Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Rok za tehnicki ne postoji. Rok za upotrebnu i uknjizenje ne postoji , osim ako ste ugovorili sa investitorom. Rok od upotrebne do uknjizenja je 6 meseci. Ako istekne ide se na ozakonjenje . Gradjevinska vredi 5 godina i moze se produziti na jos 2.
 
Rok za tehnicki ne postoji. Rok za upotrebnu i uknjizenje ne postoji , osim ako ste ugovorili sa investitorom. Rok od upotrebne do uknjizenja je 6 meseci. Ako istekne ide se na ozakonjenje . Gradjevinska vredi 5 godina i moze se produziti na jos 2.
Ali postoji Zakon koji propisuje zasta se radi Tehnicki i zasta je neophodno .
A samom tom logikom,cim investitor useljuje ljude,mora odma i da sprovede tehnicki pregled jer Zakon propisuje sta mora biti ispunjeno da bi se objekat dao za upotrebu.
 
Da, sve mora , ali rokovi su nedefinisani. Oni koji su odredjeni kad se probiju objekat ide u ozakonjenje a to tek ne poznaje rok.
 
Jel zna neko koja li je "tajna" ovako niskih cena? Jel u pitanju struktura ili je to zato su im samo ovi stanovi i penthausi ostali, pa da prodaju, ili je nesto trece?
Ja sam mislio da su oni to već prodali? Proverite. Ta cena stoji od početka, a tajna je verovatno u tome da kupujete 50kvm terase...
 
Jel zna neko koja li je "tajna" ovako niskih cena? Jel u pitanju struktura ili je to zato su im samo ovi stanovi i penthausi ostali, pa da prodaju, ili je nesto trece?
Ti stanovi su prodati pre oko dve godine, poznajem kupce. Ali, sajt više nije ažuriran od tada jer su to bili poslednji stanovi koji su ostali. A cena jeste bila takva jer terasa ima više od 50 kvadrata, a ona se ipak ne prodaje po ceni stana...
 
Zdravo dragi forumasi, neko vreme vec pratim gradnju i zainteresovan sam za kupovinu. Da li bi neko mogao da mi pomogne oko ugovora, na sta da obratim paznju i da me posavetuje malo :) Znacilo bi mi puno eto mozda postanemo i komsije :) Hvala
 
Jel zna neko koja li je "tajna" ovako niskih cena? Jel u pitanju struktura ili je to zato su im samo ovi stanovi i penthausi ostali, pa da prodaju, ili je nesto trece?
Pozdrav svima, pratim temu već neko vreme 🙂 Razmatram kupovinu stana u vašem komšiluku kada bude novih dostupnih... Zvala sam prodaju Energoprojekta, ovi stanovi su prodati, problem je u tome što ne mogu da ugase sajt jer nemaju pravo na izmene.
 
Ima li neko informacije o useljenju? Kako teče primopredaja?
 
Pa i ne bas. Nista sto bi bilo vredno nekog pomena. Bar ono sto sam ja video, mozda gresim. Nisam doduse gledao radove unutra. Spolja se i dalje “radi” fasada brzinom ranjenog puza. 😁
IMG-aeb636e6e41e547b047656a752b5998f-V.jpg
IMG-41d4ba812d346dbc52727c9cc5866498-V.jpg
IMG-d1823d608c762f7c674546b7f0a7dbe3-V.jpg
IMG-3b860e27c3d1854e4cb2bc385876dadc-V.jpg
IMG-4afa6e55c5b93c1ce7e313cf36dce67e-V.jpg
IMG-16fb844b0139fb021b2e1e624f2d6a00-V.jpg
 
Da li moze da se dobije naziv firme koja vam je radila enterijer,prelepo.
Pozvali su me za primopredaju stana,jel imate neki savet?
Firma koja je nama sve radila od merenja, dizajna i izvođačkog projekta je Geotaur.com
Komšijama stojimo na raspolaganju i tu smo za svaku pomoć. 😁
Za primopredaju sam odgovorila na pp.
 
Da li moze da se dobije naziv firme koja vam je radila enterijer,prelepo.
Pozvali su me za primopredaju stana,jel imate neki savet?

Prosledice Vam kontakt @Mesec.

Mi smo danas završili primopredaju. Kod nas je uglavnom sve bilo u redu. Bilo je sitnih primedbi, ali smo na kraju zadovoljini ishodom. Ukoliko imate konkretno pitanje pišite mi PP.

U sustini, imate dovoljno vremena da pogledate stan. Dobijate set ključeva. Zapisnik i listu primedbi potpisujete nakon posete stanu.

Mi smo dobili svu odgovarajuću dokumentaciju za povraćaj Pdv-a. Trenutno nema struje, očekuju da to bude rešeno već od ponedeljka.

Neke komsije danas nisu potpisale zapisnik.

U sustini malo su zbrzali primopredaju, fali jos malo rada i u zgradama i oko zgrada (i strpljenja). Ali, nista strasno.
 
Prosledice Vam kontakt @Mesec.

Mi smo danas završili primopredaju. Kod nas je uglavnom sve bilo u redu. Bilo je sitnih primedbi, ali smo na kraju zadovoljini ishodom. Ukoliko imate konkretno pitanje pišite mi PP.

U sustini, imate dovoljno vremena da pogledate stan. Dobijate set ključeva. Zapisnik i listu primedbi potpisujete nakon posete stanu.

Mi smo dobili svu odgovarajuću dokumentaciju za povraćaj Pdv-a. Trenutno nema struje, očekuju da to bude rešeno već od ponedeljka.

Neke komsije danas nisu potpisale zapisnik.

U sustini malo su zbrzali primopredaju, fali jos malo rada i u zgradama i oko zgrada (i strpljenja). Ali, nista strasno.
Drage komsije,
hvala na informacijama.Primopredaja je 06.06 uponedeljak javicu da li je stigla struja .
Ja sam lamela 11.Obradovali ste me sa informacijom za povracaj PDv-a jer tim sredstvima planiram da opremim stan.

pozdrav,
Lidija Berginc
 
Pozdrav svima . Ukoliko neko od komsija iz Premium 1 moze da podeli informaciju za stan 67.48 kvm , koje su dimenzije useka u zidu u kupatilu iznad ugradnog vodokotlica ( trenutno ne mozemo da udjemo u stan , nije red na nas da se useljavamo , a nismo izmerili dok smo mogli ), a informacija bi mi znacila . Hvala unapred 🙂
 
Da li neko od komšija koje su dobile ključeve ima informaciju vezanu za puštanje struje?
I da li se i pored toga što struja nije puštena mora ispoštovati obaveza za prijavljivanje u EPS-u?
 
Vrh