kupujem i garažu uz stan. Pritom agentica sa naočarima, ime joj zaboravih, beše prilično neprijatna. Na moju konstataciju da je ovo deal brejker, njihov odgovor je da u tom slučaju ne vraćaju rezervaciju od 1000€. Znaci ponašanje kao da mi nešto poklanjaju a ne da im mi ostavljamo preko 100k. Koja su vaša iskustva sa njima, kako postupiti?

- Rekoše da je rok za useljenje septembar ove godine a ograđuju se da je moguće kašnjenje do januara. Rekoh da želim stavku koja uključuje penale za kašnjenje, prihvatili su na prvu. Ima li ko više informacija na ovu temu?
- Ima neko info na koliko je posto završenosti P2 lamela 18? Oni nisu znali da mi kažu.

Hvala :)
Mi smo uzeli stan u P1, prosli smo sve to, pa cisto da pokusam da Vam pomognem. Sto se mene licno tice, ja apsolutno nikakvih problema u komunikaciji sa mojim agentom nisam imao, ali sam video da dosta komsija jeste, tako da je to neprijatno obraćanje, prevrtanje ocima, ne javljanje na telefon i ne odgovaranje na mail vrlo uobičajena i zastupljena stvar kod njih. Treba samo iz strata da zauzmete stav i da ne pristajete na neke njihove kompromise. Sto se tice penala, to obavezno, zato sto je u Premium 1 kasnjene prve faze u odnosu na ugovor godinu dana. Mi smo 4 faza i kasnice nam sigurno sest meseci od datuma u ugovoru.
To za septembar je nemoguca misija, do tada nece useliti ni ceo Premium 1, tako da slobodno racunajte najranije negde leto 2023. To sto zgrada spolja lepo napreduje, nemojte da Vas zavara, tako je isto radjeno i kod nas, relativno brzo grubi radovi, fasada, a onda je prolazilo po pet, sest meseci a da nista u stanu nije uradjeno.
 
Hvala na detaljima :) Neverovatno mi je da se to dešava. Za ovo koje sam uzeo kažu faza2 . Šta to tačno znači?
 
Hvala na detaljima :) Neverovatno mi je da se to dešava. Za ovo koje sam uzeo kažu faza2 . Šta to tačno znači?
Pretpostavljam da je isto kao i premium 1. Dakle vi ste u drugoj fazi premiuma 2. Imaju 4 faze izgradnje i po pravilu bi trebalo da useljenje krene od faze jedan i da se zavrsi sa fazom 4. Nemojte to uzimati zdravo za gotovo jer u premijumu 1 se vec preskacu faze useljenja, jer stanovi nisu jednako ili pravim redosledom zavrsavani. Sto se tice probijanja rokova, racunajte godinu dana kasnjenja od datuma koji vam stoji u predugovoru/ugovoru
 
Hvala na detaljima :) Neverovatno mi je da se to dešava. Za ovo koje sam uzeo kažu faza2 . Šta to tačno znači?
To oko kasnjenja odmah da znate da se desava skoro na svim novogradnjama u Beogradu. Samo je pitanje koji vam datum stave u ugovor. Sto se tice Premium 2, trebalo bi da ide malo brze od Premium 1,jer vec postoji neka infrastruktura okolo, nije bas cista poljana, kao sto je bio slucaj kod nas u pocetku. U svakom slucaju, od meseca kada su krenuli da grade kompleks, racunajte negde oko dve godine do useljenja (to je minimalni period za toliki kompleks).
 
To oko kasnjenja odmah da znate da se desava skoro na svim novogradnjama u Beogradu. Samo je pitanje koji vam datum stave u ugovor. Sto se tice Premium 2, trebalo bi da ide malo brze od Premium 1,jer vec postoji neka infrastruktura okolo, nije bas cista poljana, kao sto je bio slucaj kod nas u pocetku. U svakom slucaju, od meseca kada su krenuli da grade kompleks, racunajte negde oko dve godine do useljenja (to je minimalni period za toliki kompleks).
moje skromno misljenje min 2.5 godine od datuma pocetka izgradnje :) ako ne i 3. Vreme ce pokazati
 
Jel neko od saboraca iz E zgrade bio skoro tamo? Jesu li pustili struju i stavili stakla na terasu?
 
Zdravo svima,

Prvo bih se svima zahvalio na korisnim informacijama :)
Dali smo rezervaciju za premijum 2, lamela 18 jutros.
Treba mi mala pomoć ili saveti, nabrojaću u nizu:
- Juče u toku ‘prodajnog’ nastupa, ponudili su i garažu uz stan za 9000 sa pdv. Jutros kada sam potpisao rezervaciju, obradovaše me sa informacijom da nema dostupnih garaža 😡 Pokušao sam da im objasnim da je pri odluci za kupovinu znatno uticala činjenica da kupujem i garažu uz stan. Pritom agentica sa naočarima, ime joj zaboravih, beše prilično neprijatna. Na moju konstataciju da je ovo deal brejker, njihov odgovor je da u tom slučaju ne vraćaju rezervaciju od 1000€. Znaci ponašanje kao da mi nešto poklanjaju a ne da im mi ostavljamo preko 100k. Koja su vaša iskustva sa njima, kako postupiti?

- Rekoše da je rok za useljenje septembar ove godine a ograđuju se da je moguće kašnjenje do januara. Rekoh da želim stavku koja uključuje penale za kašnjenje, prihvatili su na prvu. Ima li ko više informacija na ovu temu?
- Ima neko info na koliko je posto završenosti P2 lamela 18? Oni nisu znali da mi kažu.

Hvala :)
Ovako ne znam sta da ti kazem. Meni licno su rekli da sve moze na pocetku kad sam davao pare, onda kasnije se sve nekako promenilo ne bih da otkrivam identitet posto ima ovde raznih forumasa pa ti necu pricati sve detalje ;) Msm. kad si potpisao tu rezervaciju sigurno je napisano koji stan i koja garaza se dobija tako tj. sta si rezervisao pa ukoliko imas napismeno da si dao depozit za stan i garazu onda ne moze da ti kaze niko da neces dobiti svoj novac posto oni nisu ispostovali sa njihove strane napisano - ukoliko treba odes sa advokatom i to je to stvar resena.
Inace ne javljaju se na telefon, i svasta obecavaju usmeno a kasnije umeju da budu neprijatni i da vidis da umeju i email da sroce kako treba sa nekim stavkama kao pravi.

Realno cena je bila niska ranije pa su mogli da rade sta su hteli a sada kada je sve poskupelo i sajt preveden na ruski mozda imaju i problem da prodaju preostalo po visim cenama da bi isplatili projekat da ne budu u minusu pa mozda zato prete sa ne vracanjem novca...
 
Sto se tice primopredaje stanova bez struje msm. to su mom drugu uradili u Zemunskim kapijama - naravno da cete manje stvari videti kad manje stvari radi. Dakle treba vam i struja i voda pa proverite da li rade sve uticnice, sve cesme, vodokotlice, sijalice jednostavno temeljno proverite stan pre primopredaje kako cete da znate sta ne radi. Sto se na pocetku vidi i stavi u zapisnik onda se to brze popravi nego kada se ganjate sa majstorima narednih nedelja sa glupostima...
 
Sto se tice primopredaje stanova bez struje msm. to su mom drugu uradili u Zemunskim kapijama - naravno da cete manje stvari videti kad manje stvari radi. Dakle treba vam i struja i voda pa proverite da li rade sve uticnice, sve cesme, vodokotlice, sijalice jednostavno temeljno proverite stan pre primopredaje kako cete da znate sta ne radi. Sto se na pocetku vidi i stavi u zapisnik onda se to brze popravi nego kada se ganjate sa majstorima narednih nedelja sa glupostima...
Bas tako. Savet za sve zbog svih nedostataka i stvari koje su se izdesavali, ne potpisivati primopredaju dok se sve ne sredi sto zahtevate. Prvoj fazi su prodali pricu da ce struja biti za par dana(3,4,5),a evo ljudi cekaju vec skoro mesec. Razumem da svi imaju svoje probleme i da zele sto pre kljuceve, ali bez struje ne mozete ni adekvatno opremiti stan. Kada su vec probili sve rokove koje su dali, bolje sacekati jos mesec dana da se pusti struja, otklone nedostatci, da nas bar oko toga ne boli glava.
 
Zdravo svima,

Prvo bih se svima zahvalio na korisnim informacijama :)
Dali smo rezervaciju za premijum 2, lamela 18 jutros.
Treba mi mala pomoć ili saveti, nabrojaću u nizu:
- Juče u toku ‘prodajnog’ nastupa, ponudili su i garažu uz stan za 9000 sa pdv. Jutros kada sam potpisao rezervaciju, obradovaše me sa informacijom da nema dostupnih garaža 😡 Pokušao sam da im objasnim da je pri odluci za kupovinu znatno uticala činjenica da kupujem i garažu uz stan. Pritom agentica sa naočarima, ime joj zaboravih, beše prilično neprijatna. Na moju konstataciju da je ovo deal brejker, njihov odgovor je da u tom slučaju ne vraćaju rezervaciju od 1000€. Znaci ponašanje kao da mi nešto poklanjaju a ne da im mi ostavljamo preko 100k. Koja su vaša iskustva sa njima, kako postupiti?

- Rekoše da je rok za useljenje septembar ove godine a ograđuju se da je moguće kašnjenje do januara. Rekoh da želim stavku koja uključuje penale za kašnjenje, prihvatili su na prvu. Ima li ko više informacija na ovu temu?
- Ima neko info na koliko je posto završenosti P2 lamela 18? Oni nisu znali da mi kažu.

Hvala :)
Prilikom prvih poseta sve je bilo pesma,sve moze,i na samoj rezervaciji,i onda nakon rezervacije krece sve nizbrdo,ne javljaju se,ne odgovaraju na mejlove,gospodje iz prodajnog salona drske i bezobrazne,i bas kao sto kazete kao da nam nesto poklanjaju a ne da mi njima dajemo toliki novac.Onda je krenula izmena planova i svega ostalog,na kraji od cele te price koju su prodavali na pocetku ostalo je samo isto struktura stana.Menjajubsta im padne na pamet bez ikakvog obavestenja kupaca,saznajemo stbari na forumu....da ne pricam o bezobrazluku prilikom sklapanja prefugovora,stavki oko penala i tehnickog prijema.NIje kvadrat ni 500 ni 800 ni 1000e a kamoli dzabe pa da se prema nama odnose kao da smo neko kome oni cine neku uslugu.Za sve buduce kuoce oprez,jer su namazani i ne postuju klijente uopste.A to za garaze je poseban bezobrazluk,prvo sto nema dovoljno mesta a onda ti obecaju pa posle nema,a o ceni da ne pricam.Sami su napravili da nema 1m² slobodmog prostor bilo gde na parcelama pa teraju ljude da placaju toliku sumu za garazno mesto.Pri tome su mesta u samim garazama premala,zbojrna i pitaj boga kako se uopste parkirati u taj tesnac i kako izaci iz automobila,osim ako ste tanki kao glista .Prica je zvucala divno a kako vidim zavrsice se kao potpuni fijasko.Nezadovoljstvo sa moje strane je ogromno,a njihov neprofesionalizam prevazilazi sve granice
 
Ja načuo da su namerno stopirali prodaju garažnih mesta na neko vreme, jer očekuju da će kasnije moći da prodaju po većoj ceni, valjda kad se useli Premium 1, pa tek nastane krkljanac.
Nadam se da nije tačno, mada od njih me ništa ne bi začudilo...
 
Prilikom prvih poseta sve je bilo pesma,sve moze,i na samoj rezervaciji,i onda nakon rezervacije krece sve nizbrdo,ne javljaju se,ne odgovaraju na mejlove,gospodje iz prodajnog salona drske i bezobrazne,i bas kao sto kazete kao da nam nesto poklanjaju a ne da mi njima dajemo toliki novac.Onda je krenula izmena planova i svega ostalog,na kraji od cele te price koju su prodavali na pocetku ostalo je samo isto struktura stana.Menjajubsta im padne na pamet bez ikakvog obavestenja kupaca,saznajemo stbari na forumu....da ne pricam o bezobrazluku prilikom sklapanja prefugovora,stavki oko penala i tehnickog prijema.NIje kvadrat ni 500 ni 800 ni 1000e a kamoli dzabe pa da se prema nama odnose kao da smo neko kome oni cine neku uslugu.Za sve buduce kuoce oprez,jer su namazani i ne postuju klijente uopste.A to za garaze je poseban bezobrazluk,prvo sto nema dovoljno mesta a onda ti obecaju pa posle nema,a o ceni da ne pricam.Sami su napravili da nema 1m² slobodmog prostor bilo gde na parcelama pa teraju ljude da placaju toliku sumu za garazno mesto.Pri tome su mesta u samim garazama premala,zbojrna i pitaj boga kako se uopste parkirati u taj tesnac i kako izaci iz automobila,osim ako ste tanki kao glista .Prica je zvucala divno a kako vidim zavrsice se kao potpuni fijasko.Nezadovoljstvo sa moje strane je ogromno,a njihov neprofesionalizam prevazilazi sve granice
Strašno ako je tako. Vrlo smo blizu da odustanemo, pogotovo zbog ujdurme i laganja oko garaže…
 
Strašno ako je tako. Vrlo smo blizu da odustanemo, pogotovo zbog ujdurme i laganja oko garaže…
Jedino sto mogu da vam kazem jeste da dobro razmislite. Svima ovde je kupovina stana jedna od najvećih investicija i odluka u zivotu, zato treba da se na vise mesta raspitate o svemu. U trenutku kada smo mi rezervisali stan u Premium 1,cene su bile daleko najpovoljnija od svih novogradnji u Beogradu, narocito kada se uzme u obzir odnos cene, kvaliteta radova (bar ono sto je navedeno u reklamnom materijalu), pa i same lokacije. Onda ako ispratite stanje na drugim gradilistima u BGu, naicicete na slicne ako ne i vece probleme. Ono sto zelim da kazem je to da nisu oni nista gori od vecine investitora u gradu,sto ih naravno ne opravdava jer ima zaista mnogo stvari koje nisu ispostovali. Mi smo zaista dosta povoljno prosli pa je verovatno to glavni razlog zasto smo pristali na sve to.
 
Meni nije jasno zasto jednostavno ne budu ok svi investitori, zamislite da otvorite ovaj forum i da su svi zadovoljni i srecni, investitor je dao vise nego sto se ocekivalo od njega, zavrsio pre roka. Zamislite da je ovaj rok sto nam se prica bio realan i da kazu premium 2 je Jun sledece godine a od jednom ga zavrse u Martu pre roka sve bi bilo drugacije ne bi ljudi ih ljudi smarali, ne bi ljudi zvocali ni ocekivali da ce se nesto desiti a u stvari sami sebi prave pritiske i rokove i sve ostalo. Premijum 2 na jesen (mozda 2023 a ne 2022 posto ni P1 nece biti kompletno zavrsen do tada).
Citam ovaj forum od strane 1. da ne idem u detalje ranije evo sada Premium jedan ljudi su planirali da bude gotovo u Oktobru 2021. pa onda je to bilo za par meseci pa oko nove godine, rekao ovaj Nenad ili kako se vec zove bice do 25.12. pa od jednom ulica i tender i kasnjenje pa sneg pa onda kad se stvore uslovi pa onda je gradiliste stajalo par meseci (sto se tice ulice) pa onda je u Martu bilo da ce biti u Aprilu i Maju i ne znam ni kad je zavrsena ulica u Junu kao kasni se zbog ulice pa onda vidis da nemaju sve terase ni stakla spolja a ko zna sta fali sve unutra. Samo da se opere krivica i svali na drugog kao oni ne uticu na to, pa jel sam ja angazovao coveka da mi pravi ulicu ili vi...
Onda trafo stanica sad smeta ljudima sto je previse blizu zgrade, u mojoj staroj zgradi je trafo stanica uzidana u zgradu i to je mozda i normalno ne znam nisam gradjevinac, zasto nemamo nekoga ko je predstavnik investitora (javni predstavnik) da nam lepo kaze neku tacnu informaciju i odgovori na neko pitanje kako treba da ne nagadjamo, zamislite da imaju web kamere po gradilistu da mozemo da vidimo real time slike to ih ne bi kostalo maltene nista, ili da sami izdaju obavestenja na mesecnom ili kvartalnom nivou o napretku radova i ocekivanim rokovima. Da se projekat ne menja da poljane ne budu pretvarane u zgrade i skole i obdanista da izcezavaju sirenje slanackog puta da se ne spominje nigde itd itd. pa zbog toga dobijaju grafite po reklamnim panelima u naselju sa tekstom "a gde je skola?" ili nesto slicno zaboravio sam.
Mi smo ljudi i mi zelimo najbolje za sebe sto je i normalno, zasto mi trebamo da razmisljamo kako cemo se parkirati u naselju i zasto moramo da se parkiramo po trotoarima, zasto onaj pametni arhitekta nije stavio dovoljno mesta da ima i za stanare i za posetioce, zar mi moramo da pisemo peticije za sve i da se bunimo za sve... (da ne moraju komsije bez kola da kazu da ce zvati komunalce ako vide i jedan auto na trotoaru, ok zasto investitor to nije resio sam, ocigledno je da u gornjem naselju nema dovoljno mesta tako da u donjem moze da se odradi malo vise)... Koliko ce kostati odrzavanje i sta cemo dobijati za taj novac, hoce li da sade zelene povrsine i grade i odrzavaju parkove i igralista, hoce li biti obezbedjenja i video nadzora, hoce li biti tehnickog prijema i sta stoji iza ne izvrsavanja istog...
Izvinite sto sam malo duzi tekst pisao ali sve ovo moze da se sredi ako neko stavi prst na celo i pozeli da ima zadovoljne stanare koji ce biti ponosni na svoje naselje i preporuciti investitora svojim prijateljima i poznanicima...
 
Apsolutno se sve slažem ali nažalost, poučeni iskustvom prethodnih meseci, investitoru nije u cilju očigledno da stanari budu zadovoljni, već da se što više stanova proda po što većoj ceni. Zato umesto parka i terena dobijamo još 3 zgrade u nizu i slično, i pitaj Boga dokle će se to nastaviti. Kvantitet a ne kvalitet. Tužno, što za svoje pare koje radiš kao konj, pokušavaš da kupiš nov život za svoju porodicu, u predstavljenom idiličnom naselju, a na kraju ćemo dobiti beton i prozor do prozora. I još će da te drndaju kao konja bez grama poštovanja za to, kao džabe da daju. Šta reći.
 
Vrh