Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li je to primopredaja bez tehnickog prijema?
Kakvi su utisci,da li su stanovi uradjeni kako treba,ima li nekih zalbi?
 
Da li je to primopredaja bez tehnickog prijema?
Kakvi su utisci,da li su stanovi uradjeni kako treba,ima li nekih zalbi?
U ugovorima nam stoji da je tehnicki posle primopredaje, tako da bar sto se tice prve faze, primopredaja je radjena bez tehnickog prijema.. Generalno su ljudi zadovoljni ( bar tih par od kojih smo dobili informacije). Ukoliko ima nekih nedostataka to je sitno i upisano je u zapisnik..
 
Da li je neko iz Premium 1 podigao kredit u Postanskoj i kako je resio problem resenja o brisanju hipoteke? Posto mi je agent rekla da jos nije ni za koga podnesen zahtev u katastru.
 
U ugovorima nam stoji da je tehnicki posle primopredaje, tako da bar sto se tice prve faze, primopredaja je radjena bez tehnickog prijema.. Generalno su ljudi zadovoljni ( bar tih par od kojih smo dobili informacije). Ukoliko ima nekih nedostataka to je sitno i upisano je u zapisnik..
Tako je, takav ugovor i ima potpune logike, jer jedino i ima smisla da svako radi prijem svojih kvadrata, a bez da se razmislja da li u zgradi postoje tehnicki uslovi za zivot. Na primer sto bi neko brinuo da li je u zgradi odradjena protivpozarna zastita, da li su ugradjene instalacije po standardima ili recimo konstrukcija objekta.

Vazno da je parket u redu, zidovi beli i stolarija tu, a protipozarna zastita ce kasnije. Jaka mi je to stvar.
 
Tako je, takav ugovor i ima potpune logike, jer jedino i ima smisla da svako radi prijem svojih kvadrata, a bez da se razmislja da li u zgradi postoje tehnicki uslovi za zivot. Na primer sto bi neko brinuo da li je u zgradi odradjena protivpozarna zastita, da li su ugradjene instalacije po standardima ili recimo konstrukcija objekta.

Vazno da je parket u redu, zidovi beli i stolarija tu, a protipozarna zastita ce kasnije. Jaka mi je to stvar.
Vi ste se uselili pre par godina u gornje zgrade, ako se ne varam, Energoprojektove? A mesecima nam ovde sirite negativnu energiju i pricate price o guzvama, haosu, prevarama itd, itd.. Uzivajte malo, a nas pustite da se snalazimo kako znamo. Razumem i sarkazam i salu ako je namera dobra, ali kod Vas ne prepoznajem dobru nameru. Na kraju krajeva, svako radi kako zeli. Niko nikoga nije naterao da se useli bez tehnickog prijema. To je stvar izbora ljudi koji su se useljavali.
I da, hvala Vam sto brinete o bezbednosti naseg objekta.
 
Vi ste se uselili pre par godina u gornje zgrade, ako se ne varam, Energoprojektove? A mesecima nam ovde sirite negativnu energiju i pricate price o guzvama, haosu, prevarama itd, itd.. Uzivajte malo, a nas pustite da se snalazimo kako znamo. Razumem i sarkazam i salu ako je namera dobra, ali kod Vas ne prepoznajem dobru nameru. Na kraju krajeva, svako radi kako zeli. Niko nikoga nije naterao da se useli bez tehnickog prijema. To je stvar izbora ljudi koji su se useljavali.
I da, hvala Vam sto brinete o bezbednosti naseg objekta.
Ma bice vam lepo verujte. Ipak je to Premijum. I nije Vama to stvar izbora, nego ucene od strane investitora koji se ne pridrzava zakona, a Vama svejedno jer kasni skoro godinu dana i nestrpljivi ste. Po staroj srpskoj logici, mogao je i da pobegne sa parama i ne uradi nista. A mozda da razmislite da li bi Vam bilo pametnije da poslusate ljude koji tu zive nekoliko godina, a ne bajke koje Vam serviraju u prodajnom salonu. Evo pitajte ljude iz prvih njihovih zgrada koji su pristali na primopredaju bez tehnickog. Posle koliko od useljenja je odradjen tehnicki prijem? A da, jos uvek nema nista od toga. Pitajte ljude iz poslednje njihove zgrade od 4 kojima su rekli, samo se vi uselite a garaze evo samo sto nisu.

Nemam ja sta da Vama sirim negativnu energiju. Ako je Vama sirenje negativne energije cinjenica da postoji PDR donet ne znam kada, neko isprica neku pricu o naselju, a onda na ko zna koje nacine dobije izmene PDR, i to se zavrsi samo sa zgradurinama, bez trunke zelenila, sa stotine i stotine stanova vise nego sto je predvidjeno inicijalnim PDR, pri cemu infrastruktura ostaje ista? Pa tu nemam sta da Vam objasnjavam. Videcete i sami, evo tu ste pred useljenjem. A mene sto se tice, mogli ste i da se uselite na temelje zgrade ako ce Vas to uciniti srecnima.
 
Evo pitajte ljude iz prvih njihovih zgrada koji su pristali na primopredaju bez tehnickog. Posle koliko od useljenja je odradjen tehnicki prijem? A da, jos uvek nema nista od toga. Pitajte ljude iz poslednje njihove zgrade od 4 kojima su rekli, samo se vi uselite a garaze evo samo sto nisu.
Ja sam iz poslednje od ove 4 i jeste sve to tačno, kao i sve ostalo što si napisao.... Ali šta ljudi da rade? Mi smo prošli kroz sve to (i još prolazimo), a i kod njih dole je isto, sve se ponavlja...
Lako je reći, bunite se, borite se, nemojte pristajati i slično... Ja potpuno razumem sve ljude koji jedva čekaju da se usele makar i u poluzavršeno, jer sam i sam bio u toj situaciji.
Realnost je takva da će tehnički ko zna kada, a mnogi nisu i situaciji da čekaju to ili da se tuže i ganjaju sa investitorom, kada se zna koliko je tu vremena i novca potrebno...
 
Evo kako smo mi zamislili nas stan I jos neki dan I krećemo sa realizacijom.
Prelepo, po mom ukusu. I meni su dnevna i kuhinja kombinacija bela-hrast.
Svaka čast za onog ko vam radi ovo, zna znanje. Uživajte, dobrodošl
Svaka cast za projekat ! Zamolio bih za informaciju, moze i u privatnoj poruci , za dimenzije prostora u zidu iznad vodokotlica gde ste vi predvideli ugradnu policu , delom otvorenu ? Hvala unapred 🙂
 
Ma bice vam lepo verujte. Ipak je to Premijum. I nije Vama to stvar izbora, nego ucene od strane investitora koji se ne pridrzava zakona, a Vama svejedno jer kasni skoro godinu dana i nestrpljivi ste. Po staroj srpskoj logici, mogao je i da pobegne sa parama i ne uradi nista. A mozda da razmislite da li bi Vam bilo pametnije da poslusate ljude koji tu zive nekoliko godina, a ne bajke koje Vam serviraju u prodajnom salonu. Evo pitajte ljude iz prvih njihovih zgrada koji su pristali na primopredaju bez tehnickog. Posle koliko od useljenja je odradjen tehnicki prijem? A da, jos uvek nema nista od toga. Pitajte ljude iz poslednje njihove zgrade od 4 kojima su rekli, samo se vi uselite a garaze evo samo sto nisu.

Nemam ja sta da Vama sirim negativnu energiju. Ako je Vama sirenje negativne energije cinjenica da postoji PDR donet ne znam kada, neko isprica neku pricu o naselju, a onda na ko zna koje nacine dobije izmene PDR, i to se zavrsi samo sa zgradurinama, bez trunke zelenila, sa stotine i stotine stanova vise nego sto je predvidjeno inicijalnim PDR, pri cemu infrastruktura ostaje ista? Pa tu nemam sta da Vam objasnjavam. Videcete i sami, evo tu ste pred useljenjem. A mene sto se tice, mogli ste i da se uselite na temelje zgrade ako ce Vas to uciniti srecnima.
A Mozete li da mi objasnite sta je poenta Vase price i oglasavanja? Iznosite stvari koje ja licno vrlo dobro znam, a i vecina ljudi verovatno koja je kupila stanove tu? I ako tvrdite da ne sirite negativnu energiju, sta radite? Razumem ja Vas, brine Vas infrastruktura, uselice se ogroman broj stanova, verovatno ni Vi to niste znali kada ste kupovali stan tu, tada. Pa Vas ja evo pitam sta Vi radite povodom toga, imate li bar resenje da predlozite, jer to ce biti problem svih nas.
Ja primećujem u Vasem oglašavanju samo iznosenje negativnih stavova i mana celokupnog naselja, a oni evo rasprodali i Premium 1 i 2,pa i one zgrade gore(pored Vas), a verovatno ce i ove buduce koje tek treba da se grade.
Tako da sam siguran da imate mnogo vecih problema, naravno sto se tice zivota i funkcionisanja u naselju, od toga da li ce Premium 1 dobiti pozitivan tehnicki pregled..
 
Ja sam iz poslednje od ove 4 i jeste sve to tačno, kao i sve ostalo što si napisao.... Ali šta ljudi da rade? Mi smo prošli kroz sve to (i još prolazimo), a i kod njih dole je isto, sve se ponavlja...
Lako je reći, bunite se, borite se, nemojte pristajati i slično... Ja potpuno razumem sve ljude koji jedva čekaju da se usele makar i u poluzavršeno, jer sam i sam bio u toj situaciji.
Realnost je takva da će tehnički ko zna kada, a mnogi nisu i situaciji da čekaju to ili da se tuže i ganjaju sa investitorom, kada se zna koliko je tu vremena i novca potrebno...
Da li se secate kad ste i kojim putem dobili resenje o brisanju hipoteke? Mi za sada imamo samo grupnu brisovnu dozvolu Aik banke, a pojedinacno resenje nismo dobili.
 
Ja sam iz poslednje od ove 4 i jeste sve to tačno, kao i sve ostalo što si napisao.... Ali šta ljudi da rade? Mi smo prošli kroz sve to (i još prolazimo), a i kod njih dole je isto, sve se ponavlja...
Lako je reći, bunite se, borite se, nemojte pristajati i slično... Ja potpuno razumem sve ljude koji jedva čekaju da se usele makar i u poluzavršeno, jer sam i sam bio u toj situaciji.
Realnost je takva da će tehnički ko zna kada, a mnogi nisu i situaciji da čekaju to ili da se tuže i ganjaju sa investitorom, kada se zna koliko je tu vremena i novca potrebno...
Upravo tako. Ljudi ne shvataju koliko ima kreditnih kupaca, koliko ljudi vec mesecima placa i kiriju jer je podstanar i kredit za stan. Pa cak i oni koji su kupili za kes, svaka cast onome ko moze da izdvoji stotinak hiljada eura i da ceka investitora da obezbedi tehnicki i upotrebnu pa da se useli.. Ili da se jos u svom tom cekanju tuzi sa njima.
Problem je to sto je njima sve to dozvoljeno, da rade stvari koje ocigledno nisu u skladu sa zakonom, od menjanja planova, pa do svih drugih stvari o kojima se ovde prica. Ja licno sam pokusao u ugovoru da se zastitim koliko sam mogao(rok za upotrebnu, pa penali ako se ne ispuni), sada da li ce to imati svrhe kada do toga dodje, videcemo. Ali da tako kazem, ismevati i biti cinican prema ljudima koji se nalaze u toj situaciji (trenutno su to ljudi koji se useljavaju u Premium 1),po meni zaista nije u redu, a i ne vidim svrhu ni poentu svega toga.
Naravno, sto se tice zadnje recenice, mislim na prethodne komentare, ne na Vas..
 
Da li se secate kad ste i kojim putem dobili resenje o brisanju hipoteke? Mi za sada imamo samo grupnu brisovnu dozvolu Aik banke, a pojedinacno resenje nismo dobili.
Moja je pod datumom 2.april 2020. Lično mi je Nenad poslao na mejl. Banka mi je tražila zbog kredita, ja jurio onda ove devojke iz prodaje, one me kulirale, pa sam zvao Nenada i uspeo nekako da dobijem taj papir posle nekoliko dana. Tada je tek počelo vanredno stanje zbog korone, pa su se dosta vadili i na to...
 
Moja je pod datumom 2.april 2020. Lično mi je Nenad poslao na mejl. Banka mi je tražila zbog kredita, ja jurio onda ove devojke iz prodaje, one me kulirale, pa sam zvao Nenada i uspeo nekako da dobijem taj papir posle nekoliko dana. Tada je tek počelo vanredno stanje zbog korone, pa su se dosta vadili i na to...
Pa ja sam mu pisala na mejl,nadam se da cita. Koliko je proslo od realizacije kredita ako se secate? Ja vec pola godine placam...
 
Ja sam to morao da odnesem u banku pre realizacije kredita.
 
To je drugo onda, ovo je resenje za brisanje hipoteke.
Nakon relizacije kredita Aik banka izdaje dozvolu za brisanje hipoteke,pa se dobija resenje iz katastra...
 
To je drugo onda, ovo je resenje za brisanje hipoteke.
Nakon relizacije kredita Aik banka izdaje dozvolu za brisanje hipoteke,pa se dobija resenje iz katastra...
U pravu si. Ovo o čemu ja govorim je zapravo samo pismo o namerama da će biti izdata dozvola za brisanje hipoteke, nakon realizacije kredita AIK banke, koji je uzeo Sunnyville... To su mi tražili iz banke pre nego što su mi odobrili kredit.
 
Pozdrav. Na koji mail pisete kada pisete ovim likovima? Kontam da nece da se jave, ali interesuje me koji im je pravi mail. Hvala.
 
@Stanko66 trebalo bi na office@sunnyville.rs

A pazite kakvi su bogovi marketinga. 🤣 Priča se, priča, da Rusi dolaze...
Screenshot_20220531-151153_Brave.jpg
 
Da li se zna koliko se ceka na tehnicki prijem posle useljenja? Tj. da li je neko uopste to i dobio. Za upotrebnu dozvolu sam cuo da imaju rok od 5 godina od kada je doneta gradjevinska dozvola ali ne znam za tu upotrebnu. (ps. nemojte se svadjati, komsija je realno izneo cinjenicu i ta cinjenica moze znaciti drugim kupcima koji jos nisu videli kakvo je stanje ovde a mozda i investitor uvidi sta treba da unapredi ubuduce -> sto bi mozda bila i namena ovog foruma da oni vide sta narod misli, naravno bez botova i da imaju neki profil Sunnyville i da odgovaraju na pitanja kupaca).
Pozdrav
 
Jel zna neko koja li je "tajna" ovako niskih cena? Jel u pitanju struktura ili je to zato su im samo ovi stanovi i penthausi ostali, pa da prodaju, ili je nesto trece?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220601-084002_Chrome.jpg
    Screenshot_20220601-084002_Chrome.jpg
    121,4 KB · Pregleda: 400
  • Screenshot_20220601-083956_Chrome.jpg
    Screenshot_20220601-083956_Chrome.jpg
    72,1 KB · Pregleda: 399
Pozdrav svima.

Kupili smo stan u lameli 12 u drugoj fazi, a garažno mesto u lameli 8, jer je takoreći tu jedino bilo preostalo.

Da li možda neko želi da menja garažno mesto u lameli 12 za garažno mesto u lameli 8? :)
 
Jel zna neko koja li je "tajna" ovako niskih cena? Jel u pitanju struktura ili je to zato su im samo ovi stanovi i penthausi ostali, pa da prodaju, ili je nesto trece?
Mislim da je najviše zbog toga što je terasa gotovo 60 kvadrata, a one se naplaćuju po punoj ceni kao i kvadrat stana, pa se sa ovom cenom "kompenzuje" ta činjenica. Ipak je tu "samo" cca 80 kvadrata stambene površine bez terase.
 
Vrh